متیل پروپیلن تری گلایکول

اترهای گلایکول دارای یک زیرمجموعه به نام سری P (الکل + پروپیلن اکسید) هستند که یکی از اعضای این زیرمجموعه متیل پروپیلن تری گلایکول می‌باشد.

نام رایج: MFTG

مترادف‌ها:

تری پروپیلن گلایکول مونو متیل (Tripropylene glycol methyl (TPM

متیل تری پروپیلن گلایکول (Methyltripropylene glycol (TPM

نام تجاری DOWANOL TPM Glycol Ether

متیل پروپیلن تری گلایکول چیست؟

تری پروپیلن گلایکول متیل یک مایع بی‌رنگ با بوی اتر مانند است. TPM به آرامی تبخیر می‌شود و به خوبی با آب مخلوط می‌شود.

شرکت شیمیایی پیشگامان شیمی TPM و سایر اترهای گلایکول مبتنی بر پروپیلن اکسید را با نام تجاری DOWANOL Glycol Ethers به بازار عرضه می‌کند. گلایکول اتر TPM یک حلال و عامل اتصال است.

فرمولاسیون TPM برای موارد زیر (در زمینه صنعتی و مسکونی) استفاده می‌شود:

  • به عنوان حلال یا عامل اتصال در تهیه پاک‌کننده‌های زنگ‌زدگی‌ها، رنگ‌ها و جلاها.
  • به عنوان حلال یا عامل اتصال در تهیه پاک‌کننده‌های اجاق گاز و پاک‌کننده سطوح سخت و…
  • به عنوان حلال در تولید جوهر پد استامپ و جوهر خودکار (برای جلوگیری از خشک‌شدن)
  • به عنوان حلال در تولید روغن‌های رسوخ‌کننده
  • به عنوان حلال در تهیه پوشش‌دهنده‌ها مانند روکش‌های چوب و فنر

احتیاط‌های حین مصرف:

تماس چشمی با (متیل‌پروپیلن‌تری‌گلایکول) TPM ممکن است باعث تحریک موقت آن شود، اگرچه آسیب این تحریک به قرنیه بعید است. تماس طولانی مدت با پوست به احتمال زیاد باعث تحریک قابل توجهی نمی‌شود و یا باعث جذب مقادیر مضر از این ماده نمی‌شود. قرار گرفتن طولانی مدت یا مکرر در معرض مقادیر بسیار زیاد این ماده ممکن است باعث سرگیجه یا خواب آلودگی شود.

از استنشاق بخار TPM هیچ گونه عوارض جانبی برای سلامتی گزارش نشده است. TPM به راحتی زیست‌تخریب‌پذیر است و بعید به نظر می‌رسد که در زنجیره غذایی تجمع پیدا کند. TPM با اسیدهای قوی، بازهای قوی و اکسیدکننده‌های قوی ناسازگار است و از تماس آن‌ها باید جلوگیری شود.

تولید کنندگان:

اروپای غربی بزرگ‌ترین تولید کننده و مصرف‌کننده اترهای گلایکول مبتنی بر پروپیلن اکسید است. شرکت شیمیایی داو اترهای گلایکول مبتنی بر پروپیلن اکسید را در ایالات متحده در پلاکومین لوئیزیانا، سادریفت تگزاس، آلمان و چین تولید می‌کند.

فروش متیل پروپیلن تری گلایکول:

گروه بازرگانی پیشگامان شیمی این محصول را با بهترین قیمت و کیفیت آماده ارائه به شما مشتریان عزیز دارد. این محصول در سریع‌ترین زمان ممکن توسط سیستم حمل‌ و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می شود.

قیمت‌های عرضه شده توسط این شرکت همواره پائین‌ترین قیمت بوده و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، قیمت فروش ما را با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی مقایسه نمائید.

سایر محصولات: متیل‌پروپیلن‌دی‌گلایکول

روال ثبت سفارش محصولات شیمیایی

با سلام و احترام ، روال ثبت سفارش مواد اولیه شیمیایی در شرکت پیشگامان شیمی به شرح زیر است. لطفا ابتدا با شماره تماس های زیر تماس گرفته ، بعد از مشاوره های لازم و پرسش و پاسخ های مورد نیاز جهت رفع ابهامات میتوان پیش فاکتور مورد نظر را صادر و روال پرداخت را طی کرد. در اخر هم با بارگیری و تحویل به مشتریان عزیز این پروسه به اتمام میرسد.

۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

۰۹۱۹۵۳۸۰۵۷۲

درخواست مشاوره مواد شیمیایی
درخواست مشاوره مواد شیمیایی

معرفی محصولات و خدمات پیشگامان

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست