پیشنهادات صبحانه برای بیمارانی که داروی سینتروید مصرف می‌کنند

داروها و مواد غذایی اغلب مخلوط نمی‌شوند. پزشکان برای درمان سطح پایین تیروئید، سینتروید، با نام تجاری لووتیروکسین را تجویز می‌کنند. بسیاری از افراد مقدار روزانه داروی خود را در صبح، قبل از صرف صبحانه مصرف می‌کنند. برخی از غذاها و مکمل‌ها می‌توانند در جذب سینتروید اختلال ایجاد کنند. برای جلوگیری از بروز این اختلال، شاید لازم باشد منوی صبحانه خود را تنظیم کنید.

هدف از سینتروید در تولیدات دارویی و غذایی

تیروئید با تولید هورمون T4 به تنظیم متابولیسم کمک می‌کند. هنگامی که تیروئید شما به اندازه کافی T4 تولید نمی‌کند، پزشک شما ممکن است داروی سینتروید را تجویز کند. توصیه اغلب پزشکان مصرف سینتروید قبل از صبحانه است، تا سطح سرمی T4 شما در طول روز افزایش یابد.

سینتروید، یک نسخه مصنوعی از هورمون T4 تیروئید است که به نگه داشتن سطح T4 شما در دوره درمانی کمک می‌کند. غذاها یا مکمل‌هایی که با جذب تداخل دارند می‌توانند روی سطح سرم شما تأثیر بگذارند و باعث بروز مجدد علائم کم‌کاری تیروئید شوند.

برای مشاهده و تهیه مواد اولیه غذایی، روی خرید مواد اولیه صنایع غذایی کلیک کنید.

پرهیز‌های غذایی:

غذاهای پر‌فیبر می‌توانند به سینتروید متصل شده و از جذب آن جلوگیری کنند. غلات سبوس‌دار و سایر غلات به همراه لوبیا و عدس و همچنین برخی از میوه‌ها مانند تمشک حاوی فیبر بالایی هستند. خوردن مغز گردو، مقادیر زیادی کلسیم یا آبمیوه‌های غنی شده از کلسیم یا وعده غذایی دانه پنبه‌ای برای صبحانه نیز می‌تواند با کاهش جذب باعث کاهش اثر بخشی سینتروید شود.

غذاهای سالم  برای صبحانه:

خوردن صبحانه به هنگام مصرف سینتروید بسیار آسان است. تخم‌مرغ و گوشت بدون چربی می‌توانند در برنامه صبحانه شما قرار بگیرند. غذاهایی مانند ماست و پنیر حاوی کلسیم هستند اما تا زمانی که 30 دقیقه پس از مصرف دارو برای خوردن غذا صبر کنید، کلسیم آن‌ها به اندازه‌ای زیاد نیستند که درجذب سینتروید مداخله کند.

غلات دارای کم فیبر مانند غلات برنج، نان تست یا غلات تصفیه‌شده و آب میوه‌هایی که فاقد کلسیم هستند نیز به خوبی کار می‌کنند. کره بادام زمینی را برای پروتئین اضافی به نان تست خود اضافه کنید. همچنین پنکیک، وفل، حنجره و سایر کربوهیدرات‌های صبحانه را تا زمانی که از دانه‌های پر فیبر تهیه نشده باشند، می‌توانید بخورید.

زمان‌سنجی:

جدا کردن زمان مصرف سینتروید از غذاها و مکمل‌های شناخته‌شده برای جلوگیری از دخالت در جذب دارو، حداقل دو تا سه ساعت به نگه‌داشتن سطح تیروئید در حد طبیعی کمک می‌کند. Drugs.com توصیه می‌کند ظرف 30 دقیقه بعد از مصرف داروی سینتروید خود به هیچ وجه چیزی نخورید.

یک مطالعه 12 نفره در هلند که در شماره ژانویه 2007 “Endocrinology بالینی” گزارش شد، نشان داد که مصرف سینتروید در هنگام شب نسبت به روز بهتر جذب می‌شود. اگر پزشک به شما اجازه می‌دهد که سینتروید را در شب مصرف کنید، لازم نیست نگران آنچه در هنگام صبحانه می‌خورید باشید.

ملاحظات:

سینتروید می‌تواند باعث پوکی استخوان یا کاهش تراکم استخوانی شود. پزشک ممکن است از شما بخواهد برای افزایش کلسیم، مکمل‌های کلسیم مصرف کنید تا از پوکی استخوان جلوگیری کنید.

مکمل‌های کلسیم از جمله آنتی‌اسیدها را با فاصله زمانی کمتر از چهار ساعت از سینتروید مصرف نکنید. به گفته Drugs.com، مکمل‌های کلسیم می‌توانند جذب سینتروئید را تا 33 درصد کاهش دهند.

سایر محصولات:

شما می‌توانید برای تهیه محصولات به سایت پیشگامان شیمی مراجعه نمائید. این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

برچسب:
جستجو در پیشگامان شیمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست