مواد اولیه صنعتیمواد اولیه شیمیایی

پتاسیم نیتریت

سفارش محصول تماس با کارشناس

پتاسیم نیتریت

پتاسیم نیتریت جامد بلوری جامد زرد رنگ با فرمول شیمیایی KNO۲ است. غیر قابل اشتعال، اما سوختن تمام مواد قابل احتراق را تسریع می‌کند. اگر مقادیر زیادی در آتش‌سوزی وجود داشته باشد یا اگر مواد قابل احتراق تقسیم شود، ممکن است منجر به انفجار شود. ممکن است در معرض طولانی مدت قرار گرفتن در معرض گرما منفجر شود. اکسید سمی نیتروژن در آتش‌سوزی تولید می‌شود.

برای مواد شیمیایی دیگر و در تجزیه شیمیایی استفاده می‌شود. نتیجه خاصیت اکسید کنندگی، نیتریت‌پتاسیم می‌تواند به عنوان یک اکسید کننده در صنایع مختلف مورد استفاده قرار گیرد. به عنوان مثال، بازدارنده خوردگی، فرآیند بنفیلد (تولید کود) و در شیشه شیشه‌ای برای لعاب مینای دندان است. نیتریت پتاسیم به عنوان یک کریستال مرطوب فروخته می‌شود.

خواص شیمیایی پتاسیم نیتریت:

نیتریت پتاسیم (متمایز از نیترات پتاسیم) ترکیب غیر معدنی با فرمول شیمیایی KNO2 است. این یک نمک یون پتاسیم K + و نیتریت یون NO2 است که همان‌طور که گفتیم یک پودر کریستال یخی سفید یا کمی زرد رنگ است که در آب محلول است. این یک اکسید کننده قوی است و ممکن است باعث احتراق مواد دیگر شود. مانند دیگر نیتریت‌های نیتریت مانند نیتریت‌سدیم، نیتریت پتاسیم در صورت بلعیده‌شدن سمی است و آزمایش‌های آزمایشگاهی نشان می‌دهد که ممکن است جهش یا تراتوژنیک باشد. هنگام برخورد با نیتریت پتاسیم، دستکش و عینک ایمنی معمولاً استفاده می‌شود.

عناوین مختلف پتاسیم نیتریت:

نیترات پتاسیم، به دلیل استفاده و تولید اولیه و جهانی آن، دارای نام‌های بسیاری است. کلمات عبری و مصری برای آن هماهنگی n-t-r داشتند که نشان‌گر احتمال شناخت نیترون یونانی بود که به نیتروم یا نیتریت لاتین شده بود. از آن‌جا قدیمی فرانسوی دارای Niter و انگلیسی میترانی است. در قرن ۱۵ میلادی، اروپایی‌ها به عنوان نیترات و بعدها به عنوان نیترات پتاس به عنوان شیمی کامل ترکیب شناخته شد.

نیتریت‌پتاسیم در تولید نمک‌های انتقال حرارت استفاده می‌شود. به عنوان افزودنی مواد غذایی E249، نیتریت‌پتاسیم نگه‌دارنده شبیه به نیتریت سدیم است و برای استفاده در اتحادیه اروپا تایید شده است.در غذاهای غربی آفریقایی، نیترات پتاسیم (نمک) به عنوان یک عامل ضعیف‌کننده در سوپ‌ها و خورش‌ها مانند سوپ خرچنگ به طور گسترده‌ای استفاده می‌شود. همچنین برای خوردن غذا و کاهش زمان پخت و پز در هنگام جوشاندن لوبیا و گوشت دشوار استفاده می‌شود.

معروف‌ترین استفاده از نیترات پتاسیم احتمالاً به عنوان اکسید کننده در سیاه پودر است. از دوران‌های باستانی، در اواخر دهه ۱۸۸۰، نیروی انفجاری را برای تمام سلاح‌های گرم جهان فراهم کرد. پس از آن، اسلحه کوچک و توپخانه بزرگ به طور فزاینده‌ای شروع به وابستگی به یک پودر بی‌دودی کردند.

پودر سیاه امروزه در موتورهای موشک پودر سیاه باقی می‌ماند اما همچنین در ترکیب با سوخت‌های دیگر مانند قندها در “آب‌نبات راکت” استفاده می‌شود. همچنین در آتش‌بازی‌ها مانند بمب‌های دود استفاده می‌شود. علاوه بر آن برای جلوگیری از سوختگی مجدد تنباکو به سیگار اضافه می‌شود.

فروش پتاسیم نیتریت:

پتاسیم نیتریت در کیسه‌های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول پتاسیم نیتریت مورد نیاز صنایع غذایی و دارویی را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
برای مشاوره تماس بگیرید