مواد شیمیایی خوراکی

مواد شیمیایی بلوک‌های سازنده ضروری برای همه چیز در جهان هستند. تمام مواد زنده از جمله انسان، حیوانات و گیاهان از مواد شیمیایی تشکیل شده است. همه مواد غذایی از مواد شیمیایی تشکیل شده‌اند. مواد شیمیایی موجود در غذا تا حد زیادی بی ضرر و اغلب مطلوب هستند – به عنوان مثال، مواد مغذی مانند کربوهیدرات‌ها، پروتئین، چربی و فیبر از ترکیبات شیمیایی تشکیل شده‌اند. بسیاری از این موارد به طور طبیعی رخ می‌دهند و برخی دیگر به عنوان افزودنی‌های خوراکی به یک رژیم غذایی کامل و تجربه غذا خوردن ما کمک می‌کنند. در این محتوا مهمترین مواد شیمیایی خوراکی که به عنوان افزودنی غذایی استفاده می‌شوند معرفی می‌شوند.

مواد شیمیایی خوراکی چیست

مواد شیمیایی خوراکی مطابق با مجموعه‌ای از استانداردها و آزمایشات تک نگاری شناخته شده بین المللی برای خلوص و کیفیت مواد غذایی مانند نگهدارنده‌های ضد میکروبی، طعم دهنده‌ها، عوامل رنگی و مواد معدنی است.

شاید تعجب کنید که متوجه شوید مواد شیمیایی خوراکی در همه انواع صنایع چقدر رایج است. در ساده‌ترین تعریف، یک ماده شیمیایی خوراکی افزودنی است که برای مصرف بی‌خطر است. با افزودن این نوع مواد به محصولات خود، می‌توانید علاوه بر ایجاد طعمی متمایز، بافت را تغییر دهید، اسیدی کنید و غذاها و نوشیدنی‌ها را حفظ کنید. مواد شیمیایی می‌توانند نقش مهمی در تولید و نگهداری مواد غذایی داشته باشند. به عنوان مثال، افزودنی‌های غذایی می‌توانند ماندگاری غذاها را افزایش دهند. موارد دیگر، مانند رنگ‌ها، می‌توانند غذا را جذاب تر کنند. از طعم دهنده‌ها برای خوش طعم شدن غذا استفاده می‌شود. مکمل‌های غذایی به عنوان منبع تغذیه مورد استفاده قرار می‌گیرند.

خرید مواد شیمیایی خوراکی

انواع مواد شیمیایی خوراکی

شیمی از طرق مختلف به دنیای مدرن کمک کرده است. یکی از این کمک‌های مهم، ظهور مواد شیمیایی خوراکی در مواد غذایی روزمره ما بوده است. در واقع، سه عملکرد اصلی وجود دارد که مواد شیمیایی هنگام افزودن به غذا انجام می‌دهند که عبارتند از:

آنها به حفظ غذا کمک می‌کنند. بیشتر مواد غذایی فرآوری شده‌ای که در بازار پیدا می‌کنیم عمر مفیدی بین چند ماه تا حتی چند سال دارند. این تنها به این دلیل امکان پذیر است که ما مواد شیمیایی خوراکی را به عنوان نگهدارنده به این غذاها اضافه می‌کنیم.

گاهی اوقات می‌توان مواد شیمیایی را به غذا اضافه کرد تا ظاهر فیزیکی آن‌ها را بهبود بخشد. برخی از مواد شیمیایی به تولیدکنندگان کمک می‌کند تا جذابیت محصول را افزایش دهند و آن‌ها را برای مصرف کنندگان جذاب‌تر کنند. آنها یک هدف صرفاً آرایشی را انجام می‌دهند.

و البته، مواد شیمیایی نیز می‌توانند ارزش غذایی به غذاها اضافه کنند.

مواد شیمیایی موجود در غذا به عنوان افزودنی شناخته می‌شوند. در حال حاضر انواع مختلفی از افزودنی‌ها وجود دارد که برای مصرف انسان ایمن در نظر گرفته می‌شوند. اما همه اینها سالم تلقی نمی شوند. در اینجا چند ماده شیمیایی خوراکی که در غذا استفاده می‌کنیم آورده شده است:

  • رنگ‌های غذایی
  • شیرین کننده‌های مصنوعی
  • طعم‌های مصنوعی
  • عوامل تثبیت کننده
  • مواد نگهدارنده
  • مکمل
  • چربی‌های ترانس

مواد شیمیایی گرید غذایی

شیرین کننده‌های مصنوعی

به طور معمول برای شیرین کردن هر غذا یا نوشیدنی شکر اضافه می‌کنیم. همانطور که می‌دانیم شکر ساکارز است یعنی C12H22O11. ساکارز یک شیرین کننده طبیعی است که ما از منابع طبیعی مانند نیشکر به دست می‌آوریم. با این حال، ساکارز ارزش کالری بالایی دارد و در دوزهای بالا ناسالم در نظر گرفته می‌شود. بنابراین ما از شیمی برای یافتن جایگزین‌هایی مانند شیرین‌کننده‌های مصنوعی استفاده کردیم. در واقع چند ماده شیمیایی خوراکی وجود دارد که ما به عنوان شیرین کننده مصنوعی استفاده می‌کنیم. اجازه دهید نگاهی بیندازیم.

ساخارین

این اولین شیرین کننده شناخته شده است. نام شیمیایی ساخارین O-Sulfobenzimide و فرمول شیمیایی آن C7H5NO3S است. این یک شیرین کننده مصنوعی بسیار قوی است. ارزش غذایی آن صفر است و همچنین کالری ندارد. ساخارین پانصد برابر شیرین‌تر از نیشکر است. این ترکیب معمولا به صورت نمک سدیم آن (سدیم ساخارین) در بازار وجود دارد.

آسپارتام

نوع دیگر شیرین کننده مصنوعی آسپارتام با فرمول شیمیایی ‎C14H18N2O5 است. این یک متیل استر از دی پپتید فنیل آلانین یا اسید آسپارتیک است. تقریباً دویست برابر شیرین‌تر از شکر است. بنابراین ما از آن در مقادیر بسیار کم استفاده می‌کنیم و کالری آن را تقریباً صفر می‌باشد.

سوکرالوز

سوکرالوز جدیدترین جایگزین شکر است. این یک مشتق تری کلرو قند، یعنی ساکارز است. فرمول شیمیایی C12H19Cl3O8 است. سوکرالوز تقریباً دو برابر شیرین‌تر از ساکاریدها و حدود 320 تا 1000 برابر شیرین‌تر از قند نیشکر است. یکی از خواص سوکرالوز این است که در جریان خون ما تجزیه نمی شود. یعنی بدون کالری است. همچنین از آنجایی که یک ترکیب پایدار است، می‌توان از آن در پخت و پز و در محصولاتی که به ماندگاری بیشتری نیاز دارند استفاده کرد.(پیشنهاد می‌شود مطالعه شیرین کننده طبیعی جایگزین شکر)

جهت خرید شرین کننده های مصنوعی به لینک خرید آن‌ها در زیر مراجعه کنید:

طعم دهنده‌ها و آنتی اکسیدان‌ها

طعم دهنده به چیزی اطلاق می‌شود که طعم اصلی غذا را افزایش یا تغییر می‌دهد. از طعم دهنده می‌توان برای تضاد طعمی مانند افزودن لیکور به دسر استفاده کرد که هم طعم اضافه شده و هم طعم اصلی قابل درک است. یا می‌توان از طعم دهنده‌ها برای ایجاد طعمی منحصر به فرد استفاده کرد که در آن تشخیص طعم دهنده‌های جداگانه دشوار است.

اسید سیتریک

اسید سیتریک احتمالاً شناخته‌شده‌ترین ماده شیمیایی برای مواد غذایی است، زیرا در تعدادی از نوشیدنی‌ها (به ویژه نوشابه‌ها) و غذاها یافت می‌‌شود. شرکت‌ها از اسید سیتریک برای ایجاد طعم ترش به محصولات استفاده می‌‌کنند و در سراسر صنعت نوشیدنی بسیار محبوب شده است.

اسید فوماریک و اسید مالیک

به طور مشابه، اسید فوماریک و اسید مالیک در درجه اول برای طعم استفاده می‌شوند. اسید فوماریک به محصولات طعم میوه ای می‌دهد، در حالی که اسید مالیک، یک ترکیب آلی که طعم ترش را به میوه می‌دهد، نیز برای افزایش طعم استفاده می‌شود.

جهت خرید طعم دهنده ها به لینک خرید آن‌ها در زیر مراجعه کنید:

مهمترین ماده شیمیایی خوراکی

نگهدارنده‌های غذایی

غذا پس از مدتی به دلیل رشد میکروب‌ها و سایر میکروارگانیسم‌ها فاسد می‌شود. این فساد مواد غذایی را می‌توان با استفاده از مواد نگهدارنده مواد غذایی کنترل و به تعویق انداخت. برخی از نگهدارنده‌های طبیعی مانند نمک (NaCl)، شکر و برخی روغن‌ها (مانند روغن نباتی) وجود دارد. با این حال، گاهی اوقات برای افزایش ماندگاری مواد غذایی باید از نگهدارنده‌های شیمیایی استفاده کرد. به خصوص غذای بسته بندی شده که گاهی هفته‌ها و ماه‌ها بعد از تهیه آن مصرف می‌شود. در واقع، یکی از بزرگترین کاربردهای مواد شیمیایی خوراکی، به عنوان نگهدارنده مواد غذایی است.

رایج ترین ماده شیمیایی خوراکی که به عنوان نگهدارنده عمل می‌کند، بنزوات سدیم است. فرمول مولکولی بنزوات سدیم C7H5NaO2 است. این نمک اسید بنزوئیک و محصول حاصل از واکنش بین هیدروکسید سدیم و اسید بنزوئیک است. بنزوات سدیم یک نگهدارنده موثر برای غذاهای اسیدی است. از رشد میکروب‌هایی که باعث فساد غذا می‌شوند جلوگیری می‌کند. سایر نیترات‌ها (به عنوان مثال نیترات سدیم) و سولفیت‌ها (مانند سولفیت سدیم) نیز نگهدارنده‌های موثر مواد غذایی هستند. مانند تمام مواد شیمیایی خوراکی، استفاده از این ترکیبات در مقادیر کم، بی‌ضرر هستند. اما در مقادیر زیاد، می‌توانند اثرات بدی بر سلامت انسان داشته باشند.

فروش مواد شیمیایی خوراکی

از آنجایی که مواد شیمیایی خوراکی بسیار مهم هستند و می‌توانند کارهای زیادی انجام دهند، مهم است که بدانید شرکت‌های تولید کننده محصولاتی که خریداری می‌کنید از مواد با بالاترین کیفیت استفاده می‌کنند. شما می‌توانید برای داشتن بهترین انتخاب با کارشناسان ما در شرکت پیشگامان شیمی تماس بگیرید. شرکت پیشگامان شیمی با داشتن بیش از 10 سال تجربه در زمینه تامین مواد اولیه شیمیایی با بالاترین کیفیت از تولید کنندگان معتبر، شما را در این مسیر همراهی می‌کند. تامین و فروش مواد شیمیایی خوراکی و افزودنی‌های گرید غذایی خود را به ما بسپارید.

شماره های تماس : ۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲ – ۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷

سخن آخر

فراتر از طعم و مزه و نگهداری، مواد شیمیایی خوراکی با کیفیت بالا می‌توانند بافت، رنگ، ویسکوزیته و هر تعدادی از ویژگی‌های دیگر را تغییر دهند. ضخیم کننده‌ها، شیرین کننده‌ها، امولسیفایرها (در محصولاتی مانند سس مایونز، امولسیفایر آب و روغن را با هم مخلوط می‌کند) و رنگ‌های خوراکی تنها تعدادی از این مواد شیمیایی خوراکی هستند. این مواد شیمیایی خوراکی برای بسیاری از غذاها، نوشیدنی‌ها و محصولات مراقبت شخصی که در حال حاضر مصرف و استفاده می‌کنید، حیاتی هستند. به برچسب مواد در اطراف خانه نگاهی بیندازید. (چهت مطالعه و آشنایی بیشتر با مواد شیمیایی خوراکی به reddit مراجعه کنید.)

روال ثبت سفارش محصولات شیمیایی

با سلام و احترام ، روال ثبت سفارش مواد اولیه شیمیایی در شرکت پیشگامان شیمی به شرح زیر است. لطفا ابتدا با شماره تماس های زیر تماس گرفته ، بعد از مشاوره های لازم و پرسش و پاسخ های مورد نیاز جهت رفع ابهامات میتوان پیش فاکتور مورد نظر را صادر و روال پرداخت را طی کرد. در اخر هم با بارگیری و تحویل به مشتریان عزیز این پروسه به اتمام میرسد.

خرید مواد اولیه صنعتی ، خرید مواد اولیه آزمایشگاهی

درخواست مشاوره مواد شیمیایی

معرفی محصولات و خدمات پیشگامان

پیشنهاد میکنیم این مقالات را مطالعه کنید

پرسش و پاسخ مواد شیمیایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست