قیمت فروش پراکسید هیدروژن

بطری پراکسید ‌هیدروژن شما بسیار با ارزش است که فقط در کیت کمک‌های اولیه خود بمانید. در حالی که مایع ارزان قیمتی است به دلیل کاربردهای پزشکی و سفید‌کنند‌گی موها شناخته‌شده است، بلکه یک ماده همه کاره است که می‌تواند به روش دیگری از آن استفاده شود.پراکسید هیدروژن (فرمول H2O2) یک ترکیب شیمیایی است که ترکیبی از هیدروژن و آب است.

مایع شفاف به عنوان یک ضد عفونی‌کننده خفیف عمل می‌کند و بسته به هدف آن در قدرت‌های مختلفی قرار می‌گیرد:

  • 3 درصد (مصرف خانگی)
  • 6 تا 10 درصد (سفید‌کننده مو)
  • 35 درصد (گرید مواد غذایی)
  • 90 درصد (صنعتی)

اکثر فروشگاه‌ها محلول 3 درصد، بسته‌بندی‌شده در بطری قهوه‌ای امضا شده را ارائه می‌دهند.برای سال‌ها، متخصصان پزشکی استفاده از پراکسید هیدروژن را برای درمان ضایعات جزئی و بریدگی توصیه می‌کردند. به این دلیل است که وقتی روی پوست قرار می‌گیرد، کف می‌کند، که نشان می‌دهد باکتری‌ها را می‌کشد.

امروزه پزشکان می‌دانند که پراکسید هیدروژن سلول‌های سالم را نیز از بین می‌برد، بنابراین بسیاری استفاده از آن را به این منظور توصیه نمی‌کنند. همچنین اگر چشم شما را درگیر کند، می‌تواند ناحیه بزرگی از پوست شما را پوشانده و یا به آن هضم شود، به ویژه پراکسید هیدروژن از نظر مصرف غذایی می‌تواند مضر باشد.

اما جای هیچ نگرانی نیست. پراکسید هیدروژن کاربردهای مفید دیگری نیز دارد که برخی از آن‌ها ممکن است برای شما جدید باشد. در اینجا نه کاربر آن ذکر شده است. (پراکسید هیدروژن که در این مثال‌ها به آن اشاره شده است، نسخه 3 درصد است، مگر اینکه در موارد دیگری ذکر شده باشد.)

کاربرد‌های هیدروژن پراکسید

قیمت فروش پراکسید هیدروژن

حذف لکه

لکه‌های زیر بغل قهوه‌ای مایل به زرد شرم‌آور است. و و آزار دهنده است، به ویژه اگر آن‌ها با یک پوشاک نسبتاً جدید رشد کنند. آن‌ها را با ایجاد محلول یک مایع ظرفشویی یک قسمت و پراکسید هیدروژن دو قسمت پاک کنید و سپس آن را حدود یک ساعت روی لکه بمالید. در آب سرد بشویید، سپس خشک کنید و بپوشید. توجه: لکه سخت ممکن است به جوش شیرین نیز نیاز داشته باشد.

رشد قارچ

پراکسید هیدروژن – نسخه 35٪ – به مبارزه با عفونت‌های قارچی که می‌تواند باعث کاهش ویرانی اتاق‌ها شود، کمک می‌کند. چند قطره را در محفظه‌های باردهی (جایی که قارچ‌ها رشد می‌کنند) بمالید تا فوراً اکسیژن اضافه شود.

ظرفشویی را تمیز کنید

برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی از پراکسید هیدروژن استفاده کنید. می‌توانید پراکسید‌هیدروژن را مستقیماً درون دستگاه اسپری کنید، بگذارید کمی بنشینید، سپس پاک کنید. یا می‌توانید با استفاده از پراکسید هیدروژن، جوش شیرین و یک روغن ضروری یک “بمب” تمیزکننده ایجاد کنید.

تقریباً هر چیزی را سفید کنید، از ناخن‌ها تا دوغاب

پراکسید هیدروژن در سفید کردن و درخشان‌تر شدن بسیاری موارد مانند کاشی‌های رنگ‌آمیزی شده، ماسه‌های کثیف و حتی ناخن‌ها بسیار عالی است. برای مورد دوم، یک قسمت پراکسید هیدروژن را با دو قسمت جوش شیرین ترکیب کنید و خمیر را روی ناخن‌های خود مالش دهید. بگذارید دو یا سه دقیقه بنشیند، سپس بشویید. برای سفید کردن دوغاب، هیدروژن پراکسید را مستقیماً روی کاشی بریزید و یا آن را با جوش شیرین خمیر کنید و آن را پاک کنید.

 یک دهانشویه درست کنید

پراکسید هیدروژن به ویژه برای بهداشت دندان بسیار عالی است. از آن به عنوان دهانشویه برای از بین بردن میکروب‌ها استفاده کنید، ابتدا حتما رقیق کنید (نیمی از آب، نیمی از پراکسید هیدروژن)، سپس به مدت یک دقیقه در دهان خود بپیچید و بیرون بزنید. هرگز قورت ندهید! فواید اضافی این دهانشویه: دندان شما را سفیدتر می‌کند. همچنین می‌توانید از آن برای ضد عفونی و تمیز کردن مسواک و سایر وسایل دندانپزشکی مانند نگهدارنده و محافظ دهان استفاده کنید

لباس‌های شسته شده خود را تقویت کنید

قیمت فروش پراکسید هیدروژن

دیگر نیازی به خرید آن دسته از کالاهای رختشویی گران قیمت که کلمات “اکسی” در آن‌ها و قول سفیدتر کردن لباس‌هایتان وجود دارد را ندارید. به سادگی یک بار فنجان پراکسید هیدروژن را به ماشین لباسشویی خود اضافه کنید. پراکسید هیدروژن همچنین باعث از بین رفتن بوی بد لباس‌ها و از بین بردن لکه‌ها می‌شود. می‌توانید آن را مستقیماً روی لکه ها بریزید اما برای لباس‌های تیره ابتدا یک آزمایش سریع انجام دهید.

کشتن کپک و قارچ

همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم، پراکسید هیدروژن باکتری‌ها را از بین می‌برد، اما قارچ‌هایی مانند Mold و کپک را نیز نابود می‌کند. بنابراین یک بطری اسپری هیدروژن را بگیرید و وسایل حمام، کف، دیوار، مرطوب‌کننده، رطوبت‌گیر و حتی پرده حمام خود را اسپری کنید. این صدای مضراب به شما می‌گوید که کار می‌کند.

باغ خود را پرورش دهید

باغبانان می‌دانند یکی از بهترین مواد برای گیاهانشان پراکسید هیدروژن است. مایع همه منظوره می‌تواند در کنترل آفات، جلوگیری از آلودگی روی درختان آسیب‌دیده، از بین بردن قارچ‌های شاخ و برگ و پوسیدگی ریشه و همچنین بهبود رشد گیاه کمک کند.

این اکسیژن اضافی باعث جذب ریشه‌ای مواد مغذی بیشتر می‌شود. برای کنترل یا رشد آفات، یک قاشق چایخوری را به یک فنجان آب در یک بطری اسپری اضافه کرده و به گیاه اسپری کنید. برای مبارزه با پوسیدگی ریشه یا عفونت‌های قارچی، از یک قاشق غذاخوری در هر فنجان آب استفاده کنید.

مواد غذایی را ترد‌تر نگه‌دارید

پاشیدن کمی H2O2 روی سبزیجات سالاد، و سپس بازگشت آن‌ها به یخچال، برای چند روز بیشتر ماندگار می‌شوند. میوه‌ها و سبزیجات همچنین می‌توانند در یک محلول پراکسید هیدروژن ریخته یا غوطه‌ور شوند تا برای مدت زمان طولانی‌تر حفظ شود. فقط قبل از غذا حتماً آن‌ها را بشویید.

قیمت فروش پراکسید هیدروژن

شما می‌توانید برای تهیه این ماده به سایت پیشگامان شیمی مراجعه نمائید. این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال  می شود.

برچسب:
جستجو در پیشگامان شیمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست