ریبوفلاوین 5 فسفات سدیم

ریبوفلاوین (ویتامین B2) در فعال‌سازی و تبدیل سایر ویتامین‌های گروه B و همچنین در سنتز گلبول‌های قرمز، متابولیسم چربی و گلوکز و تولید و تنظیم بیوشیمیایی خاص نقش اساسی دارد. ریبوفلاوین 5 فسفات سدیم فرم کوآنزیم ویتامین B2 است.

این ویتامین فرم نمکی سدیم فسفات ریبوفلاوین، یک ریزمغذی محلول در آب و اساسی است که عامل اصلی رشد در مجتمع‌های ویتامین B طبیعی است. فسفات سدیم ریبوفلاوین فسفات به 2 کوآنزیم، مونوکلئوتید فلاویـن (FMN) و فلاوین آدنین دینوکلئوتید (FAD) تبدیل می‌شود که برای کمک به تولید انرژی با کمک به متابولیسم چربی‌ها، کربوهیدرات‌ها و پروتئین‌ها ضروری هستند و برای تشکیل سلول‌های قرمز خون و تنفس مورد نیاز هستند. تولید آنتی‌بادی و برای تنظیم رشد و تولید مثل انسان. سدیم ریبوفلاوین فسفات برای رشد سالم پوست، ناخن‌ها و رشد مو ضروری است.

خواص فیزیکی و شیمیایی ریبوفلاوین 5 فسفات سدیم:

جرم مولی: 376.36 گرم در مول

فرمول: C17H20N4O6

نقطه ذوب: 280 درجه سانتی‌گراد

نام‌های دیگر:

  • واکوچروم
  • لاکتوفلاوین
  • ویتامین G

مترادف: فلاوین مونونوکلئوتید دی‌هیدرات / ریبوفلاوین فسفاته، نمک مونو سدیم، دی‌هیدرات / ریبوفلاوین 5′ – (دی‌هیدروژن فسفات)، نمک سدیم، هیدرات (1: 1: 2) / ریبوفلاوین 5′-فسفات / ریبوفلاوین سدیم فسفات دی‌هیدرات / ریبوفلاوین 5 ‘- (سدیم فسفات سدیم)، دی‌هیدرات / ویتامین B2 فسفات (نمک سدیم) دی‌هیدرات UNII20RD1DZH99 شماره CAS6184-17-4

وزن میانگین: 514.36

تک رنگ: 514.10768889

ریبوفلاوین 5 فسفات سدیم

کاربردهای ریبوفلاوین 5 فسفات سدیم:

این ویتامین به عنوان ماده اصلی و سایر مونوفسفات‌های ریبوفلاوین، دیس‌فسفات‌ها و ریبوفلاوین آزاد است. در نظر گرفته شده است که به عنوان یک افزودنی غذایی (گروه عملکردی: ویتامین‌ها، ویتامین‌های طرفدار و مواد شیمیایی با خاصیت تعریف شده با تأثیر مشابه) در آب برای نوشیدن در همه گونه‌های جانوری (به جز ماهی) استفاده شود.

این ویتامین ده‌ها سال است که در سراسر دنیا در تغذیه حیوانات مورد استفاده قرار می‌گیرد. مورد نیاز رژیم غذایی برای حیوانات اهلی به استثنای نشخوارکنندگان، به دلیل ترکیب میکروبی ریبوفلاوین در شکمبه.با توجه به سابقه طولانی استفاده و نقش تغذیه‌ای تعیین شده آن در حیوانات اهلی، نمک مونو سدیـم فسفات استر فسفات 5’′ فسفات استروئید ریبوفلاویـن 5 در پوشش نیازهای حیوان مؤثر است.هیئت FEEDAP معتقد است که این ویتامین در تأمین نیاز حیوان هنگام تأمین آب از طریق نوشیدنی مؤثر است.

ریبوفلاوین 5 فسفات سدیـم که به عنوان ویتامین B نیز شناخته می‌شود، ویتامین ای است که در مواد غذایی یافت می‌شود و به عنوان یک مکمل رژیم غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. منابع غذایی شامل تخم‌مرغ، سبزیجات سبز، شیر و سایر لبنیات، گوشت، قارچ و مغز بادام است. برخی از کشورها نیاز به افزودن آن به غلات دارند.

فـروش ریبوفلاوین 5 فسفات سدیم

شما می‌توانید برای تهیه محصولات به سایت پیشگامان شیمی مراجعه نمائید. این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

برچسب:
جستجو در پیشگامان شیمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست