خرید ریواروکسابان

خرید ریواروکسابان

پیشگامان شیمی به عنوان یکی از بزرگ‌ترین واردکنندگان مواد اولیه دارویی با چندین دهه تجربه، ماده اولیه دارویی ریواروکسابان را با بالاترین و خالص‌ترین کیفیت برای چندین کاربرد در محصولات دارویی وارد می‌کند.

ریواروکسابان مشتق خوراکی موجود زیستی اکسازولیدینون و مهار کننده مستقیم فاکتور انعقاد Xa با فعالیت ضد انعقادی است. پس از مصرف خوراکی، ریواروکسابان به طور انتخابی به هر دو فاکتور آزاد Xa و فاکتور Xa متصل در مجموعه پروترومبیناز متصل می‌شود.

این امر در تبدیل پروترومبین (فاکتور II) به ترومبین اختلال ایجاد می‌کند و در نهایت از تشکیل لخته های فیبرین متقاطع جلوگیری می‌کند. ریواروکسابان سطح ترومبین موجود را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد.حمله قلبی، سکته مغزی و سایر مشکلات عمده قلبی می‌تواند در اثر لخته شدن خون ایجاد شود. از آنجا که این دارو خطر تشکیل لخته خون را کاهش می‌دهد، خطر این مشکلات را نیز کاهش می‌دهد.

خرید ریواروکسابان
خرید ریواروکسابان

فواید ریواروکسابان

ریواروکسابان یک مهارکننده خوراکی ضد انعقادی و مستقیم خوراکی است که اخیراً ایجاد شده و در پیشگیری از سکته مغزی و آمبولی وریدی در بیماران مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی مزمن و همچنین در درمان و پیشگیری از ترومبوزهای وریدی عمقی و آمبولی ریه استفاده می‌شود.

ریواروکسابان در طی درمان با میزان کمی افزایش آنزیم سرم و موارد نادری از آسیب کبدی از نظر بالینی همراه با زردی همراه بوده است.ریواروکسابان یک آمید مونوکاربوکسیلیک اسید است. داروی ضد انعقادی که برای پیشگیری از ترومبوآمبولی وریدی در بیماران جراحی تعویض مفصل زانو یا مفصل ران استفاده می‌شود.

این ماده به عنوان یک ماده ضد انعقادی و یک مهار کننده EC 3.4.21.6 (فاکتور انعقادی Xa) نقش دارد.این یک عضو از تیوفن ها، یک ترکیب ارگانوکلری، یک اگزازولیدینون، یک عضو از مورفولین‌ها، یک لاکتام، یک آمید آروماتیک و یک آمید مونوکاربوکسیلیک اسید است.

موارد استفاده از ریواروکسابان

ریواروکسابان رقیق‌کننده خون است. و برای موارد زیراستفاده می‌شود:

 • جلوگیری از سکته در افراد مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی غیر بطنی.
 • از لخته شدن خون در رگ های خونی جلوگیری و آن را درمان کنید. این لخته های خون اغلب در رگ های خاصی در پاهای شما ایجاد می‌شوند و به آن‌ها ترومبوز ورید عمقی (DVT) گفته می‌شود. این لخته ها می‌توانند به ریه‌ها منتقل شده و باعث آمبولی ریه شوند.
 • از DVT پس از جراحی تعویض مفصل ران یا زانو جلوگیری کنید.
 • خطر ابتلا به مشکلات عمده قلبی مانند حمله قلبی یا سکته را در افراد مبتلا به بیماری عروق کرونر مزمن (CAD) یا بیماری عروق محیطی (PAD) کاهش دهید.
خرید ریواروکسابان
خرید ریواروکسابان

عوارض جانبی ریواروکسابان

قرص خوراکی ریواروکسابان می‌تواند عوارض جانبی خفیف یا جدی ایجاد کند. لیست زیر شامل برخی از عوارض جانبی کلیدی است که ممکن است هنگام مصرف ریواروکسابان رخ دهد. این لیست شامل تمام عوارض جانبی احتمالی نیست.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عوارض جانبی احتمالی ریواروکسابان، یا نکاتی در مورد چگونگی کنار آمدن با یک عارضه جانبی نگران‌کننده، با پزشک یا داروساز خود صحبت کنید.

عوارض جانبی شایع‌تر

عوارض جانبی شایعتری که می‌تواند با ریواروکسابان رخ دهد شامل موارد زیر است:

خونریزی، با علائمی مانند:

 • ایجاد کبودی
 • خونریزی که متوقف شدن آن طولانی تر می‌شود

اگر این اثرات خفیف باشد، ممکن است طی چند روز یا چند هفته از بین بروند. اگر شدت آن‌ها بیشتر است یا از بین نمی‌روند، با پزشک یا داروساز خود صحبت کنید.

عوارض جانبی جدی

در صورت بروز عوارض جانبی جدی، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید. اگر علائم شما تهدید کننده زندگی است و یا فکر می‌کنید که یک فوریت پزشکی دارید، با اورژانس تماس بگیرید. عوارض جانبی جدی و علائم آنها می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

خونریزی شدید. علائم می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • خونریزی غیر منتظره یا خونریزی طولانی مدت، مانند خونریزی مکرر از بینی، خونریزی غیرمعمول از لثه، خونریزی قاعدگی شدیدتر از حد طبیعی، یا خونریزی واژن
 • خونریزی شدیدی که شما نمی‌توانید آن را کنترل کنید
 • ادرار قرمز، صورتی یا قهوه ای
 • مدفوع قرمز روشن یا سیاه که شبیه قیر است
 • سرفه کردن خون یا لخته شدن خون
 • استفراغ خون یا استفراغی که شبیه قهوه است
 • درد، تورم یا تخلیه جدید در محل های زخم

لخته خون نخاعی یا اپیدورال

افرادی که ریواروکسبان مصرف می‌کنند و داروی دیگری به ناحیه نخاع و اپیدورال خود تزریق می‌کنند و یا دچار سوراخ نخاعی می‌شوند، خطر تشکیل لخته خون شدید را دارند. این می‌تواند باعث فلج طولانی مدت یا دائمی شود. علائم می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • درد، سوزن سوزن شدن یا بی حسی
 • ضعف عضلانی، به ویژه در پاها
 • بی اختیاری (از دست دادن کنترل روده یا مثانه)
خرید ریواروکسابان
خرید ریواروکسابان

موارد احتیاط

قبل از مصرف ریواروکسابان، اگر به آن حساسیت دارید، به پزشک یا داروساز خود بگویید. یا اگر آلرژی دیگری دارید. این محصول ممکن است حاوی مواد غیرفعال باشد، که می‌تواند باعث واکنش های آلرژیک یا سایر مشکلات شود. برای اطلاعات بیشتر با داروساز خود صحبت کنید.

قبل از استفاده از این دارو، سابقه پزشکی خود را به پزشک یا داروساز اطلاع دهید، به خصوص: بیماری کبدی، بیماری کلیوی، مشکلات خونریزی (مانند خونریزی معده / روده، خونریزی در مغز)، سکته، دریچه های قلب مصنوعی، آسیب جدی اخیر / جراحی، اختلالات خونی (مانند کم خونی، هموفیلی، ترومبوسیتوپنی)، زمین خوردن مکرر / آسیب دیدگی، مشکل خاص چشم (رتینوپاتی)، اختلال لخته شدن خاص (سندرم آنتی فسفولیپید)، برخی مشکلات آنزیمی ارثی (مانند عدم تحمل گلاکتوز، کمبود لاپتاز لاپتوس سوء جذب گلوکز-گالاکتوز).

مهم است که همه پزشکان و دندانپزشکان بدانند که شما ریواروکسبان مصرف می‌کنید. قبل از جراحی یا هرگونه اقدامات پزشکی / دندانپزشکی، به پزشک یا دندانپزشک خود بگویید که از این دارو استفاده می کنید.این دارو ممکن است باعث خونریزی معده شود. استفاده روزانه از الکل هنگام استفاده از این دارو خطر خونریزی معده را افزایش می‌دهد. نوشیدنی های الکلی را محدود کنید.

این دارو می‌تواند باعث خونریزی شود. برای کاهش احتمال بریدگی، کوفتگی یا آسیب دیدگی، با اشیای تیز مانند تیغ های ایمنی و برش ناخن احتیاط زیادی داشته باشید. هنگام تراشیدن از تیغ برقی و هنگام مسواک زدن از مسواک نرم استفاده کنید. از انجام فعالیت هایی مانند ورزش های تماسی خودداری کنید.

در صورت سقوط یا آسیب رساندن به خود، به ویژه اگر به سر خود ضربه بزنید، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید. ممکن است پزشک شما را از نظر خونریزی پنهان که ممکن است جدی باشد، بررسی کند.افراد مسن ممکن است نسبت به عوارض جانبی این دارو، به ویژه خونریزی، حساسیت بیشتری نشان دهند.

اگر باردار هستید یا قصد بارداری دارید، به پزشک خود اطلاع دهید. در دوران بارداری، این دارو باید فقط در مواردی که به وضوح مورد نیاز است استفاده شود.

خرید ریواروکسابان
خرید ریواروکسابان

تداخلات دارویی

تداخلات دارویی ممکن است نحوه عملکرد داروهای شما را تغییر دهد یا خطر ابتلا به عوارض جانبی جدی را افزایش دهد. این سند شامل همه تداخلات دارویی احتمالی نیست. لیستی از تمام کالاهایی که استفاده می‌کنید (شامل داروهای بدون نسخه و محصولات گیاهی) را نگه دارید و آن را با پزشک و داروساز خود به اشتراک بگذارید. بدون تأیید پزشک، دوز داروها را شروع، متوقف یا تغییر ندهید.

سایر داروها می‌توانند بر حذف ریواروکسابان از بدن شما تأثیر بگذارند، که ممکن است بر عملکرد ریوروکسابان تأثیر بگذارد. به عنوان مثال می‌توان به کوبی سیستات، کنیوپتان، ضد قارچ‌های آزول خاص (ایتراکونازول، کتوکونازول، پوساکونازول)، ریفامایسین‌ها (مانند ریفامپین)، مهارکننده‌های پروتئاز اچ آی وی (مانند لوپیناویر، ریتوناویر)، مریم گلی، داروهای مورد استفاده در درمان تشنج (مانند کاربامازپین)، فنی توئین، فنوباربیتال و غیره اشاره کرد.

آسپرین در صورت استفاده با این دارو می‌تواند خطر خونریزی را افزایش دهد. با این حال، اگر پزشک شما را به مصرف آسپرین با دوز کم برای حمله قلبی یا پیشگیری از سکته مغزی (معمولاً با دوزهای 81-325 میلی‌گرم در روز) راهنمایی کرده است، باید آن را ادامه دهید، مگر اینکه پزشک خلاف این امر را به شما توصیه کند. از دکتر یا داروساز خود برای جزئیات بیشتر بپرسید.

برچسب:
جستجو در پیشگامان شیمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست