فروش اسانس خوراکی

فروش اسانس خوراکی همیشه یکی از مشکلات شرکت‌های تولید کننده محصولات غذایی در ایران بوده است. چرا که بسیاری از اسانس‌های گیاهی و جانوری خوراکی نیستند. در واقع بسیاری از شرکت‌ها تنها از برچسب خوراکی برای تبلیغات استفاده می‌کنند!

از این رو تا همین چند سال پیش خرید این اسانس‌ها با مشکلات بسیاری رو به رو بود. به خصوص اینکه اکثر مردم ما آشنایی کاملی با این اسانس‌ها ندارند.این تا زمانی بود که پیشگامان شیمی پا به عرصه نهاد. از سال ۱۳۹۰ که این شرکت شروع به کار کرد؛ دیگر این مشکلات وجود نداشت. چرا که تولید کنندگانی که توسط این شرکت پشتیبانی می‌شوند؛ اسانس‌های واقعاً خوراکی می‌فروشند.

از سوی دیگر با کارشناسان این شرکت اطلاعات عموم مردم افزایش پیدا کرد. به طوری که در صورت هر گونه سوال می‌توانید از مقالات این شرکت استفاده کرده و یا با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

خرید اسانس خوراکی با طعم خوشمزه!

دهان اصلی‌ترین عضوی است که می‌تواند طعم‌ها را احساس و آن‌ها را به مغز گزارش کند. این عضو تنها ۴ طعم اصلی را شناسایی می‌کند. از این رو طعم‌های دیگر براساس این چهار طعم اصلی گزارش می‌شوند. زمانی که یک ماده را در دهان خود می‌گذارید؛ مواد شیمیایی مختلف آن وارد دهان شما می‌شود. این مواد روی جوانه‌های چشایی می‌نشینند و واکنش می‌دهند. تا زمانی که این مواد شیمیایی نباشند جوانه‌های چشایی شما غیر فعال باقی می‌مانند.

زمانی که این فعالیت شیمیایی شروع می‌شود؛ حاصل آن به مغز گزارش داده می‌شود. این روندی است که می‌توانید طی آن طعم‌های مختلف را تشخیص دهید. با این حال خرید طعم دهنده‌های طبیعی بسیار سخت است. از این رو از طعم دهنده‌های مصنوعی استفاده می‌شود. البته خرید اسانس خوراکی نیز یکی از بهترین گزینه‌ها است.

چرا که این اسانس‌ها کاملاً طبیعی یا کاملاً مصنوعی نیستند. این اسانس‌ها در واقع محصولاتی هستند که از طبیعت استخراج شده اند. منبع آن‌ها بخش‌های مختلف گیاهان و حیوانات می‌باشند. البته بیشتر از گیاهان برای اسانس‌های طعم دهنده استفاده می‌شود.

اسانس‌های خوراکی باید دو ویژگی اصلی داشته و به محصول شما ارائه کنند. یکی عطر خوب و دیگری طعم خوشمزه است. بسیاری از اسانس‌ها در کنار این دو ویژگی اصلی، خواص بسیاری به شما هدیه می‌کنند.

چرا خرید اسانس خوراکی؟

این محصولات همانطور که اشاره کردیم خواص بسیاری دارند. از این رو مشتریان شما را از بسیاری از بیماری‌ها حفاظت می‌کنند. در نظر داشته باشید که طعم خوب در کنار سلامتی هدف شما از تغذیه است.

Fennel oil
روغن رازیانه در صنایع دارویی و غذایی

این اسانس‌ها می‌توانند مزایای بسیاری از جمله ضد باکتری و آنتی اکسیدان باشند. این خواص در بسیاری از غذاهایی که ما به طور روزمره استفاده می‌کنیم وجود دارند. از سوی دیگر طبیعی بودن منشاء این اسانس‌ها می‌تواند مشتریان بسیاری را راقب به خرید محصولات شما کند. چرا که تحقیقات نشان داده است مردم امروز بیشتر تمایل به استفاده از محصولات طبیعی دارند.

خرید اسانس خوراکی از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه است. چرا که خرید مواد اصلی طبیعی خوراکی هزینه‌های زیادی در پی دارد. از طرفی در بسیاری از فرمول‌ها نمی‌توان از قواعد آشپزی مولکولی استفاده کرد.

اسانس‌ها بر اساس هر گیاه دارای طبقه بندی متفاوتی می‌باشند. اما از آن‌ها می‌توان در محصولات خوراکی مختلفی از جمله دسرها، نوشیدنی‌ها، دمنوش‌ها، کیک‌ها و… استفاده کرد. بنابراین در صورتی که در کارخانه شما چند محصول تولید می‌شود؛ استفاده از این اسانس‌ها گزینه خوبی می‌باشد.

در کنار همه این‌ها در نظر داشته باشید که نگهداری از این اسانس‌ها بسیار ساده است. برخلاف مواد شیمیایی که یک لیست بلند بالا از هشدارها دارند؛ این اسانس‌ها به سادگی نگهداری می‌شوند. از سوی دیگر استفاده از اسانس‌های خوراکی ساده است. یکی از مهم‌ترین دلایل خرید اسانس خوراکی هیمن استفاده ساده است. البته باز هم بهتر است برای استفاده از آن‌ها چند تست گرفته و در نهایت استفاده از آن‌ها را در خط تولید خود شروع کنید.

استفاده پس از خرید اسانس خوراکی

اسانس‌هایی که در گرید خوراکی تولید می‌شوند می‌توانند شامل مواد اولیه متفاوتی باشند. برای مثال از برگ بو می‌توان اسانس تهیه کرد. همانطور که از بسیاری از مرکبات مثل لیمو می‌توان اسانس تهیه کرد. در این میان استفاده از اسانس میوه بیشتر از دیگر اسانس‌ها مورد توجه بوده است. فراموش نکنید استفاده از هر کدام از این اسانس‌ها نیازمند برسی تخصصی محصول شما و اسانس مدنظرتان است.

با این حال می‌توانید خرید اسانس خوراکی را می‌توانید در دستورهایی که استفاده از پوست میوه دارند جایگزین کنید. این کار برای انواع محصولاتی که نیاز به لعاب دارند نیز توصیه می‌شود. بسیاری از اسانس‌های خوراکی را می‌توان در محصولاتی که در معرض حرارت قرار می‌گیرند نیز استفاده کرد. برای مثال می‌توانید در انواع سوپ‌ها از اسانس پونه کوهی استفاده کنید. البته به یاد داشته باشید که برخی اسانس‌ها طعم جسورانه‌‌ای دارند.

در تهیه آب نبات‌های مختلف نیز می‌توانید از این محصولات استفاده کنید. تحقیقات نشان داده است استفاده از اسانس خوراکی ۳ تا ۴ برابر می‌تواند طعم دهی بیشتری داشته باشد.

خرید اسانس خوراکی با طعم شناخت

اسانس رازیانه

این اسانس یکی از اسانس‌های کاربردی است که در بسیاری از موارد به صورت موضعی استفاده می‌شود. اما اگر گرید غذایی آن را انتخاب کنید می‌تواند خواص بسیاری به شما عزیزان هدیه کند.

اگر در محصول خود موادی دارید که می‌تواند روده را تحریک کند؛ استفاده از این اسانس یک انتخاب عالی است. چرا که این اسانس نوعی آرام بخش روده محسوب می‌شود. درباره رازیانه هم می‌توانید خرید اسانس خوراکی را انجام دهید و هم این اسانس را به صورت بخور استفاده کنید. بخور رازیانه برای جلوگیری از درگیری ریه در بیماران کرونایی می‌تواند تا حدی مفید باشد.

آن هم به این دلیل است که اسانس رازیانه به عفونت‌های تنفسی کمک کرده و راه تنفس را باز کند. از سوی دیگر این محصول مناسب درمان سرماخوردگی و علائم شبیه به آن است.

اسانس ترنج یا نارنج

این اسانس کاربردهای گسترده‌‌ای در میان ایرانیان باستان داشته است. به طوری که اسناد نشان می‌دهد از گذشته‌های دور از این اسانس در دمنوش‌ها و چای‌ها استفاده می‌شده است. این اسانس می‌تواند برای بیمارانی که مبتلا به التهاب روده هستند کمک کند. از سوی دیگر برای معده و کاهش ترشح اسید معده نیز مفید است. این اسانس می‌تواند عطر بسیار خوبی نیز به محصول شما اضافه کند.

خرید اسانس خوراکی نارنج باعث جلوگیری از ابتلا به سرطان معده شده و از ابتلا به زخم معده پیشگیری می‌کند. همچنین باکتری‌هایی که در خوراکی‌ها مضر هستند را از بین می‌برد.

اسانس اکالیپتوس

اکالیپتوس گیاهی است که بومی استرالیا می‌باشد. بومیان این کشور سال‌ها از این محصول برای درمان عفونت‌های تنفسی، عفونت‌های سینوسی و… استفاده می‌کردند. امروز نیز استفاده از اسانس اکالیپتوس در تولید انواع دسرها به خصوص ژله‌ها به عنوان طعم دهنده رواج دارد. این محصول می‌تواند رنگ خوبی نیز به محصولات خوراکی بدهد.

از جمله دیگر اسانس‌های خوراکی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • گریپ فروت
 • نعنا (این اسانس دارای انواع متفاوت با خواص گوناگون است)
 • زنجبیل
 • اسطخودوس
 • لیمو
 • پونه کوهی
 • رزماری
 • آویشن
 • نارنگی
 • علف لیمو
 • و…

فروش اسانس خوراکی در پیشگامان شیمی

شما عزیزان می‌توانید خرید اسانس خوراکی را از پیشگامان شیمی که فعال در حوزه فروش مواد شیمیایی است صورت دهید. این شرکت آماده ارائه انواع خدمات خرید و مشاوره این محصولات به شما عزیزان است. کافی است با شماره تماس‌های ما تماس بگیرید تا از مشاوره رایگان و محصولات با کیفیت ما استفاده کنید.

منابع:

جستجو در پیشگامان شیمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست