روغن ماکادمیا

خرید روغن ماکادمیا

پیشگامان شیمی به عنوان یکی از بزرگترین واردکنندگان روغن ماکادمیا با چندین دهه تجربه، این روغن را با بالاترین و خالص‌ترین کیفیت برای چندین کاربرد در صنعت آرایشی و دارویی وارد می‌کند. در ادامه به بررسی این روغن ارزشمند می‌پردازیم:آجیل ماکادمیا از پرطرفدارترین موارد در جهان است. آن‌ها علاوه بر خوشمزه بودن، مملو از مواد مغذی، ویتامین‌ها و مواد معدنی هستند.

از پوسته آن‌ها به عنوان منبع غذایی می‌توان برای کود استفاده کرد، روغن آن برای انواع محصولات در صنایع آرایشی و بهداشتی استفاده می‌شود و باقی‌مانده آن می‌تواند به عنوان خوراک دام استفاده شود.بومی استرالیا بود، تا اواخر قرن نوزدهم بود که این مغز در خارج از کوئینزلند کشت شد.

اما این یک میان وعده خوشمزه نیست. فواید شگفت آور سلامتی برای مغز ماکادمیا وجود دارد که به سبک زندگی سالم می‌افزاید.

فروش روغن ماکادمیا
فروش روغن ماکادمیا

معرفی روغن ماکادميا

روغن ماکادميا يك مايع روشن و خيلي زرد است كه از آجيل فندق استرالیایی فشرده و تهيه مي‌شود. این یک روغن سالم است که مردم برای پخت و پز استفاده می‌کنند و همچنین می‌تواند برای سلامت پوست و شرایط مو استفاده کنند. آجیل ماکادامیا درختان ماکادامی که بومی استرالیا هستند، رشد می‌کنند. روغن مغذی مشابه روغن زیتون در دمای اتاق مایع است. مردم این روغن را در برنامه‌های آشپزی و بهداشت و زیبایی استفاده می‌کنند.

روغن ماکادامیا غنی از مواد مغذی است، از جمله اسیدهای چرب سالم و پتاسیم. به همین دلیل، بسیاری از مردم بر این باورند که روغن ماکادیمیا دارای مزایای سلامتی است.

10 مزیت ماکادامیا برای مراقبت از پوست

  1. به غیر از روغن جوجوبا (که در واقع یک استر مومی در مقابل روغن در نظر گرفته می‌شود) نزدیکترین تطابق با سبوم طبیعی پوست است.
  2. این روغن ضد آلرژی و غیر کمدوژنیک است.
  3. این ماده حاوی اسکوالن و اسید اولئیک است که به بازسازی سلول کمک می‌کند و این روغن را به دلیل نرم و مرطوب نمودن آن مخصوصاً برای پوست‌های خشک یا دارای آسیب مفید می‌کند.
  4. این ماده حاوی اسید لینولئیک امگا 6 است که برای ایجاد تعادل در تولید سبوم در پوست چرب مفید است و یک سد محافظتی طبیعی ایجاد می‌کند.
  5. پوسته ای که در آن قرار گرفته و به روغن اضافه می‌شود، غنی از ویتامین E طبیعی است.
  6. روغن‌های استخراج شده از ماکادمیا حاوی امگا 7 یا اسید پالمیتولیک است که برای بهبود زخم، خراش و سوختگی مفید است.
  7. این ماده حاوی فیتواسترول است که به خارش و قرمزی کمک می‌کند.
  8. این روغن بسیار نرم کننده است، در عین حال سبک و نافذ است که برای پوست‌های خشک و بالغ که تولید کمتری از سبوم طبیعی دارند بسیار عالی است.
  9. روغن استخراج شده از ماکادمیا دارای خاصیت پخش پذیری، روانکاری و نفوذ پذیری عالی است که پس از اثر یک ماده روان و چرب را ایجاد می‌کند.
  10. این روغن همچنین دارای اثر ضد آفتاب کمی است.

هنگامی که آن را می‌خورید، این روغن تعادل کامل نسبت امگا 3: 6 (اسیدهای چرب ضروری که بدن ما تولید نمی‌کند) دارد. امگا 3 یک ضد التهاب مشهور است و امگا 6 یک پیش التهاب است، و آن را برای هر بیماری که ماهیت التهابی دارد مانند آرتروز و بیماری‌های قلبی عروقی مفید است.

جدا از همه خوبی‌هایی که به پوست شما می‌رساند، ترکیب روغن استخراج شده از ماکادمیا سرشار از ترکیب فیتوشیمیایی مانند توکوفرول‌ها، اسکوالین و توکوترینول‌ها است که از روغن در برابر اکسیداسیون محافظت می‌کند. در حالی که بسیاری از روغن ها به سرعت نسبتاً خشک می‌شوند، روغن ماکادمیا پس از برداشت به مدت دو سال پایدار در نظر گرفته می‌شود.

فروش روغن ماکادمیا
خرید روغن ماکادمیا

کاربرد روغن ماکادمیا:

سلامت قلب با استفاده از روغن‌های اشباع نشده موجود در روغن ماکادمیا بهبود می‌یابد

روغن مغز ماكاداميا بكر سرد فشرده حاوي يكي از بالاترين چربي‌هاي اشباع نشده در بين روغن‌هاي غذايي است. حتي از روغن زيتون نيز بالاتر است.و اگرچه داشتن چربی زیاد ممکن است بد به نظر برسد، اما نوع چربی مهم است. این نوع چربی‌ها (غیراشباع) در واقع به کاهش نوع بد کلسترول (اشباع) کمک می‌کنند.

این برای سلامت قلب بسیار مناسب است، زیرا کلسترول LDL (نوع بد) به ایجاد پلاک در رگ‌ها کمک می‌کند و کلسترول HDL (نوع خوب) نوع LDL را به کبد منتقل می‌کند، در آنجا تجزیه و از بدن عبور می‌کند.این ترکیب میزان کلسترول بد خون شما را کاهش می‌دهد و منجر به احتمال کمتری در بیماری قلبی یا سکته می‌شود.

روغن ماکادامیا نتایج بسیار خوبی برای پوست شما می‌دهد

نکته قابل توجه در مورد استفاده از روغن مغز ماکادمیا برای پوست شما این است که می‌توان آن را به صورت داخلی یا موضعی مصرف کرد تا نتیجه خوبی داشته باشد.هر قطره سرشار از اسیدهای چرب ضروری است، مانند اسید پالمیتولیک، که از پیری زودرس جلوگیری می‌کند و اسید اولئیک، که به جلوگیری از اتلاف آب ترانس اپیدرمی (TEWL) کمک می‌کند، و آن را برای مرطوب سازی پوست خشک و حساس مناسب می‌کند.

روغن مغز ماكاداميا همچنين سرشار از فيتواسترول است كه عناصر سازنده غشاء و ساختار سلولي ما هستند. فیتواسترول‌ها به همان روشی که کلسترول در پوست ما کار می‌کند، کار می‌کنند، این یکی از دلایلی است که روغن مغز ماکادمیا برای کمک به ترمیم عملکرد مانع پوست شناخته شده است.

ویتامین E موجود در روغن ماکادمیا دارای خواص بسیاری است که ممکن است برای پوست فرد مفید باشد. به عنوان مثال، به راحتی جذب می‌شود و باعث می‌شود مرطوب کننده خوبی برای پوست‌های خیلی خشک باشد.

با این حال، توجه داشته باشید که استفاده از روغن ماکادمیا به طور مستقیم بر روی پوست ممکن است منافذ پوست را مسدود کرده و منجر به جوش‌های پوستی شود.قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید می‌تواند به DNA پوست آسیب برساند. مطالعات آزمایشگاهی نشان می‌دهد که استفاده از ویتامین E بر روی پوست ممکن است از این آسیب محافظت کند.

مهم است که ابتدا روغن را روی ناحیه کوچکی از پوست آزمایش کنید. اگرچه روغن ماكادامیا به طور كلی بی‌خطر است، بعضی از افراد ممكن است بلافاصله بعد از استفاده از آن بر روی پوست، بثورات پیدا كنند.افرادی که حساسیت به آجیل درخت دارند باید از استفاده از روغن ماکادمیا خودداری کنند.

به موهای سالم با روغن ماکادمیا یک تقویت اضافی داده می‌شود

فولیکول‌های مو یک سبوم طبیعی تولید می‌کنند که حاوی پالمیتولیک، یکی از اسیدهای چرب فوق‌الذکر است. هرچه پیرتر می‌شویم، بدن ما، کمتر این ماده را تولید می‌کند و در نتیجه، موهای ما قدرت و درخشندگی خود را از دست می‌دهند.از آنجا که روغن ماکادمیا حاوی مقدار زیادی از این چربی اشباع نشده امگا 7 است، باعث تقویت بیشتر مو می‌شود، چه در صورت بلعیده شدن و چه به طور مستقیم به مو مالیده شود.

روغن ماکادمیا حاوی آنتی‌اکسیدان‌های طبیعی است

روغن ماکادمیا همچنین دارای آنتی‌اکسیدان‌های طبیعی بسیار بالایی است و حاوی امگا 3 و امگا 6 است که می‌تواند تأثیرات بسیار خوبی بر سلامت کلی بدن داشته باشد.

آنتی‌اکسیدان‌ها با رادیکال‌های آزاد، اتم‌های خطرناک در بدن که دارای الکترون اضافی هستند و می‌خواهند به ترکیبات دیگر متصل شوند، مبارزه می‌کنند. آن‌ها خطرناک هستند زیرا هنگامی که به سلول متصل شوند، می‌توانند DNA شما را خراب کرده و باعث سرطان شوند.

تعادل سالم آنتی اکسیدان‌ها می‌تواند خطر سرطان را کاهش دهد، روند پیری را کند کرده و خطر کاهش بینایی ناشی از آب مروارید و تخریب ماکولا را کاهش دهد.

روغن ماکادمیا منبع خوبی از فیبر برای افزایش سطح انرژی است

مانند اکثر آجیل‌ها، آجیل ماکادمیا منبع قابل اعتماد فیبر و کالری است. فقط 30 گرم آجیل، حدود 10 درصد از فیبر مورد نیاز روزانه شما را شامل می‌شود.فیبر در رژیم روزانه مهم است زیرا نه تنها به هضم غذا کمک می‌کند، بلکه سرعت جذب قند در جریان خون را نیز کاهش می‌دهد.میزان کالری بالای آن‌ها همچنین انرژی “در حال حرکت” را تقویت می‌کند.

خلاصه

مردم غالباً برای پخت و پز از روغن ماکادامیا چشم پوشی می‌کنند، اما این یک منبع مفید از چربی‌های اشباع نشده، ویتامین E و آنتی اکسیدان‌ها است.روغن ماکادمیا همچنین دارای دمای دود بالاتر از بسیاری از چربی‌ها و روغن‌های دیگر، از جمله روغن زیتون است. این امر باعث می‌شود تا گزینه خوبی برای سات کردن، بو دادن و کباب کردن باشد.

برخی از افراد همچنین از روغن خالص ماكادامیا به عنوان مرطوب‌كننده پوست و نرم كننده مو استفاده می‌كنند و ادعا می‌كنند كه استفاده موضعی از فواید سلامتی برخوردار است. با این حال، بیشتر شواهد مربوط به این مزایا عمدتاً حکایت یا غیر مستقیم است.

روغن ماکادمیا به طور کلی هم در پخت و پز و هم در مو و پوست بی‌خطر است. با این حال، افرادی که آلرژی مغز دارند باید از استفاده از روغن ماکادمیا خودداری کنند.

فروش روغن ماکادمیا
قیمت روغن ماکادمیا

فروش روغن ماکادمیا:

روغن ماکادمیا به صورت گالن‌های ۱۰ و ۲۰ لیتری آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول روغن‌های گیاهی مورد نیاز را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

این مقاله از ۰ رای ۰ امتیاز گرفت
spinner در حال ثبت رای
فرمولاسیون مایع ظرفشویی

نام و نام خانوادگی(Required)

مواد اولیه شیمیایی
اسانس های خوراکی
فهرست