در این پست، ما همه چیز را در مورد کاکائو را به شما توضیح می‌دهیم: آنچه در این پست است، دستور العمل‌های پودر کاکائو خام و نحوه استفاده از کره آن خواهد بود.

کاکائو چیست؟

کاکائو به عنوان غذا (یا نوشیدنی) خدایان شناخته می‌شود! مردم سرخ پوست مایا که تصور می‌شود اولین نفراتی بودند که گیاه آن را در حدود 600 سال پس از میلاد کشف کردند. گیاهی که امروزه به رسمیت شناخته شده است در واقع نتیجه انتخاب متقابل است که از بیش از 35000 سال پیش شروع شده و نام علمی آن Theobroma cacao است.

کاکائو 100٪ دارای عطر و طعم غنی و شکلاتی است اما خیلی تلخ است. طعم و مزه کاکائو بستگی به تنوع گیاه، خاک، نور خورشید و باران که در طی فرآیند رشد دریافت می‌شود، می‌تواند متفاوت باشد.پس از برداشت لوبیا (لوبیا فشرده، بدون آب)، می‌توانید با پودر خام و کره (روغن‌های لوبیا) به کار خود پایان دهید.

دانه کاکائو

پودر کاکائو در مقابل کاکائو:

کاکائو اصطلاحی است که برای کاکائویی که در دمای بالا بو داده شده است، به‌کار برده می‌شود که سبب تغییر در ماهیت شیمیایی لوبیا خواهد. این قرار گرفتن در معرض دمای بالا ظرفیت آنتی‌اکسیدان و تراکم مواد مغذی در کاکائو خام و سرد را کاهش می‌دهد.

کره کاکائو در مقابل کاکائو:

کره کـاکـائو روغنی خالص می‌باشد که از لوبیای آن به‌دست می‌آید. تولید کاکائو خام از 46 درجه سلسیوس فراتر نمی‌رود، در حالی که کره ممکن است در طی فرآیند فشار دادن مقداری گرم شود.

کره خام کاکائو متراکم‌تر از مواد مغذی است اما در غیر این صورت کاملاً قابل تعویض هستند. هر دو چربی‌های گیاهی با ثبات خوراکی بوده که می‌توانند در پخت و پز و در آماده‌سازی محصولات زیبایی و پوستی مورد استفاده قرار گیرند.

همچنین ممکن است با کاکائو و روغن نارگیل تصفیه نشده روبه‌رو شوید، که در آن نسخه تصفیه‌شده رنگ و عطر از بین می‌رود. جایگزین کره کاکائو تصفیه نشده از نظر ما برتر است.

مزایای سلامتی کاکائو خام:

حتماً در اینجا توجه داشته باشید: مزایایی که در مورد همه آن‌ها صحبت خواهیم کرد مربوط به شکلات تیره کاکائو خالص است. ما درمورد شکلات شیر ​​و لبنیات صحبت نمی‌کنیم!!!

یکی از بزرگ‌ترین فواید سلامتی کاکائو مربوط به فلاونول‌ها (یک کلاس از فلاونوئیدها – آنتی‌اکسیدان‌ها) است که در آن یافت می‌شود. فلاونول‌ها دارای طعم تلخی هستند، بنابراین كاكائوها را خوش‌طعم‌تر می‌كنند، تولیدكنندگان را حرارت داده و سپس تبخیر می‌کنند و بعضی اوقات لوبیای آن را قلیایی می‌كنند. متأسفانه، این فرآوری می‌تواند بسیاری از فلاوانول‌ها را از بین ببرد.

انواع کاکائو

در زیر به برخی مزایای سلامتی این ماده اشاره می‌کنیم:

آنتی‌اکسیدان، سلامت قلب و کلیه:

کـاکـائو یک منبع کامل از انواع آنتی‌اکسیدان‌ها است. فلاوانول‌های موجود در آن می‌توانند فراهمی زیستی اکسید نیتریک را افزایش دهند، سنتاز اکسید نیتریک را فعال کرده و فعالیت ضد التهابی و ضد پلاکت را انجام دهند. همه این‌ها ممکن است عملکرد عروق را بهبود بخشد و فشار خون را کاهش دهد.

کاکائو به دلیل توانایی آن در کاهش فشار خون مورد مطالعه قرار گرفته است و نشان داده شده است که “در کوتاه مدت فشار خون به میزان 2-3 میلی‌متر جیوه در کوتاه مدت فشار خون کم می‌کند.

همچنین نشان داده شده است که مصرف شکلات تیره می‌تواند اکسیژن‌رسانی مدولاری کلیه را افزایش دهد و بنابراین ممکن است یک ماده محافظ کلیوی (کلیه) باشد.

انرژی:

خوردن کـاکـائو شما را خوشحال می‌کند! این ماده حاوی فنیل اتیل‌آمین است که وظیفه خلق و خوی ما و احساسات مشابه شما هنگام عاشق‌شدن است. همچنین به عنوان یک محرک عمل می‌کند و می‌تواند هوشیاری ذهنی را بهبود بخشد. این ماده همچنین حاوی سروتونین و دوپامین است، که باعث تحریک خلق و خوی خوب و احساس “لذت” می‌شود.

آناندامید همچنین در کاکائو است که به عنوان یک ماده درون‌زا در مغز وجود دارد و با گیرنده‌های کانابینوئید تعامل دارد.

مواد مغذی موجود در کاکائو:

همانطور که در بالا اشاره کردیم، کاکائو یک منبع آنتی‌اکسیدان است و در مقیاس ظرفیت جذب رادیکال اکسیژن (ORAC) در 20 مورد برتر قرار دارد. از مقیاس ORAC برای ارزیابی ظرفیت آنتی‌اکسیدانی مواد غذایی استفاده می‌شود.

این ماده همچنین حاوی مقادیر زیادی منیزیم است که یک ماده معدنی اساسی در مواقع استرس است و به شما کمک می‌کند احساس آرامش بیشتری کنید. همچنین حاوی روی، کلسیم و پتاسیم است.

کـاکـائو خام حتی حاوی مقادیر خوبی ویتامین C است! .کره کـاکـائو به طور گسترده‌ای برای کاهش یا جلوگیری از علائم کشش استفاده می‌شود. هیچ شواهد بالینی قابل توجهی در مورد کارکرد آن وجود ندارد اما کره هیدراتاسیون عمیق و آنتی‌اکسیدان‌هایی را برای مبارزه با رادیکال‌های آزاد فراهم می‌کند. بنابراین ما به طور حتم از آن استفاده می‌کنیم تا پوست خود را نرم و مرطوب نگه داریم، که به نوبه خود می‌تواند مانع از کاهش علائم کشش شود.گفته شده است که به مشکلات حساس پوستی مانند سوزش، اگزما و درماتیت کمک می‌کند.

آگاه باشید:

کـاکـائو خام یک ماده محرک است بنابراین توصیه می‌شود بعد از گذشت حدود ساعت 2-3 بعد از ظهر آن را مصرف نکنید تا در خواب شب اختلال ایجاد نشود!

محققان سرویس تحقیقات کشاورزی دریافتند که هرچه مقدار کـاکـائو شکلات بیشتر باشد، مزایای خاصیت آنتی‌اکسیدانی موجود بیشتر است. بنابراین هرچه شکلات تلخ‌تر باشد بهتر است.

گزارش شده است که لبنیات موجود در شکلات باعث کاهش فراهمی زیستی فلاونوئیدهای موجود در کـاکـائو می‌شود. لازم به ذکر است که هیئت منصفه در این یکی حضور دارند!

مطالعاتی برای مخالفان وجود دارد بنابراین ما هنوز به هیچ وجه قانع نیستیم. اذعان داریم که افراد زیادی از پیروی از رژیم بدون لبنی بهره‌مند می‌شوند. زیرا این امر می‌تواند باعث ایجاد التهاب در بسیاری از افراد شود و بنابراین، در حال حاضر، شرط‌های ما را مصون می‌داریم که شما از مصرف شکلات و بیشتر بهره‌مند می‌شوید. کـاکـائو که بدون لبنیات است.

موردی مانند “مسمومیت با شکلات” یا “مسمومیت با توبرومین” وجود دارد که یک واکنش بیش از حد به آلکالوئید موجود در کاکائو است. تئوبرومین در درجه اول تأثیر خود را بر سیستم عصبی مرکزی و سیستم قلبی عروقی و همچنین دستگاه تنفسی گذاشته و به عنوان یک داروی ادرار عمل می‌کند.

اگرچه این خطر بسیار اندک است و مصرف مقادیر کافی توبرومین برای بیمار شدن بسیار دشوار خواهد بود. این فقط یادآوری است که هر چیزی که به مقدار زیاد خورده شود برای شما مفید نیست! به همین دلیل حیوانات خانگی مانند سگ‌ها نمی‌توانند شکلات بخورند. این تئوبرومین است که آن‌ها را بسیار بیمار می‌کند.

از کجا کاکائو خام تهیه کنیم؟

این روزها و حتی در برخی از سوپر مارکت‌های بزرگ می‌توانید پودر خام و کره کاکائو را در اکثر فروشگاه‌های مواد غذایی سالم پیدا کنید.

می توانید شکلات خام را در فروشگاه‌های مواد غذایی سالم، فروشگاه‌های مختلف یا آنلاین پیدا کنید. فقط از قند خود آگاه باشید و همچنان به دنبال بالاترین درصد کاکائو باشید.

اگر می‌خواهید مستقیم از شکلات شیر ​​به 90٪ کـاکـائو تغییر دهید، نمی‌توانید عادت کنید شکلات تیره را سخت کنید. بهترین نکته این است که به تدریج شروع به خرید شکلات‌هایی کنید که درصد بیشتری از آن را دارند، مثلاً هر ماه حدود 10 تا 20 درصد. هنگامی که عادت کردید، شکلات تیره بسیار خوش‌طعم است. 21 روز طول می‌کشد تا طعم‌های غذایی خود را تغییر دهید، بنابراین قبل از اینکه آن را بدانید، 95 درصد شکلات تیره خواهید خورد.

نحوه استفاده از کاکائو:

پودر کـاکـائو را می‌توان به اسموتی‌ها، درست‌کردن دسر شکلات یا ساخت شکلات داغ جالب تبدیل کرد. کره را می‌توان به همراه پودر و شیرین‌کننده طبیعی برای ساخت شکلات خود استفاده کرد. همچنین افزودن توپ‌های خوشبو یا پایه‌های آجیل برای نگه‌داشتن آن‌ها بسیار عالی است و می‌توان از آن در محل روغن نارگیل استفاده کرد.

این یک عطر و طعم شکلات مخملی، شکلاتی اضافه می‌کند. کره کاکائو خوراکی است اما از آن در محصولات مراقبت از پوست نیز استفاده می‌شود.

این ماده یک غذای دوست داشتنی را به کلوچه‌ها، بستنی ها یا به عنوان تکیه بر روی دسر مورد علاقه خود اضافه می‌کنند. آن‌ها همچنین برای اضافه‌کردن به ترکیب مورد علاقه شما گرانولو برای صبحانه یا بالای اسموتی عالی هستند.

آیا کاکائو خام پخته شده مزایای آن را حفظ خواهد کرد؟

هیچ حکم علمی در مورد اینکه آیا مواد مغذی خام کاکائو هنگام گرم شدن کاهش می‌یابد، وجود ندارد. توصیه می‌کنم تا حد امکان از آن به شکل خام استفاده کنید اما حتی اگر با آن آشپزی کنید، باز هم از پودر کاکائو فرآوری‌شده و گرم شده از آن سودمندتر خواهد بود.

دستور العمل‌های پودر کاکائو خام مورد علاقه:

این قطعه کارامل شکلاتی بدون پخت لبنیات، گلوتن و فرآوری‌شده بدون قند است و این محصول فندق شکلاتی فندق است.من این پوست خامه‌ای شکلات خام آسان از Detoxinista.com را دوست دارم یا می‌توانید دستور العمل‌های پوست شکلات خامه‌ای کاکائو خام را امتحان کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست