مواد اولیه دارویی و پزشکیمواد اولیه شیمیایی

نیاسین آمید

سفارش محصول تماس با کارشناس

خرید نیاسین آمید

دو نوع ویتامین B3 وجود دارد. یک شکل نیاسین و دیگری شکل نیاسینامید است. نیاسین آمید در بسیاری از غذاها از جمله مخمر، گوشت، ماهی، شیر، تخم‌مرغ، سبزیجات سبز، لوبیا و  غلات یافت می‌شود. نیاسین آمید همچنین در بسیاری از مکمل‌های ویتامین B با سایر ویتامین‌های گروه B یافت می‌شود. نیاسین آمید از طریق نیاسین رژیم غذایی نیز می‌تواند در بدن ایجاد شود.

نیاسین آمید، آمید ویتامین B3 (نیاسین) یک ماده درون‌زا هیدروفیل است. اثرات آن پس از کاربرد اپیکوتین مدت‌هاست که در منابع علمی شرح داده شده است. با توجه به فراهمی زیستی کافی، این ویتامین بسته به غلظت آن، دارای اثرات ضد انعطاف‌پذیر، ضدمیکروبی، وازوکتیو، محافظ عکس، سبوستاتیک و دارای تابش نور است.

خرید نیاسین آمید
خرید نیاسین آمید

کاربردها و ویژگی‌های نیاسین آمید:

این ویتامین یک ماده خوب تحمل و بی‌خطر است که اغلب در مواد آرایشی مورد استفاده قرار می‌گیرد. داده‌های بالینی برای استفاده درمانی آن در درماتوزهای مختلف به طور فزاینده‌ای در منابع علمی یافت می‌شود. اگرچه داده‌های موجود برای یک ارزیابی علمی پایه کافی نیست، اما می‌توان اظهار داشت که استفاده از نیاسین آمید در آماده‌سازی‌های گالنیک برای کاربرد اپی کوکال چشم اندازهای جالب توجهی را ارائه می‌دهد.

به طور کلی، این ماده می‌تواند به ساخت پروتئین در پوست و قفل شدن در رطوبت کمک کند تا از آسیب‌های محیطی جلوگیری کند.

مزایای فردی شامل موارد زیر است: مصونیت نیاسین آمید به ساخت keratinTrusted Source کمک می‌کند، نوعی پروتئین که پوست شما را محکم و سالم نگه می‌دارد. این برای همه انواع پوست مفید است، به خصوص اگر شما دچار اگزما یا پوست بالغ هستید. قرمزی و لکه بینی را به حداقل می‌رساند. این ماده باعث کاهش التهاب منبع قابل اعتماد می‌شود که ممکن است به کاهش قرمزی از اگزما، آکنه و سایر شرایط التهابی پوست کمک کند. 

در بدن ما، نیاسین آمید هنگامی تشکیل می‌شود که غذاهای پر از نیاسین (مانند جگر یا قارچ) بخوریم. ما نیاسین را به نیاسین آمید فعال تبدیل می‌کنیم، که به نوبه خود به عنوان پیشرو در کوآنزیم‌های NADH و NADPH عمل می‌کند.

نیاسین آمید

نیاسین آمید چه مزایایی دارد؟

از آسیب در برابر آفتاب محافظت می‌کند. نیاسین آمید می‌تواند همزمان سلول‌های سالم پوست را بازسازی کند و در ضمن آن‌ها را از آسیب ناشی از اشعه ماوراء بنفش محافظت کند. هایپرپیگمانتاسیون را درمان می‌کند.

برخی تحقیقات نشان داده‌اند که ۵ درصد غلظت نیاسین‌آمید می‌تواند در روشن‌شدن نقاط تیره مفید باشد. مزایا بعد از چهار هفته دیده می‌شد‌، اما بیش از دو ماه نیست. این مزیت ممکن است به دلیل افزایش تولید کلاژن باشد.

خطوط و چین و چروک‌های ریز را به حداقل می‌رساند. تحقیقات همچنین نشان داده است که همین غلظت در کاهش برخی از علائم آفتاب ناشی از افزایش سن مفید است. این شامل خطوط و چین و چروک‌های زیبایی است.

از استرس اکسیداتیو محافظت می‌کند. نیاسینامید به ساخت سلول‌های پوست کمک می‌کند و در عین حال از آن‌ها در برابر فشارهای محیطی مانند نور خورشید، آلودگی و سموم نیز محافظت می‌کند. آکنه را درمان می‌کند. نیاسینامید ممکن است برای آکنه‌های شدید، به ویژه اشکال التهابی مانند پاپول‌ها و نبض‌ها مفید باشد. با گذشت زمان، ممکن است ضایعات کمتر و بهبود بافت پوست مشاهده شود.

فواید نیاسین آمید برای پوست

  1. با رادیکال‌های آزاد مبارزه می‌کند

مشخص شده است که نیاسین آمید، از بدن در مقابل رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کند و از استرس اکسیداتیو جلوگیری می‌کند. طبق منابع علمی، این ترکیب “ظرفیت آنتی اکسیدانی پوست را پس از استفاده موضعی افزایش می‌دهد.”

این بدان معناست که می‌توانید از آن به جای سرم آنتی اکسیدان مبتنی بر ویتامین C استفاده کنید. زیرا اسید اسکوربیک L بسیار ناپایدار، اسیدی و اغلب روی پوست دارای حالت چرب است. اگر چیزی سبک و ماندگارتر را ترجیح می‌دهید قطعاً جایگزینی را در نظر بگیرید.

  1. رنگدانه‌ها را محو می‌کند

ثابت شده است که نیاسین آمید یک درمان عالی برای رنگدانه، لکه‌های پیری و ملاسما است.

این مطالعه پس از چهار هفته درمان با کمتر از دو درصد نیاسین آمید، کاهش قابل توجهی در هایپرپیگمانتاسیون را نشان داد.

در مورد ملاسما، این مطالعه نشان داد که چهار درصد نیاسین آمید با چهار درصد هیدروکینون قابل مقایسه است. اما عوارض جانبی کمتری دارد و از نظر ایمنی بسیار بهتر است.

  1. چین و چروک‌ها را کاهش می‌دهد

طبق مطالعه انجام شده (با استفاده از غلظت چهار درصدی)، نیاسینامید به طور قابل توجهی باعث بهبود خطوط و چین و چروک می‌شود.

مطالعه دیگر نشان داد که چهار درصد به طور قابل توجهی باعث کاهش چین و چروک در ناحیه چشم بعد از استفاده هشت هفته می‌شود.

برخی از محققان پیشنهاد کرده‌اند که نیاسینامید این کار را با افزایش تولید کلاژن در درم انجام می‌دهد. اما همچنین به نرمال نگه داشتن کلاژن کمک می‌کند، آن را نرم و انعطاف پذیر نگه می‌دارد!

خرید نیاسین آمید
خرید نیاسین آمید
  1. آکنه را درمان می‌کند

نیاسینامید با داشتن خواص ضد میکروبی و ضد التهابی، درمانی عالی است که در صورت آکنه امتحان می‌شود.

در مورد آکنه متوسط​​، این مطالعه نشان داد که چهار درصد نیاسینامید نتایج قابل مقایسه‌ای با یک درصد کلیندامایسین، یک آنتی‌بیوتیک موضعی می‌دهد. و خطر مقاومت باکتریایی را ندارد.

مطالعه دیگری نتیجه گرفت که همان مقدار، چهار درصد، “در کاهش علائم آکنه خفیف تا متوسط ​​مؤثر و بی‌خطر است”. همچنین نسبت به اسیدها، رتینوئیدها و بنزوئیل پراکسید روی پوست شما لطیف‌تر است!

  1. تولید روغن را تنظیم می‌کند

شاید آکنه نداشته باشید اما با پوست چرب مبارزه کنید. خوب، نیاسینامید نیز می‌تواند به آن کمک کند.

این مطالعه نشان داد که فقط دو درصد می‌تواند سطح سبوم و میزان دفع سبوم را کاهش دهد.

این ترکیب متفاوت از اکثر درمان‌های موضعی پوست چرب است که فقط سعی در جذب سبوم اضافی دارد. نیاسینامید در واقع می‌تواند میزان ترشح را کند کند، تغییرات پس از دو تا چهار هفته مشهود است.

  1. منافذ و بافت را صاف می‌کند

احتمالاً شنیده‌اید که نمی‌توانید منافذ پوست خود را کوچک کنید. در واقع، شما می‌توانید — با نیاسینامید!

طبق مطالعات انجام شده “از نظر بالینی اندازه منافذ را کاهش می‌دهد و بافت پوست را بهبود می‌بخشد.”

یک مطالعه ۱۲ هفته‌ای نشان داد که نیاسینامید و اسید سالیسیلیک به طور قابل توجهی اندازه منافذ و بافت پوست برجسته را کاهش می‌دهد.

این فرایند به دلیل توانایی نیاسینامید در کاهش تولید سبوم اتفاق می‌افتد. منافذ پوست همیشه در صورت گرفتگی با سبوم و پوست مرده بزرگتر به نظر می‌رسند. بنابراین با روغن کمتر، آن‌ها به همان اندازه کشیده نخواهند شد. و با داشتن منافذ کوچکتر، بافت پوست نرم و لطیف به نظر می‌رسد.

  1. قرمزی را کاهش می‌دهد

اگر مستعد قرمزی هستید، نیاسینامید یکی از بهترین موادی است که می‌توانید استفاده کنید.

این مطالعه نشان داد که محلول پنج درصد آن به طور قابل توجهی باعث بهبود پوست قرمز و لکه‌دار می‌شود. و این ثابت کرد که این یک درمان مفید برای روزاسه است.

این تئوری می‌گوید که نیاسینامید عملکرد سد پوست را بهبود می‌بخشد، که به معنای تحریک کمتر و قرمزی کمتر است.

خرید نیاسین آمید
خرید نیاسین آمید
  1. سد پوست را تقویت می‌کند

اگر پوست شما بسیار تحمل ناپذیر به نظر می‌رسد – حتی هنگام استفاده از مراقبت از پوست نیز دارای حس گزگز است – پس ممکن است سد پوست شما به خطر بیفتد. اغلب پس از استفاده از محصولات بسیار خشن، مانند رتینوئیدهای تجویز شده، افراد این تجربه را دارند.

برای بازیابی عملکرد مانع، نیاسینامید را امتحان کنید. از دست دادن آب ترانسپیدرمال را کاهش می‌دهد و میزان رطوبت لایه شاخی را افزایش می‌دهد، در نتیجه یک سد ضخیم‌تر و قوی‌تر ایجاد می‌شود.

طبق منابع علمی، “این می‌تواند یک ترکیب مناسب در محصولات آرایشی برای استفاده در اختلالات عملکرد مانع اپیدرمی باشد.”

  1. خشکی را کاهش می‌دهد

روش دیگری که می‌توانید از نیاسینامید استفاده کنید، درمان خشکی پوست است.

این مطالعه دو درصد نیاسین آمید را با پترولاتوم سفید (روغن معدنی) مقایسه کرد و دریافت که نیاسینامید به طور قابل توجهی از دست دادن آب را کاهش می‌دهد. نیاسینامید همچنین در افزایش آبرسانی به لایه بیرونی پوست موثرتر بود.

مطالعه دیگری نشان داد که استفاده از نیاسینامید دو بار در روز باعث کاهش التهاب، کاهش آب و کاهش ضخامت لایه شاخی می‌شود.

  1. از آسیب UV محافظت می‌کند

در آخر، اگر زمان زیادی را در آفتاب می‌گذرانید، نیاسینامید را به عنوان مکمل ضد آفتاب در نظر بگیرید. تحقیقات نشان داده است که دارای برخی از خصوصیات محافظت از نور است.

این مطالعه نشان داد که نیاسینامید پس از آسیب UV به ترمیم DNA کمک می‌کند. این مطالعه نشان داد که نیاسینامید از سرکوب سیستم ایمنی ناشی از UVA و UVB محافظت می‌کند، و آن را “یک عامل امیدوار کننده برای پیشگیری از سرطان پوست” می‌کند. و این مطالعه کشف کرد که به جلوگیری از فوتوکارسینوژنز کمک می‌کند.

عوارض جانبی نیاسین آمید

عملا هیچ عارضه ای ندارد! طبق Cosmeceuticals و Cosmetical Practice، “می‌توان آن را در دوزهای بالا به صورت موضعی (حداقل تا پنج درصد) استفاده کرد و به طور کلی تحمل می‌شود.”

بنابراین این یکی از ایمن‌ترین مواد فعال است و در صورت بارداری یا شیردهی جایگزین بسیار خوبی برای رتینوئیدها یا اسیدها خواهد بود.

بیشتر مطالعات بالینی با استفاده از غلظت بین دو تا پنج درصد نتیجه گرفتند. با این حال، اکنون محصولاتی وجود دارد که به ۱۰ تا ۱۲ درصد می‌رسد.

اگر دچار تحریک ناشی از یک محصول نیاسین آمید هستید، احتمالاً ماده دیگری از ترکیبات است. به گفته محققان، “احتمالاً یکی از مواد نگهدارنده در محصول ایجاد کننده تحریک بوده است، نه خود نیاسین آمید.”

در موارد نادر، دوزهای بالا ممکن است باعث ایجاد سوزش یا قرمزی در پوست حساس شود. اگر این اتفاق افتاد، به جای آن غلظت کمتری را امتحان کنید.

سایر محصولات ما: سدیم PCA

خرید نیاسین آمید
خرید نیاسین آمید

فروش نیاسین آمید:

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول مورد نیاز صنایع دارویی را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند.

این محصول در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همواره پائین‌ترین قیمت است.

شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

آنالیز نیاسین آمید دارویی

این آنالیز مربوط به بار بچ نامبر بار قبلی بوده، جهت دریافت نایز جدید با ما تماس بگیرید.

خرید نیاسین آمید

نیاسین آمید

جهت دریافت آنالیز جدیدتر نیاسین آمید با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
برای مشاوره تماس بگیرید