محصولات حالت دهنده مو

محصولات حالت دهنده مو

ظاهر موهای فرد، طول، درخشش و لطافت آن، شاخصی قوی برای سلامتی و جذابیت است. علاوه بر این، ممکن است از مدل مو یا پیوند به روندها برای بیان ویژگی‌های شخصیتی استفاده شود یا بیانیه‌ای اجتماعی بیان شود.

استفاده از محصولات حالت دهنده مو برای کمک به دستیابی به مدل‌های مو نیز چیز جدیدی نیست – مردم مصر باستان دریافتند که از روغن کرچک و روغن‌های دیگر به عنوان پانسمان مو و موم زنبور عسل برای کمک به حفظ حالت و کلاه‌گیس استفاده می‌کردند.

ترکیبات محصولات حالت‌دهنده مو نه تنها موها را اصلاح می‌کند، بلکه می‌تواند برای تغییر مو برای کسانی که دچار ریزش مو یا آسیب موی ناشی از شرایط پزشکی یا سایر عوامل هستند نیز باشد – لاک‌های مو و سایر محصولات می‌توانند باعث پر پشت شدن موهای کم پشت شده شوند، کرم‌های صاف‌کننده، از وز شدن موهای نامنظم جلوگیری می‌کند و به براق شدن آن کمک می کنند. سرم‌ها می توانند به درخشش بیشتر مو کمک کنند.

عملکرد محصولات حالت‌دهنده

حالت دادن به مو فرآیند تغییر شکل توده مو به صورت چیدمان یا سبکی است که می‌تواند با گذشت زمان حفظ شود.به دلیل ماهیت مو، به راحتی در حالت خیس و خشک یا از طریق اعمال گرما تغییر شکل می‌یابد. با این حال، به دلیل حساسیت مو به رطوبت جو، این تغییرات به محصولات کمکی شیمیایی برای حفظ یک ظاهر طراحی شده در طول زمان نیاز دارد.

محصولات کمکی حالت‌دهنده با پلیمرها می‌توانند با افزایش سفتی رشته‌های مو و تداخلات فیبر مو به بهبود حجم و ارتفاع مو کمک کنند.محصولات کمکی برای حفظ یک ظاهر طراحی شده با نرم‌کننده‌ها و واکس‌ها می‌توانند موها را صاف کرده و موها را با هم تراز شدن الیاف و کاهش اصطکاک افزایش دهند و همچنین می‌توانند بر روی الیاف مو اثر نرم‌کنندگی داشته باشند.

محصولات حالت‌دهنده مو مانند اسپری، ژل و واکس، فقط سطح مو را اصلاح می‌کنند – نه ساختار آن. این محصولات بر خلاف ترکیبات فر کننده دائمی و صاف‌کننده‌های شیمیایی به صورت دائمی طراحی نشده‌اند و اکثر این محصولات برای حذف آسان آن ها با شامپو طراحی شده‌اند.

محصولات حالت دهنده مو
محصولات حالت دهنده مو

فیزیولوژی مو

رشته‌های مو از طول زنجیره ای پلیمر کراتین تشکیل شده است. این زنجیره‌ها توسط دو نوع اصلی پیوند به هم گره می‌خورند: قوی و ضعیف (شکل زیر).پیوندهای قوی از اسیدهای آمینه سیستین ساخته شده‌اند و فقط می‌توانند به صورت شیمیایی شکسته شوند (به عنوان مثال توسط محلول‌های فر کننده دائمی).

پیوندهای ضعیف شامل واندروالس، پیوندهای نمکی و پیوندهای هیدروژنی هستند که فقط می‌توانند تحت تأثیر تغییرات غلظت آب قرار گیرند. تنظیم رطوبت مکانیسم شکل دادن تارهای مو از طریق کنترل خیس شدن و خشک شدن است. پیوندهای هیدروژنی به راحتی با رطوبت موجود در هوا یا آبی که از محیط به موها دسترسی پیدا می‌کند، باز می‌شوند.

محصولات حالت دهنده مو
محصولات حالت دهنده مو

تنظیم مجدد پیوندهای هیدروژنی با برداشتن آب هنگام خشک شدن و اصلاح مجدد پل‌های جدید به شکل دیگری با نگه داشتن رشته مو به شکل دلخواه در هنگام خشک شدن اتفاق می‌افتد.متأسفانه، این پیوندهای جدید همچنین در معرض رطوبت محیط قرار دارند و ممکن است با گذشت زمان به حالت طبیعی موها، موج دار یا ضعیف و صاف برگردند.

محصولات حالت دهنده مو کمک می‌کند تا روند آرایش و سبک نهایی مستقل‌تر از فعل و انفعالات مولکولی داخل مو باشد و در برابر تأثیرات محیطی مقاومت بیشتری داشته باشد زیرا پلیمرها کمتر تحت تأثیر رطوبت قرار می‌گیرند.با استفاده از پلیمرهای صحیح، رسوب کافی و توزیع کافی محصول یک ظاهر طراحی شده، می‌توان قدرت نگهداری حالت حاصی از مو را بدست آورد.

شکل زیر نشان می‌دهد که موهایی که با کمک حالت‌دهنده در یک محیط با رطوبت بالا درمان می‌شوند، فرم را بسیار طولانی‌تر از موهای مرطوب حفظ می‌کنند.

محصولات حالت دهنده مو
بهترین محصولات حالت دهنده مو

فرمولاسیون کلی محصولات حالت دهنده مو

به دلیل ساختارهای مختلف مو، نیازها و گرایش های مد، طیف گسترده‌ای از محصولات حالت دهنده مو نیازها و تقاضاهای امروز مشتری را پوشش می‌دهد.

اساساً دو نوع مختلف فناوری وجود دارد. هر دوی این روش ها از مزایای مدل‌سازی بالایی برخوردار هستند و به محافظت از مو کمک می‌کنند اما دارای ویژگی‌های مختلفی برای حالت‌دهی هستند:

 1. فرمولاسیون‌های مبتنی بر پلیمر که موها را با یک فیلم پوشانده و اتصالات خشک بین رشته‌های مو را ایجاد می کنند:

° مزایا: مقاومت مکانیکی بالا، لمس خشک، براقیت.

° معایب: با فشار مکانیکی شکسته می‌شود، حالت ایجاد شده را نمی‌توان اصلاح کرد، مگر با استفاده مجدد از حالت‌دهنده مورد نظر.

 1. فرمولاسیون‌های مبتنی بر موم و نرم‌کننده که مواد آبگریز را روی موها گیر می‌اندازد. این مواد آبگریز با گذشت زمان خشک نمی‌شوند و پیوندهای سیال ایجاد می‌کنند که می‌توانند شکسته و اصلاح شوند:

° مزایا: هیچ جوش نقطه‌ای شکسته نمی‌شود، فعل و انفعالات الیاف مو می‌تواند دوباره باز و بسته شود، ظاهر طراحی شده دارای قابلیت اصلاح مجدد است.

° معایب: مقاومت مکانیکی محدود، در غلظت‌های بالا موم / چرب را احساس می‌کنید، به طور بالقوه برای استفاده در موهای نازک مناسب نیستند.

مواد تشکیل‌دهنده معمولی برای یک محصول حالت دهنده مو  بر اساس پلیمر

موس ژل اسپری عملکرد مواد تشکیل‌دهنده (INCI)
x x تشکیل فیلم PVP(پلی وینیل پیرولیدون)
x تشکیل فیلم کوپلیمر اتیل اکریل آمید / اکریلات / بوتیل آمینو اتیل متاکریلات
x x تشکیل فیلم کوپلیمر PVP / VA (PVP / وینیل استات)
x تشکیل فیلم پلی کواترنیوم 11
x تشکیل فیلم پلی کواترنیوم 16
x تشکیل فیلم پلی کواترنیوم 4
x تشکیل فیلم کیتوزان (مشتق شده از کیتین)
x اصلاح کننده رئولوژی کربومر (اسید اکریلیک دارای پیوند عرضی)
x اصلاح کننده رئولوژی کوپلیمر آکریلات / ceteth-20-itaconate
x اصلاح کننده رئولوژی هیدروکسی اتیل سلولز (HEC)
x x x حلال الکل
x x x حلال آب
x پلاستیک کننده دایمتیکون
x x x مرطوب‌کننده پانتنول
x x پیشرانه پروپان / بوتان
x x پیشرانه DME دی متیل اتر
x x x جاذب اشعه ماورا بنفش اکتیل متوکسی سینامات
x x امولسیون‌کننده روغن کرچک هیدروژنه PEG 40
x امولسیون‌کننده لوریت -4
x x خنثی‌کننده آمینومتیل پروپانول
x x نگهدارنده فنوکسی اتانول
x x نگهدارنده متیل پارابن
x x x رایحه اسانس

فرمولاسیون انواع حالت‌دهنده بر پایه موم و نرم‌کننده

موم‌ها و نرم‌کننده‌ها طیف گسترده‌ای از محصولات را با انواع فواید و کاربردهای مختلف در بر می گیرند:

 • واکس‌های خالص: فرمولاسیون‌های فاقد آب، اغلب بدون مواد نگهدارنده. بیشتر دارای ظاهر فشرده، کنترل بالای مو را فراهم می‌کند. به مشتقات مات (یعنی درخشش کم) رس، خمیر یا بتونه نیز گفته می‌شود.
 • کرم‌های نرم‌کننده : حاوی سه نوع ماده اصلی است: آب، امولسیون‌کننده‌ها و روغن / موم. از لوسیون نرم تا کرم غنی دارای سازگاری است.

جدول زیر لیستی از مواد معمول موجود در موم و حالت‌دهنده‌های به سبک طراحی نرم‌کننده را ارائه می‌دهد.

کرم واکس عملکرد مواد تشکیل‌دهنده (INCI)
x x موم سخت کارنوبا واکس
x x روغن پارافین مایع
x x موم PEG-60  پلی اتیلن گلیکول
x x موم خرید ستیل الکل
x ایجاد ثبات رشته مانند PEG-90M  پلی اتیلن گلیکول با وزن  مولکولی بالا
x تشکیل فیلم PVP  پلی وینیل پیرولیدون
x تشکیل فیلم کوپلیمر  PVP / VA ( وینیل استات (PVP /
x تثبیت‌کننده کربومر
x تثبیت‌کننده هیدروکسی اتیل سلولز
x x امولسیون‌کننده Triceteareth-4-phosphate
x x امولسیون‌کننده روغن کرچک هیدروژنه  PEG-24
x امولسیون‌کننده روغن کرچک هیدروژنه  PEG-40
x x مراقبت / قابل شستشو دایمتیکون
x مرطوب‌کننده دکسپانتنول (پانتنول)
x x جاذب اشعه ماورا بنفش اکتیل متوکسی سینامات
x خنثی‌کننده آمینومتیل پروپانول
x نگهدارنده فنوکسی اتانول
x نگهدارنده بنزیل الکل 
x x رایحه اسانس

فرم ها، کاربردها و موارد استفاده از محصولات حالت دهنده مو

اسپری مو

اسپری موی یکی از پرکاربردترین محصولات حالت دهنده به مو است. سهولت استفاده و زمینه‌های کاربرد گسترده، آن را به ابزاری همه کاره برای آرایشگران و مصرف‌کنندگان تبدیل کرده است.این محصولات معمولاً محصولات نهایی هستند و در آخرین مرحله از حالت دادن روی موهای خشک استفاده می‌شوند.

اسپری‌های موی حاوی محلول مواد پلیمری، الکل، آب و پیشرانه‌های مایع تحت فشار هستند. آزاد شدن فشار پیشرانه در حین توزیع منجر به مه غلیظی از مایع حاوی پلیمر می‌شود که بر روی الیاف مو رسوب می‌کند، پخش می‌شود، مو را می‌پوشاند و اتصالات لکه‌ای بین الیاف را تشکیل می‌دهد.

محصولات حالت دهنده مو
محصولات حالت دهنده مو

پیوند اسپری مو – اتصالات نقطه‌ای

علاوه بر نسخه آئروسل، اسپری‌های مو غیر آئروسل نیز فروخته می‌شوند که توزیع مایع به قطرات به صورت مکانیکی توسط پمپ انجام می‌شود.تصور می‌شود که این اسپری‌ها نسبت به اسپری‌های موی آئروسل مرطوب‌تر هستند زیرا اندازه قطرات حاصل از مکانیسم پاشش پمپ بزرگتر هستند.

مواد اصلی تشکیل‌دهنده اسپری مو

مواد اصلی اسپری مو به طور کلی عبارتند از:

 • پلیمر: پلیمر تشکیل‌دهنده فیلم.
 • حلال‌ها: اتانول، آب.
 • پیشرانه: به عنوان مثال دی‌متیل‌اتر (DME)، پروپان / بوتان، هیدروکربن‌های فلوئوره شده (HF-152 A) ، آب.
 • مواد افزودنی: به عنوان مثال سیلیکون‌ها، جاذب UV، ویتامین‌ها.
 • اسانس.

مواد غیر آئروسل دارای ترکیبات مشابه هستند فقط فاقد هر گونه پیشرانه است.

ایمنی استفاده از اسپری مو

از زمان ممنوعیت ترکیبات سوختی مبتنی بر CFHC در دهه 1970 به دلیل نگرانی در مورد لایه ازن جو زمین، اسپری‌های مو هدف محدودیت‌های نظارتی قرار گرفته‌اند.تحول اخیر محدودیت ترکیبات آلی فرار (VOC) به 80/55٪ فرمول‌های اسپری مو در ایالات متحده آمریکا بوده است.

اکنون فرمول‌هایی ساخته شده‌اند که محرک‌های جایگزین خطر کمتری برای تأثیر بر لایه ازن (مانند هیدرو فلوئورو کربن 152A یا HFC 152A) و افزایش نسبت آب در فرمول‌ها را دارند.در حالی که در ابتدا این فناوری عملکرد اسپری مو را تحت تأثیر منفی قرار می‌دهد، اخیراً سیستم‌های پلیمری جدیدی برای کار با این الکل‌های کم و محتوای بالاتر آب تولید شده‌اند.

اسپری مو هنگام استفاده طبق دستورالعمل بی‌خطر است. با این حال، برخی از موارد بالقوه در مورد سوء استفاده وجود دارد.

اول، آئروسل‌ها می‌توانند قطرات ریزی ایجاد کنند که ممکن است استنشاق شود. تولید کنندگان اسپری مو به دقت اندازه قطره و نسبت فرمول‌ها و دستگاه‌های پخش‌کننده را بررسی می‌کنند تا از مقدار قابل توجهی قابل استنشاق قطرات جلوگیری کنند تا ایمنی مصرف‌کننده را در حین استفاده معمول در خانه یا آرایشگاه حفظ کنند.

علاوه بر این، اسپری‌های مو باید به طور دوره‌ای با شامپو پاک شوند. پلیمرهای اسپری مو برای تجزیه در حضور مواد فعال‌کننده سطح شامپو فرموله شده‌اند. با این حال، اگر موها مرتباً با شامپو شسته نمی‌شوند، لاك‌های مو و سایر كمك‌های حالت‌دهنده می‌توانند بر روی موها ایجاد كنند كه باعث تیرگی، احتمال پاره شدن مو و پوسته پوسته شدن پلیمر شود كه می‌تواند به عنوان علامت شوره سر اشتباه گرفته شود.

موس

موس نیز به محصولات پرمصرفی مانند اسپری مو تعلق دارد. به طور معمول، آن‌ها محصولات کاربردی مرطوب برای افزایش حجم در ترکیب با سشوار هستند. از آنجا که شانه زدن از قسمت‌های مهم ایجاد یک حالت مو طراحی شده است، قابلیت شستشوی مرطوب خوب یک نیاز اساسی است.

مواد تشکیل‌دهنده موس

موس به طور کلی شامل موارد زیر است:

 • پلیمر: بیشتر کواترنیوم‌ها، منفرد یا در ترکیب با سایر پلیمرهای کاتیونی بر روی ترکیبات غیر یونی (“تشکیل فیلم”).
 • سورفکتانت‌ها.
 • حلال‌ها: آب، اتانول.
 • مواد افزودنی: به عنوان مثال سیلیکون‌ها، جاذب UV، ویتامین ها.
 • پیشرانه: به عنوان مثال پروپان / بوتان، DME.
 • عطر.

موس‌های غیر آئروسل ترکیب مشابهی بدون پیشرانه دارند اما دارای یک محرک مکانیکی برای ایجاد موس هستند.از آنجا که موس حاوی پلیمرهای باردار کاتیونی است، ممکن است در شرایط خاص (ساختار مو) با پلیمرهای آنیونی حاصل از اسپری‌های مو تعامل داشته باشند. به دلیل حلالیت ضعیف، حذف کمپلکس حاصل دشوار است.

شستشوی مکرر با شامپو در ترکیب با نرم‌کننده رسوبات ناخواسته را از بین می برد. مصرف بیش از حد ممکن است به کاهش وزن موها، رسوب مواد، کاهش درخشش یا ایجاد ظهور پوسته های سفید منجر شود که ممکن است به عنوان علائم شوره سر اشتباه گرفته شود.

ژل و اسپری ژل

در 20 تا 30 سال گذشته، ژل‌ها محبوبیت بیشتری پیدا کردند زیرا جلوه‌ای کاملاً مشهود را ایجاد می‌کنند.استفاده از این محصول به شدت به عادات افراد بستگی دارد.

ژل‌های اسپری از انتهای پایین ترازوی نگه دارنده شروع می‌شوند و ظاهری آراسته ارائه می‌دهند. استفاده از ژل‌های اسپری به راحتی در تمام موها انجام می‌شود. قوام معمولاً از حالت آب مانند تا چسبناک کم است.

مواد تشکیل‌دهنده ژل مو

مواد معمول ژل‌ها عبارتند از:

 • غلیظ‌کننده: به عنوان مثال پلی‌اکریلات‌ها (کربومر)، پلی‌ساکاریدها.
 • پلیمر: تشکیل فیلم.
 • مرطوب‌کننده: به عنوان مثال گلیسیرین برای مرطوب به نظر رسیدن.
 • حلال‌ها: آب، اتانول.
 • مواد افزودنی: به عنوان مثال روغن سیلیکون، جاذب UV، ویتامین‌ها.
 • مواد نگهدارنده: به عنوان مثال انواع پارابن، فنوکسی اتانول.
 • اسانس.

از بین بردن ژل نیاز به شستشو با شامپو دارد – در بعضی موارد، در صورت استفاده از سطح بالا، استفاده از کف دوم توصیه می‌شود و اگر اولین شستشو باعث از بین رفتن باقی‌مانده نشود، ژل‌های خشک و شکننده با میزان نگهداری زیاد ممکن است تمایل به ایجاد پوسته در هنگام حرکت موها، مانند اسپری‌های مو داشته باشند.

تجمع معمولاً با استفاده از شامپو منظم مشاهده نمی‌شود. بعضی از ژل ها به صورت کرم نیز به فروش می‌رسند اما به صورت کدر به رنگ سفید و بافت غنی‌تر و نرم‌تر از ژل‌های معمولی دارند.

کرم‌ها، پمادها و امولسیون‌ها

کرم‌ها، پمادها و امولسیون‌ها یک بخش در حال رشد هستند که شامل گروه های بسیار تخصصی برای نتایج بافت و یک ظاهر طراحی شده است. پایه مشترک محصولات شبه کرم همیشه:

 • پایه آبگریز مانند موم، روغن یا مواد شیمیایی مرتبط.
 • آب، عمدتاً به عنوان فاز پیوسته (امولسیون‌های روغن در آب).
 • ترکیب امولسیون‌کننده.

ترکیب و ساختار امولسیون خواص و کاربرد را کنترل می‌کند. با افزودن پلیمرها می‌توان سطح نگهداری را اصلاح کرد. ممکن است با افزودن مواد غلیظ‌کننده پلیمری یا ذراتی مانند بنتونیت یا خاک دیاتومه، بافت تغییر کند تا حسی خشن و خشت مانند ایجاد کند و دارای اثر مات باشد تا درخشش را از بین ببرد.

فروش پلی اتیلن گلیکول 800
فروش پلی اتیلن گلیکول 800

مواد تشکیل‌دهنده کرم‌ها، پمادها و امولسیون‌ها

لیست زیر اجزای معمولی را نشان می‌دهد:

 • ترکیب موم:

° مصنوعی: به عنوان مثال نوع پارافین، پلی اتیلن گلیکول.

° طبیعی: به عنوان مثال موم کارناوبا، موم زنبورها.

 • سورفکتانت‌ها / امولسیون‌کننده‌ها: تری دستارث-4-فسفات.
 • آب حلال.
 • پلیمرها: در صورت نیاز برای نگهداری یا ایجاد بافت.
 • مواد افزودنی: به عنوان مثال سیلیکون، فیلتر UV، ویتامین‌ها.
 • ذرات (اختیاری): به عنوان مثال بنتونیت، سیلیس برای ایجاد بافت خاص.
 • مواد نگهدارنده: به عنوان مثال انواع پارابن.
 • اسانس.
خرید اتیل پارابن
خرید اتیل پارابن

کاربرد مربوط به اثر یا سبک دلخواه در موهای خشک یا مرطوب برای حالت دادن با انگشت است.معمولاً این روش بخشی از مراحل نهایی مدل مو است. مزیت نسبت به فرمولاسیون‌های مبتنی بر پلیمر، نرم بودن مو و قابلیت اصلاح مجدد مدل بدون نیاز به استفاده مجدد از محصول است.

نوع خاصی از امولسیون میکرو امولسیون ژله‌ای شفاف است که به دلیل جلوه صوتی که هنگام ضربه زدن به ظرف با انگشت ایجاد می کند، “ژل زنگ دار” نیز نامیده می‌شود.این فرمولاسیون‌ها حاوی مقدار زیادی سورفکتانت هستند، بنابراین فرمولاسیون‌ها باید خطر احتمالی تحریک پوست و به ویژه تحریک چشم را در انتخاب مواد تشکیل‌دهنده در ذهن داشته باشند.

در ترکیب با عرق این امکان وجود دارد که محصول روی مو حل شود و با چشم تماس پیدا کند. فرمولاسیون‌های خوب حاوی ترکیبی از امولسیون‌کننده‌ها و سورفکتانت است که در شرایط آزمایشگاهی و در تست پچ تحریک‌کننده نیستند.

واکس و رس

واکس‌های بدون آب گروه خاصی از محصولات حالت دهنده به مو هستند که کنترل قوی و جلوه‌های بزرگتری نسبت به محصولات شبیه کرم را فراهم می‌کنند. سازگاری آن ها سخت تر است و کاربرد آنها به آموزش یا مهارت‌های بیشتری توسط مصرف‌کننده نیاز دارد – به ویژه برای جلوگیری از استفاده بیش از حد و تجمع آن‌ها.

 • ترکیب موم:

° مصنوعی: به عنوان مثال پلی اتیلن گلیکول.

° طبیعی: به عنوان مثال موم کارنوبا، موم بیزواکس.

 • سورفکتانت‌ها / امولسیون‌کننده‌ها: فقط برای قابلیت شستشو کردن محصول.
 • مواد افزودنی: به عنوان مثال سیلیکون، فیلتر UV، ویتامین‌ها.
 • ذرات: به عنوان مثال خاک بنتونیت، سیلیس برای ایجاد بافت خاص.
 • مواد نگهدارنده: معمولاً مورد نياز نيست.
 • اسانس: در صورت تمایل.

کاربرد آن روی موهای مرطوب یا خشک شبیه کرم‌ها است. قوام سفت قبل از استفاده به گرم شدن دست ها نیاز دارد.شامپو زدن و استفاده از عوامل تهویه واکس‌ها را از بین می‌برد، اما در بعضی موارد ممکن است به برنامه‌های مکرر نیاز داشته باشد تا اطمینان حاصل شود که پس از استفاده مکرر تجمع ایجاد نمی‌شود.

سرم و اسپری‌های سیلیکونی

سیلیکون‌ها – که بیشتر به عنوان روغن استفاده می‌شوند – بخشی از بسیاری از فرمولاسیون‌هایی است که در بالا توضیح داده شده است و برای افزودن خواص مراقبت، بهبود قابلیت کنترل، درخشش یا اصلاح فرمولاسیون‌های پایه پلیمری به عنوان نرم‌کننده استفاده می‌شود.

سایر فرمولاسیون‌های محصول عمدتاً بر پایه سیلیکون‌ها هستند و بنابراین از سطوح بالاتر این ماده پرکاربرد استفاده می‌کنند.فایده اصلی این محصولات تأمین رشته‌های برجسته یا براق برای خاتمه بخشیدن به روند طراحی است.

اسپری / آئروسل سرم عملکرد مواد تشکیل‌دهنده (INCI)
x x تقویت‌کننده درخشش دایمتیکون
x x تقویت‌کننده درخشش دایمتیکونول
x x تقویت‌کننده درخشش سیکلوپنتاسیلوکسان
x حلال الکل
x پیشرانه پروپان / بوتان
x x مرطوب‌کننده پانتنول
x x جاذب اشعه ماورا بنفش اتیل هگزیل متوکسی سینامات
x x رایحه اسانس

فرمولاسیون‌های با فرم درخواستی و سنگینی و اثر متفاوت است:

 1. سرم ها:

° مایعات روغنی که اثرات ماندگاری بالا و براق ارائه می‌دهند.

° حاوی سیلیکون‌های فرار کم و مقادیر کم حلال مانند الکل است.

° طراحی شده برای برجسته کردن رشته‌ها، بدون برنامه پر کردن سر؛

° باید با دقت توسط دست استفاده شود – در استفاده از آن نیاز به تخصص دارید.

 1. اسپری پمپ:

° در مقایسه با سرم‌ها سبک ترند.

° اثر دوام کمتری دارد زیرا سیلیکون‌ها فرارتر هستند.

° حاوی حلال‌هایی مانند الکل است.

° درخواست برای مصرف‌کنندگان آسان‌تر است.

° برای استفاده در کل سر.

 1. اسپری‌های آئروسل:

° در عملکرد با اسپری‌های پمپ قابل مقایسه هستند.

° طراحی شده برای تقویت براق بودن یک ظاهر طراحی شده برای پایان دادن به آن

° همچنین برای تازه سازی درخشش مناسب است.

(جهت خرید مواد اولیه محصولات حالت دهنده مو با کارشناسان ما تماس بگیرید.)

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست