مواد اولیه صنایع غذاییمواد اولیه شیمیایی

دی استات سدیم

سفارش محصول تماس با کارشناس

خرید دی استات سدیم

دی استات سدیم نوعی نمک سدیم اسیدی است که به عنوان آزاد کننده مواد نگه‌دارنده، تنظیم‌کننده pH مواد غذایی استفاده می‌شود. این ماده یک ترکیب مولکولی متشکل از اسید استیک و سدیم استات تشکیل‌شده است.به عنوان یک عامل طعم‌دهنده مواد غذایی، دی استات سدیم اغلب برای پخش طعم سرکه در:

 • میان وعده‌ها
 • نان‌ها
 • سوپ‌ها

استفاده می‌شود.به عنوان ماده نگه‌دارنده، می‌تواند در جلوگیری از ایجاد چندین سویه کپک مؤثر باشد و همچنین به عنوان ماده ضد باکتریایی در طولانی مدت ماندگاری بسیاری از انواع مواد غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. مطالعات اخیر همچنین حاکی از آن است که دی استات سدیم یک مهار کننده میکروبی و تنظیم‌کننده pH موثر در گوشت و مرغ است.

تولید دی استات سدیم:

دی استات سدیم نوعی ترکیب کریستالی است که از قسمت‌های مساوی از سدیم استات و اسید استیک تشکیل شده است. شبکه کریستال استات در مولکول‌های اسید استیک آزاد قفل می‌شود تا زمانی که ترکیب در محلول شکسته شود. این ویژگی باعث بوی بسیار شدید اسید استیک می‌شود و در هنگام خیس شدن این ترکیب، طعم را آزاد می‌کند. دی استات سدیم به طور معمول به عنوان یک نمک بدون گرد و غبار در دسترس است که برای جلوگیری از تخریب ناشی از از بین رفتن اسید استیک نیاز به ذخیره هوایی دارد.

کاربرد دی استات سدیم:

طعم‌دهنده‌های مواد غذایی یکی از بزرگ‌ترین بازارهای ماده‌ای است که به دلیل طعم متمایز سرکه آن به تعداد زیادی از محصولات اضافه می‌شود.این محصولات شامل:

 • کوکی‌ها
 • چیپس‌ها
 • سس‌ها
 • کچاپ‌ها
 • پوشش‌های غذایی و چاشنی‌ها هستند.

همچنین با مهار رشد باکتری‌ها، ماندگاری این محصولات را بهبود می‌بخشد. دی استات سدیم توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده و مقامات کنترل مواد غذایی در اروپا تأیید شده است و به طور کلی در سراسر جهان به عنوان منبع واقعی چاشنی سرکه پذیرفته می‌شود.این ترکیب همچنین کاربرد گسترده‌ای را به عنوان یک افزودنی صنعت پخت و پز می‌باشد. اغلب به عنوان مهار کننده قالب و تهویه مطبوع در خمیر نان گنجانده شده است و ماندگاری بیشتری برای محصول نهایی فراهم می‌آورد. یکی دیگر از کاربردهای پخت و شیرینی به عنوان یک افزودنی ضد کپک است. کپک معمولاً توسط باکتری‌های موجود در خمیر ایجاد می‌شود که خمیر را برای مصرف نا امن می‌کند. دی استات سدیم باکتری‌های سازنده کپک را از بین می‌برد و از این طریق آن را به یک ماده ضد کپک کار آمد تبدیل می‌کند.همچنین از این ماده به عنوان ماده نگه‌دارنده گوشت قرمز و مرغ استفاده می‌شود. این ترکیب یک مهار کننده مؤثر از سویه‌های باکتریای است که اغلب در این محصولات با آن روبه‌رو می‌شوند.این ماده همچنین به عنوان یک ماده افزودنی کنترل اسیدیته در گوشت تازه هنگام استفاده به عنوان یک عامل بافر عمل می‌کند. سایر کاربردهای کنترل pH شامل تولید فوم و صنایع عکاسی است.

کاربرد دی استات سدیم در صنعت کشاورزی:

این ماده شیمیایی مفید همچنین در صنعت زراعت به عنوان یک عامل باکتریواستاتیک برای حفظ و بهبود سطح مواد مغذی زیستی موجود در خوراک دام مانند یونجه کاربرد دارد.علاوه بر این، در زمینه داروسازی به عنوان ماده مخلوط دیالیز کلیوی مورد استفاده قرار می‌گیرد.از درجه‌های صنعتی این ترکیب نیز می‌توان به عنوان بافر و عامل تثبیت‌کننده در صنعت نفت استفاده کرد و آن را به یک کالای واقعاً همه کاره و با ارزش تبدیل کرد.دی استات سدیم یک قارچ‌کش و باکتری‌کش است که برای کنترل قارچ‌ها و باکتری‌ها و در نتیجه جلوگیری از خراب‌شدن در دانه‌های ذخیره شده ثبت شده است. سموم دفع آفات در طول فرآیند baling به یونجه یا تغلیظ کنسانتره محلول (اسپری مایع) اعمال می‌شوند.این ماده برای حفظ کیفیت:

 • ذرت مزرعه
 • یونجه
 • جو دوسر
 • چمن‌های ذخیره‌شده در سیلوها به عنوان یک “کمک” در تخمیر استفاده می‌شود.

دی استات سدیم از اسید استیک و سدیم استات تشکیل‌شده است. این ماده به یون‌های استات، سدیم و هیدروژن، اجزای طبیعی گیاهان و حیوانات و غذاهای انسانی از هم جدا می‌شود. استات‌ها در بدن موجودات زنده هنگام سوخت و ساز بدن ایجاد می‌شوند. استات‌ها و اسید استیک مدت‌هاست که هم در غذاهای انسان و هم در حیوانات مورد استفاده قرار می‌گیرد، بدون این‌که عوارض جانبی قابل توجهی داشته باشد.

ایمنی:

سدیم دی استات به عنوان ماده مؤثر ایمنی (GRAS) توسط FDA ایالات متحده شناخته می‌شود، و همچنین یک ماده افزودنی مجاز به طور کلی مجاز در اروپا و جاهای دیگر است. این سازمان استفاده از دی استات سدیم را به سطوح محدود می‌کند تا از شیوه‌های تولید خوب فعلی تجاوز نکند و به طور خاص سطح مواد را در کاربردهای مختلف غذایی مشخص می‌کند.این ماده به عنوان منبع اسید استیک در تولید نان دارای کاربردهای خاصی است. همچنین به عنوان طعم‌دهنده محصولات خشک به خصوص برای پخش طعم سرکه استفاده می‌شود. این ماده از رشد انواع خاصی از قارچ‌ها و بسیاری از میکروارگانیسم‌های مضر در خمیر و نان جلوگیری می‌کند (به ویژه باسیلوس مزانتریک).به طور کلی سه هدف دارد:

 • به عنوان یک عامل کنترل pH
 • به عنوان تقویت‌کننده عطر و طعم
 • به عنوان یک مهار کننده میکروبی

دی استات سدیم، معمولاً در ترکیب با لاکتات سدیم و سایر لاکتات‌ها، توسط صنعت بسته‌بندی گوشت به عنوان یک ماده نگه‌دارنده عالی ضد میکروبی مورد استفاده قرار می‌گیرد. طعم سرکه روی چیپس یا سیب‌زمینی را می‌توان با افزودن ۰/۱٪ این به دست آورد.

فروش دی سدیم استات:

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول دی استات سدیم مورد نیاز صنایع مختلف را بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همیشه پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
برای مشاوره تماس بگیرید