پودر امگا ۳
 • امگا ۳ یکی از مهم‌ترین نیازها در بدن انسان به شمار می‌رود. با این حال با توجه به رژیم غذایی که امروز درگیر آن هستیم، این ماده را کمتر در خود دارد. اینجاست که نقش پودر امگا ۳ پر رنگ‌تر از پیش می‌شود.امروزه تحقیقات بسیاری روی موادغذایی که مصرف می‌کنیم صورت گرفته است.

  به طوری که بسیاری از مواد غذایی که خریداری می‌کنیم به صورت غنی شده هستند.از طرفی تولید کنندگان تمایل دارند به جای استفاده از فورمول‌های مواد طبیعی از فورمول‌های صنعتی شده استفاده کنند. چرا که استفاده از آن‌ها ساده‌تر است. برای افزودن خواص امگا ۳ نیز چه چیزی بهتر از پودر این ماده!

  از این رو و با توجه به نیاز گسترده و روز افزون به این محصول، پیشگامان شیمی این محصول را در ایران توزیع می‌کند. این شرکت سالیان سال است که در زمینه توزیع این نوع مواد شیمیایی فعالیت می‌کند.

  omega 3 powder
  پودر امگا ۳ با کاربری دارویی ساده

  با این حال پیش از خرید توصیه می‌شود اطلاعات کافی درباره این محصول داشته باشید. از این رو در ادامه این مقاله با پیشگامان شیمی همراه باشید.

  پودر امگا ۳ و خواص آن

  به طور کلی داروسازها و تولید کنندگان مواد غذایی موادی که جامد هستند را به عنوان ماده اولیه ترجیح می‌دهند. آن هم دلائل خاص خود را دارد. برای مثال نگهداری موادی که مایع باشند بسیار ساده‌تر از مواد گازی یا مواد مایع می‌باشد. همچنین ثبات در فورمول مواد جامد بسیار بیشتر است.

  فرمول‌های مایع را به سختی می‌توان نگهداری و ذخیره سازی کرد. این در حالی است که فورمول‌های جامد همانند پودر امگا ۳ به سادگی ذخیره می‌شوند. همچنین عمل هیدرولیز و هیدروکسید شدن در فورمول‌های مایع بیشتر اتفاق می‌افتد. امگا ۳ نوعی اسید چرب اشباع نشده است.

  این ماده از ۲۰ یا ۲۲ اتم کربن است که از پنج یا شش پیوند دو گانه ساخته شده است. به همین دلیل یکی از ساده‌ترین مواد برای استفاده در محصولات مختلف می‌باشد.اسید اصلی که با استفاده از این ماده تولید می‌شوند، اسید لینولئیک است. این ماده کاربردهای گسترده‌‌ای در صنایع غذایی و دارویی به عنوان مکمل دارد. همچنون نوع آلفای آن نیز از اسیدهای ضروری بدن به شمار می‌رود.

  مزایای استفاده از پودر امگا ۳

  با استفاده از نوع جامد این محصول می‌توان کپسول‌های پر‌تری تولید کرد. زمانی که کپسول‌های امگا ۳ به صورت مایع تولید می‌شوند، بیش از پنجاه درصد حجم بیشتری اشغال می‌کنند.

  omega 3 powder
  پودر امگا ۳ با کاربری دارویی ساده

  با کاهش حجمی که در پودر شدن این محصول نهفته است، دوز آن نیز بالا‌تر می‌رود. دوز قرص‌هایی که به صورت جامد از این ماده استفاده کرده‌‌اند، بسیار بیشتر از محلول‌ها و سوسپانسیون‌های تجویزی می‌باشد. فرمول‌هایی که به صورت مایع هستند در زمان ذخیره سازی می‌توانند مشکلات زیادی به خود بگیرند.

  از کوچکترین آلودگی‌های میکروبی تا خطر ناپایداری این فورمول‌ها را تحدید می‌کند. از این رو استفاده از پودر امگا ۳ رواج بیشتری دارد.تحقیقات نشان داده است استفاده از قرص به جای شربت طرفداران بیشتری دارد. از این رو پزشکان نیز ترجیح می‌دهند داروهایی به بیماران بدهند که به صورت جامد و قرص باشند.

  به طور کلی استفاده از موادغذایی حاوی امگا ۳ طبیعی‌تر و سالم‌تر به نظر می‌رسد. اما برای برخی بهتر است از مکمل‌های امگا ۳ استفاده کنند. به تولید کنندگان داروی این افراد توصیه می‌شود از پودر به جای محلول امگا ۳ استفاده کنند.

  خواص پودر امگا ۳ برای بدن

  امگا ۳ محصولی است که برای اکثر بخش‌های بدن مفید است. به طوری که کمتر بخشی را می‌توان یافت که نیاز ضروری به اسید چرب امگا ۳ نداشته باشد.

  پوست

  امگا ۳ محصولی است که برای ساخت قشای سلولی نیاز به آن داریم. غشای سلولی سالم می‌تواند مزایای بسیاری برای پوست شما به همراه داشته باشد. از جمله این خواص نرم، مرطوب و عاری از چین و چروک کردن پوست اشاره کرد. استفاده از مکمل پودر امگا ۳ می‌تواند میزان چربی پوست شما را مدیریت کند.

  این موضوع زمانی که پوست مربوط به پوست سر باشد اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.همچنین برخی تحقیقات نشان داده‌‌اند که این محصول می‌تواند از پوست در برابر آسیب‌های خورشیدی محافظت کند. اما به بهبود روند ترشح کلاژن نیز کمک می‌کند. پودر امگا ۳ می‌تواند با مواد دیگر ترکیب شده و داروهای دیگر را بسازد. از این رو استفاده از آن در شامپوها، لوسیون‌ها و انواع داروها ساده‌تر می‌باشد.

  قرص خواب

  تحقیقات حاکی از این است که کمبود خواب ارتباطی گسترده با انواع بیماری‌ها دارد. از جمله این بیماری‌ها می‌توان به چاقی، دیابت و افسردگی اشاره کرد.

  omega 3 powder
  پودر امگا ۳ با کاربری دارویی ساده

  آپنه انسدادی خواب یکی از بیماری‌هایی است که می‌تواند ارتباط گسترده‌‌ای با سطح امگا ۳ در بدن داشته باشد. همچنین این محصول می‌تواند به درمان مشکلات خواب در کودکان نیز کمک کند.

  استفاده از دوز مناسب پودر امگا ۳ می‌تواند هورمون‌هایی همچون ملاتونین را نیز کنترل کند. از این رو به طور کلی می‌تواند به بهبود روند خواب در کودکان و بزرگسالان کمک کند.

  بیماری‌های مرتبط با افزایش سن

  افزایش سن به طور کلی می‌تواند روند‌های بدن را کاهش داده و آن‌ها را در برخی موارد حتی متوقف کند. کاهش عملکرد مغز یکی از همین کاهش روند‌های کلی بدن می‌باشد. مطالعات گسترده‌‌ای روی کاهش میزان امگا ۳ در بدن و بیماری‌های مرتبط با کاهش عملکرد مغز صورت گرفته است.

  نتایج نشان می‌دهد استفاده از مکمل پودر امگا ۳ در این بیماری‌ها می‌تواند مفید واقع شود.همچنین در صورتی که بیماری در مرحله خفیف خود باشد، استفاده از داروهایی که غنی از امگا ۳ باشند می‌تواند به درمان برسد. به طور کلی این ماده برای سلامت مغز ضروری است. حتی توصیه می‌شود بانوان باردار از موادغذایی یا مکمل‌های غنی از امگا ۳ استفاده کنند.

  چرا که این ماده به سلامت مغز جنین کمک شایانی می‌کند.در بسیاری از گزارش‌هایی که از افراد مبتلا به بیماری‌های روانی گرفته شده است، سطوح پایین امگا ۳ گزارش شده است. از این رو از پودر امگا ۳ می‌توان در داروهای این بیماری‌ها استفاده کرد. اسکیزوفرنی، اختلال دو قطبی و بسیاری دیگر از بیماری‌های روانی می‌تواند با بهبود وضعیت امگا ۳ در بدن بهبود یابند. همچنین استفاده از مکمل‌های این ماده می‌تواند اختلالات کنترل خشم را نیز بهبود بخشد.

  بیماری‌های خود ایمنی و داروهای با پودر امگا ۳

  بیماری‌های خود ایمنی بیماری‌هایی هستند که طی آن‌ها سیستم ایمنی بدن سلول‌های خود شما را به جای سلول‌های بیماری شناسایی می‌کند. در نتیجه به سلول‌های بدن حمله می‌کند. بارز‌ترین نوع این بیماری‌ها، دیابت نوع ۱ می‌باشد. طی این نوع دیابت سیستم ایمنی به سلول‌های تولید کننده انسولین در لوزالمعده حمله می‌کند.

  تحقیقات نشان داده است که اگر مقادیر مناسبی از این ماده را در سال‌های ابتدایی زندگی دریافت کنید، از بسیاری از این بیماری‌ها ایمن خواهید بود. استفاده از این مکمل‌ها در زمانی که مادر شیرده هستید، می‌تواند برای نوزادتان بسیار مفید باشد. چرا که التهاب و بسیاری از مشکلاتی که ممکن است برای او ایجاد شود را از میان بر می‌دارد.

  omega 3 powder
  پودر امگا ۳ با کاربری دارویی ساده

  پودر امگا ۳ یکی دیگر از محصولات پیشگامان شیمی است که بیشتر استفاده دارویی دارد. اما از آن می‌توان در محصولات غذایی غنی شده نیز استفاده کرد. با این حال شما عزیزان تولید کننده می‌توانید تنها با یک تماس این محصول را سفارش دهید. کارشناسان ما آماده پاسخ گویی به شما عزیزان هستند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  برچسب:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این فیلد را پر کنید
  این فیلد را پر کنید
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
  برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

  فهرست