آیا منیزیم باید جدا از مواد غذایی و سایر مواد معدنی در نظرگرفته شود؟

منیزیم یک ماده معدنی مهم است که بدن شما برای کارکردهای مختلفی از ساختن استخوان‌های قوی تا تنظیم ضربان قلب شما به آن نیاز دارد. این که آیا شما به دلیل کمبود منیزیم و یا برای یک درمان میگرنی، مکمل‌های منیزیم را مصرف می‌کنید، معمولاً منیزیم را می‌توان با خیال راحت با مواد غذایی و سایر مواد معدنی مصرف کرد. البته منیزیم نیز در بسیاری از غذاهای معمولی که به طور طبیعی خورده می‌شوند، یافت می‌شود.

منیزیم:

به گفته مؤسسه Linus Pauling، منیزیم یکی از رایج‌ترین مواد معدنی بدن است که برای بیش از 300 واکنش بیوشیمیایی ضروری است. یکی از وظایف کلیدی منیزیم، کار با کلسیم برای ساخت استخوان‌های قوی است. بیش از نیمی از منیزیم در بدن شما در استخوان‌ها یافت می‌شود.

همچنین منیزیم برای متابولیسم انرژی حاصل از غذا ضروری است. سرانجام، منیزیم نقش مهمی را در سطح سلولی ایفا می‌کند و به ساخت غشاهای سلولی قوی، انتقال یون‌ها به داخل غشاها و ارسال سیگنال‌ بین سلول‌ها کمک می‌کند.

کمبود:

در حالی که رژیم غذایی شما به طور معمول بیشتر منیزیم مورد نیاز شما را تأمین می‌کند، اگر در معرض خطر کمبود هستید، پزشک ممکن است مکمل تجویز کند. اختلالات مانند اسهال، بیماری کرون و سایر اختلالات دستگاه گوارش یا کلیوی خطر کمبود شما را افزایش می‌دهد.

علاوه بر این، از مکمل‌های منیزیم می‌توان برای درمان شرایطی مانند مسمومیت حاملگی، فشار خون بالا و سردردهای میگرنی استفاده کرد. از آنجایی که مکمل‌های مورد استفاده برای درمان چنین مشکلات سلامتی یک دوز بالا هستند، بنابراین با احتیاط و با دستور پزشک استفاده کنید.

منیزیم و مکمل‌ها:

نه دانشگاه علوم پزشکی مریلند و نه انستیتوی ملی بهداشت هیچ‌گونه تداخل دارویی بین منیزیم و سایر مکمل‌های معدنی را گزارش نداده‌اند. دوز بالای مکمل‌های روی ممکن است توانایی بدن در جذب منیزیم را مهار کند، بنابراین پزشک ممکن است مکمل روی را با یک مکمل منیزیم جفت کند.

علاوه بر این، مکمل‌های ویتامین و مواد معدنی می‌توانند باعث ایجاد ناراحتی معده در هنگام مصرف بدون غذا شوند. اگر معده شما حساس است، از مکمل منیزیم خود با مواد غذایی استفاده کنید تا از بروز واکنش جلوگیری کنید.

ایمنی:

در حالی که منیزیمی که به طور طبیعی در رژیم غذایی شما جذب می‌شود، معمولاً عوارض جانبی منفی ایجاد نمی‌کند، در مصرف مکمل منیزیم باید احتیاط کنید. از آنجا که دوز منیزیم مورد استفاده در درمان میگرن و سایر شرایط می‌تواند زیاد باشد، حتماً به دقت از آن‌ها استفاده کنید تا از بروز واکنش سمی جلوگیری کنید.

سرانجام، مکمل‌های منیزیم می‌توانند با داروهایی مانند برخی آنتی بیوتیک‌ها و داروهای فشار خون تداخل داشته باشند، بنابراین قبل از شروع رژیم مکمل منیزیم با پزشک خود مشورت کنید.

سایر محصولات:

شما می‌توانید برای تهیه محصولات به سایت پیشگامان شیمی مراجعه نمائید.این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

برچسب:

معرفی محصولات و خدمات پیشگامان

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست