مقررات ناظر بر محصولات آرایشی و بهداشتی

مروری کوتاه بر مقررات ناظر بر محصولات آرایشی و بهداشتی

تهیه محصولات آرایشی و بهداشتی برای استفاده شخصی و فروش هرگز آسان‌تر از اکنون نبوده است. اینترنت، تهیه مواد اولیه، یافتن فرمول و حتی فروش و توزیع محصولات شما را ساده کرده است. این کار بسیار آسان است به طوری که بسیاری از تولید کنندگان فرمول‌ها و دارندگان مارک‌های آرایشی و بهداشتی کسب و کار خود را با دانش کم و یا هیچ آگاهی از مقررات موثر بر تلاش آن‌ها آغاز می‌کنند. در این پست ما به آژانس‌های خواهیم پرداخت که صنعت لوازم آرایشی را در ایالات متحده و سراسر جهان تنظیم می‌کنند.

مقررات لوازم آرایشی و بهداشتی

آژانس‌های تنظیم کننده مقررات لوازم آرایشی و بهداشتی

در اینجا لیستی از سازمان‌های نظارتی که بر صنعت آرایشی و بهداشتی در سراسر جهان تأثیر می‌گذارند آورده شده است.

 • FDA – ایالات متحده آمریکا
 • کمیسیون اروپا– اتحادیه اروپا
 • بهداشت و درمان کانادا
 • وزارت بهداشت – ژاپن
 • وزارت بهداشت – استرالیا
 • FDA چین
 • Cofepris – مکزیک
 • وزارت بهداشت و رفاه خانواده – هند
 • CTFA – آفریقای جنوبی
 • بخشنامه لوازم آرایشی و بهداشتی ASEAN – کشورهای جنوب شرقی آسیا
 • ANMAT – آرژانتین
 • INMETRO – برزیل

مقررات آرایشی و بهداشتی آمریکای شمالی

FDA – ایالات متحده آمریکا

یکی از رایج‌ترین ادعاهایی که در مورد مواد آرایشی می‌شنوید این است که در ایالات متحده مقرراتی برای تنظیم آن‌ها وجود ندارد. این نادرست است محصولات آرایشی و بهداشتی در ایالات متحده بسیار کنترل می‌شوند.

در واقع، کلمه لوازم آرایشی به طور خاص در مقررات حاکم بر آن، قانون فدرال، دارو و لوازم آرایشی ذکر شده است. برای اولین بار در سال 1938 تصویب شد، سازمان دولتی مسئول تنظیم مواد آرایشی، سازمان غذا و دارو (FDA) ایجاد کرد.

اگر شما یک فرمول ساز در صنعت لوازم آرایشی هستید، باید قوانین FDA را در مورد لوازم آرایشی و مواد آرایشی بدانید. در حالی که FDA فقط محصولات آرایشی و بهداشتی را در ایالات متحده تنظیم می‌کند، اما این قوانین همچنین بر هر چیزی که به آمریکا وارد یا فروخته می‌شود تأثیر می‌گذارد.

ایالات متحده همچنین توسط تلاش‌های ایالت های خاص، به ویژه کالیفرنیا که مقررات مربوط به تولید گازهای گلخانه‌ای زیست محیطی (CARB)، مواد سرطان زا و برچسب زدن آلی را تصویب کرده است، تأثیر می‌گذارد.

پیشگامان شیمی وارد کننده انواع موا اولیه

بهداشت و درمان کانادا

اگر در حال ایجاد محصولاتی برای بازار لوازم آرایشی کانادا هستید، باید دستورالعمل‌های تنظیم شده توسط Health Canada را دنبال کنید. آن‌ها بسیاری از قوانین مشابه ایالات متحده را دنبال می‌کنند اما برخی از قوانین اتحادیه اروپا را نیز تصویب کرده‌اند. آن‌ها در مرحله ممنوعیت آزمایش محصولات آرایشی بر روی حیوانات هستند.

Cofepris – مکزیک

معادل FDA مکزیک، کمیسیون فدرال پیشگیری از خطرات بهداشتی، COFEPRIS است. در سال 2015 آن‌ها استانداردهای نظارتی خود را که در مورد لوازم آرایشی، عطرها و محصولات مراقبت شخصی اعمال می‌شود را به روز کردند. دو استانداردی که بر روی برچسب محصول و مواد مجاز تأثیر می‌گذارد NOM 159 و NOM 259 است.

اروپا

 • کمیسیون اروپایی

اتحادیه اروپا 28 کشور را نشان می‌دهد که اگر شما یک فرمول ساز برای چندین کشور در اروپا باشید، بسیار راحت است. در اتحادیه اروپا، لوازم آرایشی توسط سندی به نام بخشنامه لوازم آرایشی 76/768 / EEC تنظیم می‌شود. مقررات آن‌ها دارای جزئیات بیشتری نسبت ایالات متحده است که به طور خاص حاوی موادی است که می‌توانند استفاده شوند و نمی‌توانند استفاده شوند. آن‌ها همچنین آزمایش لوازم آرایشی روی حیوانات را ممنوع کرده‌اند.

آمریکای جنوبی

کشورهای مختلفی در آمریکای مرکزی و جنوبی وجود دارد. آنها اصولاً از مقررات بین المللی لوازم آرایشی و بهداشتی پیروی می‌کنند که برخی از قوانین اتحادیه اروپا و ایالات متحده را در پیش می‌گیرند.

 • INMETRO – برزیل

بزرگترین بازار لوازم آرایشی و بهداشتی در آمریکای جنوبی برزیل است. همچنین آن‌ها تمایل دارند پیچیده‌ترین مقررات را دنبال کنند. اما INMETRO سندی را منتشر کرده است که در فروش محصولات در این بازار به فرمولسازان، کمک می‌کند.

 • ANMAT – آرژانتین

اگر تمایل به فرمولاسیون محصولات آرایشی در آرژانتین را دارید، این آژانس نظارتی برای برقراری ارتباط مناسب است.

خرید مواد اولیه

مقررات آرایشی و بهداشتی آفریقا

پیش بینی می شود کشورهای خاورمیانه و آفریقا در 5 سال آینده سریعترین رشد را برای صنعت لوازم آرایشی داشته باشند. گروه های نظارتی خاصی برای این منطقه وجود ندارد اما آفریقای جنوبی احتمالاً از همه پیشرفته تر است.

 • CTFA – آفریقای جنوبی

انجمن لوازم آرایشی، بهداشتی و عطر آفریقای جنوبی دولتی نیست بلکه یک سازمان تجارت صنعتی است که نقش مهمی در هدایت و ایجاد مقررات برای صنعت آرایشی و بهداشتی در آفریقای جنوبی دارد.

آسیا

 • FDA چین

چین همچنان به عنوان یکی از مهمترین بازارهای لوازم آرایشی در آسیا ظاهر می‌شود. چین یک اقتصاد در حال رشد است و جمعیت زیادی دارد که از مواد آرایشی استفاده می‌کنند. آن‌ها تمایل دارند آیین نامه‌های خود را بیشتر از جاهای دیگر به روز کنند، بنابراین اگر در حال تهیه فرمولی برای چین هستید، حتما این سایت را برای به روزرسانی بررسی کنید.

 • وزارت بهداشت و رفاه خانواده – هند

هند دومین کشور پرجمعیت در جهان است اما از قدیمی‌ترین مقررات آرایشی برخوردار است. قانون داروی غذایی و آرایشی آن‌ها در سال 1940 تصویب شد و از آن زمان تاکنون چند بار به روز شده است. برای کسب اطلاعات در مورد آخرین قوانین حاکم بر فرمول بندی‌ها در هند، این مکانی است که باید از آن بازدید کنید.

 • دستورالعمل آرایشی و بهداشتی ASEAN

کشورهای آسیای جنوب شرقی – در سال 1967 کشورهایی در سراسر جنوب شرقی آسیا امضا کردند که عضو یک سازمان واحد شوند که به ارتقا promote امنیت، توسعه اقتصادی و تجارت کمک خواهد کرد. از طریق این گروه مجموعه‌ای از مقررات تأثیرگذار بر صنایع آرایشی و بهداشتی تولید شد. این قوانین بر لوازم آرایشی فروخته شده در 10 کشور عضو ASEAN از جمله اندونزی، تایلند، سنگاپور، ویتنام، مالزی، فیلیپین، میانمار (برمه)، کامبوج، لائوس، برونئی تأثیر می‌گذارد.

اقیانوس آرام

 • وزارت بهداشت – ژاپن

قوانین حاکم بر بازار لوازم آرایشی ژاپن توسط وزارت بهداشت تنظیم می‌شود. آنها بسیاری از قوانین اتحادیه اروپا و ایالات متحده را دنبال می‌کنند اما محدودیت‌های بیشتری در مورد مواد خاص، به ویژه مواد نگهدارنده دارند. در صورت تهیه فرمولاسیون برای بازار ژاپن، باید آخرین محدودیت‌های ذکر شده توسط وزارت بهداشت را بررسی کنید.

وزارت بهداشت – استرالیا

از بسیاری جهات بازار لوازم آرایشی استرالیا مانند بازارهای اروپا و آمریکا است. آن‌ها اکثر قوانین مشابه را دنبال می‌کنند و محصولات را به طور مشابه دسته بندی می‌کنند. برای فرمول بندی در این بازار، ابتدا با این وب سایت تماس بگیرید.

گروه‌های نظارتی بر قوانین محصولات آرایشی و بهداشتی

گروه‌های نظارتی آرایشی و بهداشتی غیر دولتی

در بیشتر کشورها، دولت‌ها برای کمک در تهیه قوانین مناسب به کمک گروه‌های صنعتی و سازمان‌های مستقل اعتماد می‌کنند. دانستن قوانین تنظیم شده توسط این سازمان‌ها برای فرمول دهنده‌های آرایشی و بازاریاب بسیار مفید است.

PCPC – شورای محصولات مراقبت شخصی- این سازمان قوانین نام‌گذاری مواد تشکیل‌دهنده برای صنایع آرایشی و بهداشتی در ایالات متحده را تعیین می‌کند. آنها دیکشنری INCI را تولید می‌کنند که کنوانسیون نام‌گذاری آن توسط اکثر کشورهای جهان تصویب شده است. آن‌ها همچنین در مورد ایمنی مواد آرایشی گزارش‌ها و نظرات را ارائه می‌دهند.

CIR – بررسی مواد تشکیل‌دهنده لوازم آرایشی – این یک گروه مستقل از دانشمندان و تنظیم‌کنندگان بودجه است که توسط صنایع آرایشی و بهداشتی تأمین می‌شود و وظیفه ارزیابی ایمنی مواد آرایشی را دارد. اگر درباره میزان بی‌خطر موادی که در صنایع آرایشی بهداشتی استفاده می‌شود تعجب می‌کنید، اینجا مکان یافتن اطلاعات است. نتیجه‌گیری آن‌ها بر اساس آزمایشات بررسی شده توسط همسالان و ارزیابی‌های سم شناسان است.

IFRA – انجمن بین‌المللی عطر – هر زمان که از عطر یا موادی استفاده می‌کنید که دارای رایحه خوشبویی هستند، خوب است که این گروه را از نظر سطح ایمنی مجاز بررسی کنید. کمیسیون اروپا هنگام تنظیم مواد معطر از توصیه های IFRA استفاده می‌کند.

SCCS – کمیته علمی ایمنی مصرف‌کننده – این گروهی از دانشمندان با بودجه دولتی است که ایمنی مواد آرایشی را برای بازار لوازم آرایشی اروپا ارزیابی می‌کنند. آنها همان کار CIR را انجام می‌دهند اما از بودجه صنعت استفاده نمی‌کنند.

CTPA (انگلستان) – انجمن لوازم آرایشی، بهداشتی و عطریات (CTPA)- این انجمن صدای صنعت لوازم آرایشی و بهداشتی در انگلستان به حساب می‌آید. آن‌ها معادل PCPC در ایالات متحده هستند و طیف وسیعی از اطلاعات را در مورد ایمنی محصولات آرایشی منتشر می‌کنند.

انجمن صنایع آرایشی ژاپن – این گروه مشابه CTPA و PCPC است اما مربوط به صنعت لوازم آرایشی ژاپن است.

جستجو در پیشگامان شیمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست