خرید ریواستیگمین هیدروژن تارتارات

خرید ریواستیگمین هیدروژن تارتارات

پیشگامان شیمی به عنوان یکی از بزرگترین واردکنندگان مواد اولیه دارویی با چندین دهه تجربه، ماده اولیه دارویی ریواستیگمین هیدروژن تارتارات را با بالاترین و خالص‌ترین کیفیت برای چندین کاربرد در محصولات دارویی وارد می‌کند.

ریواستیگمین هیدروژن تارتارات شکل نمک تارتارات ریواستیگمین است، یک مشتق فنیل کاربامات که خاصیت تحریک شناختی را به نمایش می‌گذارد. اگرچه مکانیسم عمل به طور کامل روشن نشده است، ریواستیگمین هیدروژن تارتارات ممکن است به صورت برگشت‌پذیر به کولین استراز متصل شود، در نتیجه تجزیه استیل کولین کاهش می‌یابد و عملکرد کولینرژیک افزایش می‌یابد.

ریواستیگمین

ریواستیگمین در حال حاضر یک ماده دارویی فعال (API) است که معمولاً برای درمان علامت زوال عقل خفیف تا متوسط ​​در بیماری آلزایمر مورد استفاده است. این دارو از سال 2008 به عنوان کپسول، محلول خوراکی و پچ ها تجاری شده است.

برخی تحقیقات در مورد سایر اشکال تحویل دارو انجام شده است: فیلم‌های چسبناک؛ لیپوزوم‌ها برای تجویز خوراکی، داخل صفاقی و داخل بینی.نانوذرات برای تزریق یا تجویز داخل صفاقی، اما تاکنون هیچ یک از آن‌ها به بازار عرضه نشده است.

خرید ریواستیگمین هیدروژن تارتارات
خرید ریواستیگمین هیدروژن تارتارات

ریواستیگمین هیدروژن تارتارات چیست؟

ریواستیگمین هیدروژن تارتارات (RHT) مشتق (s)-N- اتیل – N – متیل – 3- [1و 1 (دی متیل آمینو) اتیل] – فنیل کاربامات هیدروژن – (2R، 3R) – تارتارات است که به طور برگشت‌پذیر و غیرقابل رقابت متابولیسم استیل کولین استراز (AChE) و بوتیریل کولین استراز (BuChE) را ترجیحاً در سیستم عصبی مرکزی مهار می‌کند.

ریواستیگمین تارتارات یک نمک تارترات است که در اثر واکنش ریواستیگمین با یک معادل اسید تارتاریک (R، R) بدست می‌آید.ریواستیگمین هیدروژن تارتارات، به عنوان دوز خوراکی 3 میلی‌گرم، نیمه عمر فارماکوکینتیک 1.5 ساعت و فراهمی زیستی 36٪ را نشان می‌دهد. با این وجود نیمه عمر فارماكودینامیك آن به دلیل اتصال به سایت استراتیك آنزیم AChE تقریباً 10 ساعت است.

تفکیک API از سایت استراتیکی کندتر از استیل کولین است. گزارش شده است که ریواستیگمین هیدروژن تارتارات یک پودر کریستالی سفید، بسیار محلول در آب، محلول در اتانول و استونیتریل، کمی محلول در نوکتانول و بسیار کمی محلول در استات اتیل است.نقطه ذوب گزارش شده برای آن 123 تا 125 درجه سانتی‌گراد است.

خرید ریواستیگمین هیدروژن تارتارات
خرید ریواستیگمین هیدروژن تارتارات

نحوه استفاده از ریواستیگمین هیدروژن تارتارات خوراکی

این دارو را طبق دستور پزشک و معمولاً دو بار در روز صبح و عصر و به صورت خوراکی مصرف کنید. میزان مصرف براساس شرایط پزشکی و پاسخ به درمان است. برای کاهش خطر ابتلا به عوارض جانبی (مانند حالت تهوع و اسهال)، پزشک این دارو را با دوز کم شروع کرده و به تدریج در طی 2 تا 4 هفته دوز شما را افزایش می‌دهد. حداکثر دوز توصیه شده برای بزرگسالان 6 میلی‌گرم و دو بار در روز است.

به طور منظم از این دارو استفاده کنید تا بیشترین سود را از آن ببرید. برای کمک به یادآوری، هر روز آن را در همان ساعت مصرف کنید. مصرف آن را قطع نکنید، مگر اینکه پزشک به شما توصیه کند.اگر به مدت 3 روز یا بیشتر متوالی ریواستیگمین مصرف نمی‌کنید، قبل از شروع مجدد با پزشک خود صحبت کنید. ممکن است لازم باشد با دوز کمتری دوباره شروع کنید.

ریواستیگمین در زوال عقلی بیماری پارکینسون

مطالعات نشان داده است که ریواستیگمین مزایای قابل توجهی در شناخت، به ویژه در عملکرد اجرایی و توجه، ADL و علائم عصبی-روانی، به ویژه توهم و توهم، در بیماران مبتلا به زوال عقلی بیماری پارکینسون فراهم می‌کند.در یک مطالعه با برچسب باز در 28 بیماران مبتلا به زوال عقلی بیماری پارکینسون، ریواستیگمین عملکرد شناختی را بهبود بخشید.

اثرات جانبی

تهوع، استفراغ، از دست دادن اشتها / کاهش وزن، اسهال، ضعف، سرگیجه، خواب آلودگی و لرزش (لرزش) ممکن است با سازگاری بدن با دارو ایجاد شود. این اثرات معمولاً هنگام شروع دارو یا افزایش دوز و سپس کاهش آن اتفاق می افتد. در صورت تداوم یا بدتر شدن هر یک از این عوارض، سریعاً با پزشک یا داروساز خود تماس بگیرید.

به یاد داشته باشید که پزشک این دارو را برای شما تجویز کرده است زیرا او قضاوت کرده است که سود شما بیش از خطر عوارض جانبی است. بسیاری از افرادی که از این دارو استفاده می‌کنند عوارض جانبی جدی ندارند.

در صورت بروز هر یک از این عوارض جانبی جدی، بلافاصله به پزشک خود اطلاع دهید: ضربان قلب آهسته / نامنظم، بیهوش شدن، مدفوع سیاه، استفراغی که شبیه قهوه است، درد شدید معده / شکم، تشنج، مشکل در ادرار کردن

واکنش آلرژیک بسیار جدی به این دارو نادر است. با این حال، در صورت مشاهده علائم واکنش آلرژیک جدی، از جمله: بثورات پوستی، خارش / تورم (به خصوص صورت / زبان / گلو)، سرگیجه شدید، مشکل تنفس، فوراً به کمک پزشکی بروید.

خرید ریواستیگمین هیدروژن تارتارات
خرید ریواستیگمین هیدروژن تارتارات

موارد احتیاط

قبل از مصرف ریواستیگمین، اگر به آن حساسیت دارید (از جمله داشتن بثورات در هنگام استفاده از پچ های ریواستیگمین)، به پزشک یا داروساز خود بگویید.این محصول ممکن است حاوی مواد غیرفعال باشد، که می‌تواند باعث واکنش های آلرژیک یا سایر مشکلات شود. برای اطلاعات بیشتر با داروساز خود صحبت کنید.

قبل از استفاده از این دارو، سابقه پزشکی خود را به پزشک یا داروساز اطلاع دهید، خصوصاً: مشکلات تنفسی / ریوی (مانند آسم، بیماری انسداد ریوی COPD- مزمن)، مشکلات معده / روده (مانند زخم، خونریزی)، بیماری قلبی (مانند سندرم سینوس بیمار، سایر اختلالات هدایتی)، غش، تشنج، مشکلات ادرار (مانند بزرگ شدن پروستات).

این دارو ممکن است شما را گیج یا خواب آلود کند. الکل یا ماری جوانا (شاهدانه) می‌تواند باعث سرگیجه یا خواب آلودگی شما شود. تا زمانی که نتوانید این کار را با خیال راحت انجام دهید، رانندگی نکنید، از ماشین آلات استفاده نکنید و هر کاری که نیاز به هوشیاری کامل دارد انجام ندهید. نوشیدنی‌های الکلی را محدود کنید. در صورت استفاده از ماری جوانا (شاهدانه) با پزشک خود صحبت کنید.

قبل از انجام جراحی، کلیه محصولات مورد استفاده خود (از جمله داروهای تجویز شده، داروهای بدون نسخه و محصولات گیاهی) را به پزشک یا دندانپزشک خود بگویید.در دوران بارداری، این دارو باید فقط در مواردی که به وضوح مورد نیاز است استفاده شود.

تداخلات دارویی

تداخلات دارویی ممکن است نحوه عملکرد داروهای شما را تغییر دهد یا خطر ابتلا به عوارض جانبی جدی را افزایش دهد. این سند شامل همه تداخلات دارویی احتمالی نیست. لیستی از تمام کالاهایی که استفاده می کنید (شامل داروهای بدون نسخه و محصولات گیاهی) را نگه دارید و آن را با پزشک و داروساز خود به اشتراک بگذارید. بدون تأیید پزشک، دوز داروها را شروع، متوقف یا تغییر ندهید.

برخی از محصولاتی که ممکن است با این دارو تداخل داشته باشند عبارتند از: داروهای ضد التهاب آسپرین / غیر استروئیدی (NSAIDs مانند ایبوپروفن، ناپروکسن)، متوکلوپرامید.

تمام برچسب‌های داروهای تجویزی و بدون نسخه را به دقت بررسی کنید زیرا بسیاری از داروها حاوی تسکین دهنده درد / کاهش دهنده تب (NSAID ها مانند آسپرین، ایبوپروفن یا ناپروکسن) هستند که در صورت مصرف همراه با ریواستیگمین ممکن است خطر خونریزی معده و روده را افزایش دهد.

آسپرین با دوز پایین، همانطور که پزشک به دلایل خاص پزشکی مانند حمله قلبی یا پیشگیری از سکته مغزی تجویز کرده است (معمولاً در دوزهای 81-325 میلی‌گرم در روز)، باید ادامه یابد.

خرید ریواستیگمین هیدروژن تارتارات
خرید ریواستیگمین هیدروژن تارتارات

نتیجه

مهار دوگانه استیل کولن استراز و بوتیریل کولن استراز توسط ریواستیگمین ممکن است به عنوان یک مزیت درمانی بالقوه برای زوال عقل تحت قشر مغزی در جهت شناخت، عملکرد جهانی و علائم رفتاری در نظر گرفته شود.ریواستیگمین به طور خاص از اختلال عملکرد اجرایی که اغلب در زوال عقل زیر قشر مشاهده می‌شود سود می‌برد. با این حال، مطالعات بالینی تصادفی بزرگ برای حمایت از این مشاهدات ضروری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست