کافور چیست و چه می کند

کافور سرفه را درمان می‌کند

یک مطالعه در مورد اثر ضد سرفه یا تسکین‌دهنده کافور صحبت می‌کند. می‌گوید کافور به عنوان یک داروی قدیمی در درمان سرفه مزمن در نظر گرفته می‌شود. بخارهای معطر کافور می‌توانند سلول‌های گیرنده‌ای را که مسئول ایجاد سرفه هستند، حساسیت‌زدایی کرده و در نتیجه، به طور مؤثری این بیماری را درمان کنند. به همین دلیل است که از کافور به عنوان ماده اصلی در بسیاری از سرفه‌ها و سرماخوردگی‌ها استفاده می‌شود. روش استفاده: محصولات مالشی حاوی کافور را بمالید یا چند قطره روغن کافور را به یک قاشق چایخوری روغن بادام اضافه کنید و آن را به آرامی روی سینه خود بمالید.

کافور چیست و چه می کند
کافور چیست و چه می‌کند

گرفتگی بینی را برطرف می‌کند

کافور به دلیل بوی قوی ممکن است به رفع گرفتگی بینی کمک کند. یک مطالعه نشان داده است که استنشاق کافور با احساس بهبود جریان هوا باعث احساس سرما در ناحیه بینی می‌شود. نحوه استفاده: کافور یا روغن کافور را با روغن خردل گرم مخلوط کرده و به آرامی به بینی و سینه خود بمالید. احتیاط، روغن را مصرف نکنید زیرا ممکن است کشنده باشد.

دردها را درمان می‌کند

محصولات حاوی کافور عمدتاً به عنوان یک داروی ضدعفونی‌کننده برای درمان دردهای عضلانی جزئی استفاده می شوند. بر اساس یک مطالعه، سقزهای موجود در کافور با فعال‌سازی و سپس حساسیت زدایی سلول‌های گیرنده‌های درد به تسکین درد کمک می‌کند. این دارو با تأثیر مستقیم بر نواحی دردناک به کاهش درد کمک می‌کند. کافور همچنین به بی‌حسی و خنک شدن اعصاب و بهبود گردش خون برای کاهش سفتی ماهیچه‌ها کمک می‌کند. نحوه استفاده: روغن کافور یا محصولات حاوی کافور را در مناطق آسیب دیده مالش دهید.

شپش سر را از بین می‌برد

برخی مطالعات در مورد کافور به عنوان درمان طبیعی موضعی ضد شپش و ضد گال صحبت می‌کنند. کافور در صورت استفاده موضعی دارای اثر خنک‌کننده و بی‌حسی موضعی در برابر خارش است. این می تواند به درمان خشکی پوست سر و احساس خارش، که آزاردهنده‌ترین علائم شپش سر هستند، کمک کند. قرار گرفتن موضعی کافور در زنان باردار بدون گزارش پیامدهای نامطلوب جنین، بی‌خطر تلقی می‌شود.

نحوه استفاده: چند قطره روغن کافور را در روغن نارگیل مخلوط کنید یا کافور را در روغن نارگیل ذوب کرده و روی موها بمالید. موها را بعد از چند ساعت بشویید و سپس شانه کنید تا شپش‌های مرده فوراً برداشته شوند.

عفونت کنه صورت را درمان می‌کند

دمودیکسیدوز، عفونت انگلی نادر صورت ناشی از کنه Demodex ممکن است علائمی مانند اگزما، پوسته پوسته شدن پوست، احساس سوزش و خارش ایجاد کند. بر اساس یک مطالعه، روغن کافور تازه تهیه شده بدون هیچ گونه رقیق کننده می تواند به طور کامل در طی 5-10 روز به درمان این عفونت پوستی کمک کند. نحوه استفاده: قبل از استفاده از روغن کافور برای دمودیکیدوز با یک پزشک متخصص مشورت کنید زیرا این یک بیماری پزشکی شدید است.

برونشیت را درمان می‌کند

برونشیت برای سرفه و سرماخوردگی شدید است که در آن لوله‌های برونشیال ریه‌ها ملتهب می‌شوند و باعث تنفس می‌شوند. یک مطالعه نشان داده است که Vicks vaporub یا Petrolatum، که ترکیب اصلی آن کافور است، می‌تواند به درمان بی‌قراری ناشی از برونشیت حاد کمک کند. اگرچه استفاده موضعی از کافور را نمی توان تنها درمان در نظر گرفت، اما تا حد زیادی در درمان برونشیت مؤثر است. روش استفاده: چند کافور را در آب جوش قرار دهید و سپس بخار را به مدت ده دقیقه به صورت کششی استنشاق کنید.

هضم و متابولیسم را بهبود می‌بخشد

بر اساس یک مطالعه، کافور طبیعی تولید شده از درختان کافور می‌تواند به افزایش متابولیسم و ​​بهبود هضم کمک کند. این کافور خوراکی است و پس از مشورت با متخصص پزشکی می‌توان آن را به مقدار کم مصرف کرد. نحوه استفاده: برای اطلاع از نحوه استفاده از کافور برای مشکلات گوارشی با یک متخصص پزشکی مشورت کنید.

آکنه را درمان می‌کند

کافور به عنوان روش ارزان و مؤثر برای درمان طبیعی آکنه در نظر گرفته می‌شود. ممکن است به درمان آکنه روی پوست کمک کند و همچنین از گسترش آن‌ها جلوگیری می‌کند. این به دلیل خاصیت ضد التهابی کافور است که به کاهش تورم و قرمزی پوست ناشی از آکنه کمک می‌کند. نحوه استفاده: یک قاشق غذاخوری روغن کافور را با روغن نارگیل مخلوط کرده و آن را در مناطق آسیب دیده بمالید تا بهترین نتیجه را بگیرید. همچنین می‌توانید کافور را در روغن نارگیل حل کرده و سپس از آن استفاده کنید.

خارش را درمان می‌کند

خارش، اگرچه یک بیماری رایج به نظر می‌رسد، اما گاهی اوقات در صورت عدم درمان شدید می‌شود. این می‌تواند به دلایل مختلفی مانند آفتاب‌سوختگی، خشکی پوست، زخم، گزش حشرات یا عفونت ایجاد شود. یک مطالعه نشان داده است که کرم یا لوسیون‌های کافور یا کافور می‌توانند به ایجاد اثر خنک‌کننده در اثرات پوستی کمک کنند و این ممکن است به تسکین علائم کمک کند. در دوزهای زیاد سمی است. نحوه استفاده: کافور یا محصولات آن را در مناطق آسیب دیده بمالید.

برای آرتروز مفید است

طبق یک مطالعه، تزریق عضلانی ید، گایاکول و کافور محلول در روغن می‌تواند به درمان مفاصل دردناک و سفت در افراد مبتلا به آرتریت روماتوئید کمک کند. اثرات ضد درد و تحریک کننده سقز کافور می‌تواند به درمان این اختلال التهابی مزمن دردناک کمک کند که نه تنها بر استخوان‌ها بلکه بر پوست، ریه‌ها و عروق خونی نیز تأثیر می‌گذارد. نحوه استفاده: در صورت تشخیص بیماری آرتریت یا هر نوع آن، قبل از استفاده از کافور یا روغن کافور با یک متخصص پزشکی مشورت کنید.

به درمان علائم افسردگی کمک می‌کند

برخی از علائم افسردگی شامل نگرانی، بی‌قراری و اضطراب است که می‌تواند باعث اقدام به خودکشی شود. یک مطالعه نشان داده است که کافور با کاهش استرس اکسیداتیو و نشانگرهای زیستی التهابی و افزایش محتوای دوپامین، سروتونین و گاما آمینوبوتیریک اسید (GABA) مغز که به حفظ عملکرد مناسب سلول های عصبی کمک می‌کند، می تواند به کاهش علائم افسردگی کمک کند. نحوه استفاده: در صورت داشتن علائم افسردگی و دانستن نحوه استفاده از کافور برای رهایی از این علائم، با یک متخصص پزشکی مشورت کنید.

به تسکین توده ها کمک می‌کند

در افراد مبتلا به کپک یا هموروئید، کافور ممکن است به دلیل خاصیت ضد درد، سوزش، درد و التهاب را نجات دهد. همچنین، برخی از مطالعات می گویند که کافور می‌تواند به تسریع بهبودی توده‌ها و تسکین آن‌ها کمک کند. نحوه استفاده: چند قطره کافور را در روغن نارگیل مخلوط کرده و دوبار در روز روی ناحیه توده‌ها بمالید تا علائم را کنترل کنید.

پاشنه های ترک خورده را آرام می‌کند

ترک خوردن پاشنه یا پا یک مشکل شایع است، اما در صورت عدم مراقبت ممکن است با شیوه زندگی تداخل داشته باشد. کافور یا روغن کافور می‌تواند به تسکین پاشنه های ترک خورده و تکثیر سلول‌ها برای پر کردن شکاف‌ها کمک کند. این می‌تواند به دلیل خواص ضد التهابی، التیام بخش زخم و مسکن این ترکیب سفید و مومی باشد.کافور همچنین ممکن است به درمان میخچه یا توده‌های ماهیچه‌های تشکیل شده در کف پا کمک کند. طریقه مصرف: یک تکه کافور را در آب گرم مخلوط کرده و پاهای خود را برای مدتی در آن خیس دهید و سپس آن را تمیز کرده و خشک کنید.

محل فروش کافور

بیقراری را درمان می‌کند

سندرم پای بی‌قرار با احساس ناخوشایند در نزدیکی پاها و ضربان قلب و میل غیرقابل کنترل برای حرکت دادن پاها در هنگام خواب مشخص می‌شود. این می‌تواند باعث ناراحتی شود و چرخه خواب سالم را مختل کند. خواص درمانی و ضد اسپاسم کافور ممکن است به تسکین التهاب و کاهش علائم سندرم پای بی‌قرار کمک کند. روش استفاده: روغن کافور را شب‌ها به پاها بمالید و صبح بشویید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست