فروش پتاسیم سیترات
 • خرید پتاسیم سیترات (Potassium citrate) (همچنین به عنوان سیترات تری‌پتاسیم نیز شناخته می‌شود) یک نمک پتاسیم اسید سیتریک با فرمول مولکولی K3C6H5O7 است. این ماده یک پودر کریستالی سفید و جاذب آب است. بدون‌بو و شور مزه است. این ماده حاوی 38.28٪ جرمی پتاسیم است.

  به عنوان یک افزودنی غذایی، از پتاسیم سیترات برای تنظیم اسیدیته استفاده می‌شود و به E شماره E332 معروف است. از نظر دارویی، ممکن است برای کنترل سنگ کلیه که ناشی از اسید اوریک یا سیستین باشد، استفاده شود.پس از جذب پتاسیم سیترات باعث افزایش غلظت بی‌کربنات پلاسما خون و در نتیجه افزایش pH ادرار می‌شود.

  خرید پتاسیم سیترات
  خرید پتاسیم سیترات

  سنتز پتاسیم سیترات:

  اسید سیتریک ابتدا با استفاده از یک فرآیند تخمیر تولید می‌شود. پس از تخمیر، برای جداسازی محصولات جانبی ناخواسته و همچنین تصفیه خود اسید سیتریک، فرآوری بیشتر لازم است.

  این ماده با افزودن بی‌کربنات پتاسیم یا کربنات پتاسیم به محلول اسید سیتریک و فیلتر کردن تا زمان متوقف شدن جریان و در نهایت تبخیر کردن تا محصول گرانول بدست بیاید تولید می‌شود.این بلورها از محلول جدا شده و به عنوان افزودنی غذایی استفاده می شوند.

  خرید پتاسیم سیترات
  خرید پتاسیم سیترات

  سیترات پتاسیم در غذا

  از آنجا که پتاسیم سیتراتدر غذا در حضور اسید سیتریک تولید می‌شود، بیشتر در مواد غذایی حاوی این اسید به وفور دیده می‌شود که بهترین منابع آن میوه است. آب انار و آب پرتقال گزینه‌های محبوب هستند، هم حاوی پتاسیم زیاد بر اساس دستورالعمل‌های رژیم غذایی برای آمریکایی‌ها و هم اسید سیتریک، که آن‌ها را به منابع طبیعی سیترات عالی تبدیل می‌کند.

  آب انار حاوی 533 میلی گرم پتاسیم در یک وعده 1 فنجان است. غالب‌ترین اسید در آب انار اسید سیتریک است که بیشترین تأثیر را در طعم ترش آن دارد.

  یک فنجان گل انار (میوه همراه با گوشت، آب و دانه) حاوی:

  • تقریبا 3 گرم پروتئین
  • کمی بیش از 2 گرم چربی
  • 5/32 گرم کربوهیدرات
  • 7 گرم فیبر و 23.8 گرم شکر

  قسمت عمده فیبر و چربی در دانه‌های انار وجود دارد، در حالی که ویتامین و مواد معدنی همراه با قندها از آب حاصل می‌شود. یک فنجان آب انار همچنین دارای 27 میلی گرم کلسیم و 0.25 میلی گرم آهن است.

  همه مرکبات منبع اسید سیتریک هستند و بسیاری نیز منبع خوبی از پتاسیم هستند. یک فنجان آب پرتقال حاوی 496 میلی گرم پتاسیم است و همانطور که ممکن است شک کنید، اسید سیتریک اسیدی است که به طور طبیعی در داخل مرکبات تشکیل می‌شود.

  یک فنجان آب پرتقال تازه نیز حاوی موارد زیر است:

  • 74 گرم پروتئین
  • 5 گرم چربی
  • کمی بیش از 25 گرم کربوهیدرات
  • 5 گرم فیبر و کمی بیش از 20 گرم قند
  • 27 میلی گرم کلسیم و 0.5 میلی گرم آهن

  یک مطالعه در دسامبر 2014 در مورد روش‌های درمانی رژیم غذایی برای پیشگیری از سنگ کلیه که در مجله اورولوژی کره منتشر شد نشان داد که لیمو، آهک، پرتقال و خربزه بیشترین غلظت سیترات را برای استفاده به عنوان یک مداخله غذایی در برابر فشار خون، دفع غیر طبیعی سیترات غیر طبیعی دارند.

  در این گزارش آمده است: “مصرف آب میوه نه تنها به دلیل افزایش حجم ادرار بلکه به دلیل سرشار بودن از پتاسیم و اسید سیتریک (پتاسیم سیترات) از تشکیل سنگ جلوگیری می‌کند.”

  کاربرد پتاسیم سیترات

  حفظ مواد غذایی کاری است که بشر برای نسل‌های مختلف انجام داده است. این روشی است که از خراب شدن غذا به دلیل میکروارگانیسم‌ها، نور، گرما یا اکسیداسیون جلوگیری می‌کنیم تا ماندگاری آن بیشتر شود. در دوران باستان نمک عامل اصلی نگهداری بود.

  روند دودی کردن گوشت نیز از نیاز به طولانی شدن زمان نگهداری آن قبل از اینکه برای مصرف انسان مضر باشد، نشات گرفته است.در دوران مدرن ما از عوامل نگهدارنده برای ایفای همان نقش استفاده می‌کنیم. از ترکیبات سولفیت، نیترات‌ها و اسیدهای خاص و نمک آن‌ها برای کاربردهای مختلف استفاده می‌شود.

  برخی از مواد نگهدارنده به طور طبیعی در غذاهایی که می‌خوریم وجود دارد، در حالی که برخی دیگر در هنگام پردازش مواد غذایی تولید و اضافه می‌شوند.پتاسیم همچنین به طور طبیعی در غذاها و اغلب به صورت پتاسیم سیترات وجود دارد. آلو خشک، آووکادو، لوبیا و کدو سبز همگی از غذاهای با محتوای پتاسیم هستند.

  با این حال، سیترات پتاسیم همچنین به عنوان یک افزودنی برای استفاده در فرآوری مواد غذایی تولید می‌شود. این به عنوان یک بافر pH عمل می‌کند، که به استفاده از آن به عنوان ماده نگهدارنده کمک می‌کند.

  سیترات پتاسیم به عنوان نگهدارنده غذا

  دلیل اصلی افزودن پتاسیم سیترات به عنوان نگهدارنده مواد غذایی داشتن یک بافر برای کنترل pH است. بسته به غلظت آن PH طبیعی بین 7.5 تا 9 دارد. حفظ PH در این حالت قلیایی می‌تواند عملکرد برخی از آنزیم‌ها را مهار کرده و غذا را برای مدت طولانی‌تری حفظ کند.

  سیترات پتاسیم همچنین بر طعم غذاها و نوشابه‌ها تأثیر می‌گذارد. طعم ترش پتاسیم سیترات تمایل به پوشاندن برخی از اسیدیته‌های نوشابه های گازدار دارد. عطر و طعم ترشی متعادل‌تری می‌دهد. این مهم در نوشابه‌های رژیمی از اهمیت بیشتری برخوردار است، زیرا جایگزین‌های قند آن‌ها اغلب به تنهایی طعم لذت بخشی ندارند.

  برخی از فرآورده‌های لبنی فرآوری شده مانند پنیر به مواد افزودنی امولسیون کننده نیاز دارند تا تمام اجزای جداگانه جدا نشوند. پتاسیم سیترات امولسیون کننده خوبی است. این یک پنیر دارای بافت و شکل ثابت است و آن را برای مصرف کننده جذاب می‌کند.

  خرید پتاسیم سیترات
  خرید پتاسیم سیترات

  کاربردهای دارویی سیترات پتاسیم

  سیترات پتاسیم یک مکمل مهم برای سلامت انسان است. این یک روش درمانی متداول برای پیشگیری از سنگ کلیه است. سیترات پتاسیم باعث افزایش pH ادرار می‌شود و همچنین برخی نمک‌ها را که به عنوان سنگ‌های کلیه شناخته می‌شوند متبلور می‌کند.

  برای خرید مواد اولیه دارویی میتوانید کلیک کنید.

  1. این دارو برای کاهش اسید ادرار استفاده می‌شود.
  2.  این اثر به کلیه‌ها کمک می‌کند تا از اسید اوریک خلاص شوند و از این طریق به جلوگیری از نقرس و سنگ کلیه کمک می‌کند. 
  3. این دارو همچنین می‌تواند از برخی مشکلات متابولیک (اسیدوز) ناشی از بیماری کلیه پیشگیری کند و آن‌ها را درمان کند.
  4. این ماده به سرعت از طریق دهان جذب می‌شود و در ادرار دفع می‌شود.
  5. از آنجا که این ترکیب یک نمک قلیایی است، در اثر بروز ادرار بسیار اسیدی در کاهش درد و تکرر ادرار مؤثر است.
  6. برای این منظور در سگ‌ها و گربه‌ها استفاده می‌شود، اما بیشتر به عنوان یک ادرار آور غیر تحریک‌کننده به کار می‌رود.
  7. استفاده از سیترات پتاسیم یک روش مؤثر برای درمان / کنترل نقرس و آریتمی، در صورت نیاز به هیپوکالمی است.
  8. این دارو برای درمان سنگ‌های ادراری (سنگ کلیه) بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد و غالباً توسط بیماران مبتلا به سیستینوری مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  9. “سیترات با دو مکانیزم از تشکیل سنگ جلوگیری می کند. اول، با کلسیم ادرار متصل می‌شود و در نتیجه از اشباع بیش از حد ادرار می‌کاهد. علاوه بر این، کریستال‌های اگزالات کلسیم را متصل می‌کند و از رشد بلور جلوگیری می‌کند.”
  10. همچنین به عنوان یک عامل قلیایی در درمان عفونت‌های خفیف دستگاه ادراری مانند سیستیت استفاده می‌شود.
  11. یکی دیگر از تأثیرات مثبت پتاسیم بر روی بدن انسان این است که سدیم موجود در بدن را متعادل می‌کند. هرچه میزان مصرف پتاسیم بیشتر باشد، سدیم بیشتری از بدن در ادرار آزاد می‌شود. کاهش سدیم منجر به کاهش فشار خون و در نتیجه بهبود سلامت کلی می‌شود.

  بهبود کیفیت محصول خرما با خرید پتاسیم سیترات

  مطالعات نشان داده است که سیترات پتاسیم در ترکیب با اسپری‌های پوترسین تأثیر مثبتی بر خرما دارد. این مخلوط هنگامی که در زمان شکوفایی اسپری می‌شود باعث بهبود تولید و کیفیت خرما می‌شود. تمام پارامترهای اندازه گیری شده بهبودهایی را نشان دادند. به عنوان مثال، محققان مجموعه میوه‌های بالاتر، احتباس بیشتر میوه و وزن دسته بیشتری را اندازه گیری کردند. حتی کیفیت خرمای منفی افزایش قابل توجهی در طول میوه، قطر و نسبت تفاله به دانه را نشان داد.

  ایمنی در مصرف دارویی پتاسیم سیترات:

  این دارو معمولاً از طریق دهان و به صورت محلول رقیق آبی تجویز می‌شود.این امر به دلیل تأثیر کمی سوختگی آن بر روی معده، دارای پتانسیل سایر خطرات خفیف سلامتی است.اسید سیتریک و نمک سیترات (که حاوی پتاسیم و سدیم است) متعلق به یک دسته از داروهای معروف به آلکالایزر ادرار است.

  اگر شرایطی دارید که باعث می‌شود میزان مصرف پتاسیم و سدیم محدود شود، پزشک ممکن است شما را راهنمایی کند تا محصولی را که از نظر پتاسیم و سدیم پایین باشد، مصرف کنید.

  خرید پتاسیم سیترات
  خرید پتاسیم سیترات

  اثرات جانبی

  حالت تهوع، استفراغ، اسهال و درد معده ممکن است ایجاد شود. مصرف آن بعد از غذا به جلوگیری از این عوارض کمک می‌کند. در صورت تداوم یا بدتر شدن هر یک از این عوارض، سریعاً به پزشک یا داروساز خود بگویید.پوسته قرص خالی ممکن است در مدفوع شما ظاهر شود. این بی‌ضرر است زیرا بدن شما قبلاً دارو را جذب کرده است.

  این دارو ممکن است باعث مشکلات جدی معده یا روده (به عنوان مثال، خونریزی، انسداد، سوراخ شدن) شود. در صورت بروز هر یک از این عوارض جانبی جدی، فوراً به پزشک خود اطلاع دهید: تورم شکم، مدفوع سیاه / خونی، یبوست، سرگیجه، ضربان قلب سریع، درد شدید معده / شکم، بلع دشوار / دردناک، استفراغ شدید.

  این دارو ممکن است باعث افزایش سطح پتاسیم در خون شود (هایپرکالمی). در صورت بروز هر یک از این عوارض جانبی جدی، بلافاصله به پزشک خود اطلاع دهید: گرفتگی عضلات / ضعف، سرگیجه شدید، ضربان قلب آهسته / نامنظم، تغییرات ذهنی / خلقی (به عنوان مثال، گیجی، بی قراری)، گزگز دست / پا، سردی غیرمعمول پوست.

  واکنش آلرژیک بسیار جدی به این دارو نادر است. با این حال، در صورت مشاهده علائم واکنش آلرژیک جدی، از جمله: بثورات پوستی، خارش / تورم (به خصوص صورت / زبان / گلو)، سرگیجه شدید، مشکل تنفس، فوراً به پزشک مراجعه کنید. جهت اطلاع از قیمت خرید پتاسیم سیترات با ما تماس بگیرید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  برچسب:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این فیلد را پر کنید
  این فیلد را پر کنید
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
  برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

  فهرست