هیدرازین

خرید هیدرازین 55 درصد

هیدرازین (Hydrazine) یکی از مواد افزودنی صنعتی در کشور است، به عنوان یک تأمین‌کننده حرفه‌ای آن، شرکت بین‌المللی پیشگامان شیمی تقریباً 10 سال است که این ماده را از چین تهیه و وارد می‌کند، اطمینان حاصل کنید که این محصول را در شرکت ما خریداری کنید. در صورت بروز هرگونه سوال و مشکل لطفاً از طریق صفحه درخواست محصول برای ما ارسال کنید، ما در عرض 1 روز کاری به شما پاسخ خواهیم داد.

قیمت هیدرازین 55 درصد

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت قیمت هیدرازین 55 درصد جهت مصارف تهیه کف پلیمر، کاتالیزور پلیمریزاسیون، سموم دفع آفات با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

هیدرازین عمدتاً به عنوان ماده کف‌کننده در تهیه فوم‌های پلیمری استفاده می‌شود، اما کاربردهای آن همچنین شامل موارد استفاده شده به عنوان پیش ماده کاتالیزورهای پلیمریزاسیون، داروها و مواد شیمیایی زراعی است.

حدود دو میلیون تن هیدرات هیدرازین در عوامل دمنده کف در سال 2015 استفاده شد. علاوه بر این، هیدرازین در سوخت های مختلف موشکی و برای تهیه پیش‌سازهای گاز مورد استفاده در کیسه‌های هوا استفاده می‌شود. هیدرازین در چرخه بخار نیروگاه‌های برق هسته‌ای و معمولی به عنوان یک پاک‌کننده اکسیژن برای کنترل غلظت اکسیژن محلول در تلاش برای کاهش خوردگی استفاده می‌شود.

هیدرازین چیست؟

هیدرازین (Hydrazine) یک مایع بسیار سمی و خطرناک ناپایدار است که بوی شبیه آمونیاک را دارد، احتمالاً به این دلیل است که از دو مولکول آمونیاک تشکیل شده است (با از دست رفتن H2). ساختار آن شبیه به ساختار مبهم هیدروژن‌پراکسید است. هیدرازین یک عامل بسیار واکنشی و عامل کاهش‌دهنده است که در بسیاری از کاربردهای صنعتی و پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در برنامه‌های بیولوژیکی، این ماده و مشتقات آن حاوی خواص ضد افسردگی با مهار مونو آمین اکسیداز (MAO) هستند. آنزیمی است که دامیناسیون و غیرفعال‌سازی برخی از عصبی‌های تحریک‌کننده مثل نوراپی نفرین و دوپامین را تجزیه می‌کند. در روانپزشکی، استفاده از مشتقات این ماده به دلیل ظهور داروهای ضد افسردگی سه حلقه‌ای محدود شده است.

فروش هیدرازین هیدرات

در شکل بی‌آب آن، یک ماده تحریک‌کننده و حساس‌کننده بی‌رنگ، سمی است که به سیستم عصبی مرکزی آسیب می‌رساند و علائمی به اندازه تومور و تشنج ایجاد می‌کند. بوی تند هیدرازین بر خلاف آمونیاک نیست و یک ماده کاهنده آنقدر قدرتمند است که بسیار انفجاری است.

با توجه به این موضوع، عجیب به نظر می‌رسد که هر ساله حدود 100000 تن مواد از این مواد در سراسر جهان تولید می‌شود. اما هیدرازین در زندگی روزمره ما تأثیر دارد. این ماده ما را گرم نگه می‌دارد، لباس می‌زند و ما را تغذیه می‌کند، می‌تواند جان ما را نجات دهد و حتی ما را به ماه ببرد. به نوعی، حتی می‌تواند زمان را برگرداند.

چگونه چنین مولکول ساده‌ای این همه کار را انجام می‌دهد؟ پاسخ در صنایعی است که از آن استفاده می‌کنند.

فرمول هیدرازین:

خرید هیدرازین که یک پایه معدنی است و یک عامل مهم در تهیه بسیاری از ترکیبات نیتروژن است.

فرمول شیمیایی هیدرازین NH2NH2 است. فرمول مولکولی آن N2H4 است و جرم مولی آن 32.04 گرم در مول است. ساختار شیمیایی در زیر نشان داده شده است، که از دو گروه NH2 به صورت کووالانسی بهم متصل است. هر یک از گروه‌های N-NH2 یک شکل هرمی شکل می‌گیرد.

وقوع:

هیدرازین به طور طبیعی توسط بعضی از میکروارگانیسم‌ها از جمله:

 • مخمر
 • باکتری
 • قارچ

تولید می‌شود، زیرا در اکسیداسیون بی‌هوازی آمونیاک یک واسطه است.

ساخت هیدرازین:

تولید تجاری این ماده به روش Raschig انجام می‌شود، که در آن محلول هیپوکلریت‌سدیم با آمونیاک اضافی برای تشکیل واسطه کلرامین تشکیل می‌شود، که سپس محصول نهایی هیدرازین را به همراه اسید هیدروکلریک می‌دهد.

NaOCl + NH3 → H2N-NH2 + HCl

همچنین می‌تواند در یک فرآیند مرتبط با استفاده از اوره (H2N-CO-NH2) به جای آمونیاک تهیه شود:

H2N-CO-NH2 + NaOCl + 2 NaOH → N2H4 + H2O + NaCl + Na2CO3

فروش هیدرازین

ساختار هیدرازین

خصوصیات فیزیکی:

خرید هیدرازیـن به عنوان یک مایع بی‌رنگ و متراکم است که بوی قوی آمونیاک دارد. دارای چگالی 1.02 گرم در میلی‌لیتر و نقطه جوش 114 درجه سانتی‌گراد است. بسیار قابل اشتعال و محلول در آب است.

خواص شیمیایی هیدرازین:

این ترکیب یک پایه بسیار واکنش‌پذیر و کاهش‌دهنده ماده است و در سنتز آلی به طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده یک پایه متوسط ​​است، در حالی که محلول‌های آبی آن بسیار قلیایی است. با اکسیدان‌ها، اسیدها، فلزات و اکسیدهای فلزی به شدت واکنش نشان می‌دهد و باعث ایجاد خطر آتش‌سوزی و انفجار می‌شود. هنگام گرم شدن تا تجزیه، دود سمی اکسید نیتروژن، آمونیاک و هیدروژن ساطع می‌کند، که همچنین می‌تواند منجر به آتش‌سوزی و انفجار شود.

کاربرد هیدرازین:

از این ماده برای بسیاری از کاربردهای صنعتی از جمله تهیه کف پلیمر، کاتالیزور پلیمریزاسیون، سموم دفع آفات و گاز مورد استفاده در کیسه‌های هوا استفاده می‌شود. چندین داروی مهم بر پایه هیدرازین و مشتقات آن استوار است. هیدرازین همچنین در سوخت‌های مختلف راکت، در نیروگاه‌ها، در سنتز ارگانیک و در سلول‌های سوختی به عنوان جایگزین ایمن‌تر برای هیدروژن استفاده می‌شود.

 • هیدرازین هیدرات و مونوهیدرات یک عامل کاهش‌دهنده است که به عنوان:
  • مواد پزشکی
  • آفت‌کش‌ها
  • رنگ‌دانه‌ها
  • ماده خنک‌کننده
  • توسعه‌دهنده عکاسی

استفاده می‌شود.

 • به عنوان یک ماده خام مهم مواد شیمیایی، به طور عمده برای تولید سم‌زدایی مواد فوم AC ،D1PA و TSH استفاده می‌شود.
 • همچنین می‌تواند به عنوان مواد تمیز کننده دی‌اکسید کردن و کربن در راکتور دیگ بخار و مخلوط استفاده شود.
 • برای تولید داروهای Antituberculotic و داروهای ضد دیابتی استفاده شود.
 • در صنعت شیمیایی مزرعه، می‌تواند برای:
  • تولید علف‌کش
  • تنظیم‌کننده رشد گیاه
  • عامل حشره‌کش
  • استریلنت و غیره استفاده شود.
 • به عنوان سوخت موشک، سوخت نیتروژن، کمکی یدکی استفاده شود.

هیدرازین

کاربرد صنعتی هیدرازین:

از این ماده نیز برای تهیه سموم دفع آفات و داروهای شیمیایی استفاده می‌شود. اگرچه برای ما مستقیماً سمی است، اما به سرعت در اکسیژن تجزیه می‌شود و باعث می‌شود رها شدن در محیط کم‌خطر باشد.
حتی می‌تواند یک سوخت دوست‌دار محیط زیست باشد. در بعضی از انواع سلول‌های سوخت هیدروژن، هیدرازین برای ایجاد نیتروژن و آب تجزیه می‌شود و در یک واکنش گرما زا انرژی می‌دهد. در حقیقت انرژی کمی بیشتر از هیدروژن تولید می‌کند، آسان‌تر است، زیرا در دمای اتاق مایع است و از نیاز به یک کاتالیزور پلاتین گران‌قیمت جلوگیری می‌کند. اما همچنین به تولید بیشتری نیز نیاز دارد – همه این‌ها به توازن بستگی دارد.
هیدرازیـن حتی در سوخت‌های فسیلی و نیروگاه‌های هسته‌ای نیز یافت می‌شود. به عنوان یک عامل کاهنده قدرتمند، به عنوان یک ماده پاک‌کننده اکسیژن عمل می‌کند، اکسیدهای فلزی را به فلزات باز می‌گرداند و به معنای واقعی کلمه ساعت شیمیایی را به فرآیندهای خوردگی باز می‌گرداند.
ماهیت انفجاری هیدرازین نیز مورد استفاده خوبی قرار گرفته است. آزید سدیم، ترکیبی که کیسه‌های هوا را فعال می‌کند، مستقیماً از هیدرازین و نیتریت‌سدیم تولید می‌شود. آزید سدیم هنگام گرم‌شدن سریع تجزیه می‌شود و حجم عظیمی از گاز نیتروژن ایجاد می‌کند.

سوخت موشک:

هیدرازین همچنین به عنوان پیشران سوخت موشک استفاده می‌شود. مخلوط کردن آن با اکسید کننده دی‌اکسید تیتروکسید، N2O4، مخلوط هایپرگلولیکی ایجاد می‌کند. ترکیبی از مواد منفجره، بدون احتراق مورد نیاز است. با سوختن سوخت، سه واکنش رخ می‌دهد، تجزیه هیدرازین به گازهای آمونیاک، نیتروژن و هیدروژن.
در عرض میلی‌ثانیه، اتاق واکنش به دلیل این واکنش‌های بسیار گرمایشی می‌تواند از 800 درجه سانتی‌گراد فراتر رود. آمونیاک نیز شکسته شده است، این ماده گرمایی است و مقداری از انرژی گرما را از بین می‌برد، اما گازهای بیشتری ازت و هیدروژن را که از طریق یک نازل محکم از موشک خارج می‌شوند، تولید می‌کند تا نیروی رانش را ایجاد کند.
اولین سوخت هیدرازین در طول جنگ‌جهانی دوم با متانول در Messerschmitt Me 163B استفاده شد. اولین و آخرین هواپیمای جهان – هواپیمای جنگنده. همان‌طور که تصور می‌کنید، این هواپیماها تمایل به منفجر شدن داشتند. این به همراه نشت سوخت باعث خلبانان بیشتری نسبت به آتش دشمن شد.
کاربرد هیدرازین
امروزه برخی از وسایل نقلیه نظامی از هیدرازین استفاده می‌کنند، اما بیشتر در اکتشافات فرازمینی کار می‌کنند. Curiosity Rover که از سال 2012 ساکن مریخ است، از هیدرازین برای فرود در سیاره سرخ استفاده کرد. در ژوئیه امسال، مأموریت جبهه جدید ناسا، “جونو”، باور نکردنی خود را وارد مدار مشتری شد که از هیدرازیـن و تیتروکسیدهای دیتروژن ساخته شده است.
این مولکول کوچک و انفجاری در خط مقدم علم آینده، اکتشاف‌های سیاره‌ای، اسپندکس‌ها و کیسه‌های هوا را با هم جمع می‌کند.

اثرات سلامتی / خطرات ایمنی:

هیدرازیـن با وجود کاربردهای دارویی دارای ترکیب بسیار سمی است. قرار گرفتن در معرض آن در غلظت‌های زیاد می‌تواند باعث:
 • سوزش چشم‌ها بینی و گلو
 • تأثیر بر کبد، کلیه‌ها و سیستم عصبی مرکزی
علائم شدید مواجهه شامل:
 • سردرد
 • حالت تهوع
 • ورم ریوی
 • تشنج و حتی اغما است.
محلول‌های هیدرازیـن خورنده هستند و می‌توانند باعث سوختگی پوست شوند.

سایر محصولات ما: شی باتر

فروش هیدرازین 55 درصد:

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول هیدرازین مورد نیاز صنایع مختلف را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید. جهت خرید مواد اولیه صنعتی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همیشه پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست