مواد اولیه دارویی و پزشکیمواد اولیه شیمیایی

مفنامیک اسید

سفارش محصول تماس با کارشناس

شرکت پیشگامان شیمی وارد کننده مواد اولیه دارویی مفنامیک اسید خالص در ایران و همچنین مرکز تامین فروش مفنامیک اسید خالص به صورت عمده می‌باشد. خرید مفنامیک اسید را شاید با نام دارویی آن بیشتر بشناسید. اما برای تهیه این دارو نیز نیازمند مواد اولیه بسیاری هستیم. مهم‌ترین ماده اولیه تهیه این دارو که نام آن را نیز تسخیر کرده اسد؛ اسید مفتامیک است.

خرید مفنامیک اسید خالص 

شما عزیزان می‌توانید این ماده را نیز همچون دیگر مواد اولیه دارویی و آرایشی، بهداشتی مورد نیاز خود از پیشگامان شیمی تهیه کنید. تنها کافی است یک تماس کوتاه بگیرید. این محصول نیاز به نگهداری در شرایط خاص ندارد. بنابراین تولید کنندگان عزیز می‌توانند این محصول را با خلوص بالا خریداری و به سادگی نگهداری کنند.

قیمت مفنامیک اسید

این ماده یک محصول سفید رنگ است که به صورت پودر در بسته‌بندی‌های گوناگون به شما عزیزان عرضه می‌شود. پودری که در اندازه مورد نیاز شما بسته‌بندی می‌شود. این پودر هرچه سفید‌تر باشد؛ خالص‌تر است. سفید میکرو کریستالی بهترین و خالص‌ترین نوع آن می‌باشد. توجه داشته باشید که این پودر در آب حل نمی‌شود. بلکه حلال اصلی آن محلول‌های رقیق هیدروکسیدهای قلیایی می‌باشند.

زمانی که این پودر را به خوبی فشرده کرده و یا کمی ترکیبات اضافی به آن زده و فشرده کنند؛ کپسول‌های مفنامیک اسید به دست می‌آید. این کپسول‌ها ویژگی‌هایی خاصی دارند که هرچه خالص‌تر باشند؛ بهتر و بیشتر خواهند بود. این محصول پودری از مشتقات اسیدهای آمینه بنزوئیک است. این اسید‌ها گروهی از آمین‌ها هستند که به یکدیگر پوسته اند. از این رو کاربردهایی نیز در صنعت دارد.

کاربردها و مکانیزم عملکرد مفنامیک اسید

مهم‌ترین کاربردی که این محصول دارد؛ در تولید کپسول‌هایی با همین نام است. مهم‌ترین کاربردی هم که کپسول‌های این ماده دارد؛ تسکین موقتی درد و ضد التهاب بودن آن است. یکی دیگر از کاربردهای آن استفاده در سیستم‌های تعلیق متراکم است. البته موادی که در این سیستم‌ها به کار برده می‌شوند با استفاده از مفنامیک اسید تولید می‌شوند. به این معنی که از این محصول نمی‌توان به صورت مستقیم استفاده کرد.

اولین کاری که این دارو می‌کند متصل کردن گیرنده‌های پروستاگلاندین سنتتاز COX-2 & COX-1 است. اتصال آن‌ها می‌تواند مزایای بسیاری داشته باشد. از جمله آن‌ها می‌توان به ممانعت از عملکرد پروستاگلاندین سنتتاز اشاره کرد. نقش اصلی این گیرنده‌ها واسطه التهاب بودن است. البته تاثیر به سزایی نیز در درد دارند. از این رو با ممانعت از آن‌ها، می‌توان موجب کاهش درد به طور موقت شد.

عوارض مصرف مفنامیک اسید پودری

در صورتی که این ماده را زمانی که متراکم شده است بدون افزودنی مصرف کنید؛ سردرد، مشکلات عصبی و استفراغ به سراغتان می‌آید. البته درباره مصرف دارویی آن نیز باید محتاط بود. از عوارض جدی‌تر استفاده بدون نسخه و خالص آن می‌توان به مشکلات کبدی جدی، استفراغ خون، هماچوری، مشکلات بینایی و یا بیماری‌های پوستی اشاره کرد.

به طور کلی می‌توان گفت این ماده تاثیر جدی بر روی دستگاه گوارش شما دارد. از این رو توصیه می‌شود افرادی که دچار مشکلات دستگاه گوارش هستند؛ از استفاده از آن پرهیز کنند. این دارو که جز مواد اولیه دارویی میباشد، باید دور از دسترس کودکان باشد. حتی اگر آن را به صورت خام نگهداری کرده‌‌اید؛ باید آن را دور از دسترس کودکان قرار دهید. چرا که مفنامیک اسید مشکوک به مضر بودن برای کودکان است.

برای زنان باردار یا افرادی که قصد تولید مثل دارند نیز توصیه شده از این محصول و کپسول مفنامیک اسید استفاده نکنند. چرا که هشدارهایی درباره مضر بودن گزارش شده است. مفنامیک اسید پودری سفید رنگ است که برای تولید داروها به کار گرفته می‌شود.

اما اگر شما تولید کننده هستید و به خرید عمده مفنامیک اسید نیاز دارید، و یه دنبال شرکت های فروش مواد شیمیایی میگردید، به سادگی یک تماس قیمت مفنامیک اسید خالص را جویا شوید. کافی است با کارشناسان ما در پیشگامان شیمی تماس بگیرید.

دلشاد دست مرد

دکتری شیمی دانشگاه صنعتی شریف - فعال در حوزه خرید و فروش مواد شیمیایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
برای مشاوره تماس بگیرید