فروش پتاس

هیدروکسید پتاسیم و بیودیزل

استفاده از بیودیزل مدتی است که رشد چشمگیری داشته است. و دلیل آن را آسان می‌توان فهمید: قابل تجدید، سوختن تمیز و مناسب برای استفاده در موتورهای دیزلی و سایر مزایای دیگر. با این حال، مهم است که سوخت به درستی تولید شود تا کارایی و پایداری آن به حداکثر برسد.

این جایی است که هیدروکسید پتاسیم (KOH) نقش اساسی دارد و به عنوان کاتالیزور در فرآیند تولید بیودیزل عمل می‌کند.بیودیزل سوخت تجدیدپذیری است که از روغن‌های گیاهی مانند روغن کلزا، روغن دانه آفتابگردان، روغن سویا تولید می‌شود و همچنین از روغن‌های سرخ‌کردنی یا چربی‌های حیوانی استفاده می‌شود.

در بخش حمل و نقل، هم هنگام مخلوط شدن با سوخت دیزل فسیلی و هم به صورت خالص استفاده می‌شود. بیودیزل مزایای زیست محیطی قابل توجهی نسبت به سوخت دیزل فسیلی معمولی دارد: این ماده به کاهش قابل توجه انتشار CO2 و همچنین انتشار ذرات معلق برای سلامتی کمک می‌کند.

با این حال، افزایش منابع بیودیزل گیاهی بدون چالش‌های خاص خود نیست. زمین‌های کشاورزی محدود است و تولید بیودیزل، زمین‌های مورد استفاده برای غذا را اشغال می‌کند.

برای کمک به مقابله با این چالش، روغن‌های گیاهی یا چربی‌های حیوانی را می‌توان به عنوان ماده اولیه تولید بیودیزل بازیافت کرد. هیدروکسید پتاسیم نقشی حیاتی در این فرآیند تبدیل مواد زائد به سوخت پایدار دارد.

تولید بیودیزل: اصول اولیه

بیودیزل را می‌توان از طیف گسترده‌ای از مواد اولیه تولید کرد. این شامل روغن پخت و پز بازیافت شده، روغن سویا و چربی‌های حیوانی است. با این حال، روغن فقط در مرحله دوم اضافه می‌شود. در اولین مرحله، یک کاتالیزور سوزاننده، اغلب هیدروکسید پتاسیم (KOH)، با یک الکل، معمولاً متانول مخلوط می‌شود.

متانول به اتانول ترجیح داده می‌شود زیرا هزینه کمی دارد و به راحتی به دست می‌آید. سپس این محلول کاتالیزور متیل به آرامی با روغن مخلوط می‌شود. پس از واکنش کامل، محلول باید چند ساعت تنظیم شود. نتیجه نهایی بیودیزل در بالا و گلیسیرین در زیر است.

هیدروکسید پتاسیم چیست؟

هیدروکسید پتاسیم، همچنین به عنوان پتاس سوزاننده یا KOH شناخته می‌شود، یک ترکیب غیر آلی جامد سفید و دارای تأثیر محیطی کم است. KOH بسیار خورنده است و بسیاری از کاربردهای صنعتی و متنوع آن از خاصیت سوزاننده و واکنش‌پذیری آن در برابر اسیدها بهره می برد.

این ماده همچنین پیش درآمد اکثر صابون‌های نرم و مایع است. Vynova به عنوان پیشروترین تولیدکننده مشتقات پتاسیم در اروپا، KOH مایع در دو سایت تولیدی در Tenderender (بلژیک) و Thann (فرانسه) تولید می‌کند و از این رو تنها تولید کننده مشتقات پتاسیم با دو سایت تولیدی اروپا است.

هیدروکسید پتاسیم به عنوان کاتالیزور در بیودیزل

بیودیزل خوب از KOH به عنوان کاتالیزور سوزاننده استفاده می‌کند. این یک سوخت با کیفیت بالا تولید می‌کند و به راحتی با متانول مخلوط می‌شود، به علاوه می‌توان از محصول جانبی آن برای تهیه صابون مایع یا کود با کیفیت استفاده کرد.

توجه به این نکته مهم است که KOH بسیار رطوبت زا است، به عبارت دیگر به این معنی است که رطوبت هوا را به سرعت جذب می کند و رطوبت زیاد در فرآیند بیودیزل اختلال ایجاد می‌کند و صابون زیادی تولید می‌کند. با این حال، با استفاده از روش تولید متانول، این مشکل قابل حل است.

در این روش، فرآیند شیمیایی ایجاد بیو دیزل تحت درجه حرارت و فشار بالا انجام می‌شود که باعث از بین رفتن آلودگی سوخت به آب می‌شود.

Vynova یک تأمین‌کننده پیشرو در طیف گسترده‌ای از مشتقات پتاسیم در اشکال محلول، پوسته، پلت، گرانول یا پودر است و به بازارهای مختلف اعم از فروش مواد شیمیایی، مواد غذایی و خوراکی گرفته تا داروسازی، مراقبت شخصی و کاربردهای صنعتی اختصاص دارد. درباره مشتقات پتاسیم از پیشگامان شیمی اطلاعات بیشتری کسب کنید یا با یکی از نمایندگان فروش ما در اینجا تماس بگیرید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست