درک نقش سیلیکوپنتاسیلوکسان و دایمتیکون در لوازم آرایشی

 1. صفحه اصلی
 2. مقالات آموزشی
 3. درک نقش سیلیکوپنتاسیلوکسان و دایمتیکون در لوازم آرایشی
درک نقش سیلیکوپنتازیلوکسان و دایمتیکون در لوازم آرایشی
 • درک نقش سیلیکوپنتاسیلوکسان و دایمتیکون در لوازم آرایشی و نکات آن‌ها

  در سال‌های اخیر، علاقه مصرف‌کنندگان به ترکیبات محصولات آرایشی و بهداشتی خود، به طور مشخص افزایش یافته است. با درک نگرانی مصرف‌کننده، غیر معمول نیست که مردم نگاهی به برچسب برخی از محبوب‌ترین محصولات خود بیندازند و درک عمیق‌تری از آنچه که این مواد تشکیل می‌دهند، داشته باشند. یکی از رایج‌ترین و بحث برانگیزترین مواد تشکیل‌دهنده محصولات آرایشی، سیلیکون است. دو موردی که بیشتر از همه نمایان می‌شوند سیکلوپنتاسیلوکسان و دایمتیکون است و از این سیلیکون‌ها به وفور در سراسر فضای لوازم آرایشی استفاده می‌شود.

  پس چرا جنجال؟ در حالی که سیکلوپنتاسیلوکسان و سیلیکون‌های دایمتیکون در محصولات آرایشی برای پوست بی‌خطر تلقی می‌شوند، اما آیا آنها واقعاً به رایج‌ترین بیماری‌های پوستی کمک می‌کنند یا نه؟ نظرات درباره سیلیکون در محصولات آرایشی از فردی به فرد دیگر متفاوت است، اما برای تصمیم‌گیری باید دقیقاً بفهمید که سیلیکون چیست و چگونه در مواد آرایشی مورد علاقه شما کار می کند.

  سیلیکون چیست و چرا در لوازم آرایشی استفاده می‌شود؟

  سیلیکون‌ها در ابتدایی‌ترین سطح خود ماده‌ای لغزنده هستند که از سیلیس گرفته می‌شوند. خاصیت سیال و بافت لغزنده آن مشخص است، اما همچنین به دلیل خاصیت نرم‌کننده و اتصال‌دهنده آب شناخته شده است. ثابت شده که سیلیکون‌های موجود در مواد آرایشی به طیف وسیعی از بیماری‌ها و نگرانی‌های پوستی کمک می‌کنند. این مواد به ویژه در ایجاد خاصیت تسکین‌دهنده که به آنها امکان استفاده در لوازم آرایشی را می‌دهد بسیار مفید هستند. انواع مختلف بی‌شماری از سیلیکون‌ها در لوازم آرایشی وجود دارد اما متداول‌ترین آن‌ها سیکلوپنتاسیلوکسان و دایمتیکون است. این دو سیلیکون معمولاً در محصولات مراقبت از مو، کرم‌ها و سایر محصولات مراقبت از پوست یافت می‌شوند.

  با وجود تمام مزایایی که سیلیکون‌ها در محصولات آرایشی دارند، جالب است بدانید که افراد زیادی معتقدند که استفاده از سیلیکون‌هایی مانند سیکلوپنتاسیلوکسان و دایمتیکون می‌تواند باعث بدتر شدن بسیاری از شرایط پوستی شود. برخی از این ادعاها شامل این است که سیلیکون‌ها منافذ پوست را مسدود می‌کنند، می‌توانند باعث آکنه شوند، منجر به تیرگی و کم آبی پوست شود و حتی روند بازسازی طبیعی سلول‌های پوست را تحت تأثیر قرار دهد.

  در حقیقت ادعا شده است که سیلیکون‌های موجود در مواد آرایشی به جای تأمین فواید، پوست را خفه می‌کنند. در حالی که این ادعاها قابل درک است و در برخی موارد به نظر منطقی می‌رسد، باید توجه داشت که تمام سیلیکون‌های موجود در مواد آرایشی مورد تأیید قرار گرفته و استفاده از آن‌ها برای افراد بی‌خطر تلقی می‌شود.

  سیکلوپنتاسیلوکسان در لوازم آرایشی

  برای درک عمیق‌تری از نحوه کار سیلیکون در محصولات آرایشی، بیایید نگاهی دقیق به دو مورد از رایج‌ترین آن‌ها بیندازیم. شروع با سیکلوپنتاسیلوکسان. سیکلوپنتاسیلوکسان معمولاً در محصولات مو یافت می‌شود. سیکلوپنتاسیلوکسان برای مو به دلیل خاصیت نرم‌کنندگی و روان‌سازی آن استفاده می‌شود. به نرم‌کننده مورد علاقه خود و اینکه چگونه وقتی استفاده می‌کنید، لغزش ابریشمی به مو می‌دهد، فکر کنید.

  فروش سیکلوپنتاسیلوکسان

  در بسیاری از مرطوب‌کننده‌های مو، سیکلوپنتاسیلوکسان قادر است ظاهر مرطوب یا نرم ایجاد کند که به مو کمک می‌کند تا سالم و مرطوب به نظر برسد. اگرچه فواید موی سیکلوپنتاسیلوکسان بسیار برجسته است، اما همان مزایای نرم‌کنندگی و روان‌سازی در محصولات مراقبت از پوست نیز وجود دارد. سیکلوپنتاسیلوکسان را در مرطوب‌کننده‌های صورت، سرم‌های ضد پیری و حتی ضد آفتاب مشاهده خواهید کرد.

  مانند تمام سیلیکون‌های موجود در مواد آرایشی، سیکلوپنتاسیلوکسان از نظر ایمنی مورد ارزیابی قرار گرفته است. ایمنی سیکلوپنتاسیلوکسان برای استفاده مصرف‌کننده تأیید شده است، با این وجود، مواردی وجود دارد که باید توجه داشته باشید. برخی تحقیقات نشان داده است که سیکلوپنتاسیلوکسان می‌تواند باعث تحریک خفیف شود و نگرانی‌هایی در رابطه با تأثیر سیکلوپنتاسیلوکسان بر محیط وجود دارد. به همین دلیل، بسیاری از افراد که از نظر زیست محیطی آگاهی دارند ترجیح می‌دهند از مواد آرایشی حاوی سیکلوپنتاسیلوکسان استفاده نکنند.

  دایمتیکون در لوازم آرایشی

  سیلیکون محبوب دیگر که معمولاً در مواد آرایشی استفاده می‌شود، دایمتیکون است. از دایمتیکون (دایمتیکون 100، دایمتیکون 350، دایمتیکون 1000) در محصولات آرایشی به عنوان محافظ پوست و افزودنی ضد کف استفاده می‌شود. همچنین در کمک به حفظ رطوبت پوست بسیار خوب عمل می‌کند. دایمتیکون به همان حس لغزندگی پوست معروف است که سیکلوپنتاسیلوکسان به آن معروف است اما عمدتاً برای استفاده‌های مراقبت از پوست استفاده می‌شود.

  از دایمتیکون در محصولات آرایشی برای کرم‌ها و سرم‌ها استفاده می‌شود تا به صافی پوست کمک کرده و ظاهری آبرسان به پوست ببخشد. در حالی که می‌توانید دایمتیکون را در محصولات آرایشی و بهداشتی در بین گروه‌های دیگر پیدا کنید، دو مکان اصلی وجود دارد که دایمتیکون بیشترین نمایش را دارد و ممکن است شما را متعجب کند.

  کرم دایمتیکون به دلیل توانایی درمان خشکی پوست در مرطوب‌کننده‌ها بسیار محبوب است. استفاده از کرم دایمتیکون برای درمان بیماری‌های پوستی مانند درماتیت که پوست به طور مزمن خشک و خارش‌دار است، غیر معمول نیست. و از آنجا که به دلیل توانایی آن در کاهش التهاب نیز مشهور است، از کرم‌های دایمتیکون برای درمان بیماری‌هایی مانند روزاسه نیز استفاده می‌شود.

  استفاده دیگر از دایمتیکون برای درمان شپش است. دایمتیکون که به سختی معالجه می‌شود، تا حدودی به گزینه موفقیت در درمان شپش تبدیل شده است. با شپش، شستن ساده موها کارساز نیست زیرا شپش‌ها قادر به زنده ماندن در آب هستند. با این وجود آن‌ها قادر به زنده ماندن در دایمتیکون نیستند. استفاده از دایمتیکون برای درمان شپش با خفگی آن‌ها، سریع صورت می‌گیرد.

  خرید دایمتیکون 350

  مانند سیکلوپنتاسیلوکسان، دایمتیکون به طور گسترده ارزیابی شده و ایمنی دایمتیکون برای استفاده در لوازم آرایشی تأیید شده است. در محصولات آرایشی، دایمتیكون احتمالاً یكی از سیلیكون‌های بسیار با ارزش است.

  جایگزین‌های دایمتیکون و سیکلوپنتاسیلوکسان

  اگرچه تحقیقات پیرامون سیلیکون‌ها در محصولات آرایشی در حال انجام است، افرادی هستند که ترجیح می‌دهند خطر گرفتگی منافذ پوست خود را نداشته باشند و یا احتمالاً بر محیط تأثیر منفی نگذارند. برای شرکت‌هایی که به این مصرف‌کنندگان خدمات می‌دهند، ممکن است به گزینه‌های دایمتیکون و سیکلوپنتاسیلوکسان روی بیاورند. گزینه‌های طبیعی سیلیکونی با گزینه گلیسیرین گیاهی یکی از اولین گزینه‌هایی است که مارک‌ها امتحان می‌کنند.

  برخی از محدودیت‌ها با یک گزینه سیلیکون طبیعی، هزینه و عملکرد در طی فرآیند فرمولاسیون هستند. برخی از گزینه های سیلیکونی مصنوعی در دسترس است که ممکن است شرکت‌ها برای کاهش تعداد سیلیکون های داخل محصولات خود که همان مزایای سیلیکون‌ها را بدون نگرانی فراهم می‌کنند، سعی کنند آنها را امتحان کنند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این فیلد را پر کنید
  این فیلد را پر کنید
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
  برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

  فهرست