آیا استئارات منیزیم خطرناک است؟

استئارات منیزیم و اثرات آن + آیا استئارات منیزیم خطرناک است؟

به عنوان یک مصرف کننده، اطلاعات متناقض موجود ممکن است گیج‌کننده و ناامید کننده باشد – ما کاملا آن را دریافت می‌کنیم.امروزه اطلاعات مشتریان بیش از هر زمان دیگری در نوک انگشتانشان است. این بدان معناست که کوهی از داده‌های بالقوه برای غربالگری وجود دارد تا واقعیت را از داستان جدا کند.

یک مورد از این دست که دچار سردرگمی شده است، استئارات منیزیم است.استئارات منیزیم اغلب به غذاها و مکمل‌ها اضافه می‌شود زیرا از چسبیدن آن‌ها به یکدیگر جلوگیری می‌کند.این یک عامل جریان در نظر گرفته می‌شود که تولیدکنندگان از آن برای پردازش سریعتر، روانتر و استفاده از فرمول بندی صحیح در هر کپسول استفاده می‌کنند.

استئارات منیزیم همچنین از تجزیه داروها جلوگیری می‌کند و بنابراین جذب بعداً در دستگاه گوارش اتفاق می‌افتد.به طور کلی، تولید مکمل بدون منیزیم استئارات برای شرکت‌های مکمل بسیار دشوار است و شما به سختی می‌توانید چیزی را به صورت قرص پیدا کنید که حاوی استئارات منیزیم نباشد.

کاربرد منیزیم استئارات
کاربرد منیزیم استئارات

خیلی اوقات، رسانه‌های جریان اصلی وقتی دو ماده مشابه دارند، نام شیمیایی را اشتباه می‌گیرند.این قابل درک است زیرا نام‌های شیمیایی گیج‌کننده هستند و به راحتی غلط معرفی می‌شوند.با این حال، نام‌های شیمیایی گیج‌کننده می‌توانند منجر به گمراه کردن اطلاعات، ادعاهای گسترده و بیان نادرست مطالعات یا حقایق شوند.

وقتی صحبت از منیزیم استئارات می‌شود، ادعاهای زیادی وجود دارد که به دلیل مطالعات روی مواد شیمیایی با نام‌های مشابه، آن را ناامن اعلام می‌کنند.به طور کلی، استئارات منیزیم توسط FDA بی‌خطر اعلام شده است و به طور گسترده در تمام بازارهای تولید مواد غذایی استفاده می‌شود.

گرچه بسیار مهم است که همیشه یک دیدگاه بی طرفانه نسبت به این ادعاها حفظ شود تا تصویر کلی را به طور کامل مشاهده کنید و اطمینان حاصل کنید که از امنیت بالاتری برخوردار هستیم.

استئارات منیزیم به طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد

استئارات منیزیم شاید یکی از پرکاربردترین مواد افزودنی در مکمل‌ها و داروها باشد. در حقیقت، یافتن مکمل یا دارویی که در آن منیزیم استئارت وجود نداشته باشد، بسیار دشوار است.با تمام اطلاعات موجود امروز، مهم است که ما یک دیدگاه عملی و متعادل از همه مطالعات مختلف موجود داشته باشیم.

بنابراین، این ادعاها از کجا ناشی می‌شود؟ مطمئناً مردم نمی‌توانند اظهارات نادرستی در مورد منیزیم استئارات داشته باشند؟اصل سردرگمی این است، استئارات منیزیم بی‌خطر است، به خصوص به این دلیل که در دوزهای کمی استفاده می‌شود.با این حال، اگر دوزهای زیادی مصرف می‌کنید، می‌تواند عوارضی داشته باشد، بیشتر ماهیت ملین دارد.

علاوه بر این، در تمام شرایطی که از مصرف استئارات منیزیم عوارض جانبی گزارش شده است، از این ترکیب در دوزهای بالایی استفاده شده است که مصرف آن برای شما تقریباً غیرممکن است.مگر اینکه بخواهید منیزیم  استئارات را به شکل خالص خود بدست آورید، هرگز چنین مقدار بالایی را مصرف نمی‌کنید.

استئارات منیزیم
استئارات منیزیم

استئارات منیزیم چیست؟

استئارات منیزیم یک پودر سفید ریز است که از دو اسید استئاریک به علاوه منیزیم تشکیل شده است.

اسید استئاریک به طور طبیعی در غذاهایی مانند:

  • دانه‌های کتان
  • گوشت خوک
  • کره
  • کره کاکائو

اسید استئاریک یکی از عناصری است که طعم‌های مشخصه غذای چرب است. همچنین، منیزیم یک ماده معدنی مهم است که برای صدها مکانیسم در سراسر بدن مورد نیاز است.این دو ماده در بدن بی‌خطر محسوب می‌شوند.

ارائه غلط این دو عنصر به عنوان منیزیم استئارت دقیقاً نوعی سردرگمی است که در وهله اول به بحث منیزیم استئارت دامن می‌زند.بنابراین، مهم است که وقتی به مطالعات می‌پردازید بدانید که حتی اگر این دو جزء هستند که آن را منیزیم استئارت می‌کنند، در حقیقت آن‌ها مواد متفاوتی هستند.

مطالعات موجود در مورد ادعای خطرناک بودن استئارات منیزیم
مطالعات موجود در مورد ادعای خطرناک بودن استئارات منیزیم

مطالعات موجود در مورد ادعای خطرناک بودن استئارات منیزیم

ادعای غالب که در برابر استئارات منیزیم استفاده می‌شود این است که می‌تواند به سلول‌های T بدن شما آسیب برساند. سلول‌های T شما قسمت مهمی از سیستم ایمنی بدن شما هستند، بنابراین واضح است که این مسئله نگران‌کننده است.

اما مطالعه‌ای که برای حمایت از این ادعا استفاده شده گمراه‌کننده است.این مطالعه در سال 1990 “اساس مولکولی برای عملکرد سرکوب‌کننده سیستم ایمنی اسید استئاریک بر روی سلول‌های T” نامیده می‌شود.

اول از همه، مقدار اسید استئاریک مورد استفاده در مقادیر بسیار بیشتری از آنچه است که هر فرد مصرف می‌کند، مگر اینکه آن‌ها آن را با قاشق مصرف کنند.علاوه بر این، استئارات منیزیم و اسید استئاریک یک چیز یکسان نیستند. این فقط به یک جزء استئارات منیزیم اشاره دارد که خود گمراه‌کننده است.

مطالعه دوم که اغلب استناد می‌شود زیرا نشان می‌دهد منیزیم استئارت بر توانایی بدن شما در جذب مواد مغذی تأثیر می‌گذارد.این مطالعه در سال 1985 دارویی به نام کروسپویدون و نحوه حل شدن آن در آب را بررسی می‌کند.

با این حال، نحوه تنظیم مطالعه به هیچ وجه مقایسه خوبی با سیستم گوارشی ما نیست. دستگاه گوارش ما فوق العاده پیچیده است و شامل هر دو عنصر محلول در آب و محلول در چربی است.این یک مطالعه بسیار گمراه کننده است که در مقایسه با آنچه در واقع بررسی شده است، برون یابی شده است.

در یک مطالعه که از منیزیم استئارت واقعی در طی سه ماه روی موش‌ها استفاده شد، نتایج زیر را یافت:

گروهی که بالاترین میزان را داشتند – 20 درصد از کل رژیم غذایی خود – افزایش وزن را کاهش می‌دهند، وزن کبد، رسوبات کلسیم در کلیه‌ها، سنگ کلیه را کاهش می‌دهند.

موشهایی که در آن 10 درصد رژیم غذایی آن‌ها منیزیم استئارت مصرف می‌کردند، فقط وزن کبد کاهش یافت.
گروهی که از رژیم غذایی خود صفر تا پنج درصد منیزیم استئارت مصرف کردند، هیچ عارضه جانبی نداشتند.

گروهی که 20 درصد منیزیم استئارت مصرف کردند، مواردی بودند که بیشترین تأثیرات بهداشتی را داشتند، اما 20 درصد از رژیم غذایی شما یک مقدار غیر قابل مصرف استئارات منیزیم است.

خرید منیزیم استئارات
خرید منیزیم استئارات

آیا خطرات مصرف استئارات منیزیم وجود دارد؟

پس از بررسی دقیق مطالعات مناسب در مورد استئارات منیزیم، فقط دو نگرانی در مورد مصرف بیش از حد استئارات منیزیم وجود دارد.

اول، مصرف بیش از حد منیزیم استئارت می‌تواند اثر ملین ایجاد کند. دوم، منیزیم استئارت در صورت حساسیت می‌تواند مشکل ساز شود، که بسیار نادر است.

در حال حاضر، سازمان غذا و دارو اجازه می‌دهد استئارات منیزیم در مکمل‌ها و مواد غذایی وجود داشته باشد. علاوه بر این، مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی می‌گوید هر چیزی که کمتر از 2500 میلی گرم در هر کیلوگرم در روز باشد، بی‌خطر محسوب می‌شود.

اما باز هم ما در مورد سطوحی صحبت می‌کنیم که هیچ کس به طور معمول مصرف نمی‌کند.اگر بخواهم این موضوع را در نظر داشته باشم، این مقدار 113،300 میلی گرم برای هر صد پوند وزن هر شخص خواهد بود.ما نگرانی‌ها و محل ایجاد آن‌ها را درک می‌کنیم، اما ادعاهای مضر بودن استئارات منیزیم تا حد زیادی گمراه کننده است.

تا زمانی که مکمل‌های خود را از یک منبع معتبر تهیه کنید، نگرانی زیادی در مورد استئارات منیزیم ندارید.این علم موافق است که منیزیم استئارت یک آنالوگ ایمن از اسید استئاریک است. گوشت قرمز، محصولات شکلات و آجیل برزیلی منابع معمولی اسید استئاریک هستند.

شکلات حتی شکلات شیر با وجود محتوای چربی، هیچ تأثیر سوئی بر چربی‌های پلاسما ندارد. اسید استئاریک شایسته است که با سایر چربی‌های اشباع شده در یک جمله گفته نشود.

در حقیقت، اسید استئاریک نشان داده است که باعث افزایش دفع کلسترول درون زا می‌شود و حتی LDL را در مقایسه با سایر اسیدهای چرب کاهش می‌دهد.

برچسب:

معرفی محصولات و خدمات پیشگامان

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست