خرید اکسی تتراسایکلین

خرید اکسی تتراسایکلین

پیشگامان شیمی به عنوان یکی از بزرگترین واردکنندگان مواد اولیه دارویی با چندین دهه تجربه، ماده اولیه دارویی اکسی تتراسایکلین را با بالاترین و خالص‌ترین کیفیت برای چندین کاربرد در محصولات دارویی وارد می‌کند.

اکسی تتراسایکلین یک آنتی‌بیوتیک است.

جذب اکسی تتراسایکلین تحت تأثیر منفی مواد غذایی و فرآورده‌های لبنی است. مهم است که قرص‌ها را یک ساعت قبل از غذا بخورید یا دو ساعت بعد از غذا مصرف کنید. دو ساعت قبل از مصرف قرص یا دو ساعت بعد از آن شیر نخورید.

اکسی تتراسایکلین دارویی ضد باکتری است. این بدان معنی است که عفونت‌های ناشی از میکروب (باکتری) را متوقف می‌کند. این دارو به عنوان درمانی برای عفونت‌های قفسه سینه مانند ذات الریه و همچنین برای برخی از عفونت‌های دهانی تجویز می‌شود. این دارو همچنین برای عفونت‌های ناشی از برخی از انواع گزش ها و برخی از عفونت‌های مقاربتی تجویز می‌شود.

اکسی تتراسایکلین همچنین برای برخی از بیماری‌های طولانی مدت پوستی مانند آکنه و روزاسه تجویز می‌شود.

خرید اکسی تتراسایکلین
خرید اکسی تتراسایکلین

کاربردها

از نظر خصوصیات به موازات تتراسایکلین است که معمولاً به عنوان آنتی‌بیوتیک دامپزشکی استفاده می‌شود. در انسان از آن برای درمان عفونت چشم تراخوم، عفونت دستگاه تناسلی، مجرای ادراری، عفونت قفسه سینه، پسیتاکوز و ذات الریه استفاده می‌شود.

مصارف پزشکی

از اکسی تتراسایکلیـن، مانند سایر تتراسایکلین ها، برای درمان بسیاری از عفونت ها، چه شایع و چه نادر، استفاده می‌شود. مشخصات جذب بهتر آن باعث می‌شود تا آکنه نسبتاً شدید با دوز 250-500 میلی‌گرم چهار بار در روز و معمولاً شش تا هشت هفته در یک زمان نسبت به تتراسایکلین ترجیح داده شود، اما اگر سه ماه بهبودی حاصل نشود، باید گزینه‌های دیگر را جستجو کرد.

این دارو گاهی برای درمان عفونت‌های اسپیروکت، عفونت زخم کلستریدیال و سیاه زخم در بیماران حساس به پنی سیلین استفاده می‌شود. از اکسی تتراسایکلین برای درمان عفونت‌های دستگاه تنفسی و ادراری، پوست، گوش، چشم و سوزاک استفاده می‌شود، اگرچه در سال‌های اخیر به دلیل افزایش زیاد مقاومت باکتریایی به این دسته از داروها، استفاده از آن برای چنین اهدافی کاهش یافته است.

این دارو به ویژه هنگامی مفید است که از پنی‌سیلین‌ها و / یا ماکرولیدها به دلیل آلرژی استفاده نشود. ممکن است برای درمان بیماری لژیونر به عنوان جایگزینی برای ماکرولید یا کینولون استفاده شود.

اکسی تتراسایکلین به ویژه در درمان مجاری ادراری غیر اختصاصی، بیماری لایم، بروسلوز، وبا، تیفوس، تولارمی و عفونت‌های ناشی از کلامیدیا، مایکوپلاسما و ریکتزیا بسیار ارزشمند است.

داکسی سایکلین در حال حاضر برای بسیاری از این موارد به اکسی تتراسایکلین ترجیح داده می‌شود زیرا ویژگی‌های دارویی را بهبود می‌بخشد.

دوز استاندارد 250-500 میلی‌گرم شش ساعت به صورت خوراکی است. در عفونت های شدید، این دوز ممکن است به همین ترتیب افزایش یابد. گاهی اوقات، اکسی تتراسایکلین با تزریق عضلانی یا موضعی به صورت کرم، پماد چشم یا قطره چشمی تجویز می‌شود.

خرید اکسی تتراسایکلین
خرید اکسی تتراسایکلین

کاربرد در دامپزشکی

به عنوان داروی دامپزشکی، از اکسی تتراسایکلین برای درمان عفونت در دامداری و پرورش ماهی استفاده می‌شود، در کشاورزی به عنوان سموم دفع آفات و به عنوان مکمل غذایی برای دام‌ها کاربرد دارد. در چند دهه گذشته، استفاده از آن به عنوان یک آنتی بیوتیک به دلیل افزایش مقاومت ضد باکتری در میان عوامل بیماری زا مورد هدف قرار گرفته است.

از اکسی تتراسایکلین همچنین می توان برای اصلاح اختلالات تنفسی در دام استفاده کرد. این دارو به صورت پودر یا از طریق تزریق عضلانی تجویز می‌شود. تولیدکنندگان دام آمریکایی برای جلوگیری از بیماری ها و عفونت در گاو و طیور، از اکسی تتراسایکلین در خوراک دام استفاده می‌کنند.

آنتی بیوتیک تا حدی در دستگاه گوارش حیوان جذب شده و باقیمانده آن در کود دفع می‌شود. محققان در سرویس تحقیقات کشاورزی، تجزیه اکسی تتراسایکلین در کود را بسته به شرایط مختلف محیطی بررسی کردند. آنها دریافتند که با افزایش اشباع کود، تجزیه کند می‌شود و نتیجه گرفتند که این نتیجه کاهش سطح اکسیژن است.

این تحقیق به تولیدکنندگان کمک می‌کند تا اثرات اکسی تتراسایکلین موجود در خوراک دام را بر محیط، باکتری‌ها و مقاومت ضد میکروبی درک کنند.

از اکسی تتراسایکلین برای علامت گذاری ماهی هایی که رها می‌شوند و بعدا دوباره صید می‌شوند، استفاده می‌شود. اکسی تتراسایکلین با رسوب استخوان تداخل می‌کند و در استخوان های در حال رشد اثری قابل مشاهده می‌گذارد.

اکسی تتراسایکلین همچنین به عنوان یک ضد عفونی طیف گسترده‌ای برای ماهی فرموله شده است.

این برای کنترل بیماری های خاصی استفاده می‌شود که بر ماهیان، گربه ماهی و خرچنگ دریایی تأثیر منفی می‌گذارد

تاریخچه و سنتز

اکسی تتراسایکلین یک آنتی‌بیوتیک با طیف وسیع از کلاس تتراسایکلین است که عملکردهای آنتی‌بیوتیکی را با مهار سنتز پروتئین در باکتری ها انجام می‌دهد.

اولین‌بار در سال 1948 از باکتری های خاک استرپتومایسز  rimosus جدا شد، در سال 1949 ثبت اختراع شد و در سال 1950 به استفاده تجاری رسید.

خصوصیات 

از نظر ساختاری، اکسی تتراسایکلین (شکل زیر) دارای اسکلت حلقه نفتاسن مشابه تتراسایکلین، با بسیاری از گروه‌های کروموفوریک مسئول اتصال فلز در تشکیلات کمپلکس است. این یک نوع پلی‌کتید آروماتیک باکتریایی نوع II است که حاوی یک حلقه آروماتیک است.

بین تتراسایکلین و وجود یک گروه جایگزین -OH در C5 حلقه B تفاوت ساختاری وجود دارد. این تفاوت زیادی در مشخصات فیزیولوژیکی و بیولوژیکی ترکیبات ایجاد می‌کند.

خرید اکسی تتراسایکلین
خرید اکسی تتراسایکلین

در بررسی مشخصات سمی آن، اکسی تتراسایکلین می‌تواند در بدن انسان با کلسیم و منیزیم ترکیب شود و نقایص شدید فیزیولوژیکی ایجاد کند. علاوه بر نقص فیزیولوژیکی in vivo، می‌تواند با فرآیندهای پیچیده تشکیل فلزات سنگین سمی را از بدن انسان از بین ببرد. تقریباً 50-80٪ اکسی تتراسایکلین به دلیل خاصیت جذب ناکافی در بدن، در بدن استفاده می‌شود. بنابراین، شیمی متقابل فلز اکسی تتراسایکلین را می‌توان بخش مهمی از تحقیقات برای استاندارد سازی مشخصات فیزیکی و بیولوژیکی آن دانست.

آیا اکسی تتراسایکلین می‌تواند مشکلی ایجاد کند؟

همراه با اثرات مفید آن‌ها، اکثر داروها می‌توانند عوارض جانبی ناخواسته ایجاد کنند، هرچند همه آن ها را تجربه نمی‌کنند. جدول زیر شامل مواردی است که با اکسی تتراسایکلین مرتبط هستند. بهترین مکان برای یافتن لیست کاملی از عوارض جانبی مرتبط با داروی شما، از بروشور اطلاعات چاپ شده تولید کننده است که به همراه دارو ارائه شده است.

عوارض جانبی اکسی تتراسایکلین در صورت تجربه چه کاری می توانم انجام دهم؟
احساس بیماری (حالت تهوع)، شکم (شکم) درد به غذاهای ساده پایبند باشید – از وعده‌های غذایی چرب یا پرادویه پرهیز کنید
اسهال برای جایگزینی مایعات از دست رفته، مقدار زیادی آب بنوشید. در صورت ادامه یا شدید بودن، با پزشک صحبت کنید
سردرد مقدار زیادی آب بنوشید و از داروساز خود بخواهید مسکن مناسبی برای شما توصیه کند. در صورت ادامه سردرد، با پزشک خود صحبت کنید

مهم: اکسی تتراسایکلین می‌تواند گاهی اوقات واکنش های آلرژیک مانند بثورات پوستی ایجاد کند. در صورت بروز چنین اتفاقی در اسرع وقت با پزشک صحبت کنید.

اگر علائم دیگری را تجربه کردید که فکر می‌کنید به دلیل قرص ها باشد، برای مشاوره بیشتر با پزشک یا داروساز خود صحبت کنید.

خرید اکسی تتراسایکلین
خرید اکسی تتراسایکلین

اثرات جانبی

عوارض جانبی عمدتاً واکنش‌های آلرژیک گوارشی و حساس به نور هستند که در گروه آنتی‌بیوتیک‌های تتراسایکلین مشترک هستند.

همچنین می‌تواند به اندام‌های غنی از کلسیم مانند دندان ها و استخوان ها آسیب برساند، هرچند که این بسیار نادر است.

گاهی باعث فرسایش حفره‌های بینی می‌شود. به طور کلی، BNF پیشنهاد می‌کند، به همین دلیل، از تتراسایکلین‌ها نباید برای درمان زنان باردار یا شیرده و کودکان زیر 12 سال استفاده شود، مگر در شرایط خاص که توسط متخصص تأیید شده است زیرا هیچ جایگزین واضحی وجود ندارد. کاندیدیازیس (برفک) پس از درمان غیر معمول با آنتی‌بیوتیک‌های وسیع الطیف است.

نحوه ذخیره

همه داروها را دور از دسترس و دید کودکان قرار دهید.

در مکانی خشک و خنک و دور از گرما و نور مستقیم نگهداری شود.

سایر مطالب: اکساسین سدیم

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست