راهنمای خرید و فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی

یکی از مهم‌ترین دلایلی که هنوز راه زیادی برای پیشرفت در صنایع مختلف داریم؛ عدم مطالعه راهنمای خرید مواد شیمیایی آزمایشگاهی است. این مواد از اهمیت بالایی برخوردارند و در صورتی که از نوع با کیفیت و خالص آن‌ها استفاده شود؛ می‌توان محصول با کیفیت‌تری در اختیار مشتری قرار داد.

در واقع تنها در این صورت است که می‌توان بازار را به غبضه صنایع داخلی در آورد. جالب است بدانید که ارزش بازار جهانی مواد اولیه شیمیایی در سال‌های اخیر رشد بسیاری داشته است. چرا که مردم دنیا دریافته‌‌اند که برای دریافت بازدهی محصول خوب باید از مواد اولیه با کیفیت استفاده کرد.

راهنمای <a data-ail=خرید مواد شیمیایی آزمایشگاهی" width="800" height="604" srcset="https://irchem.ir/wp-content/uploads/2021/11/Guide-to-buying-laboratory-chemicals4.jpg 800w, https://irchem.ir/wp-content/uploads/2021/11/Guide-to-buying-laboratory-chemicals4-300x227.jpg 300w, https://irchem.ir/wp-content/uploads/2021/11/Guide-to-buying-laboratory-chemicals4-500x378.jpg 500w, https://irchem.ir/wp-content/uploads/2021/11/Guide-to-buying-laboratory-chemicals4-530x400.jpg 530w" sizes="(max-width: 800px) 100vw, 800px" title="راهنمای خرید و فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی">

در این میان پیشگامان شیمی یکی از شرکت‌های ارائه دهنده مواد اولیه است که همیشه در تلاش بوده تا بهترین‌ها را برای شما فراهم آورد. در این مقاله نیز به شما مهم‌ترین نکات هنگام خرید مواد اولیه شیمیایی ازمایشگاهی را یادآور می‌شود.

راهنمای خرید مواد شیمیایی آزمایشگاهی

خرید مواد شیمیایی آزمایشگاهی با مواد اولیه شیمیایی صنعتی متفاوت است. میزانی که برای آن‌ها نیاز دارید و نکات متفاوتی را نیز باید رعایت کنید.اولین نکته هنگام خرید هر ماده شیمیایی دریافت اطلاعات کافی درباره آن است. برای دریافت این اطلاعات بهترین مرجع همان لیبل روی بسته‌بندی‌ها می‌باشد.

با این حال بسیاری از شرکت‌های توزیع‌کننده نوعی ارزش افزوده دیگر به نام مشاوره رایگان خرید محصولات را نیز به شما ارائه می‌کنند. طی این مشاوره هر آنچه باید درباره محصول مدنظرتان بدانید را به شما می‌آموزند.

برای خرید مواد شیمیایی میتوانید به خرید مواد شیمیایی آزمایشگاهی مراجه کنید.

بسیاری از آزمایشگاه‌ها هستند که براساس خصوصیت اقدام به انتخاب ماده مدنظر خود می‌کنند. یعنی تنها می‌دانند که برای افزایش امولسیون نیاز به ماده‌‌ای دارند. این افراد نیز می‌توانند از مشاوره‌ها استفاده کنند و اقدام به دریافت راهنمای خرید مواد شیمیایی آزمایشگاهی کنند.

میزان خلوص موادی که در آزمایشگاه‌ها استفاده می‌شوند بسیار مهم می‌باشند. به طور کلی خلوص مواد اولیه آزمایشگاهی از مواد اولیه صنعتی بیشتر است.در نظر داشته باشید که روش‌های مختلفی برای آزمایش میزان خلوص یک ماده آزمایشگاهی وجود دارد. اما این بدان معنی نیست که شما باید این آزمایش‌ها را صورت دهید. بلکه خرید از یک توزیع‌کننده معتبر می‌تواند راه حل خوبی باشد.

راهنمای خرید مواد شیمیایی آزمایشگاهی با قیمت مناسب

قیمت یکی از مهم‌ترین موارد در هر نوع خریدی می‌باشد. به قول معروف انسان ابتدا به جیب نگاه می‌کند و سپس به اجناسی که می‌خواهد خریداری کند!به طور کلی باید بدانید که قیمت مواد اولیه شیمیایی آزمایشگاهی نسبت به مواد اولیه صنعتی کمی بیشتر است. آن هم به دلیل خلوص بالاتری است که این مواد دارند. اما باز هم بهتر است به دنبال توزیع‌کننده‌‌ای باشید که خلوص بالا را در کنار قیمت مناسب ارائه کند.

یکی دیگر از موارد مؤثر روی قیمت این مواد، برند آن‌ها می‌باشد. معمولاً برندهای مشهور یا خارجی قیمت بالاتری نسبت به برندهای داخلی دارند. آن هم به این دلیل است که هزینه گمرک بر توزیع‌کننده تحمیل شده است.

چطور مواد شیمیایی ازمایشگاهی بخریم؟خرید و فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی">
راهنمای خرید بهترین مواد اولیه آزمایشگاه

نکته دیگری که در راهنمای خرید مواد شیمیایی آزمایشگاهی به آن اشاره می‌کنیم گرید است. هنگام خرید هر نوع ماده شیمیایی بهتر است به گرید آن توجه ویژه‌‌ای داشته باشید.

گرید در واقع نوعی از دسته بندی است که به شما می‌گوید ماده مدنظر شما تا چه اندازه قابلیت استفاده در کاربرد شما را دارد. برای مثال محصولاتی که در گرید آزمایشگاه‌های خوراکی قرار دارند؛ خلوص بالاتری نسبت به مواد گرید صنعتی خوراکی دارند.

گرید موردنظر شما نیز روی قیمت کلی ماده اولیه شیمیایی تاثیر گذار است. به طور کلی برخی از مواد کمیاب‌تر از دیگران هستند. گریدهای آن‌ها نیز ممکن است کمیاب‌تر باشند. همین مورد قیمت را نیز تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.

مهم‌ترین موارد در راهنمای خرید مواد شیمیایی آزمایشگاهی و نگهداری از آن‌­ها

خرید مواد شیمیایی آزمایشگاهی یک بحث و نگهداری از آن‌ها یک بحث جداگانه می‌باشد. توجه داشته باشید که نگهداری از مواد اولیه آزمایشگاهی به دلیل خلوص بیشتری که دارند؛ اهمیت بیشتری دارد.

نگهداری و حمل و نقل این مواد می‌تواند یک مشکل عمده و دردسر بزرگ برای شما باشد. از این رو بهتر است توزیع‌کننده‌‌ای را انتخاب کنید که مواد را در زمان مقرر و در محل به شما عزیزان ارائه کند.

نوع بسته‌بندی مواد هنگام حمل و نقل یکی دیگر از مواردی است که هنگام راهنمای خرید مواد شیمیایی آزمایشگاهی باید به آن اشاره کنیم.بسته‌بندی‌های مختلفی برای مواد اولیه شیمیایی ارائه شده اند. اما انتخاب اینکه از کدام این بسته‌بندی‌ها استفاده کنید وابسته به نوع ماده و حساسیت‌های مربوط به آن می‌باشد.

انتخاب مسئول خرید

اینطور نیست که هر کسی را بتوان به عنوان مسئول خرید این مواد مشخص کرد. خرید مواد اولیه شیمیایی نیاز به تخصص و تبحر است. افرادی که در این منصب هستند؛ باید اطلاعات کافی درباره آن ماده داشته باشند و بتوانند بهترین‌ها را انتخاب کنند.یکی از کلیدی‌ترین نکات راهنمای خرید مواد شیمیایی آزمایشگاهی همین انتخاب فرد شایسته است. بهتر است در این انتخاب به تحصیلات افراد نیز به خوبی توجه شود.

راهنمای خرید مواد اولیه آزمایشگاهی اصل
راهنمای خرید مواد اولیه آزمایشگاهی اصل

راهنمای خرید مواد شیمیایی آزمایشگاهی؛ کدام شرکت؟

آخرین نکته‌‌ای که می‌خواهیم به شما عزیزان متذکر شویم؛ توزیع‌کننده است. در واقع می‌توان گفت توزیع‌کننده از تولید کننده ماده اولیه بسیار مهم‌تر است.

توزیع‌کننده‌ها فروشگاه‌های ارائه محصولات اولیه هستند. از این رو بهتر است توزیع‌کننده‌‌ای را انتخاب کنید که علاوه بر ارائه بهترین ارزش‌های افزوده، محصولات تولید کنندگان خوب و اصیلی را به شما عزیزان ارائه کنند.

پیشگامان شیمی یکی از شرکت‌های ارائه‌دهنده مواد اولیه است که امروزه به صورت تلفنی و اینترنتی کار می‌کند. شرایط کرونا باعث تغییر در سبک کارهای مختلف شده است.

از این رو مسئولین فروش با روش‌های آنلاین یا تلفنی بهتر می‌توانند اقدام به خرید مواد اولیه موردنیاز آزمایشگاه‌ها می‌کنند. پیشگامان شیمی نیز با این شرایط سازگار شده است.

در سایت این مجموعه می‌توانید مطالب مفیدی از جمله راهنمای خرید مواد شیمیایی آزمایشگاهی را بیابید. همچنین مواد اولیه موردنیاز خود را می‌توانید با یک تماس از این مجموعه سفارش دهید. ما آماده ارائه خدمات به شما عزیزان هستیم.

ایــن مــقالـه از ۰ رای ۰ امــتـیـاز گــرفتــ
spinner در حال ثبت رای
مواد اولیه شیمیایی
اسانس های خوراکی
فهرست