مواد اولیه صنعتیمواد اولیه شیمیایی

ایزوپروپیل الکل

سفارش محصول تماس با کارشناس

خرید ایزوپروپیل الکل

شرکت پیشگامان شیمی واردکننده و تامین کننده ایزوپروپیل الکل دارویی و صنعتی از کشور کره جنوبی می‌باشد. این شرکت با بیش از یک دهه فعالیت در عرصه واردات این حلال آماده همکاری با کلیه کارخانجات و شرکت‌ها می‌باشد.

قیمت ایزوپروپیل الکل

به انگلیسی Isopropyl alcohol
نام‌های دیگر ۲-پروپانول، ایزوپروپانول، ۲-هیدروکسی پروپان، دی متیل کاربینول، IPA
شناسه محصول ۶۷-۶۳-۰
فرمول شیمیایی C3H8O
شکل ظاهری مایع بی‌رنگ
حلوص ۹۹.۹% – ۷۰%
بسته‌بندی بشکه ۱۶۰ و ۱۶۵ کیلویی
برند و کشور تولید کننده مترون فرانسه، کمهو و ال جی کره، هند
حداقل سفارش یک بشکه
محل تحویل شورآباد تهران – امیرکبیر اصفهان
گرید دارویی، آرایشی، صنعتی

وارد کننده ایزوپروپیل الکل

الکل ایزوپروپیل (۲-پروپانول)، که به عنوان ایزوپروپانول یا IPA نیز شناخته می‌شود، رایج‌ترین مواد ضدعفونی‌کننده دارویی در داروخانه‌ها، بیمارستان‌ها، تمیزکننده‌ها و الکترونیک یا ساخت وسایل پزشکی است. راه‌حل‌های مختلف، درجه خلوص، غلظت و انواع الکل در صورت استفاده صحیح از خواص تمیز کننده و ضدعفونی‌کننده مفید هستند.این پست به شما کمک می‌کند تا کاربردهای اصلی، بهترین روش‌ها و ضد عفونی مناسب با ایزوپروپیل الکل دارویی و صنعتی را تشخیص دهید.

ایزوپروپیل الکل چیست؟

خرید ایزوپروپیل الکل ۹۹٪، یا IPA 99٪، یک مایع قابل اشتعال، بی‌رنگ و قابل اشتعال است و بوی مشخص دارد. این است که در ساخت استون و مشتقات آن و به عنوان یک حلال استفاده می‌شود.

به طور موضعی به عنوان آنتی‌بیوتیک مورد استفاده قرار می‌گیرد. فروش ایزوپروپیل الکل، همچنین ۲ پروپانول نامیده می‌شود، یکی از رایج‌ترین اعضای خانواده الکل از ترکیبات آلی است. این الکل اولین الکل تجاری مصنوعی بود؛ شیمی‌دانان شرکت استاندارد نفت نیوجرسی (بعدها Exxon Mobil) اولین‌بار در سال ۱۹۲۰ در هنگام مطالعه محصولات جانبی نفتی آن را تولید کردند. این به راحتی از واکنش پروپیلن با اسید سولفوریک تهیه می‌شود و سپس هیدرولیز می‌شود. مایع بی‌رنگ و بی‌شکل با بوی تند مانند الکل است. نقطه اشتعال ۵۳ درجه فارنهایت. بخارات سنگین‌تر از هوا هستند و به چشم‌ها، بینی‌ و گلو مضر هستند.

مورد استفاده در:

 • ساخت لوازم آرایشی و بهداشتی
 • آماده‌سازی پوست و مو
 • داروها
 • عطرها
 • فرمول‌های لاک
 • محلول‌های رنگی
 • ضدیخ
 • صابون
 • پاک‌کننده پنجره

در محلول آبی ۷۰٪ به عنوان الکل موضعی مصرف می‌شود.فرمول شیمیایی ایزوپروپیل الکل C3H8O است.خرید الکل ایزوپروپیل، همچنین به عنوان ایزوپروپانول نامیده می‌شود. یک مایع فرار است، بنابراین هنگامی که ظرف آن باز است، آن را به سرعت تبخیر می‌کند.

بنابراین:

 • سه اتم کربن (C)
 • هشت هیدروژن (H)
 • یک اتم اکسیژن (O)

وجود دارد. فرمول شیمیایی ایزوپروپیل الکل می‌تواند به روش‌های مختلفی نوشته شود.هنگام مخلوط شدن با آب، ایزوپروپیل‌ اغلب در ۷۰٪ (هفت قسمت ایزوپروپیل مخلوط با سه قسمت آب) یا ۹۱٪ (۹۱ قسمت ایزوپروپیل با ۹ قسمت آب) فروخته می‌شود.

عملکرد ایزوپروپیل الکل

ایزوپروپانول یک ضدعفونی‌کننده است، بنابراین این میکروب‌های مزاحم و باکتری‌های مضر را می‌کشد. محصولات مختلفی در بیمارستان‌ها و خانه‌های خود استفاده می‌کنید از ایزوپروپیل‌الکل استفاده می‌کنند.خرید ایزوپروپیل‌ الکل یک ایزومر پروپیل الکل با خواص ضد باکتریایی است. اگرچه مکانیزم دقیق عمل ضدعفونی ایزوپروپانول شناخته نشده است، ممکن است سلول‌ها را با انحلال پروتئین‌های سلولی و DNA، دخالت در متابولیسم سلولی و حل‌کردن غشاهای پروتئین سلولی، از بین ببرد.

این ماده در صابون‌ها و لوسیون‌ها به عنوان یک ضدعفونی‌کننده استفاده می‌شود.قیمت ایزوپروپیل‌ الکل که معمولا به عنوان یک حلال استفاده می‌شود را از ظریق تماس با ما دریافت کنید. این ماده با سایر مواد شیمیایی که دارای ساختار شیمیایی شبیه هستند مانند برخی از انواع جوهر و رنگ، ترکیب می‌شوند. این ویژگی از ایزوپروپانول اجازه می‌دهد تا آن را برای حل بسیاری از ترکیبات آلی استفاده شود که سایر حلال‌ها مانند آب نمی‌توانند حل شوند. فروش الکل ایزوپروپیل‌ صنعتی همچنین ممکن است برای حل برخی از انواع پلاستیک، مانند رزین‌های اکریلیک و اپوکسی استفاده شود. همچنین در لوسیون پس از آکنه، لوسیون دست و سایر لوازم آرایشی استفاده می‌شود.

کاربرد ایزوپروپیل الکل
وارد کننده ایزوپروپیل الکل

کاربرد ایزوپروپیل الکل در صنایع مختلف

۱. الکترونیک

ایزوپروپانول پاک کننده و مهار کننده متداول کابل‌ها، اتصالات، کنتاکت‌های برقی، LCD، صفحه کلید، شیشه، فیبر نوری، کابل‌ها و سر نوار است. از آنجا که آب هنگام کار با قطعات الکتریکی خطر شوک ایجاد می‌کند، استفاده از IPA عاری از آب برای تمیز کردن الکترونیک برای ایمنی اجباری است.به طور خاص برای تولید نیمه‌هادی‌ها  IPA 99٪ تولید شده است. اقدامات اضافی مانند فیلتر زیرمیکرون برای از بین بردن آلاینده های اندازه نانو که می‌تواند اتصالات الکترونیکی را مختل کند لازم است. بنابراین هزینه این محصول بیشتر است.

۲. مواد استخراجی

با توجه به توانایی آن در حل کردن ترکیبات غیر قطبی، از IPA 99٪ غالباً برای پردازش روغن‌های اساسی، چربی‌ها، طعم دهنده های طبیعی، موم‌ها و مواد ضدعفونی‌کننده استفاده می‌شود. از آن برای استخراج فسفولیپیدها و اسیدهای چرب امگا ۳ از ماهی برای ایجاد روغن تری گلیسیرید با کیفیت بالا استفاده شده است. برای ساخت رزین از گیاه، ممکن است به عنوان یک حلال با اتانول برای ترکیب استخراج و یخ‌زدایی در یک مرحله استفاده شود و روند کار ساده‌ای باشد. هنگامی که کنسانتره موم ترجیح داده می‌شود، یک عصاره سریع شستشو با IPA 99٪ سرد می‌تواند کارآمدترین روش باشد.

فرمول ایزوپروپیل الکل

۳. پوشش‌ها

فروش ایزوپروپیل الکل ۹۹٪ به طور گسترده‌ای در صنعت پوشش به عنوان معرف برای تولید پلیمرها و همچنین ماده پراکندگی برای پایین دست استفاده می‌شود. واسطه‌هایی که از آن ساخته می‌شود شامل استون، گلیسیرین، متیل ایزوبوتیل کتون (MIBK) و بیسفنول A، پیش‌سازهای مشترک برای رزین‌ها و رنگ‌ها (CN102050713A) است.

MIKB، یک حلال برای پوشش‌های سطح، با واکنش به مخلوط گازی استون و IPA با هیدروژن در حضور یک کاتالیزور چگالشی آلدول [EP1931615A1] می‌تواند سنتز شود. متیل متاکریلات را می‌توان با متراکم کردن استون و هیدروژن سیانید تولید کرد و سپس در یک محلول IPA برای ساخت اکریلیک کوپلیمر شد.IPA 99٪ رقیق‌کننده معمول رزین‌ها و رنگ‌ها است.

برای آغشته‌سازی بسترهای سلولزی یا فایبرگلاس با رزین، IPA 99٪ ممکن است برای مخلوط کردن اشباع نازک مورد استفاده قرار گیرد تا سرعت نفوذ پلیمرها به داخل رسانه تسریع شود، پس از آن می‌توان آن را در یک اجاق بریزید یا بگذارید تا خشک شود.از آنجا که پلیمرهای بدون پارچه را حل می‌کند، ممکن است کارگران نیز از آن برای شستن ابزارها، تجهیزات و یا ریخته‌ها استفاده کنند.

ایزوپروپیل الکل ضد باکتری
فروش ایزوپروپیل الکل ال جی

۴- داروسازی

برای ساخت داروها، از ایزوپروپیل الکل دارویی ۹۹٪ برای ایجاد، تصفیه و تجزیه و تحلیل ترکیبات و همچنین برای ضدعفونی‌کننده راکتورها استفاده می‌شود. IPA 99٪ همچنین برای انجام کارهای آزمایشگاهی مانند HPLC ،GC، فلورسانس یا TLC برای توصیف و تعیین مواد شیمیایی مناسب است.

در سال ۲۰۰۹ کمبود استونیتریل در سراسر جهان وجود داشت، یک حلال مشترک برای HPLC و UPLC در فاز معکوس بود، بنابراین دانشمندان سیستم‌های eluent بیشتری با IPA ایجاد کردند. از آنجا که این درجه از میکرون فیلتر شده و از محتوای غیر فرار کم برخوردار است، برای تصفیه بیشتر لازم نیست. از آنجا که برای جذب اشعه ماوراء بنفش کنترل می‌شود، برای آنالیزهای بحرانی مناسب است.

۵- زیست‌شناسی مولکولی

خرید ایزوپروپیل الکل دارویی ۹۹٪ IPA که عاری از DNases ،RNases و اسیدهای نوکلئیک برای تهیه نمونه‌هایی برای واکنش‌های مولکولی پایین دست مانند تجزیه و تحلیل اسپکتروفتومتری، الکتروفورز ژل، تجزیه و تحلیل آنزیم محدود کننده، تعیین توالی نوکلئوتیدی یا واکنش زنجیره‌ای پلیمراز برای تشخیص اسید نوکلئیک است. در غلظت و خالص‌سازی DNA در صورت وجود اندازه‌های بزرگ نمونه، IPA 99٪ به دلیل کارآمدی و سریع توصیه می‌شود. نگه داشتن شرایط در دمای اتاق و به حداقل رساندن زمان جوجه‌کشی باید به جلوگیری از رسوب نمک کمک کند.

۶. اتومبیل

صنعت خودرو از ایزوپروپانول ۹۹٪ برای مراقبت از اتومبیل استفاده می‌کند. جزییات خودرو معمولاً از IPA برای نوار موم از اتومبیل قبل از رنگ‌آمیزی یا پولیش کردن و لاک نازک استفاده می‌کنند. از آنجایی که این ماده یک ماده ذوب است، اغلب به شستشوی شیشه جلو اتومبیل یا مخازن سوخت برای حل آب اضافه می‌شود تا از گاز جدا نشود و در خطوط یخ بزند.

۷. محصولات مراقبت شخصی

IPA غالباً به عنوان عصاره گیرنده، رقیق‌کننده، ضد کف یا سورفکتانت در لرزه‌ها، محصولات حمام، مواد آرایشی، ضدعفونی‌کننده دست، لوسیون‌ها و عطرها تنظیم می‌شود. این گیاه در ساختن ناخن‌ها و تمیز کردن ناخن‌ها بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خواص ایزوپروپیل الکل
قیمت ایزوپروپیل الکل ۷۰ درصد

چرا ایزوپروپیل الکل ۷۰% مؤثرترین غلظت برای ضد عفونی است؟

قیمت ایزوپروپیل الکل، به ویژه در محلول‌های بین ۶۰ تا ۹۰ درصد الکل با ۱۰ تا ۴۰ درصد آب تصفیه شده، به سرعت ضد میکروبی علیه باکتری‌ها، قارچ‌ها و ویروس‌ها ضد می‌شود. هنگامی که غلظت الکل کمتر از ۵۰٪ کاهش یابد، سودمندی برای ضد عفونی به شدت کاهش می‌یابد.

به ویژه، غلظت‌های بالاتر الکل باعث ایجاد مطلوبیت ضد باکتری، ضد ویروس یا قارچ‌کش نمی‌شود.وجود آب عامل مهمی در از بین بردن یا مهار رشد میکروارگانیسم‌های بیماری‌زا با الکل ایزوپروپیل است. آب به عنوان یک کاتالیزور عمل می‌کند و در دفع پروتئین غشاهای سلولی رویشی نقش اساسی دارد.۷۰٪ محلول‌های IPA به دیواره سلولی کاملاً نفوذ می‌کنند که در کل سلول نفوذ می‌کند، تمام پروتئین‌ها را منعقد می‌کند و بنابراین میکروارگانیسم می‌میرد. محتوای آب اضافی تبخیر را کاهش می‌دهد، بنابراین زمان تماس با سطح را افزایش می‌دهد و باعث افزایش اثربخشی می‌شود.

۹۱٪ IPA باعث از بین رفتن باکتری‌ها می‌شود، اما گاهی اوقات برای ضد عفونی شدن به زمان تماس طولانی‌تری نیاز دارند و اسپورها را قادر می‌سازند بدون کشته شدن در حالت خفته قرار گیرند.

در این تجزیه و تحلیل، یک محلول ایزوپروپیل الکل ۵۰٪، استافیلوکوکوس اورئوس را در کمتر از ۱۰ ثانیه می‌کشد، اما هنوز یک محلول ۹۰٪ با مدت زمان تماس بیش از دو ساعت بی‌اثر است. برخی از ضدعفونی‌کننده‌ها باعث تخریب اسپورها می‌شوند که به عنوان استریل‌های شیمیایی طبقه‌بندی می‌شوند.بنابراین متوجه شدید که چرا محلول‌های بالاتر الکل نتایج کمتری از نتایج ضد باکتری و ضد میکروبی به دست می‌آورند؟

کاربرد الکل ایزوپروپیل الکل ۹۹٪ 

ایزوپروپیل الکل ۹۹% به عنوان یک حلال یا ماده تمیز کننده برای صنایع تولید کننده اقلام حساس به آب ایده‌آل است، بنابراین تبخیر سریع و کمبود آب مطلوب است. ۹۹٪ IPA گرید USP کمترین میزان وجود آب را ارائه می‌دهد و از بعضی اشکال عاری از دناتورانتین است. تکنسین‌های رایانه، سازندگان دستگاه‌های پزشکی، تولید کنندگان مدار چاپی و تکنسین‌های لحیم‌کاری، تبخیر فوری را برای کار با دستگاه‌های حساس مانند آداپتورهای مدار مجتمع، تراشه‌های رایانه‌ای و تخته مدار ترجیح می‌دهند.

۹۹٪ ایزوپروپانول به طور پاک تبخیر می‌شود و مواد باقی‌مانده را به حداقل می‌رساند. تبخیر سریع، ماندگاری را کاهش می‌دهد اما در مقایسه با غلظت ۷۰ درصد چربی و آهک مؤثر است. از آنجا که ایزوپروپانول از نظر ریزسنجی است، استون ممکن است نتایج خوبی برای مبارزه با آهک برای جوهرها یا روغن‌ها به همراه آورد.

آیا ایزوپروپیل الکل در برابر قارچ و اسپورهای قارچ مؤثر است؟

فروش ایزوپروپیل الکل ممکن است متناوب در برابر قارچ مؤثر باشد اما در مقابل اسپورهای قارچی مؤثر نیست. درمان قالب و قارچ عموماً مشکل رطوبت محسوب می‌شود. استفاده از ماده پاک‌کننده سطح ممکن است در حذف قارچ‌ها تأثیر کمی داشته یا نداشته باشد. سفید کننده و پراکسید هیدروژن بیشتر با ریزش قالب و شیوع قارچ‌ها همراه است.

کنوانسیون داروسازی ایالات متحده (USP) یک سازمان علمی غیرانتفاعی است که استانداردهای کیفیت عمومی داروها، مواد غذایی و مکمل ها را تهیه و پخش می کند. مجوز الکل ایزوپروپیل الکل درجه USP تضمین می‌کند که هم الکل ایزوپروپیل و هم سایر مواد افزودنی از بالاترین خلوص، قدرت و غلظت دقیق برخوردار هستند.

ساخت، بسته‌بندی و ذخیره‌سازی باید از دستورالعمل‌های دقیق پیروی کند و کلیه امکانات تولید باید از ثبت و بازرسی FDA حمایت کنند. این مشخصات باعث افزایش قوام و ایمنی در استفاده‌های صنعتی، دارویی، عطر و طعم و رایحه می‌شود.

درجه NSE ایزوپروپیل الکل چیست؟

بنیاد ملی بهداشت (NSF) یک سازمان غیردولتی و غیرانتفاعی است که به طور مستقل بر بهداشت عمومی و ایمنی صنایع غذایی، تأمین آب، محصولات مصرفی و محیط‌های انسانی تمرکز دارد.استانداردهای دقیق شامل آزمایش محصول و تجزیه و تحلیل مواد در هر جنبه از توسعه محصول است. صدور گواهی‌نامه NSF شامل بازرسی‌های منظم در محل از امکانات تولیدی و آزمایش مجدد محصولات است. اگر محصولی نتواند معیارها را ملاقات کند، NSF اقداماتی از جمله فراخوان، اطلاع‌رسانی عمومی یا حتی عدم صدور مجوز را اعمال می‌کند.

درصد خلوص ایزوپروپیل الکل

الکل ایزوپروپیل خالص بدون مواد افزودنی رایج مانند دناتوره‌ها تولید و فرآوری می‌شود و این باعث می‌شود الکل برای مصرف انسان نا مناسب باشد. الکل ایزوپروپیل خالص با الکل ایزوپروپیل استریل یا درجه‌ای USP قابل تعویض نیست، اما سوء استفاده معمولاً اتفاق می‌افتد زیرا الکل درجه USP همیشه در حالت خالص است. این محصول در خلوص ۹۹% و ۸۵% توسط این شرکت وارد می شود.

الکل درجه صنعتی چیست؟

خرید الکل ایزوپروپیل درجه صنعتی معمولاً برای مقاصد غیر مهم تولید و پردازش مانند از بین بردن نمک‌های یونی از PCB، خمیر حرارتی از سینک‌های حرارتی و بسته‌های IC یا استفاده از حل اسیدهای آلی در شارهای لحیم‌کاری مبتنی بر روزین استفاده می‌شود. این یک گزینه اقتصادی برای ضدعفونی مناطق بزرگ و کاهش آلودگی‌های عمومی مانند گرد و غبار، زباله‌ها، چربی‌ها و چسب‌های موجود در سایر فرآیندهای تولید است.

فروش ایزوپروپیل الکل

مرکز فروش ایزوپروپیل الکل در ایران و به عنوان وارد کننده و تامین کننده معتبر در ایران هستیم.شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، فروش ایزوپروپیل الکل مورد نیاز صنایع غذایی و دارویی را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

الکل ایزوپروپیل را از کجا تهیه کنیم

شرکت پیشگامان شیمی فعال در حوزه خرید و فروش مواد اولیه شیمیایی و واردات انواع حلال های دارویی، آرایشی و صنعتی آماده دریافت سفارشات شما مشتریان عزیز می باشد.

آنالیز ایزوپروپیل الکل

جهت دریافت آنالیز ال جی و کمهو گرید دارویی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

آنالیز ایزوپروپیل الکل

یک دیدگاه

 1. سلام
  خسته نباشید
  ببخشید من برای رزین هم میتونم از ایزوپروپیل الکل استفاده کنم؟ یا ماده دیگه ای رو پیشنهاد میدین؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
برای مشاوره تماس بگیرید