مواد اولیه صنعتیمواد اولیه شیمیایی

سدیم فرمات

سفارش محصول تماس با کارشناس

سدیم فرمات

سدیم فرمات نمک سدیم آلی است که نمک مونو سدیم اسید فرمیک است. این یک نقش بافر و قابض است. این شامل یک فرم است. برای خرید سدیم فرمات و اطلاع از قیمت با ما تماس بگیرید.

سدیم فرمات نمک سدیم بی‌رنگ اسید فرمیک است. می‌توان آن را با واکنش اسید فرمیک با سدیم هیدروکسید یا کربنات تهیه کرد. ساختار بلوری آن مورد بررسی قرار گرفته است. کریستال‌های آن تقارن مونوکلینیک-هولوآت را نشان می‌دهند.

سدیم فرمات معمولاً بلافاصله در اکثر حجم‌ها در دسترس است. اشکال با خلوص بالا، زیر میکرون و نانوذرات ممکن است در نظر گرفته شود. عناصر American در مواقع قابل استفاده از بسیاری از نمرات استاندارد تولید می‌کنند، از جمله:

  • Mil Spec (درجه نظامی) ACS
  • معرف و درجه فنی
  • مواد غذایی
  • کشاورزی و دارویی درجه
  • درجه نوری
  • USP و EP / BP (European Pharmacopoeia / British Pharmacopoeia) و استانداردهای تست ASTM قابل اجرا را دنبال می‌کند.

سدیم فرمات همچنین از سال ۱۹۸۷ تا ۱۹۸۸ به عنوان یک دستگاه برقی جاده در شهر اتاوا مورد استفاده قرار گرفت. ضعف انجماد بالا مثلاً در مقایسه با اوره که اغلب مورد استفاده قرار می‌گیرد (که به دلیل ابتلا به اشباع موثر است اما مشکل‌ساز است) به طور مؤثر مانع از دوباره یخ زدن می‌شود، حتی در دماهای کمتر از ۱۵ درجه سانتی‌گراد.

کاربردهای سدیم فرمات در صنعت

سدیم فرمات در چندین فرآیند رنگ‌آمیزی و چاپ پارچه استفاده می‌شود.در زیست‌شناسی ساختاری، این ماده می‌تواند به عنوان محافظت‌کننده در آزمایش‌های پراش پرتو X بر روی کریستال‌های پروتئینی، که به طور معمول در دمای ۱۰۰ K انجام می‌شود، اثرات صدمه در برابر اشعه را کاهش دهد.

برای دیدن مواد اولیه صنعتی، روی خرید مواد شیمیایی صنعتی کلیک کنید.

سدیم فرمات جامد به عنوان ماده غیر خورنده در فرودگاه‌ها برای یخ‌زدایی باند،در مخلوط کردن با مهارکننده‌های خوردگی و سایر مواد افزودنی مورد استفاده قرار می‌گیردکه به سرعت در لایه‌های برف و یخ جامد نفوذ می‌کنند، آن‌ها را از آسفالت یا بتن جدا می‌کنیم و یخ را به سرعت ذوب می‌کنیم.

همچنین از آن به عنوان یک عامل بافر برای اسیدهای معدنی قوی برای افزایش pH آن‌ها، به عنوان یک افزودنی غذایی (E237) و به عنوان ماده ضد یخ استفاده می‌شود.از آنجا که تشکیل فلز قلیایی به عنوان کمک‌های حفاری، افزودن پرکننده‌های جامد برای افزایش تراکم (مانند باریت‌ها) ضروری نیست.محلول‌های فرمت را می‌توان در محل حفاری بازیابی و بازیافت کرد، فرمت‌ها نشان‌دهنده پیشرفت مهمی در فناوری اکتشاف است.

شرایط ایجاد سدیم فرمات

سدیـم فرمـات در سنتز اسید فرمیک نقش دارد، از طریق معادله واکنش زیر توسط اسید سولفوریک تبدیل می‌شود:

\ displaystyle \ mathrm {2 \ HCOONa + H_ {2} SO_ {4} \ longrightarrow 2

\ HCOOH + Na_ {2} SO_ {4}}} {\ displaystyle \ mathrm {2 \ HCOONa + H_ {2} SO_ 4}

\ longrightarrow 2 \ HCOOH + Na_ {2} SO_ {4}}}

سدیم فرمات با اسید سولفوریک به اسید فرمیک و سولفات سدیم تبدیل می‌شود.اثر ذوب شدن سدیم فرمات جامد حتی با مرطوب شدن با محلول‌های آب پتاسیم و فرمات پتاسیم استات حتی افزایش می‌یابد.

تجزیه‌پذیری فرمات سدیم به ویژه با نیاز اکسیژن شیمیایی (COD) 211 میلی‌گرم O2 / g در مقایسه با مواد ضد یخ‌زدایی استات سدیم (۷۴۰ میلی‌گرم O2 / g) و اوره با (> 2،۰۰۰ میلی‌گرم O2 / g) سودمند است.

محلول‌های فرمات سدیم اشباع شده (و همچنین مخلوطی از سایر فرمت‌های فلز قلیایی مانند پتاسیم و سزیم) به دلیل چگالی نسبتاً زیاد به عنوان کمک‌های مهم حفاری و تثبیت‌کننده در اکتشاف گاز و روغن مورد استفاده قرار می‌گیرند.

با مخلوط کردن محلول‌های فرمات فلز قلیایی اشباع مربوطه، می‌توان چگالی بین ۱،۰ تا ۲،۳ گرم در سانتی‌متر مکعب را تنظیم کرد. محلول‌های اشباع شده ضد ویروسی و طولانی مدت در برابر تخریب میکروبی هستند.از طرف دیگر رقیق‌شده، سریع و کاملاً تجزیه‌پذیر هستند.

فروش سدیم فرمات

شما می‌توانید برای تهیه محصولات به سایت پیشگامان شیمی مراجعه نمائید.این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
برای مشاوره تماس بگیرید