شربت اینورت

شربت اینورت (همچنین به آن شربت معکوس یا شکر معکوس نیز گفته می‌شود) مخلوطی خوراکی از دو قند ساده یعنی گلوکز و فروکتوز است که با گرم کردن ساکارز با آب تهیه می‌شود. تصور می‌شود شیرین‌تر از شکر است و غذاهایی که حاوی آن هستند، رطوبت را بهتر حفظ کرده و به راحتی تبلور می‌کنند.

نانوایی‌ها که آن را شربت اینورت می‌نامند، ممکن است بیشتر از سایر شیرین‌کننده‌ها از آن استفاده کنند. گرچه شربت اینورت را فقط با گرم كردن شكر جدول در آب مي‌توان انجام داد، اما با اضافه كردن آب ليمو، كرم تارتار يا كاتاليزورهاي ديگر اغلب بدون كاهش طعم قابل ملاحظه، مي‌توان اين واکنش را تسريع كرد.

مخلوط دو قند ساده با فرآیند هیدرولیز ساکارز تشکیل می‌شود. این مخلوط دارای جهت مخالف چرخش نوری به عنوان شکر اصلی است، به همین دلیل به آن شربت اینورت گفته می‌شود.

ساکارز = گلوکز-فروکتوز (به هم وصل شده)

شربت اینورت = گلوکز آزاد + فروکتوز آزاد (جدا)

می‌توان شربت اینورت را در بسیاری از مواد غذایی یافت، اما معمولاً آن را در انواع محصولات زیر مشاهده می‌کنید:

  • بستنی شربت (برای نوشیدنی، قهوه، و غیره)
  • آب‌نبات کالاهای پخته شده نوشابه (و سایر نوشیدنی‌های قندی)
  • نوشیدنی‌های میوه‌ای که 100٪ آب‌میوه ندارند غلات ماست میله گرانولولا البته، اضافه شده.

کاربردهای شربت اینورت در تولیدات غذایی

شربت اینورت به دلیل توانایی حفظ رطوبت و حفظ بافت صاف، شیرین‌کننده‌ای است که در داروهای مختلف و نوشیدنی‌ها استفاده می‌شود. در حالی که شکر کاذب ممکن است نام چشم‌گیرتری داشته باشد، از نظر تغذیه‌ای همان قند جدول یا سایر شیرین‌کننده‌های اضافه شده است.

شما می‌خواهید مقدار کل قندهای اضافه شده در رژیم غذایی خود، از جمله قند کاذب را محدود کنید، زیرا این شیرین‌کننده‌ها کالری اضافی را بدون مواد مغذی مفید تأمین می‌کنند.

شربت اینورت به عنوان شیرین‌کننده در غذاها درست مانند شکر جدول، شربت افرا یا شربت ذرت با فروکتوز زیاد استفاده می‌شود. این در واقع از قند جدول حاصل می‌شود، که از نظر علمی به عنوان ساکارز شناخته می‌شود. ساکارز یک دی‌سارکارید است، که از دو مولکول مختلف قند جداگانه تشکیل شده است – که در این حالت، گلوکز و فروکتوز است.

شربت اینورت در آماده‌سازی‌های شیرینی‌پزی (به آن‌ها رطوبت اضافه می‌کند) و در تهیه سوربیت و بستنی از آن استفاده می‌شود زیرا این توانایی را برای کنترل تبلور و ایجاد یک حس دهان نرم‌تر دارد.

این ماده با شکستن پیوند بین گلوکز و فروکتوز ایجاد می‌شود و در نتیجه محلول نیم گلوکز آزاد و نیمی از فروکتوز آزاد ایجاد می‌شود. این پیوندها از طریق هیدرولیز شکسته می‌شوند – یک واکنش شیمیایی با استفاده از آب به همراه گرما، آنزیم‌ها یا اسیدها.

فروش شربت اینورت

شما می‌توانید برای تهیه محصولات به سایت پیشگامان شیمی مراجعه نمائید. این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست