لیزینوپریل و یک رژیم غذایی غنی از پتاسیم

لیزینوپریل که تحت نام تجاری Zestril فروخته می‌شود، متعلق به یک دسته از داروها به نام مهارکننده‌های آنزیم تبدیل‌کننده آنژیوتانسین یا مهار کننده‌های ACE است. لیزینوپریل به تنهایی یا با داروهای دیگر برای درمان فشار خون بالا تجویز می‌شود. همچنین برای درمان نارسایی احتقانی قلب و در بیمارانی که از حمله قلبی بهبود می‌یابند، استفاده می‌شود.

ممکن است پزشک به شما توصیه کند در هنگام مصرف لیزینوپریل از خوردن غذاهای سرشار از پتاسیم خودداری کنید.

پتاسیم:

پتاسیم ماده معدنی است که برای عملکرد صحیح ماهیچه‌ها در بدن شما اهمیت دارد.به گزارش Drugs.com، لیزینوپریل و سایر مهار کننده‌های ACE می‌توانند باعث شوند بدن شما پتاسیم اضافی را حفظ کند، که می‌تواند منجر به هیپرکالمی شود. به گزارش بیمارستان Wasau، ممکن است پزشک به شما توصیه کند از خوردن غذاهای سرشار از پتاسیم یا مکمل‌های پتاسیم در هنگام مصرف لیزینوپریل درمانی، خودداری کنید.

منابع:

قبل از تجویز لیزینوپریل، در صورت استفاده از جایگزین های نمکی حاوی پتاسیم، به پزشک خود اطلاع دهید.

هنگام خرید مواد غذایی، برچسب‌های مواد غذایی را بررسی کنید تا میزان پتاسیم مواد غذایی مصرفی شما مشخص شود. اگر از محتوای پتاسیم یک ماده غذایی خاص مطمئن نیستید، با پزشک خود مشورت کنید. نمونه‌هایی از غذاهای سرشار از پتاسیم شامل پرتقال، موز، آب مرکبات، میوه‌های خشک، زردآلو، خرما، آلو، نخود‌فرنگی، لوبیا و شیر است.

مدیریت:

لیزینوپریل به عنوان قرص موجود است که معمولاً روزی یک بار از طریق خوراکی مصرف می‌شود. قرص را با یک لیوان آب کامل مصرف کرده و از جویدن یا خرد کردن قرص خودداری کنید. لیزینوپریل را طبق دستور پزشک یا داروساز خود مصرف کنید. بدون مشورت اول با پزشک از مصرف لیزینوپریل خودداری کنید. لیزینوپریل فشار خون بالا را درمان نمی‌کند و فقط علائم را کنترل می‌کند.

اثرات:

به گزارش Drugs.com، هنگام مصرف لیزینوپریل، ممکن است علائم شایع مانند سرگیجه، سرگیجه، سردرد، سرفه، معده ناراحت، حالت تهوع، استفراغ و افسردگی را تجربه کنید. اگر این علائم طی دو هفته از بین نرفت، با پزشک خود مشورت کنید. اگر در هنگام مصرف لیزینوپریل دچار مشکلات تنفسی، درد در قفسه سینه، کهیر یا افزایش وزن ناگهانی شدید، فورا به پزشک مراجعه کنید.

سایر محصولات:

شما می‌توانید برای تهیه محصولات به سایت پیشگامان شیمی مراجعه نمائید. این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

برچسب:

معرفی محصولات و خدمات پیشگامان

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست