مونوسدیم دی هیدروژن فسفات
 • مونو سدیم دی هیدروژن فسفات ماده‌ای است معدنی که در فرم‌های آن هیدروز، مونو هیدرات و دی هیدرات وجود دارد و در صنایع داروسازی و غذایی و… مورد استفاده فراوان قرار می‌گیرد. در ادامه مقاله به فروش مونوسدیم دی هیدروژن فسفات می‌پردازیم.

  درباره مونوسدیم دی هیدروژن فسفات

  فروش مونوسدیم دی هیدروژن فسفات ترکیبی معدنی با فرمول شیمیایی NaH2PO4 است. این ماده در شرایط محیطی دمای بیست و پنج درجه سانتی‌گراد و فشار یک اتمسفر به صورت پودر، کریستال و یا گرانول‌های سفید بی‌بو پایدار و در دسترس است.

  به آسانی درآب حل شده اما در اتانول، اتر یا کلروفرم نامحلول است. مونو سدیم دی هیدروژن فسفات به صورت آن هیدروزخشک بدون آب، مونو هیدرات یک آبه و دی هیدرات دو آبه وجود دارد.فسفات‌ها شامل تعداد زیادی از ترکیبات می‌شوند که می‌توان آن‌ها در دسته‌بندی‌های مختلفی قرار داد: اورتوفسفات‌ها، پلی فسفات‌های خطی، متافسفات‌های حلقوی و فسفات‌های دارای اتصال عرضی.

  این مواد به صورت گسترده‌ای در کابردهای مختلف مانند کود، صنایع غذایی، انرژی، محیط زیست، کاتالیست و… مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین این ماده یکی از مشتقات تولید شده در هنگام تولید مشتقات گلیسرول نیز است.یکی دیگر از روش‌هایی که برای تولید ذکر شده است، اضافه کردن اسید فسفریک به محلول داغ و غلیظ دی سدیم فسفات است.

  در میان ترکیبات متعدد فسفاته، اورتوفسفات‌های قلیایی مهم‌ترین‌ها هستند به صورت خاص آن‌هایی که در تولید کود و یا به عنوان افزودنی غذایی استفاده می‌شوند. در ادامه به فروش مونوسدیم دی هیدروژن فسفات می‌پردازیم.

  نگهداری مونوسدیم فسفات

  این ترکیب در شرایط محیطی پایدار است، در اثر حرارت در صد درجه سانتی‌گراد فرم دی هیدرات تمام آب کریستالیزاسیون خود را از دست می‌دهد.با حرارت دادن بیشتر در دویست و پنج درجه سانتی‌گراد ذوب همراه با تجزیه مشاهده می‌شود که در نتیجه آن سدیم هیدروژن پیروفسفات تولید می‌شود. در دویست و پنجاه درجه سانتی‌گراد رسوبی از سدیم متافسفات بر جای خواهد ماند.سدیم دی هیدروژن فسفات باید در یک ظرف مقاوم در برابر نفوذ هوا و در جای خشک و خنک نگهداری شود. 

  کاربردهای مونوسدیم هیدروژن فسفات

  فروش مونوسدیم دی هیدروژن فسفات را در ادامه برای شما شرح می‌دهیم. شما برای فروش مونوسدیم هیدروژن فسفات باید اطلاعات کافی از کاربرد این ماده داشته باشید.این ماده به دلیل خواص فیزیکی و شیمیایی که دارد در صنایع مختلفی مانند تولید غذا، داروسازی، خوراک حیوانات، قرص‌ها و در ترکیب خمیر دندان‌ها و تصفیه آب مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  حلالیت در آب، دارا بودن یون فسفات و سدیم، توانایی در کلاته کردن یون‌های فلزی، تشکیل محلول‌های بافری و… برخی از ویژگی‌هایی هستند که صنایع مختلف را به استفاده و فروش مونوسدیم دی هیدروژن فسفات را داشته است.

  برای شناسایی حضور یون‌های منیزیم در نمک‌ها از مونوسدیم دی هیدروژن فسفات استفاده می‌کنند. تشکیل رسوب سفید با اضافه کردن آمونیم کلرید، امونیوم هیدروکسید و مونوسدیم فسفات به محلول رقیق هیدروکلریک اسید نشان‌دهنده حضور یون‌های منیزیم است.

  مونوسدیم هیدروژن فسفات با خنثی‌سازی جزئی اسید فسفریک تهیه می‌شود. ترکیبات فسفاته معمولاً به عنوان افزودنی‌های مواد غذایی استفاده می‌شود. در خالص‌سازی آب استفاده می‌شود. از آن به عنوان امولسیفایر در خمیر دندان، غذای حیوانات و بخار شیر استفاده می‌شود.

  در زمینه تصفیه آب، از مونوسدیم هیدروژن فسفات می‌توان به عنوان کنترل‌کننده زنگ‌زدگی و خوردگی استفاده کرد.

  کاربردهای درمانی

  در زمینه دارویی قبل از انجام کولونوسکوپی برای درمان یبوست یا برای تمیز کردن روده استفاده می‌شود. برای درمان نرمی استخوان نوزادان نیز مؤثر است. در مکمل‌های خوراکی مایع برای گاو استفاده می‌شود.

  مونوسدیم فسفات عنصر شیمیایی مهمی در بدن انسان است. حفظ تعادل این ماده در بدن بسیاری از جنبه‌های سلامت انسان را تأمین می‌کند. سلول‌های بدن برای رشد، ترمیم و عملکرد صحیح به فسفر نیاز دارند و البته بیشترین حضور مونو سدیم فسفات در استخوان‌هاست.

  کمبود فسفر در بدن موجب علائمی چون اضطراب، استخوان درد، خستگی و تنفس نامنظم می‌شود. البته باید در نظر داشت مصرف میزان بالای این مکمل‌ها ممکن است موجب اختلالات کلیوی شود.اگرچه ترکیب مونوسدیم فسفات به خصوص همراه با سایر داروها سمی است اما محلول آن به به عنوان ملین به کاهش علائم یبوست کمک می‌کند.

  این ترکیب به عنوان تنظیم‌کننده اسیدیته و نگه‌دارنده در مواد غذایی با شماره به کار برده می‌شود. خاصیت نگه‌دارندگی به توانایی آن در سکوستراسیون بر می‌گردد که عبارت است از تشکیل کلاته با یون‌های فلزی مانند مس.

  افزودن این نگه‌دارنده به مواد غذایی باعث جلوگیری از اکسید شدن ترکیبات غذا خصوصا چربی‌ها می‌گردد، همین امر موجب بالا رفتن ماندگاری محصولات غذایی خواهد شد.شما در این مقاله با فروش مونوسدیم دی هیدروژن فسفات آشنا شدید.

  فروش مونوسدیم دی هیدروژن فسفات

  همان‌طور که توضیح دادیم برای فروش مونوسدیم دی هیدروژن فسفات باید به استفاده و از کاربرد آن در صنایع مختلف توجه کنید و اطلاعات کافی داشته باشید.شما می توانید برای تهیه این ماده باکیفیت با برندی معتبر به سایت پیشگامان شیمی مراجعه نمائید. شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی یکی از برترین شرکت‌ها در زمینه تأمین مواد اولیه در ایران، آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، مواد اولیه را در تمامی زمینه‌های دارویی و پزشکی، صنعتی، آرایشی بهداشتی، اسانس‌ها، غذایی با بهترین قیمت و کیفیت تأمین کنید. این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این فیلد را پر کنید
  این فیلد را پر کنید
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
  برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

  فهرست