فرمولاسیون محصولات خودرو

فرمولاسیون پولیش ماشین

مواد تشکیل‌دهنده پولیش ماشین

پولیش اتومیل سطوح رنگ شده ماشین براق و تمیز می‌کند و باعث ایجاد یک لایه محافظ می‌شود. طیف گسترده‌ای از پولیش‌های اتومبیل در بازار موجود است.

این محصول به سه شکل مختلف یعنی خمیر، مایع و اسپری فرموله می‌شود. پولیش اتومبیل مدرن اغلب حاوی حداقل برخی از مواد زیر است:

سیلیکون‌ها

سیلیکون‌ها و مشتقات آن‌ها عملکرد عالی در فرمول‌های پولیشی دارند. از پلی دی متیل سیلوکسان‌ها و مشتقات مختلف آلی آن در این کاربرد استفاده می‌شود. به عنوان یک قاعده کلی، مایعات با ویسکوزیته بالاتر براقیت و دوام بیشتری می‌دهند اما پردازش آن‌ها دشوار است و به سختی قابل تخلیه و ریزش هستند.

فرمولاسیون و کاربرد مایعات با ویسکوزیته پایین راحت‌تر است. ترکیب امولسیون در فرمول بسیار آسان است. سیلیکون‌های دارای گروه عاملی آمین به طور گسترده‌ای برای دوام آنها و مقاومت در برابر شوینده استفاده می‌شوند. از رزین‌های سیلیکونی نیز می‌توان برای دوام آن‌ها نیز استفاده کرد. بنابراین به طور کلی، سیلیکون‌ها قابلیت دفع و محافظت از آب و همچنین براقیت و دوام را فراهم می‌کنند.

حلال‌ها

وظیفه اصلی حلال‌ها در محصولات پولیش اتومبیل تمیز کردن آلودگی سطح، چربی و جرم و آماده‌سازی سطح برای پرداخت است. آن‌ها همچنین به عنوان ناقل موم، سیلیکون و سایر مواد فعال روی سطح عمل می‌کنند.

حلال‌ها باید با دقت انتخاب شوند زیرا حلال‌های با مقدار KB زیاد می‌توانند به سطوح رنگ شده آسیب برسانند. معمولاً یک حلال با مقدار کمتر از 40 KB توصیه می‌شود. حلال‌های رایج عبارتند از: روح سفید، نفت سفید بی‌بو، نفت سفید معطر و نفتای VM&P.

واکس‌ها

از واکس‌ها به منظور کنترل ویسکوزیته فرمول، ایجاد سختی و مقداری براقیت در فیلم، بهبود امولسیون و پایداری امولسیون، کنترل جریان، بهبود کدری، تهیه روغن و افزایش دوام استفاده می‌شود.

واکس‌های رایج شامل کارنوبا واکس، پارافین و میکرو کریستالین وکس است. ترکیبی از دو یا چند موم چندین ویژگی دلخواه را به فرمول نهایی می‌دهد.

امولسیون‌کننده

برای تولید امولسیون‌های روغن در آب یا آب در روغن می‌توان از طیف گسترده‌ای از امولسیون‌کننده‌ها استفاده کرد. استرهای سوربیتان (شامل سوربیتان مونو اولئات، سوربیتان مونو استئارات، سوربیتان مونو لائورات)، الکل‌های آلکوکسیل شده، الکوکسیلات پلی دی متیل سیلوکسان‌ها و صابون‌های اسید چرب می‌توانند به عنوان امولسیون‌کننده استفاده شوند.

تعدادی از سورفکتانت‌ها دیگر از جمله آمفوتریک‌ها، سولفات‌های آلکیل، آلکانول آمیدها و آمین‌های چرب اتوکسیله نیز می‌توانند به عنوان امولسیون‌کننده استفاده شوند. از اسید اولئیک و اسید استئاریک نیز استفاده می‌شود.

ساینده‌های متداول

خاک رس‌های دارای دانه‌های ریز و محصولات خاک دیاتومه در محصولات پولیش برای از بین بردن فیلم‌های سخت و قیر از سطح ماشین استفاده می‌شود.

ساینده‌ها خراش‌های سطح و نقص‌های جزئی را از بین می‌برند و سطح را صاف می‌کنند.

انتخاب ساینده بستگی به نوع سطح پولیش دارد. اتومبیل‌های جدید با پوشش روشن به طور کلی به ساینده ملایم با اندازه ذرات بسیار ریز نیاز دارند. ساینده‌های با اندازه ذرات بزرگ تر ممکن است برای اتومبیل های قدیمی مناسب تر باشند.

غلیظکننده

بسته به مقدار و ترکیب فاز روغن در یک امولسیون روغن در آب، ممکن است یک ماده غلیظکننده مورد نیاز باشد یا نباشد. اگر مقدار فاز روغن قابل توجه باشد و حاوی مقدار زیادی واکس باشد، ممکن است فرمول به مواد غلیظکننده دیگری احتیاج نداشته باشد.

اگر فرمول آن رقیق باشد، نمی‌تواند مواد ساینده را در حالت تعلیق نگه دارد. در چنین مواردی ممکن است از غلیظکننده فاز آب استفاده شود. غلیظکننده‌های متداول شامل کارباپول، صمغ‌های سلولزی (شامل hpmc ،hec ،cmc) و سیلیکات آلومینیوم است.

انواع محصولات پولیش ماشین

  • مایع پولیش ماشین با براقیت بالا و مقاوم در برابر شوینده
٪ وزنیمواد تشکیل‌دهنده
5.8پارافین
32.1

وایت اسپریت بدون بو1

3.5پلی دی متیل سیلوکسان
4.7دایمتیکون 350
1.7اسید اولئیک
0.9مورفولین
10.0سیلیکات آلومینیوم بی آب
41.3آب
به مقدار کافینگهدارنده، اسانس، رنگ

1- وایت اسپریت (white Spirit) ماده‌ای است که از تقطیر مواد نفتی به وجود می‌آید که بعنوان تینر رنگ و حلالی ملایم از آن استفاده می‌شود. مانند حلال 402 و 403

  • خمیر پولیش ماشین با براقیت بالا و مقاومت در برابر شوینده
٪ وزنیمواد تشکیل‌دهنده
4.8پارافین
2.0موم کارناوبا
34.4وایت اسپریت (حلال 402 یا 403)
3.5پلی دی متیل سیلوکسان
4.3دایمتیکون 350
1.8دایمتیکون 100000
1.6اسید استئاریک
0.9مورفولین
10.0سیلیکات آلومینیوم بی آب
0.2کربومر
36.5آب
به مقدار کافینگهدارنده، عطر، رنگ.
  •  اسپری مایع و پولیش پاک‌کننده برای اتومبیل‌های دارای پوشش روشن جدید
٪ وزنیمواد تشکیل‌دهنده
10.0سیلیکون امولشن
90.0آب
به مقدار کافینگهدارنده ، عطر ، رنگ

منبع:

(جهت خرید مواد اولیه ساخت پولیش ماشین با کارشناسان ما تماس بگیرید.)

یک هفته ضمانت برگشت وجه
مشاوره تخصصی
ضمانت اصل بودن کالا
تضمین بهترین قیمت
ارسال به تمام نقاط
پرداخت شرایطی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonبرای مشاوره تماس بگیرید