مواد اولیه صنعتیمواد اولیه شیمیایی

اپتیکال برایتنر

سفارش محصول تماس با کارشناس

خرید اپتیکال برایتنر

شرکت پیشگامان شیمی محصول اپتیکال برایتنر گرید OB1 را از کشور چین در درام‌های ۲۵ کیلوگرمی وارد می‌کند.

خرید اپتیکال برایتنر

بسیاری از مواد شوینده لباسشویی قول می‌دهند که لباس‌های سفید شما سفیدتر از سفید شوند. آن‌ها چطور این کار را انجام می‌دهند؟ با استفاده از مواد شیمیایی به نام‌های براق‌کننده نوری (Optical Brightener).

اپتیکال برایتنر چیست؟

روشن‌کننده‌های نوری مواد شیمیایی هستند که  نور ماوراء بنفش را جذب می‌کنند و نور آبی را بازتاب می‌دهند. این کمک می‌کند تا ضخیم شدن لباس‌های سفید را پنهان کنید و آن‌ها را سفیدتر و پر جنب و جوش‌تر نشان دهید. روشن‌کننده‌های نوری، به جای پاک کردن لکه‌ها از لباس‌های خود، مواد شیمیایی را به لباس‌های خود اضافه می‌کنند. شما می‌توانید آن را یک توهم نوری می‌نامید.

در حال حاضر بخشی جدایی‌ناپذیر از تمام پودرهای شستشو، براق‌کننده‌های نوری رنگ موهایی هستند که توسط فیبرهای نساجی از محلول جذب می‌شوند اما متعاقبا در شستشو حذف نمی‌شوند. آنها نور ماوراء بنفش نامرئی را به نور مرئی در طیف آبی تبدیل می‌کنند و باعث می‌شوند که فیبر بخش بیشتری از نور مرئی را منعکس کرده و آن را روشن‌تر نشان دهد.

علاوه بر این، از آنجا که میزان نور اضافی منعکس شده در سمت طیف آبی قرار دارد، این رنگ بنفش آبی هر نوع زرد بودن موجود در فیبر را تکمیل می‌کند تا باعث سفیدتر و روشن‌تر شدن آن شود. ساختارهای شیمیایی مواد روشن‌کننده نوری پیچیده هستند. بسیاری از فرمول‌ها اسرار تجاری هستند.

اگرچه عملکرد درخشان کننده های نوری از بعضی جهات شبیه به رنگ آبی لباسشویی به سبک قدیمی است، اما دو روش نباید اشتباه گرفته شوند. در روش قدیمی، رنگ آبی یا رنگدانه‌ای روی فیبر جذب می شود. این آبی تمایل به جذب نور زرد در حال سقوط بر روی آن، منعکس‌کننده نور آبی رنگ غنی‌تر است.

با وجود رنگ‌آمیزی، پارچه مقداری از نوری که بر روی آن قرار دارد را جذب می‌کند و از این رو نور کمتری را نسبت به دریافت خود نشان می‌دهد. بنابراین، پارچه سفیدتر، نه روشن‌تر به نظر می‌رسد.

اپتیکال برایتنر چیست

روشن‌کننده‌های نوری برای چه استفاده می‌شود؟

روشن‌کننده‌های نوری معمولاً در مواد شوینده شستشو استفاده می‌شود. اما آن‌ها برای بسیاری از چیزهای دیگر نیز استفاده می‌شوند. شما می‌توانید اپتیکال برایتنرها را در مقادیر کم در محصولات مانند آرایشی، پنبه‌ای و پارچه‌ها پیدا کنید.

محصولات کاغذی، مانند بسته‌بندی مواد غذایی، کاغذ چاپگر و کاغذ توالت اغلب از نورگیرهای نوری استفاده می‌کنند. شما می‌توانید اپتیکال برایتنر را در مورد هر چیزی که ممکن است بخواهید به رنگ سفید روشن نگاه کنید را بیابید.

اپتیکال برایتنرها می‌توانند با اضافه‌شدن پلیوهای خاصی مانند پلی اتیلن گلیکول با وزن مولکولی یا پلی وینیل الکل افزایش یابد. این افزودنی‌ها به طور قابل توجهی سبب انتشار نور آبی قابل رؤیت می‌شوند. روشن‌کننده‌ها نیز می‌توانند “ملایم” شوند. روشن‌کننده بیش از حد اغلب سبب اثر سبز می‌شود زیرا انتشار گازهای گلخانه‌ای شروع به نشان دادن بالای منطقه آبی در طیف قابل مشاهده می‌کند.

اپتیکال برایتنر

نام‌های دیگر برای اپتیکال برایتنر:

 • عوامل روشن‌کننده نوری (OBAs)
 • سفیدکننده‌های نوری
 • عامل‌های روشن‌کننده فلورسنت
 • روشن‌کننده‌های فلورسنت
 • روشن‌کننده‌های نوری فلورسنت
 • عوامل رنگ‌آمیزی فلورسنت (FWAs)
 • رنگ‌های فلورسنت سفید
 • رنگ‌های فلورسنت آلی

اپتیکال برایتنر چکونه کار می‌کند؟

درخشان‌کننده‌های نوری، امواج نور ماوراء بنفش (ماوراء بنفش) را به منظور افزایش نور آبی و به حداقل رساندن میزان نور زرد به منظور سفیدتر شدن همه چیز، تبدیل می‌کنند. بنابراین، آن‌ها لباس‌های شما را تمیز نمی‌کنند، بلکه آن‌ها را سفیدتر و روشن‌تر نشان می‌دهند. آنچه آنها انجام می‌دهند این است که روی لباس‌های خود بمانید زیرا می‌توانند در برابر گرما و حتی مواد شیمیایی مانند سفید کننده مقاومت کنند.

شما می‌توانید با استفاده از یک اشعه ماوراء بنفش ویژه یا نور سیاه، درخشان‌کننده‌های نوری را تشخیص داده و متوجه شوید که لباس‌های شما درخشان است!

درخشان‌کننده‌های نوری همچنین در ساخت کاغذ، منسوجات، پلاستیک، رنگ، چاپ جوهر و لوازم آرایشی استفاده می‌شود. همچنین از آنها برای تشخیص نشت فاضلاب، کمک به مراحل تشخیص پزشکی و کشتن آفات کشاورزی استفاده شده است.

اپتیکال برایتنر

کاربرد اپتیکال برایتنرها:

اپتیکال برایتنر که از انواع مواد افزودنی هست اغلب برای افزایش ظاهر رنگ پارچه و کاغذ استفاده می‌شود و موجب «سفید کردن» محصول می‌شود. آن‌ها مواد ذاتی زرد / نارنجی را به صورت ذاتی نگاه می‌کنند، با جبران کسری در نور آبی و بنفش منعکس‌شده توسط ماده، با انتشار نوری آبی و بنفش شایع‌ترین کلاس‌های ترکیبات با این ویژگی، stilbenes هستند، به عنوان مثال، ۴،۴′-diamino-2،۲′-stilbenedisulfonic acid.

مواد شیمیایی قدیمی فلورسنت غیر تجاری شامل umbelliferone است، که در قسمت UV از طیف جذب می‌شود و دوباره آن را در بخش آبی طیف قابل مشاهده است. یک سطح سفید که توسط یک نورگیر نوری کار می‌کند می‌تواند نور قابل ملاحظه‌ای را نسبت به آن که بر روی آن می‌درخشد، منتشر کند و آن را روشن‌تر می‌کند. نور آبی که توسط روشن‌کننده منتشر می‌شود، موجب کاهش آبی رنگ مواد تحت درمان می‌شود و رنگ را از زرد یا قهوه‌ای به سمت سفید تغییر می‌دهد.

این ماده نیز در لوازم‌آرایشی نیز استفاده می‌شود. یک برنامه کاربردی برای فرمول‌های شستشو و تهویه مطبوع موی خاکستری یا بلوند است که در آن روشن‌کننده می‌تواند نه‌تنها سبب افزایش روشنایی و درخشش مو شود، بلکه می‌تواند تغییر رنگ ناخوشایند و زرد را بدون تیره شدن مو داشته باشد.

استفاده نهایی از روشن‌کننده‌های نوری عبارت‌اند از:

 • سفیدکننده شستشو دهنده (به جای عوامل بلوری)
 • روشن‌شدن کاغذ (داخلی یا در پوشش)
 • سفید کردن فیبر (داخلی، به مایع پلیمری اضافه شده است)
 • سفید کردن نساجی (خارجی، اضافه به پایان پارچه)
 • رنگ تصحیح یا روشن‌کننده در فرمول‌های پیشرفته لوازم آرایشی و بهداشتی (شامپو، تهویه مطبوع، آرایش چشم)

اپتیکال برایتنر

مشکلی درخشندگی‌های نوری چیست؟

در دهه ۱۹۷۰ دانشمندان تأثیر براق‌کننده‌های نوری بر محیط و انسان را مورد مطالعه قرار دادند. این تحقیق نتایج مختلط را نشان داد.

حساسیت‌های پوستی: در یک مطالعه مشخص شد که تماس با اپتیکال برایتنر  می‌تواند یک واکنش آلرژیک به نام درماتیت تماسی ایجاد کند. علائم آن قرمز، خارش، پوست تحریک شده است.

با این حال، مطالعات بیشتر در مورد این اثر بی‌نتیجه بود. محققان هیچ خطر فوری پیدا نکردند، اما آنها این مسئله را منتفی نکرده‌اند. برای تأیید این که آیا این مواد کاملاً بی‌خطر است یا خیر، دانشمندان باید تحقیقات بیشتری انجام دهند.

در سال ۲۰۰۲، یک مطالعه یک واکنش پوستی به درخشش نوری را در کمتر از ۰.۷ درصد از بیش از ۳۰۰۰ شرکت‌کننده نشان داد. بنابراین، ممکن است واکنشی ممکن باشد، اما بسیار نادر است. این مطالعه همچنین نتایج بی‌نتیجه داشت.

اثرات محیطی: یک مطالعه سوئدی ادعا کرده است که درخشش‌دهنده‌های نوری باعث جهش ژنتیکی در ماهی و گیاهان می‌شوند. مطالعات بعدی نتوانستند این یافته‌ها را تکرار کنند و نتایج دوباره نتیجه‌ناپذیر بود.

ما در مورد درخشان‌کننده‌های نوری یک چیز را به طور کامل می‌دانیم: آنها قابل تجزیه زیست تخریب‌پذیر نیستند. باکتری‌ها نمی‌توانند درخشنده‌های نوری در محیط را تجزیه کنند. مواد غیر زیست تخریب‌پذیر می‌توانند صدها سال بچسبند، محیط زیست را آلوده کرده و مواد شیمیایی سمی را در خاک و آب بیرون بیاورد.

درخشان‌کننده‌های نوری به طور معمول در فاضلاب‌ها یافت می‌شوند که دانشمندان از آنها برای تشخیص اینکه آیا باکتری‌ها منابع آب جامعه را آلوده می‌کنند استفاده می‌کنند. این آب در رودخانه‌ها، نهرها و اقیانوس‌ها و به درون زمین جاری می‌شود و درخشندگی نوری درست به همراه آن می‌رود و از آنجا که زیست تخریب‌پذیر نیستند، آن‌ها از بین نمی‌روند.

دیگر محصولات: تولوئن

فروش اپتیکال برایتنر

فروش اپتیکال برایتنر:

اپتیکال برایتنر در کیسه‌های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول اپتیکال برایتنر مورد نیاز صنایع آرایشی را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌ وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
برای مشاوره تماس بگیرید