متیل پروپیلن دی گلایکول

اترهای گلایکول دارای یک زیر مجموعه به نام سری P (الکل + پروپیلن اکسید) هستند که یکی از اعضای این زیرمجموعه متیل پروپیلن دی گلایکول می‌باشد.

فرمول شیمیایی: C7H16O3

متیل پروپیلن دی گلایکول چیست؟

DPGM یک اتر گلایکول است که بر اساس پروپیلن اکسید و متانول ساخته شده است. یک حلال تخصصی است که ماهیت دوگانه دارد (اتر – الکل).مایعی شفاف با بویی شبیه به اتر است.

کاربردهای DPGM:

این ماده به عنوان یک واسطه و نیز در فرمولاسیون‌های صنعتی، حرفه‌ای یا مصرفی مورد استفاده قرار می‌گیرد.عمدتاً در روکش‌های سطحی و جوهرهای چاپ و رنگ‌ها، پاک‌کننده‌ها و فرمولاسیون‌های آگروشیمی (مواد شیمیایی کشاورزی) کاربرد دارد.

ویژگی‌ها:

DPGM یک ماده سالم، ایمن و تا حدود زیادی سازگار با محیط زیست است.قابل اشتعال نیست و نقطه اشتعال آن 750 درجه سانتی‌گراد است. به طور معمول، غلظت آن 99٪ است.

احتیاط‌های لازم:

اگر به مقدار زیاد خورده شود و یا با غلظت بخار زیاد استنشاق شود، ممکن است با ایجاد اختلال در سیستم عصبی مرکزی باعث بروز علائمی از جمله سردرد، حالت تهوع، سرگیجه، خواب‌آلودگی و کما شود، اما این مسئله به ندرت رخ می‌دهد.

DPGM به عنوان یک ماده سرطان‌زا یا جهش‌یافته طبقه‌بندی نمی‌شود.کاملاً با آب قابل حل است، زیست تخریب‌پذیر است و دچار تجمع زیستی نمی‌شود.

نگه‌داری و جابجایی DPGM:

این ماده توسط تانکرها، واگن‌های ریلی و کشتی به‌طور عمده و در مقادیر انبوه. گاهی موارد به صورت بسته‌بندی‌شده منتقل می‌شود. طبق مقررات حمل و نقل، این ماده خطرناک نیست.اترهای گلیکول باید در دمای محیط و به دور از منابع احتراق و مواد با خاصیت اکسیدکننده یا خورنده نگه‌داری شوند.

فروش متیل پروپیلن دی گلایکول:

گروه بازرگانی پیشگامان شیمی این محصول را با بهترین قیمت و کیفیت آماده ارائه به شما مشتریان عزیز دارد.این محصول در سریع‌ترین زمان ممکن توسط سیستم حمل‌ و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.قیمت‌های عرضه شده توسط این شرکت همواره پائین‌ترین قیمت بوده و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، قیمت فروش ما را با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی مقایسه نمائید.

ایــن مــقالـه از ۰ رای ۰ امــتـیـاز گــرفتــ
spinner در حال ثبت رای
مواد اولیه شیمیایی
اسانس های خوراکی
فهرست