اسانس‌ آرایشی بهداشتیاسانس

اسانس رزماری

خرید و فروش اسانس رزماری

اسانس رزماری که از گیاه رزماری مشتق شده است، از دیرباز در طب عامیانه رایج بوده و اکنون در مطالعات علمی نیز سودمند واقع شده است.اگرچه بیشتر این تحقیقات مقدماتی است، اما مطالعات نشان می‌دهند که این اسانس با بهبود تمرکز ذهنی و حافظه، مبارزه با ریزش مو، تسکین درد و التهاب، دفع حشرات خاص و کاهش استرس، سلامت شما را تقویت می‌کند.

اگر می‌خواهید روغن رزماری را امتحان کنید، کافی است آن را استنشاق کنید یا یک نسخه رقیق‌شده را به‌صورت موضعی به سطح بدن بمالید.به یاد داشته باشید که روغن بسیار غلیظ است، بنابراین شما فقط نیاز به چند قطره دارید.در اینجا چند دستورالعمل آسان برای استنشاق یا استفاده موضعی از روغن رزماری آورده شده است.

استنشاق اسانس رزماری:

ساده‌ترین راه برای استنشاق روغن رزماری باز کردن بطری و نفس کشیدن است.همچنین می‌توانید چند قطره را روی پارچه یا دستمال قرار دهید و آن را نزدیک صورت خود نگه دارید.

بسیاری از افراد از دیفیوزرهای آروماتراپی استفاده می‌کنند، که اسانس اصلی را در هوای اطراف توزیع می‌کنند.به طور کلی، از قرار دادن دیفیوزر در نزدیکی نوزادان یا کودکان خردسال خودداری کنید، زیرا دانستن میزان استنشاق مجاز برای آن‌ها دشوار است.

استفاده موضعی اسانس رزماری:

رزماری و سایر اسانس‌های ضروری هنگام مالیدن آن‌ها به پوست به راحتی وارد جریان خون شما می‌شوند.به طور کلی توصیه می‌شود اسانس‌های اساسی را با اسانس حامل خنثی مانند روغن جوجوبا رقیق کنید.این به جلوگیری از سوزش احتمالی پوست و تبخیر زودرس روغن کمک می‌کند.

پس از رقیق شدن، روغن را در کف پایتان یا قسمت از بدن که هدف قرار داده‌اید، مانند عضله درد استفاده کنید.بعد روغن را روی پوست خود مالش دهید. این باعث افزایش سیل خون و جذب روغن می‌شود.

از استفاده از رزماری و سایر روغن‌های اساسی در پوست آسیب دیده یا در مناطق حساس مانند چشم خودداری کنید.به طور کلی توصیه می‌شود در صورت بارداری یا ابتلا به صرع یا فشار خون بالا، از استفاده روغن و اسانس رزماری خودداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
برای مشاوره تماس بگیرید