ایزوپروپیل میرستات

ایزوپروپیل میرستات چیست؟

ایزوپروپیل میریستات یک نرم‌کننده‌ی قطبی است که فرمول شیمیایی آن C۱۷H۳۴O۲ است و یک ترکیب شیمیایی است. که جرم مولی آن ۲۷۰٫۴۵۱ g/mol می‌باشد. در داروها، مواد آرایشی و محصولات موضعی استفاده می‌شود. ایزوپروپیل میرستات به عنوان یک تقویت‌کننده پوست مورد مطالعه قرار می‌گیرد.

این ماده با نام‌های دیگری نیز شناخته می‌شود از جمله:

  • ایزوپروپیل استات
  • متیل اتیل استر
  • اتوکسی پروپان
  • پروپیل استات
  • متیل اتیل اتانات
  • ایزوپروپیل میراستات
  • Isopropyl acetate

ایزوپروپیل میریستات (IPM) استر از ایزوپروپیل الکل و اسید میریستیک است.این ماده یک استر اسید مریستین طبیعی است که در روغن نارگیل و ماکارونی وجود دارد. این ماده دارای شکل ظاهری مایع بی‌رنگ و بی‌بو می‌باشد و با روغن‌های گیاهی مخلوط می‌شود.ویژگی ویسکوزیته و چگالی کم این ماده باعث می‌شود قابلیت پخش‌پذیری بالایی داشته باشد.

کاربردهای ایزوپروپیل میرستات:

ایزوپروپیل میریستات نرم‌کننده، مرطوب‌کننده و نرم‌کننده پوست است که همچنین در جذب محصول کمک می‌کند.این ماده به عنوان پراکنده‌کننده برای کرم مو، رژ لب، کرم پاک‌سازی‌کننده، پودرها و پماد پزشکی استفاده می‌شود و می‌تواند در عطرها نیز به همان عنوان پراکنده‌کننده نیز استفاده شود.

این ماده نفوذ بسیار خوبی در پوست دارد و هچنین رطوبت و اثر نرم‌کننده دارد و به عنوان ماده امولسیفایر و رطوبت برای لوازم آرایشی استفاده می‌شود. برای سنتز آلی استفاده می‌شود.

به عنوان حلال برای تهیه ادویه‌جات و ترشی‌جات بکار می‌رود. مواد خام مواد آرایشی، حلال برای داروهای اصلی آفت‌کش است. به طور گسترده‌ای به عنوان مواد افزودنی برای لوازم آرایشی از قبیل پماد، کرم و تهویه مطبوع استفاده می‌شود. این محصول به عنوان یک تقویت‌کننده پوست عمل می‌کند.ایزوپروپیل میریستات موضعی راه‌حل مورد استفاده برای درمان شپش سر در بزرگسالان و کودکان 4 سال و افراد مسن هست.

ایزوپروپیل میرستات را از کجا بخریم؟

ایزوپروپیل میرستات در بشکه‌های 175 کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول ایزوپروپیل میرستات مورد نیاز صنایع مختلف را بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همیشه پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

ایــن مــقالـه از ۰ رای ۰ امــتـیـاز گــرفتــ
spinner در حال ثبت رای
مواد اولیه شیمیایی
اسانس های خوراکی
فهرست