7 مرحله برای بهینه سازی فرمولاسیون محصولات آرایشی

فرمولاسیون محصولات آرایشی یک فرآیند طولانی و پیچیده است زیرا نیاز به مطابقت با الزامات بازاریابی – شکل، رنگ، عملکرد، بافت و غیره دارد  همچنین با مقررات کشور اعمال می‌شود.

از آنجا که روندها و نیازهای مصرف‌کنندگان به طور مکرر تغییر می‌کند، تولید کنندگان و مارک‌ها مجبورند محصولات سازگار را پیگیری و ایجاد کنند. محصولات جدید باید هرچه سریعتر برای جلب رضایت مصرف‌کنندگان و مواجهه با رقابت شدید طراحی شوند. تیم‌ها باید با استفاده از فن‌آوری‌های جدید برای ایجاد فرمول‌ها و یافتن کارآمدترین و با کیفیت‌ترین مواد اولیه، نوآوری کنند.

به منظور ایجاد فرمول واقعی متناسب با الزامات و مقررات بازاریابی، تیم‌ها چندین آزمایش و نمونه اولیه را ایجاد می‌کنند. هر یک از آن‌ها به طرز متفاوتی اداره می‌شوند و با اسناد و داده‌های متعددی مرتبط هستند. با افزایش مقدار داده‌ها، جمع‌آوری اطلاعات و ردیابی تکامل نمونه‌های اولیه می‌تواند به سرعت برای تیم‌ها به یک کابوس تبدیل شود.

علاوه بر این، آن‌ها باید پایگاه داده مواد اولیه را که شامل مدیریت تأمین‌کننده است، مدیریت کنند. آن‌ها باید براساس پیشنهادات و هزینه‌های بازاریابی، کلیه پیشنهادهای تأمین کنندگان را انتخاب و مقایسه کنند. داده ها و اسناد مرتبط با مشخصات مواد اولیه باید ذخیره و به روز شود.

کل فرآیند فرمولاسیون محصولات آرایشی را ساده کنید

1. بازاریابی مختصر و مدیریت نیازها

فرآیند فرمولاسیون به معنای در نظر گرفتن بسیاری از الزامات مانند خلاصه بازاریابی، انتظارات کیفی، انطباق و محدودیت‌های هزینه است. در واقع، در خلاصه بازاریابی تمام اطلاعات مربوط به نیازهای آینده محصول مانند عملکرد، بافت، رنگ، بو و جزئیات بیشتر برای تیم تحقیق و توسعه برای ایجاد فرمول مناسب جمع‌آوری شده است. با استفاده از برنامه Lascom PLM، خلاصه بازاریابی با استفاده از الگوهای از پیش تعریف شده مستقیماً پر می‌شود و مستقیماً در سیستم عامل ذخیره می‌شود و امکان بازیابی و همکاری سریعتر داده‌ها را فراهم می‌کند.

2. مدیریت مشخصات مواد اولیه

هر داده و سندی مربوط به ماده اولیه در PLM متمرکز است. هر ماده اولیه دارای یک صفحه داده مخصوص به خود است که از یک الگوی از پیش تعریف شده پیروی می‌کند و شامل تمام اطلاعات مورد نیاز مانند نام، منبع، ترکیب، لیست آلرژن، صفحه اطلاعات ایمنی آن و غیره است. اسناد و داده‌ها در صورت تغییر به صورت خودکار ساخته می‌شوند و به روز می‌شوند ساخته شده.

3. مدیریت فرمول‌بندی

PLM با استفاده از ابزار فرمول‌بندی مبتنی بر وب، فرمول‌های جدیدی را بر اساس الزامات و مقررات بازاریابی اعمال شده ایجاد می‌کند. فرمول به لطف اطلاعات مواد اولیه متمرکز در محلول، هرگز به این آسانی نبوده و در مرحله فرمولاسیون به طور خودکار مورد توجه قرار می‌گیرد. این پلتفرم تیم‌های تحقیق و توسعه را قادر می‌سازد فرمول‌ها را ایجاد، اصلاح یا به روز کنند و با استفاده از فرمول‌های موجود نمونه های اولیه یا ایجاد نمونه ها را ساده کنند.

4. غربالگری مواد، مدیریت هزینه‌ها

به طور مستقیم فرمول کیفیت / کمی را با استفاده از ابزار محاسبه کنید که اگر فرمول به قوانین از پیش تعیین شده عمل نکند، به طور خودکار به کاربران هشدار می‌دهد. مقررات، آستانه‌ها، مواد حساسیت‌زا و غیره اگر فرمول با الزامات و قوانین از پیش تعریف شده مطابقت نداشته باشد، هر یک از موارد غیر مطابقت با مواد اولیه برجسته شده و دلایل آن ذکر خواهد شد. تنظیمات فرمول برای صرفه‌جویی در وقت و به حداقل رساندن خطاها، از مرحله فرمولاسیون ساده تر و مستقیم تر انجام می‌شود.

علاوه بر محاسبه درصد مواد، ابزار فرمولاسیون تخمین هزینه در زمان واقعی را برای کل فرمول بلکه برای هر ماده اولیه فراهم می‌کند. هزینه‌ها به صورت خودکار در صورت تغییر، تغییر می‌کنند که اجازه می‌دهد فرمول را متناسب با آن تنظیم کنید و همه آن را در زمان واقعی تنظیم کنید.

5. مدیریت فرآیند ساخت

علاوه بر ایجاد فرمول و نمونه اولیه، به لطف PLM مدیریت فرآیند تولید را خودکار کنید. اطلاعات و اسناد – دستورالعمل‌ها، توضیحات و غیره، مربوط به هر دستگاه با استفاده از الگوهای از پیش تعریف شده در سیستم عامل ساخته و ذخیره می‌شوند. هنگام ایجاد محصول، اطلاعات فرآیند تولید به طور خودکار و به راحتی بازیابی می شود تا اطمینان حاصل شود که ترکیب مواد رعایت می‌شود. سند خلاصه مراحل ساخت را به طور خودکار ایجاد کنید تا با تولید به اشتراک بگذارید.

6. فرآیند مدیریت و تأیید نمونه‌های اولیه

پس از ایجاد فرمول، نمونه‌های اولیه را می‌توان به راحتی برای مقایسه و تأیید به اشتراک گذاشت. رفت و برگشت بین تیم‌ها به طور مستقیم در سیستم عامل آسان و سریعتر انجام می شود.

Lascom PLM ویژگی های مدیریتی نمونه اولیه دیگری را ارائه می‌دهد، از جمله گردش کار قابل تنظیم برای سرعت بخشیدن به روند تأیید. به شما امکان می‌دهد مراحل گردش کار مورد نیاز برای تأیید نمونه اولیه را تعریف کنید.

پایگاه داده منحصر به فرد، کنترل نسخه و گردش کار، تصمیمات آگاهانه و استفاده از اطلاعات دقیق را فراهم می‌کند، از این رو منجر به یک فرآیند تصمیم‌گیری سریع می‌شود.

7. مدیریت تغییر محصول

محصولات مختلفی را که تولید می شوند کنترل می کنند. وقتی یک اصلاح روی یک محصول رخ می‌دهد، می‌تواند روی چندین محصول تأثیر بگذارد. به همین دلیل است که، Lascom PLM، هر بار که تغییری روی محصول یا ماده اولیه ایجاد شود، اجازه ایجاد نسخه جدید را می‌دهد. این منجر به یک نسخه جدید می‌شود. یک نسخه کاملاً جدید ایجاد می‌شود و طبقه‌بندی می‌شود (فرم شناسایی، فصل‌ها و غیره) برای ردیابی بهتر و مدیریت سبد محصولات. بنابراین، تغییرات ایجاد شده در نسخه تغییری در داده های نسخه های قبلی ایجاد نمی‌کند.

درباره Lascom PLM و چگونگی کمک به کسب و کارها در بهینه سازی کل فرآیند فرمولاسیون بیشتر بدانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست