مواد اولیه لوازم آرایشیمواد اولیه شیمیایی

لورامید

سفارش محصول تماس با کارشناس

خرید لورامید

شرکت پیشگامان شیمی، از برترین واردکنندگان مواد شیمیایی می‌باشد و در حوزه واردات و فروش مواد شیمیایی مورد نیاز صنایع آرایشی و دارویی تجربه بالایی دارد. شما مشتریان عزیز می‌توانید جهت دریافت آنالیز و خرید لورامید و سایر مواد اولیه با کارشناسان بازرگانی ما تماس بگیرید.

قیمت لورامید

جهت استعلام قیمت روز لورامید و سایر مواد اولیه از طریق صفحه تماس با ما با کارشناسان ما تماس برقرار کنید. یا اینکه از طریق صفحه درخواست محصول درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس برقرار کنند.

تاریخچه لورامید

در طول زمان‌های قدیم، کوکامید DEA ناشناخته بود. قبایل قبیله‌ای عمدتاً از درخت نارگیل برای بسیاری از خواص زندگی خود استفاده می‌کردند. برگ و تنه برای پناهگاه و برای سبدها استفاده شد. این میوه برای غذا و از پوسته آن برای سوخت استفاده شد.

گوشت نارگیل، که از آن روغن نارگیل استخراج می‌شود، به عنوان یک ماده غذایی استفاده شد و بعدها برای بسیاری از خواص درمانی دیگر مورد استفاده قرار گرفت. حتی ریشه نارگیل برای بافندگی و بسیاری موارد دیگر در خانه مورد استفاده قرار گرفت.

همه مشتقات نارگیل از زمان قدیم بسیار محبوب بوده است. میوه عجیب و غریب نخل نارگیل با توجه به مزایای سلامتی روغن، آب، گوشت و شیره آن، از توجه ویژه‌ای برخوردار است. نارگیل در تمام اشکال طبیعی آن ممکن است برای شما بسیار مفید باشد. اما کوکامید DEA یک محصول طبیعی نارگیل نیست. 

روش تولید لورامید

میعانات دی اتانول آمین روغن نارگیل در اثر واکنش چگالش در نسبت مولی ۱: ۱ یا ۱: ۲ اسیدهای چرب مناسب (متیل کوکوات، روغن نارگیل، اسیدهای نارگیل کامل یا اسیدهای چرب نارگیل سلب شده) با دی اتانول امین در دمای حداکثر ۱۷۰ درجه سانتی‌گراد و در حضور یک کاتالیزور قلیایی تشکیل می‌شود.

مخلوط ۱: ۲ اسید چرب (یا اسید چرب متیل) به دی اتانول امین منجر به ایجاد یک دی اتانول امید با کیفیت پایین‌تر با بقایای اتیلن گلیکول و دی اتانول آمین آزاد می‌شود.

مخلوط ۱: ۱ یک دی اتانول امید با کیفیت بالاتر با آمین آزاد بسیار کمتری تولید می‌کند، که در نتیجه در غلظت‌های پایین‌تر از دی اتانول آمید ۱: ۲ استفاده می‌شود.

داده‌های شیمیایی و فیزیکی کوکامید  DEA

میعانات دی اتانول آمین و روغن نارگیل مخلوطی از دی اتانول آمیدهای اسیدهای چرب تشکیل دهنده روغن نارگیل است که تقریباً از ۴۸.۲٪ لوریک اسید (۱۲: ۰)، ۱۸٪ میریستیک اسید (۱۴: ۰)، ۸.۵٪ پالمیتیک اسید (۱۶: ۰)، ۸٪ کاپریلیک اسید (۸: ۰)، ۷٪ کاپریک اسید (۱۰: ۰)، ۶٪ اولئیک اسید (۱۸: ۱، n-9)، ۲.۳٪ استئاریک اسید (۱۸: ۰) و ۲٪ اسید لینولئیک (۱۸: ۲، n-6) تشکیل شده است.

فرمول شیمیایی اجزای منفرد CH۳ (CH۲)nC (= O) N (CH۲CH۲OH)۲ است که n معمولاً از ۸ تا ۱۸ است.

خرید لورآمید
خرید لورآمید

خواص شیمیایی و فیزیکی لورامید

توضیحات: مایع شفاف و به رنگ کهربا با بوی ضعیف نارگیل
نقطه جوش: ۱۶۹–۲۷۵ درجه سانتی‌گراد
نقطه ذوب: ۲۳-۳۵ درجه سانتی‌گراد
چگالی: ۰.۹۹ گرم در سانتی‌متر مکعب در دمای ۲۰ درجه سانتی‌گراد
حلالیت: با آب در دمای ۲۰ درجه سانتی‌گراد مخلوط می‌شود. ترکیب قلیایی در محلول آبی تولید می‌کند.
ضریب تقسیم آب اکتانول / آب (log P, 3.52: (P 

کوکامید DEA

کوآمید DEA در هر دو فاز آب و روغن محلول است. این یک عنصر رایج است که در بسیاری از محصولات مراقبت شخصی یافت می‌شود، زیرا آن امولسیون‌کننده و عامل فوم است. این نیز یک عامل ضخیم کننده است که می‌تواند ویسکوزیته محلول آب را افزایش دهد.

لورامید چیست

لورامید دارای فرمول شیمیایی C۱۲H۲۵NO با نام تجاری ترکیب کوکونات فتی اسید دی اتانول آمید است. جز آمید های چرب لوریک اسید به حساب می‌آ‌ید. لورامید با واکنش ریتانالومین با مخلوطی از اسیدهای چرب از روغن نارگیل ساخته شده است تا یک ریتانالومید ایجاد شود که در این مورد مایع چسبناک و روشن است.

خرید لورآمید
فروش لورامید

این مایع سپس توسط تولید کنندگان لوازم آرایشی و بهداشتی به عنوان عامل فوم استفاده می‌شود و برای ایجاد یک بافت خامه‌ای در:

  • صابون
  • شامپو
  • تهویه مطبوع
  • لوازم آرایشی

استفاده می‌شود.

نشان داده شده که قرار گرفتن در معرض رژیم آلانومین شدید خطر ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهد.

خرید لورآمید
قیمت ۱۰۰ کیلو لورامید

عملکرد لورامید

یک ماده امولسیون‌کننده، غلیظ کننده و عامل کف‌کننده است. این ماده قادر به افزایش ظرفیت کف‌سازی و / یا تثبیت کف سورفکتانت است که اغلب در محصول حمام مانند شامپو یا حباب یافت می‌شود. همچنین می‌تواند گرانروی محلول آبی (پایه آب) را افزایش دهد.

از آنجا که Cocamide DEA هم محلول در آب و هم محلول در روغن است، باعث می‌شود هم آب و هم روغن در یک محلول پراکنده شود. همچنین آلودگی‌های چربی مو را به دام می‌اندازد تا بتوان آن را از بین برد.

در حالی که سورفاکتانت‌های پاک‌کننده سنتی (به عنوان مثال صابون) اثر خشک‌کنندگی دارند، این ماده مو را به طور مؤثری تمیز می‌کند و آن را با اسیدهای چرب طبیعی خود که از روغن نارگیل گرفته می‌شود، مطبوع می‌کند. همچنین توانایی افزایش عملکرد سایر مواد تشکیل‌دهنده، یعنی مواد پاک‌کننده و نرم‌کننده‌ها را دارد.

این ماده را بیشتر در شامپو، محصولات شستشوی بدن، شوینده، صابون مایع، حمام حباب‌دار، محصولات درمان شوره سر، مواد لایه‌بردار / اسکراب و روغن حمام و رنگ مو می‌یابید.

کاربرد لورامید

لورامید برای بسیاری از محصولات مراقبت شخصی استفاده می‌شود. از آن‌جا که توانایی فومشو و همچنین توانایی تثبیت سورفکتانت‌ها، به سرعت تبدیل به یکی از مواد اصلی است که معمولاً در شامپو، تهویه هوا و بسیاری از محصولات مراقبت از مو یافت می‌شود. این یک جایگزین غیر خشک‌کننده برای صابون معمولی محسوب می‌شود، بنابراین بسیاری از دستگاه‌های ضدعفونی‌کننده دست، دست‌ها و مرطوب‌کننده‌های دست، DEA کوکامید و لورامید را به عنوان عنصر اصلی آن‌ها در نظر گرفته‌اند.
دیگر محصولات شخصی که از ترکیب کاکامید DEA نیز استفاده می کنند عبارت‌اند از:

  • حمام حباب
  • موی سر
  • شامپو شوره سر
  • اسکراب حمام
  • روغن حمام

همچنین استفاده از آن در لوازم آرایشی و بهداشتی در بسیاری از سازمان‌ها و سازمان‌های نظارتی در نظر گرفته شده است. مطالعات همچنین نشان داده‌اند که لورامید به عنوان یک محصول شستشو به جای ترک محصول برای مراقبت از مو و مراقبت از پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آیا کوکامید DEA مضر است؟

طبق FDA، استفاده از کوکامید DEA در محصولات بهداشت شخصی و مواد آرایشی کاملاً بی‌خطر است. با این حال، ارزیابی توسط آژانس بین‌المللی تحقیقات سرطان (IARC) این ماده شیمیایی را که به عنوان عامل سرطان شناخته می‌شود، ذکر کرده است. ارزیابی IARC بر ایالت کالیفرنیا تأثیر گذاشت تا از استفاده این ماده شیمیایی در شامپوها و سایر محصولات بهداشتی و آرایشی ممنوع کند.

اقدامات ایمنی / عوارض جانبی:

FDA این ماده و همچنین سایر اسیدهای چرب دی اتانول آمیدها را در لیست افزودنی‌های غیرمستقیم غذایی غیرمجاز خود دارد. بسیاری از مردم با استفاده از این ماده در محصولات آرایشی مخالف هستند زیرا مطالعات انجام شده روی موش‌های صحرایی نشان داده است که می‌تواند منجر به تشکیل نیتروزامین‌ها شود که ترکیبات سرطان زا هستند.

در فوریه ۲۰۱۱، آژانس بین المللی تحقیقات در مورد سرطان (IARC) کوکامید DEA را به عنوان ماده سرطان زای گروهB ، احتمالاً سرطان‌زا برای انسان، ذکر کرد. در سال ۲۰۱۲، در ایالت کالیفرنیا، دفتر ارزیابی خطر بهداشت محیط (OEHHA) با صدور اطلاعیه‌ای قصد داشت کوکامید DEA را به عنوان ماده شیمیایی شناخته شده برای ایجاد سرطان تحت پیشنهاد معرفی کند.

تحقیقات همچنین نشان داده است که یک ماده تحریک کننده و حساس کننده پوستی خفیف است. با این حال، هیئت متخصص CIR به این نتیجه رسیده است که تا زمانی که کوکامید DEA در هیچ محصولی حاوی مواد نیتروز کننده موجود نباشد، نیتروزامین‌های سرطان زا تشکیل نمی‌شود. علاوه بر این، آن‌ها استفاده از آن را در محصولات شستشو و در غلظت‌های کمتر یا مساوی ۱۰% در محصولات را ایمن تشخیص داده‌اند.

عوارض جانبی بالقوه کوکامید DEA

دوزهای کم DEA می‌تواند باعث خارش و بثورات پوستی شود. در دوزهای زیاد، می‌تواند سرطان‌زا باشد.

در دوزهای کم، DEA می‌تواند در برخی افراد واکنش آلرژیک ایجاد کند، و فرم خفیف درماتیت پوستی ایجاد کند. با این حال، دوزهای بالا به طور بالقوه برای انسان سرطان‌زا هستند – به خصوص که با گذشت زمان در سیستم بدن تجمع پیدا می‌کنند. به همین دلیل است که کالیفرنیا استفاده از آن را ممنوع کرده است.

آیا FDA ترکیب  DEA را سمی یا سرطان‌زا می‌داند؟

طبق صفحه وب FDA که به رژیم اتانول امین می‌پردازد، “FDA معتقد است که در حال حاضر هیچ دلیلی برای نگرانی مصرف‌کنندگان بر اساس استفاده از این مواد [صحبت از کوکامید DEA و سایر مواد حاوی DEA] در مواد آرایشی وجود ندارد.” در حالی که FDA از تولیدکنندگان می‌خواهد اطمینان حاصل کنند که محصولات زیبایی و بهداشت شخصی آن‌ها برای استفاده انسان بی‌خطر است، اما هیچ یک از مواد تشکیل‌دهنده (یا سطح آن مواد) را جدا از مواردی که آژانس سمی یا مضر دانسته است، تنظیم نمی‌کند.

سایر محصولات: تگزاپن

خرید لورآمید
خرید لورامید

فروش لورامید صنعتی

فروش لورامید صنعتی در بشکه‌های ۲۰۰ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز در تهران و اصفهان می‌باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول لورامید مورد نیاز صنایع بهداشتی را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

آنالیز لورامید

جهت دریافت آنالیز لورامید گرید بهداشتی با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید. تا آن را از طریق واتساپ برای شما ارسال کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
برای مشاوره تماس بگیرید