مزایای گلیسیرین برای مراقبت از پوست

مزایای گلیسیرین برای مراقبت از پوست

گلیسیرین یکی از با ارزش‌ترین مواد در جهان است و در انواع گسترده‌ای از محصولات روزمره یافت می‌شود. گلیسیرین به دلیل خاصیت مرطوب‌کننده‌ای که دارد، معمولاً در محصولات مراقبت از پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. این که فقط از محصولات مراقبت از پوست طبیعی و یا از مارک‌های خانگی استفاده کنید، بسیار محتمل است که گلیسیرین را روی برچسب‌ها در سرتاسر خانه پیدا کنید.

گلیسیرین ممکن است مانند یک ماده‌شیمیایی خارجی به نظر برسد، اما گلیسیرین طبیعی در تمام مواد حیوانی و گیاهی وجود دارد. گلیسیرین به منظور زیبایی و مراقبت از پوست دارای کاربردها و فواید بسیاری است، اما همه محصولات گلیسیرین به طور یکسان تولید نمی‌شوند. در این مقاله، ما توضیح خواهیم داد چگونه گلیسیرین آثار شگفتی برای پوست دارد، چگونه می‌توانید گلیسیرین را به روال مراقبت از پوست خود اضافه کنید و از کدام نوع گلیسیرین به صورت حداکثری استفاده کنید.

گلیسیرین چیست؟

گلیسیرین، که اغلب به آن گلیسرول یا گلیسیرین نیز گفته می‌شود، یک مایع بی‌رنگ، بی‌بو، شربتی با عطر و طعم شیرین است. از نظر ترکیب شیمیایی، گلیسیرین یک الکل قند تری‌هیدروکسی است. نام گلیسرول از واژه یونانی “glykys” گرفته شده است که به معنی “شیرین” است.

گلیسیرین می‌تواند طبیعی یا مصنوعی باشد. گلیسیرین طبیعی در نتیجه هیدرولیز چربی‌های حیوانی یا گیاهی تولید می‌شود. هیدرولیز هنگامی است که یک ماده با آب واکنش می‌دهد و در نتیجه پیوند‌ شیمیایی تجزیه ‌شود. گلیسیرین مصنوعی از طریق فرآیندهای شیمیایی شامل نفت، پروپیلن و کلر تولید می‌شود.

شیمی‌دان Carl Wilhelm Scheele برای اولین‌بار در سال 1778 گلیسیرین را کشف کرد. با این حال، گلیسیرین تقریباً قبل از قرن 18 وجود داشته ‌است. به عنوان مثال، صابون سازی با استفاده از چربی‌های حیوانی در لوح‌های گلی سومری که قدمت آن هزاره سوم به قبل از میلاد می‌رسد، شرح داده شده است. امروزه، گلیسیرین بیش از 1500 مورد استفاده نهایی شناخته شده دارد و می‌توان آن را در محصولاتی از مواد آرایشی و مواد غذایی یافت.

مزایای گلیسیرین برای مراقبت از پوست

استفاده از گلیسیرین برای مراقبت از پوست

گلیسیرین در بسیاری از محصولات مرطوب‌کننده پوست و صابون‌ها یافت می‌شود. گلیسیرین به عنوان ماده لوسیون و صابون بسیار مورد‌پسند است، زیرا این ماده رقیق‌کننده است. رقیق‌کننده ماده‌ای است که آب را از لایه دوم پوست بیرون می‌کشد و آن را به لایه بالایی پوست می‌آورد. اگر رطوبت زیاد باشد، رطوبت‌سازها نیز رطوبت هوا را به خود می‌گیرند. در نتیجه، گلیسیرین پوست را آب‌رسانی می‌کند، به شما کمک می‌کند سلول‌های مرده پوست را ریخته به پوست شما تب و تاب و جوانی می‌بخشد.

گلیسیرین به دلیل خاصیت نرم و مرطوب‌کننده آن، یک ماده صابونی مورد علاقه برای افراد دارای پوست حساس است. صابون گلیسیرین خالص پوست را خشک نمی‌کند و مانند صابون‌های خشن با رایحه‌ها و مواد شیمیایی مختلف، باعث ایجاد خارش و تحریک پوست نمی‌شود. صابون قوی می‌تواند روغن‌های طبیعی پوست را شسته و پوست را خشک کند، که می‌تواند منجر به طیف وسیعی از مشکلات شود. از طرف دیگر گلیسیرین ضمن پاک کردن پوست، پوست را مرطوب و نرم نگه می‌دارد. از آنجا که گلیسیرین به عنوان یک مرطوب کننده پوست بسیار مؤثر است، می‌توانید آن را در محصولاتی مانند:

پاک‌کننده‌ها

گلیسیرین به پوست یا منافذ مسدود نشده روغن اضافه نمی‌کند، و آن را به عنوان یک پاک‌کننده عالی برای افرادی که پوستی مستعد به آکنه دارند، می‌کند. هر نوع پوستی می‌تواند از پاک‌کننده‌های صورت حاوی گلیسیرین بدون اینکه پوستشان خشک شود، خاک و چربی را بشویید.

تونرها

تونرهای حاوی گلیسیرین یک روش عالی برای خوشبو کردن پوست است بدون اینکه پوست احساس چسبندگی یا چربی کند. تونرهای گلیسیرین به افراد دارای پوست طبیعی چرب اجازه می‌دهد تا پوست خود را با یک لایه سبک و با طراوت آب‌رسانی کنند.

ضد‌آفتاب

ضدآفتاب به شما در محافظت از پوست در برابر آسیب اشعه UV کمک می کند. گلیسیرین در بعضی از کرم‌های ضد‌آفتاب به عنوان یک مرطوب‌کننده طبیعی یافت می‌شود و به پخش شدن ضدآفتاب کمک می‌کند.

مرطوب‌کننده‌ها

برجسته‌ترین ویژگی گلیسیرین قابلیت‌های مرطوب‌کنند‌گی آن است. به عنوان یک مرطوب‌کننده، گلیسیرین را می‌توان در بسیاری از محصولات مرطوب‌کننده مانند کرم‌های صورت و لوسیون‌های دست و پا یافت – فقط برای ذکر چند مورد. همانطور که گلیسیرین رطوبت سطح پوست را به خود جلب می‌کند، برای داشتن ظاهری صاف، نرم و بدون‌چروک از گلیسیرین استفاده می‌شود.

ماسک صورت

برخی از ماسک‌های صورت حاوی گلیسیرین برای درخشان و مرطوب‌کردن پوست هستند. می‌توانید از ماسک صورت گلیسیرین برای هیدراتاسیون سریع و نتایج فوری ضد پیری استفاده‌کنید.

صابون‌ها

گلیسیرین معمولاً در بسیاری از انواع مختلف صابون‌ها و مواد شست‌وشوی بدن یافت می‌شود. از آنجا که گلیسیرین ملایم است و باعث خشکی پوست نمی‌شود، این ماده نیز یک ماده رایج در محصولات پوستی کودک است.

مزایای استفاده از گلایسرین برای پوست

گلیسیرین در مراقبت از پوست فواید زیادی دارد، چه پوست چرب، پوست حساس و چه پوست خشک داشته‌باشید. محصولات مراقبت از پوست طبیعی و گلیسیرین نیز هیچ تأثیر مضر برای محیط‌زیست ندارند. اگر گلیسیرین‌ گیاهی را انتخاب می‌کنید، می‌توانید در مورد استفاده از محصولاتی که باعث آسیب به حیوانات نمی‌شود نیز احساس خوبی داشته‌ باشید.

بیایید به هشت مزیت برتر استفاده از گلیسیرین طبیعی برای مراقبت از پوست، و همچنین این که چرا می‌خواهید آن را آن را در محصولات روزمره و رژیمی مراقبت از پوست خود قرار دهید، بپردازیم.

1– پوست را جوان نگه‌دارید

استفاده از گلیسیرین روی پوست، رطوبت موجود در پوست را به دام می‌اندازد و به آن جوانی و شادابی می‌بخشد. گلیسیرین با کشیدن رطوبت به لایه بالایی پوست، به کاهش ظاهر چین و چروک کمک می‌کند و پوست را نرم و صاف نگه‌می‌دارد.

گلیسیرین همچنین عملکرد پوست را برای کاهش سرعت پیری بهبود میبخشد. به عنوان مثال، یک مطالعه منتشر شده در ژورنال Investigative Dermatology نشان می‌دهد که گلیسیرین همچنین ممکن است به سلول‌های پوستی کمک کند تا به درستی بالغ شوند. گلیسیرین به هدایت سلول‌های جوان پوست از عمیق‌ترین لایه‌ها به سطح کمک می‌کند تا مانع و محافظ پوست را تشکیل دهند. در نتیجه، گلیسیرین باعث می‌شود پوست به طور کلی ظاهر، احساس و عملکرد بهتری داشته ‌باشد.

برای کاهش پیری زودرس پوست، آکادمی پوست آمریکا (AAD) توصیه می‌کند هر روز مرطوب‌کننده صورت را بمالید و پوست خود را به آرامی تمیز کنید. آن‌ها همچنین توصیه می‌کنند صورت خود را بعد از عرق کردن زیاد بشویید و استفاده از محصولات مراقبت از پوست که پوست شما را می‌سوزاند یا تحریک می‌کند، قطع کنید. گلیسیرین ماده مناسبی برای تمیز کردن و مرطوب کردن ملایم است.

12 مورد از بهترین غذاها برای حفظ سلامتی پوست

2- کاهش آکنه

برخی از ترکیباتی که معمولاً در پاک‌کننده‌ها و مرطوب‌کننده‌های آکنه یافت می‌شوند برای پوست بسیار خشن هستند. محصولات مراقبت از پوست قوی با ایجاد التهاب و سوزش می‌توانند آکنه را برای برخی از افراد بدتر کنند. با این حال، گلیسیرین می‌تواند برای زیباسازی پوست شما بدون عوارض جانبی محصولات شدید مورد استفاده قرار گیرد.

همچنین، گلیسیرین فاقد روغن و غیر comedogenic است، به این معنی که منافذ شما را مسدود نمی‌کند. منافذ مسدود شده منجر به شکستگی می‌شود، بنابراین گلیسیرین برای پوست ‌چرب ممکن است راه حل مناسبی باشد.

3- ایمن است

وقتی نوبت به انتخاب مواد مراقبت از پوست می‌رسد، می‌خواهید ایمنی را بیش از هر چیز دیگری در نظر بگیرید. با نگه‌داشتن مایعات، نگه‌داشتن باکتری‌ها و ویروس‌های مضر و تنظیم دمای بدن، پوست شما نقش مهمی در محافظت از بدن شما دارد. بنابراین، شما می‌خواهید از محصولات بی‌خطر برای داشتن پوست سالم استفاده کنید.

برخی از عطرها و مواد شیمیایی می‌توانند پوست را خشک کنند، منافذ را مسدود کنند یا باعث تحریک شوند. گلیسیرین باعث مسدود شدن منافذ یا خشکی پوست نمی‌شود و استفاده از آن بی‌خطر است. طبق گفته سازمان غذا و دارو (FDA)، گلیسیرین به طور کلی بی‌خطر شناخته می‌شود. برای نشان‌دادن سطح ایمنی گلیسیرین، در نظر بگیرید که گلیسیرین در بیش از 120 محصول کودک و بیش از 15000 محصول آرایشی استفاده می‌شود. مطابق نظر Cosmetic Ingredient Review، هیچ نشانه‌ای از مسمومیت یا عوارض‌جانبی در هنگام تجویز گلیسیرین خوراکی در آب پرتقال با هر وعده‌غذایی به مدت 50 روز وجود نداشت.

4- ملایم است

پاک‌کننده‌ها و مرطوب‌کننده‌های ملایم برای حفظ احساس راحتی و سلامت پوست، به ویژه برای افرادی که مستعد آکنه هستند، مهم هستند. به افراد مستعد آكنه اغلب گفته می‌شود از لایه‌بردارها برای از بین بردن سلول‌های مرده پوست استفاده كنند. اسکراب‌های نرم، ساینده می‌توانند سلول‌های مرده پوست را از بین برده و به پوست احساس نرمی می‌دهد، اما برای پوست‌های مستعد به آکنه نیز ممکن است خیلی سخت باشد و در صورت وجود شکستگی، باعث سوزش و قرمزی بیشتر شود.

گلیسیرین روش ملایمی برای لایه‌برداری، تمیز کردن و مرطوب کردن پوست بدون ایجاد تحریک ایجاد می‌کند. افراد مبتلا به آکنه می‌خواهند هنگام تمیز کردن پوست، خاک و چربی آن را از بین ببرند، اما همچنین می‌خواهند از لطیف بودن لایه بیرونی پوست اطمینان حاصل کنند. پاک‌کننده‌های ملایم که شامل گلیسیرین هستند، برای افرادی که پوست خشک دارند نیز ایده‌آل است. برای همه انواع پوست مهم است که به آرامی پوست خود را درمان کنند و از تحریک جلوگیری کنند.

5- بهبود پوست

در جایی که پوست خشک، آسیب‌دیده و ترک‌خورده است، استفاده از گلیسیرین می‌تواند برای نجات و افزایش هیدراتاسیون پوست افزایش یابد. گلیسیرین ممکن است برای کمک به شرایط پوستی مانند اگزما یا پسوریازیس و برای بهبود زخم‌های ناشی از پوست ترک‌خورده استفاده‌شود. به طور‌کلی، گلیسیرین با بهبود عملکرد پوست، تسریع روند بهبود زخم و محافظت از پوست در برابر تحریک‌کننده، سلامت پوست را ارتقا می‌بخشد. گلیسیرین حتی اثرات ضد‌میکروبی را نشان داده‌است.

خرید مواد اولیه صنایع ارایشی

6- مرطوب‌کننده پوست

گلیسیرین مانند اسفنج عمل می‌کند و رطوبت بیشتری را به خود جلب می‌کند. همچنین به کندی تبخیر آب از پوست کمک می‌کند، که می‌تواند به مرطوب و آب‌رسانی پوست در اواسط زمستان کمک کند.

چندین مطالعه علمی شواهدی ارائه می‌دهند که گلیسیرین به طور موثری پوست را مرطوب و آب‌رسانی می‌کند. به عنوان مثال، یک مطالعه منتشر‌شده در Asian Journal of Beauty and Cosmetology، کرم‌های حاوی گلیسیرین را با کرم‌هایی که حاوی گلیسیرین نیستند مقایسه کرد. محققان دریافتند که کرم حاوی روغن گلیسیرین و روغن سیلیکون دارای بالاترین مقدار رطوبت آوری هستند و در مقایسه با کرم بدون گلیسیرین طولانی‌ترین هیدراتاسیون را دارند. کرم حاوی گلیسیرین توانایی برتر در تقویت هیدراتاسیون پوست و کاهش افت آب را نشان داد.

مطالعه دیگری که در ژورنال انجمن باستان‌شناسی، اقلیم‌شناسی و طب فیزیکی ژاپن منتشر شده ‌است، تأثیر افزودن گلیسیرین به آب حمام و پوست ‌خشک را بررسی کرده ‌است. محققان دریافتند که شرکت‌کنندگانی که در گلیسیرین در آب غسل می‌کردند، در میزان رطوبت پوست در آرنج و پیشانی، و میزان رطوبت پوست در سایر مناطق بدن نسبت به گروهی که از گلیسیرین استفاده نمی‌کردند، بهبود قابل توجهی داشتند. آنها نتیجه گرفتند که حمام گلیسیرین و آب گرم رطوبت پوست را حفظ کرده و از بروز اختلالات پوستی جلوگیری می‌کند.

سرانجام، یک مطالعه منتشر شده در سال 2015 نتیجه گرفت که گلیسیرین خاصیت ضد‌تحریک‌کننده و ضد‌التهابی دارد.

7- پوست را محافظت می‌کند

در طول زمستان، میزان رطوبت می‌یابد و هوای سرد باعث می‌شود رطوبت در پوست شما به سرعت تبخیر شود. در نتیجه، هوای زمستانی می‌تواند پوست را خشک، ترک‌خورده و پوسته‌پوسته کند. هنگامی که پوست از بین می‌رود، بیشتر مستعد ابتلا به زخم‌ها و عفونت‌ها می‌شوید.

یک لوسیون مرطوب‌کننده حاوی گلیسیرین رطوبت را در پوست شما قفل می‌کند و می‌تواند به صورت ویژه در محافظت از:

 • دست
 • پا
 • آرنج
 • زانوها و سایر قسمت‌های بدن که به طور معمول خشک می‌شوند، کمک کند.

گلیسیرین همچنین می‌تواند به محافظت از پوست در برابر اثرات باد یا خشکی هوای داخل ساختمان.کمک کند.

برای محافظت بیشتر از پوست خود، ایده‌ خوبی است که بعد از دوش گرفتن از گلیسیرین مرطوب‌کننده پوست استفاده کنید. گلیسیرین به شما کمک می‌کند تا رطوبت پوست خود را پس از شست‌وشوی روغن‌های طبیعی از بدن خود نگه‌دارید. ممکن است صابون گلیسیرین را به جای صابون‌هایی که حاوی مواد شوینده شدیدی هستند برای انتخاب نرم، صاف و محافظت شده از پوست انتخاب کنید. شما می‌توانید روزانه گلیسیرین را در روال عادی برنامه مراقبت پوستی خود بگنجانید تا از ویژگی‌های آبرسان آن در تمام سال بهره‌مند شوید.

8- حفظ سایرمواد تشکیل‌دهنده

اگر محصولات مراقبت از پوست خود را برای مصرف‌کنندگان یا استفاده شخصی از گلیسیرین تهیه می‌کنید، خوشحال می شوید بدانید که گلیسیرین علاوه بر سایر مزایای سلامتی دیگر به عنوان نگهدارنده عمل می‌کند. طبق آمار وزارت کشاورزی ایالات متحده (USDA)، گلیسیرین دارای خواص ضد‌باکتری، ضد‌قارچ و ضد‌ویروسی است. گلیسیرین در محصولات مراقبت از پوست که حاوی عصاره‌های گیاهی هستند، هم به عنوان حلال و هم نگهدارنده عمل می‌کند.

راه‌هایی برای افزودن گلیسیرین به  فعالیت‌های روتین مراقبت از پوست

اضافه کردن گلیسیرین به روال مراقبت از پوست بسیار آسان است. در حقیقت، از آنجا که در بسیاری از محصولات وجود دارد، ممکن است قبلاً از آن استفاده کرده‌باشید. برای اطمینان از اینکه از قدرت مرطوب‌کننده برتر گلیسیرین بهره‌مند می‌شوید، ترکیبات لوسیون‌ها و کرم‌های مورد علاقه خود را بررسی‌کنید و مطمئن شوید که شامل گلیسیرین است. اگر تازه کار را شروع کرده‌اید، به دنبال محصولات طبیعی با کیفیت بالا باشید که گلیسیرین را در لیست ترکیبات آن‌ها قرار می‌دهد.

شما می‌توانید گلیسیرین را در تمام جنبه‌های مراقبت از پوست جای دهید. به عنوان مثال، ممکن است:

 • صورت خود را با پاک‌کننده گلیسیرین بشویید
 • بعد از حمام مرطوب‌کننده گلیسیرین را روی پوست بمالید
 • هفتگی ماسک صورت گلیسیرین بمالید

اگر می‌خواهید محصولات مراقبت از پوست خود را برای خودتان یا مشتریان خود تهیه‌کنید، روش‌های زیادی برای استفاده از گلیسیرین در فرآیند تولید وجود دارد تا محصولات فوق‌العاده تسکین‌دهنده پوست و مراقبت از پوست  برای شما و مشتریان رضایت‌بخش باشند. در اینجا نه ایده و دستور‌العمل برای تهیه محصولات مراقبت از پوست طبیعی گلیسیرین وجود دارد که می‌توانید هر روز در روال خود برای داشتن پوست‌های شفاف در تمام طول‌سال استفاده کنید.

فروش لورامید

1-پاک‌کننده صورت

AAD توصیه می‌کند روزانه دو بار صورت خود را بشویید – یک بار در صبح و یک بار شب و به خصوص بعد از تعریق. برای تمیز‌کردن و مرطوب‌کردن موثر پوست می‌توانید از این ماده پاک‌کننده خانگی گلیسیرین استفاده کنید. برای شروع، به مواد زیر نیاز دارید:

 • 2/1 فنجان آب مقطر
 • 1 2/1 قاشق غذاخوری گلیسیرین گیاهی
 • 1 2/1 قاشق غذاخوری نشاسته ذرت
 • ظرف شیشه‌ای درب‌دار، مقاوم در برابر حرارت

برای تهیه پاک‌کننده صورت گلیسیرین، مراحل زیر را انجام دهید:

 1. آب را با گلیسیرین و نشاسته ذرت در ظرف‌شیشه‌ای مخلوط کنید
 2. درب ظرف را ببندید
 3. ظرف شیشه‌ای را درون یک قابلمه آب روی اجاق گاز قرار دهید
 4. اجازه دهید آب جوش بیاید
 5. گرم کردن ظرف شیشه‌ای را تا حل شدن کامل مخلوط درون آن ادامه دهید
 6. شیشه را برداشته و بگذارید خنک شود

هنگامی که پاک‌کننده کاملاً خنک شد، وقت آن است که از ساخته خود لذت ببرید. در اینجا نحوه استفاده از پاک‌کننده صورت خانگی شما آورده شده‌ است:

 1. پوست خود را با آب‌ ولرم خیس کنید
 2. با استفاده از نوک ‌انگشتان، حدود یک قاشق چای‌خوری از مخلوط را روی پوست خود ماساژ دهید
 3. با آب ولرم بشویید
 4. یک حوله نرم صورت را خشک ‌کنید

بعد از شستن صورت خود از گلیسیرین و مرطوب‌کننده استفاده‌ کنید تا از مزایای مطلوب آن بهره‌مند شوید.

2-تونر آب‌رسانی

استفاده از تونر، پوست را برای مرطوب‌کننده پس از شستن صورت آماده می‌کند. یک تونر برای خلاص‌شدن از شر هرگونه آلودگی و چربی اضافی که ممکن است بعد از شست‌وشو باقی بماند کمک می‌کند. اگر از تونر استفاده نمی‌کنید، ممکن است وقت آن رسیده باشد که آن را جزئی از کارهای روزمره خود قرار دهید. استفاده از یک تونر مزایای بسیاری دارد، از جمله اینکه:

 • به متعادل کردن سطح pH پوست برای ظاهر روشن و صاف کمک می‌کند
 • به دفع سموم از پوست برای کاهش آکنه و کند شدن پیری کمک می‌کند
 • منافذ را منقبض کرده و سفت می‌کند تا از ورود سموم به پوست جلوگیری شود
 • با از بین بردن چربی و سلول‌های مرده پوست به جلوگیری از شکستگی‌های آینده کمک می‌کند
 • پوست را آب‌رسانی و مرطوب می‌کند و باعث ایجاد درخشندگی جوانی می‌شود

به طور خلاصه، یک تونر قبل از اینکه در رطوبت قفل شود، پوست شما را آب‌رسانی می‌کند. هم پوست را آب‌رسانی کنید و هم مرطوب کنید – بین کم‌آبی و خشکی پوست تفاوت وجود دارد. پوست کم‌آب فاقد آب است، نه چربی. از طرف دیگر، خشکی پوست نسبت به پوست نرمال چربی کمتری تولید می‌کند. بنابراین، ممکن است در عین حال پوستی چرب و کم‌آبی داشته ‌باشید. کم‌آبی پوست ممکن است در اثر آب و هوا، رژیم غذایی یا مصرف کافئین ایجاد شود.

می‌توانید سطح هیدراتاسیون پوست خود را با انجام موارد زیر تست کنید:

 • گونه خود نیشگون بگیرید
 • تحت فشار ملایم، چروک ایجاد کنید

اگر چروکهایی را با فشار جزئی مشاهده می‌کنید، پوست شما به آب احتیاج دارد. استفاده از تونر، نوشیدن مقدار زیادی آب و خوردن رژیم غذایی سرشار از میوه و سبزیجات می‌تواند به آب‌رسانی پوست شما کمک کند. قبل از مرطوب‌کردن از تونر حاوی گلیسیرین استفاده کنید. شما برای می‌توانید این تونر مرطوب‌کننده و طبیعی جهت استفاده روزمرهرا تهیه کنید. بای تهیه به مواد زیر نیاز دارید:

 • 3 تا 4 قاشق غذاخوری عنبر‌سائل بدون الکل
 • 4/ 1قاشق چای‌خوری گلیسیرین‌گیاهی
 • بطری شیشه‌ای 2 اونسی

تنها کاری که باید انجام دهید این ‌است:

 1. هر دو ماده را به بطری اضافه کنید
 2. درب آن را روی بطری بگذارید و تکان دهید تا مواد ترکیب شوند

ممکن است یک بطری اسپری را برای راحتی انتخاب کنید، یا می‌توانید تونر را با توپ‌های پنبه‌ای استفاده‌کنید.  پس از شست‌وشو آرام و نوازش صورت خود، به‌طوری که پوست مرطوب شود، سه تا چهار بار تونر را روی کل صورت خود اسپری کنید یا از یک توپ پنبه‌ای استفاده کنید. سپس پوست شما برای استفاده از مرطوب‌کننده آماده خواهد شد.

3. مرطوب‌کننده صورت

بعد از شستن صورت و تونر ‌کردن، می‌خواهید از گلیسیرین برای مرطوب‌کردن پوست استفاده کنید. استفاده از مرطوب‌کننده صورت گلیسیرین باعث کاهش چین و چروک و نرمی و لطافت پوست می‌شود. این امر به ویژه در صورتی که از خشکی و خارش پوست رنج می‌برید بسیار مهم است. خشکی پوست معمولاً در اطراف ابرو، بینی و دهان ظاهر می‌شود. این دستور‌العمل را برای مرطوب‌کننده صورت امتحان کنید، که می‌تواند برای همه انواع پوست کار کند. شما نیاز دارید:

 • 2/1 فنجان آب مقطر یا گلاب
 • 1 قاشق چای‌خوری گلیسیرین‌گیاهی
 • 1 قاشق چای‌خوری روغن نباتی سرد
 • 5 قطره اسانس به انتخاب شما
 • بطری اسپری 6 اونسی، شیشه یا پلاستیک
 • کاسه کوچک برای مخلوط کردن
 • همزن

هنگام انتخاب یک اسانس، نوع پوست خود را در نظر بگیرید. در اینجا چند نکته برای کمک به تصمیم گیری شما آورده شده‌است:

کلیه پوست‌ها:

روغن اسطوخودوس یا گلاب را انتخاب کنید

پوست‌خشک:

چوب سدر یا گلاب را انتخاب کنید

پوست چرب:

روغن لیمو یا پرتقال را انتخاب کنید

در انتخاب روغن‌نباتی خود نوع پوست خود را نیز در نظر بگیرید:

کلیه انواع پوست:

روغن بادام یا زردآلو شیرین را انتخاب کنید

پوست‌خشک:

روغن آووکادو را انتخاب کنید

پوست چرب:

روغن بادام‌زمینی یا کنجد را انتخاب کنید

پس از تهیه تمام مواد لازم، این مراحل را برای تهیه مرطوب‌کننده دنبال کنید:

 1. آب و گلیسیرین را درون کاسه بریزید
 2. با همزن بهم بزنید تا ترکیب شود
 3. روغن‌نباتی را اضافه کرده و آبکش کنید
 4. اسانس را اضافه کرده و آبکش کنید
 5. مخلوط را درون بطری بریزید

مرطوب‌کننده را در جای خشک و خنک نگه‌دارید و آن را از تابش مستقیم نور آفتاب دور نگه دارید. با نگه‌داشتن آن در یخچال می‌توانید مدت زمان طولانی‌تر آن را شاداب‌تر نگه‌دارید. روزانه بعد از شستن صورت یا استفاده از تونر، مرطوب‌کننده را اعمال کنید. می‌توانید آنرا روی پوست اسپری کرده یا مرطوب‌کننده را با یک توپ پنبه بمالید.

4. مرطوب‌کننده برای پوستی بدون آکنه

آکنه شایع‌ترین بیماری پوستی در ایالات‌متحده است. اگرچه برخی از افراد نسبت به سایر افراد دارای پوست حساس هستند، هر کسی می‌تواند در هر زمان از زندگی خود آکنه کند.

آکنه نتیجه منافذ مسدود شده‌است. در شرایط عادی سلول‌های مرده پوست به سطح خود می‌روند و از بدن می‌افتند. هنگامی که بدن مقدار زیادی چربی تولید می‌کند، سلول‌های مرده پوست می‌توانند به هم بچسبند و در یک منفذ گرفتار شوند. گاهی اوقات، باکتری‌ها در یک منفذ گرفتار می‌شوند و به سرعت تکثیر می‌شوند. منافذ در صورت عمیق شدن در پوست می‌توانند ملتهب شوند و به کیست تبدیل شوند.

اگرچه دلایل مختلفی برای بر برطرف‌کردن آکنه وجود دارد، از آنجایی که تحت تأثیر تغییرات هورمونی تا تعریق قرار دارید، می‌توانید با رعایت روال مراقبت از پوست، مانع از انسداد منافذ پوست خود شوید. بخشی از این روال شامل استفاده از یک مرطوب‌کننده است.

افرادی که دچار آکنه مکرر می‌شوند ممکن است از استفاده مرطوب کننده جلوگیری کنند و فکر می‌کنند پوست آنها چرب‌تر شده و آکنه را بدتر می‌کند. با این حال، مرطوب‌کننده در واقع ممکن است به کاهش سوزش پوست کمک کرده و از خشکی پوست جلوگیری کند. به عنوان مثال، اگر از پاک‌کننده‌هایی که مخصوصاً برای درمان آکنه استفاده می‌شوند، استفاده می‌کنید، ممکن است پوست شما خشک شود. وقتی پوست خشک می‌شود، بدن شما چربی بیشتری تولید می‌کند، که می‌تواند منافذ را مسدود کرده و منجر به شکستگی شود.

اگر از آکنه رنج می‌برید، AAD به دنبال مرطوب‌کننده‌هایی است که عبارت‌اند از:

 • فاقد چربی
 • غیر‌کومودوژنیک

گلیسیرین ماده مناسبی به عنوان مرطوب‌کننده برای پوست‌های بدون آکنه است زیرا دارای هر دو ویژگی فوق می‌باشد. اگر با آکنه مبارزه می‌کنید، ساخت این مرطوب‌کننده پوست گلیسیرین خانگی بسیار آسان و فاقد چربی را در نظر بگیرید. برای شروع، به مواد زیر نیاز دارید:

 • 4/1 فنجان گلیسیرین‌گیاهی
 • 1 فنجان آب‌مقطر
 • قوطی اسپری

به سادگی مواد را درون بطری اسپری را ترکیب کرده و تکان دهید تا مخلوط شوند. می‌توانید مرطوب‌کننده را مستقیماً روی پوست اسپری کرده یا آن را با توپ‌های پنبه‌ای بمالید. متخصصان پوست توصیه می‌کنند هر روز و هرزمان که پوستتان خشک می‌شود، پوست خود را مرطوب کنید – حتی اگر اغلب دچار ترک شوید، از مرطوب کننده استفاده کنید. شما باید بعد از شستن پوست از مرطوب‌کننده استفاده کنید تا رطوبت به دام بیفتید و پوست خود را به زیبایی هیدراته نگه دارید.

5. ماسک تغذیه‌کننده

ماسک‌های صورت با جذب چربی اضافی، آب‌رسانی به پوست و کاهش التهاب و خشکی باعث تقویت زیبایی فوری می‌شوند. این ماسک صورت گلیسیرین، به ویژه، دارای رطوبت بوده و برای تسکین پوست خشک به‌صورت فوق‌العاده عمل می‌کند. برای تهیه ماسک صورت گلیسیرین تغذیه‌کننده به موارد زیر نیاز دارید:

 • 3 قاشق چای خوری خاک رس کائولن سفید
 • 2/1 قاشق چای خوری بنتونیت خاک رس
 • 2/1 قاشق چای‌خوری گلیسیرین‌گیاهی
 • 5 قاشق چای‌خوری آب
 • 2 قطره اسانس شمعدانی

برای تهیه ماسک، این مراحل را انجام دهید:

 1. خاک رس کائولن سفید و بنتونیت را در یک کاسه مخلوط کنید.
 2. گلیسیرین، آب و اسانس را اضافه کنید.
 3. با استفاده از حرکات دایره‌ای، ماسک را روی صورت خود پخش کنید.
 4. اجازه دهید ماسک قبل از شست‌وشو کاملاً خشک شود.

روش‌هایی وجود دارد که یک ماسک صورت بهتر کار کند. در اینجا چند نکته برای به‌دست‌آوردن بیشترین بهره از ماسک صورت ذکر شده‌است:

 • قبل از استفاده از ماسک، پوست خود را تمیز‌کرده و منافذ آن را باز کنید.
 • پس از استفاده از ماسک، با شستن ماسک با آب سرد، منافذ پوست خود را ببندید، تا مواد داخل آن قفل شود.
 • از مرطوب‌کننده برای حفظ آب در مواد ماسک استفاده کنید.

6. ماسک ضد‌پیری

این دستور العمل ساده ماسک صورت از ترکیبات طبیعی برای تراز کردن پوست استفاده می‌کند و گلیسیرین را به عنوان یک مرطوب‌کننده ترکیب می‌کند. تمام آنچه شما نیاز دارید:

 • یک سفیده تخم‌مرغ
 • 1 قاشق چای‌خوری گلیسیرین‌گیاهی
 • 1 قاشق چای‌خوری عسل

برای ساختن ماسک:

 1. سفیده تخم‌مرغ را بزنید تا تا زمانی که پر از کف شود
 2. گلیسیرین و عسل را با هم مخلوط‌ کنید
 3. مخلوط را به صورت دایره‌ای به صورت خود بمالید
 4. ماسک را به مدت 20 دقیقه بگذارید
 5. با آب خنک بشویید
 6. صورت را خشک کرده و از مرطوب‌کننده استفاده‌کنید

از این ماسک برای سفت‌کردن موقت پوست و کاهش چین و چروک استفاده‌کنید – برای یک شب در شهر مناسب است. پروتئین موجود در سفیده تخم‌مرغ به همراه گلیسیرین به محکم و هیدراته‌کردن پوست برای ایجاد ظاهری خیره‌کننده کمک می‌کند.

7. صابون همه‌کاره

می‌توانید تمام بدن خود را به صابون گلیسیرین ملایم و مرطوب‌کننده معالجه کنید. صابون گلیسیرین پاک‌کننده ایده‌آل برای افراد با پوست حساس است. برای تهیه صابون گلیسیرین، به روغن‌گیاهی مانند روغن نارگیل یا روغن‌نباتی، چاودار، الکل، گلیسیرین مایع و آب مقطر نیاز دارید. چاودار نیاز به مراقبت دقیق دارد، بنابراین ما می‌خواهیم دستور‌العمل‌هایی را که نیازی به چاودار نیست به اشتراک بگذاریم اما هنوز یک صابون گلیسیرین مؤثر ارائه می‌دهد.

این دستور‌العمل صابون گلیسیرین تسکین‌دهنده را امتحان کنید تا به راحتی و با خیال راحت صابون گلیسیرین را در خانه تهیه کنید. به مواد زیر نیاز دارید:

 • 2 فنجان گلیسیرین‌گیاهی
 • 2 فنجان آب
 • 2 فنجان صابون رنده‌شده
 • 20 قطره اسانس، اختیاری
 • کاغذ پوستی
 • قالب صابون

برای اینکه بارها صابون گلیسیرین را تهیه کنید، این مراحل را انجام دهید:

 1. گلیسیرین، آب و صابون رنده‌شده را در قابلمه ترکیب کنید
 2. روی اجاق گاز روی حرارت متوسط گرم کنید
 3. مرتباً هم‌بزنید و گرم کنید تا صابون کاملاً حل‌شود
 4. قابلمه را از روی حرارت برداشته و در صورت تمایل اسانس را اضافه کنید
 5. یک قالب مانند ظرف کیک را با کاغذ پوستی بپوشانید
 6. مخلوط را درون قالب بریزید
 7. بگذارید صابون به مدت 48 ساعت سخت شود
 8. پس از اینکه سخت شد صابون را از قالب جدا کنید
 9. صابون را با یک چاقوی تیز خرد کنید
 10. میله‌های خرد‌شده را روی قفسه‌های خنک کننده قرار دهید
 11. بگذارید میله های صابون به مدت دو هفته بنشیند تا جامد باشند
 12. در ظروف نگهداری کنید

8. درمان ترک پاشنه

مزایای گلیسیرین برای مراقبت از پوست

پاشنه‌های ترک‌خورده یک مشکل شایع است و معمولاً فقط یک مسئله زیبایی است. با این حال، در برخی موارد ترک ممکن است عمیق و دردناک باشد. گلیسیرین به پوست کمک می‌کند تا احساس سلامتی و زیبایی بیشتری داشته‌باشد. شما می توانید گلیسیرین را با مخلوط کردن آن با کرم پا مرطوب‌کننده مورد علاقه خود هر شب قبل از خواب استفاده‌کنید و یا می‌توانید با این دستو‌ العمل ماسک پا را برای درمان پاشنه‌های ترک‌خورده امتحان کنید. برای شروع، شما نیاز دارید:

 • 2 قاشق غذا خوری گلیسیرین‌گیاهی
 • 2 قاشق چای‌خوری گلاب
 • 1 قاشق غذاخوری نمک
 • 2/1 فنجان آب لیمو
 • آب گرم
 • سنگ پا یا اسکرابر پا

پس از جمع‌آوری ترکیبات خود، این مراحل را انجام دهید:

 1. یک حوضچه را با آب گرم پر کنید.
 2. نمک، هشت تا 10 قطره آب لیمو، یک قاشق غذاخوری گلیسیرین و یک قاشق چای‌خوری گلاب را اضافه کنید.
 3. حدود 20 دقیقه پای خود را خیس کنید.
 4. پاشنه‌های پا و قسمت‌های پای خود را با استفاده از سنگ‌پا ماساژ دهید.
 5. یک قاشق چای‌خوری گلیسیرین، یک قاشق چای‌خوری گلاب و یک قاشق چای‌خوری آب‌لیمو را در یک کاسه مخلوط کنید.
 6. مخلوط را روی پاشنه خود بمالید.
 7. جوراب‌ها را بگذارید و یک شبه مخلوط را بگذارید.
 8. صبح‌ها پاها را با آب ولرم بشویید.
 9. گلیسیرین بدون GMO.

9. تهیه رژ‌گونه

این دستور‌العمل راه‌های جالب و آسان استفاده از گلیسیرین در مواد آرایشی را به شما نشان می‌دهد. تهیه لوازم آرایشی و بهداشتی خود در خانه با ترکیباتی که انتخاب می‌کنید ساده است. وقتی مواد آرایشی درست می‌کنید، دیگر لازم نیست نگران آنچه می‌خواهید روی پوست خود بکشید، باشید. همچنین، هنگامی که گلیسیرین را به لوازم آرایشی خانگی خود اضافه می‌کنید، از محصولات زیبایی که مرطوب‌کننده هستند نیز لذت می‌برید. این دستور العمل ساده برا تهیه رژ‌گونه را امتحان کنید، که نیازمند مواد زیر است:

 • 1 تا 2 قاشق غذا خوری گلیسیرین‌گیاهی
 • 1 چغندر قرمز، خرد‌شده
 • بطری شیشه‌ای، ضد حرارت

برای تهیه رژ‌گونه، این مراحل را انجام دهید:

 1. برش‌های چغندر و گلیسیرین را در ظرف شیشه‌ای قرار دهید
 2. ظرف را درون یک قابلمه آب جوش قرار دهید
 3. به مدت 20 تا 30 دقیقه بجوشانید
 4. مخلوط را درون یک ظرف شیشه‌ای قشار دهید
 5. پس از سرد شدن، یک قطره در کف دست خود قرار دهید
 6. با استفاده از نوک انگشتان، رنگ را به گونه‌های خود بمالید

بررسی و آنالیز گلیسیرین گیاهی

گلیسیرین ماده‌ای بی‌بو است و طعم ملایم و شیرینی با قوام شربت مانند دارد. خرید گلیسیرین گیاهی به ویژه در صنعت آرایشی محبوب است اما چندین کاربرد دیگر نیز دارد.

همچنین ممکن است مزایای سلامتی، از سلامتی پوست گرفته تا هیدراتاسیون بهتر و یک روده تقویت‌شده را به همراه داشته باشد. این مقاله به آنالیز گلیسیرین گیاهی و بررسی کاربردها، فواید و عوارض جانبی آن می‌پردازد.

گلیسیرین گیاهی چیست؟

گلیسیرین یک الکل قند است که از محصولات حیوانی، گیاهان یا نفت حاصل می‌شود.گلیسیرین گیاهی از روغن‌های گیاهی تهیه می‌شود. گفته می‌شود بیش از دو قرن پیش با گرم کردن مخلوطی از روغن زیتون و مونواکسید سرب به طور تصادفی کشف شده است.

اما تنها در اواخر دهه 1800 هنگامی که برای اولین‌بار برای ساخت دینامیت مورد استفاده قرار گرفت، از نظر اقتصادی و صنعتی قابل توجه شد. گلیسیرین گیاهی با گرم کردن چربی‌های گیاهی سرشار از تری‌گلیسیرید – مانند روغن‌های نخل، سویا و نارگیل – تحت فشار یا همراه با یک قلیایی قوی مانند قلیاب ساخته می‌شود. این قلیا باعث می‌شود گلیسیرین از اسیدهای چرب جدا شود و با آب مخلوط شود و یک مایع بی‌بو، با طعم شیرین و مانند شربت را تشکیل دهد.

کاربردهای رایج گلیسیرین:

کاربردهای رایج گلیسیرین

 • گلیسیرین گیاهی به طور گسترده‌ای در صنایع غذایی، آرایشی و دارویی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • به عنوان مثال، اغلب برای کمک به ترکیب روغن و ترکیبات حاوی آب، شیرین کردن و مرطوب‌کردن محصول نهایی به غذاها اضافه می‌شود.
 • همچنین می‌توان از آن برای جلوگیری از شکل‌گیری کریستال‌های یخ در غذاهای منجمد مانند ماست یخ‌زده کم‌چرب، بستنی و سایر دسرها استفاده کرد.
 • گلیسیرین یک ماده رایج در داروهای درمانی از جمله داروهای قلب، شیاف‌ها، داروهای ضد‌سرفه و بی‌هوشی است.
 • علاوه بر ‌این، می‌توانید گلیسیرین گیاهی را در خمیر دندان بیابید، زیرا این امر به جلوگیری از خشک شدن خمیردندان کمک می‌کند.
 • علاوه بر این، معمولاً به صابون، شمع، لوسیون، دئودورانت اضافه می‌شود.

مزایای بالقوه:

گلیسیرین گیاهی به عنوان محصولی با فواید سلامتی فراوان مورد استفاده قرار می‌گیرد.با این حال، تنها چند مزیت توسط علم پشتیبانی می‌شود و مطالعات مرتبط به آن بسیار اندک است. به خاطر داشته باشید که مطالعات بیشتری در مورد فواید سلامتی آن مورد نیاز است.

ممکن است پوست را مرطوب کند:

گلیسیرین گیاهی به دلیل داشتن قدرت مرطوب‌کننده یک روش درمانی محبوب برای مراقبت از پوست است.تحقیقات نشان می‌دهد که استفاده از گلیسیرین بر روی پوست شما ممکن است به تدریج نرمی و صافی آن را بهبود ببخشد. در حقیقت، استفاده از کرم‌های حاوی گلیسیرین ممکن است در حداقل 10 روز هیدراتاسیون پوست را افزایش دهد.

در یک مطالعه، کرم ساخته شده از گلیسیرین نسبت به مواد ساخته شده از روغن سیلیکون یا اسید هیالورونیک در مرطوب کردن پوست و جلوگیری از ریزش رطوبت مؤثرتر بود.در یک مطالعه دیگر، اضافه‌کردن گلیسیرین به حمام آب‌گرم در بهبود سطح رطوبت پوست و محافظت در برابر تحریکات پوستی مؤثرتر از یک حمام آب گرم است.

ممکن است سلامت پوست را ارتقا بخشد:

گلیسیرین گیاهی ممکن است با کمک به تسکین سوزش پوست، محافظت در برابر عفونت و بهبود زخم منجر به سلامت بهتر پوست شود.مطالعات در مورد آنالیز گلیسیرین گیاهی نشان می‌دهد که استفاده از محصولات حاوی گلیسیرین ممکن است از پوست شما در برابر تحریک‌کننده‌ها و میکروب‌ها محافظت کند و همچنین پوست ملتهب یا زخم را تسکین دهد.

علاوه بر این، گلیسیرین گیاهی ممکن است به عنوان مانعی برای محافظت از پوست شما از عناصری از جمله باد و سرما عمل کند. در مطالعه دیگر گزارش شده ‌است که گلیسیرین گیاهی ممکن است در کاهش هوشیاری در افراد مبتلا به اگزما از یک دارونما موثرتر باشد. با این حال، به نظر می‌رسد هیچ تأثیری در ایجاد لکه، خارش، خشک‌شدن یا سوزش ندارد.

ممکن است یبوست را کاهش دهد:

گلیسیرین گیاهی ممکن است یبوست را تسکین دهد.به این دلیل است که می‌تواند آب را به روده شما بکشاند. این ماده دارای خاصیت ملین است و به شما کمک می‌کند تا مواد غذایی هضم‌شده راحت‌تر از طریق روده شما حرکت کنند.

به همین دلیل، اغلب گلیسیرین به عنوان شیاف استفاده می‌شود.در یک مطالعه، شیاف‌های گلیسیرین در کاهش یبوست ناشی از داروهای ضد درد نسبت به سایر ملین‌ها مؤثرتر بودند.از طرف دیگر، انما گلیسیرین در رفع تسکین یبوست نسبت به انما صابون مایع 5/16٪ مؤثر بود.

ممکن است باعث افزایش هیدراتاسیون و عملکرد ورزشی:

گلیسیرین همچنین ممکن است باعث افزایش هیدراتاسیون شود، که می‌تواند عملکرد ورزشی شما را بهبود بخشد.

کم‌آبی بدن می‌تواند عملکرد ورزشی را مختل کند، به ویژه هنگامی که از دست دادن عرق بیش از 2٪ از وزن بدن شما باشد. یک راهکار خوب برای جلوگیری از کم‌آبی، نوشیدن مایعات به اندازه کافی قبل و حین ورزش است. با این حال، نوشیدن در طی انواع خاصی از فعالیت‌های بدنی غیرممکن است.در چنین حالتی، نوشیدن مقدار زیادی از قبل کلیدی است.

مشکل نوشیدن مقادیر زیاد در مدت زمان کوتاه این است که بخش قابل توجهی از مایعات به طور کلی در یک ساعت بعد از طریق ادرار از بین می‌رود.

با این حال، در یک متاآنالیز، با اضافه کردن 2.4 گرم گلیسیرین در هر پوند از وزن بدن (1.1 گرم در کیلوگرم) به مسمویت آبی قبل از ورزش، باعث افزایش احتباس مایعات در مقایسه با آب به میزان 50٪ شد. گلیسیرین همچنین ممکن است به پیشرفت‌های اندک در عملکرد ورزشی منجر شود. در مطالعه دیگری، نوشیدنی گلیسیرین نیز در بهبود هیدراتاسیون ورزشکارانی که مقادیر قابل توجهی از طریق عرق کردن هنگام ورزش آب از دست داده‌اند، مؤثرتر از آب یا نوشیدنی ورزشی است.

اثرات جانبی بالقوه:

گلیسیرین گیاهی به طور کلی بی‌خطر تلقی می‌شود.گفته می‌شود، اگر گلیسیرین گیاهی به طور مستقیم بر روی پوست شما اعمال شود، ممکن است یک واکنش آلرژیک را تجربه کنید – بنابراین بهتر است با مقدار کمی شروع کنید تا ببینید چطور پوست شما واکنش نشان می‌دهد.

هنگام مصرف گلیسیرین گیاهی، ممکن است باعث:

 • سردرد
 • سرگیجه
 • حالت تهوع
 • استفراغ و تشنگی بیش از حد در برخی افراد شود.

از آنجا که گلیسیرین نوعی الکل قند است که بدن شما قادر به جذب آن نیست، مصرف زیاد – چه به تنهایی و چه از طریق غذاها – ممکن است منجر به گاز و اسهال شود.

خط پایان:

گلیسیرین گیاهی یک مایع شفاف، بی‌بو و شیرین است که از چربی‌های گیاهی حاصل می‌شود. آنالیز گلیسیرین گیاهی کمک بسیاری به ما در جهت شناخت و کاربرد این ماده در صنعت می‌کند.

این ماده به مواد غذایی، آرایشی و دارویی اضافه می‌شود و ممکن است مزایای سلامتی مانند پوست مرطوب و مقاوم، تسکین از یبوست، بهبود هیدراتاسیون و عملکرد بدنی بهتر را به همراه داشته باشد. اگر می‌خواهید گلیسیرین گیاهی را امتحان کنید، با مقدار کمی شروع کنید تا ببینید که چگونه واکنش نشان می‌دهید.

در این مقاله به آنالیز گلیسیرین گیاهی و کاربردهای آن پرداختیم. برای خرید محصولات می‌توانید از طریق صفحه درخواست محصول ثبت سفارش انجام دهید.

خرید محصولات:

شما می‌توانید برای تهیه محصولات به سایت پیشگامان شیمی مراجعه نمائید.این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

برچسب:

روال ثبت سفارش محصولات شیمیایی

با سلام و احترام ، روال ثبت سفارش مواد اولیه شیمیایی در شرکت پیشگامان شیمی به شرح زیر است. لطفا ابتدا با شماره تماس های زیر تماس گرفته ، بعد از مشاوره های لازم و پرسش و پاسخ های مورد نیاز جهت رفع ابهامات میتوان پیش فاکتور مورد نظر را صادر و روال پرداخت را طی کرد. در اخر هم با بارگیری و تحویل به مشتریان عزیز این پروسه به اتمام میرسد.

خرید مواد اولیه صنعتی ، خرید مواد اولیه آزمایشگاهی

درخواست مشاوره مواد شیمیایی

معرفی محصولات و خدمات پیشگامان

پیشنهاد میکنیم این مقالات را مطالعه کنید

پرسش و پاسخ مواد شیمیایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست