مواد اولیه صنعتیمواد اولیه شیمیایی

خرید آنتی اسکالانت فلوکن ۲۶۰

سفارش محصول تماس با کارشناس

خرید آنتی اسکالانت فلوکن ۲۶۰

شرکت پیشگامان شیمی با بهره گیری از دو دهه تحربه در واردات آنتی اسکالانت فلوکن ارائه دهنده محصولی با بهترین قیمت و کیفیت می باشد. برای دریافت اطلاعات بیش تر با آنالیز و خرید آنتی اسکالانت فلوکن ۲۶۰، با ما در این مقاله همراه باشید. هم چنین به دلیل موجود بودن نمونه های تقلبی آنتی اسکالانت فلوکن ۲۶۰ در بازار ایران ، جهت خرید آنتی اسکالانت فلوکن ۲۶۰ حتما به مراکز و وب سایت های معتبر شیمیایی مراجعه نمائید.

آنتی اسکالانت فلوکن ۲۶۰ (Flocon 260)

ایجاد ترسیب یعنی رسوب ذرات روی یک غشاء، که باعث مصدود شدن منافذ آن شود.

بدون استفاده ازبرخی ابزارهای مهار ترسیب، غشاهای اسمز معکوس (RO) و مجاری عبور جریان در عناصر غشا به دلیل رسوب گاز کم محلول، مانند کربنات کلسیم، سولفات کلسیم، سولفات باریم و سولفات استرانسیم، رسوب پیدا می‌کند. بیشتر آب‌های طبیعی حاوی غلظت‌های نسبتاً بالایی از یون‌های کلسیم، سولفات و بی‌کربنات هستند.

در عملیات نمک‌زدایی غشاء در نسبت بازیابی بالا، محدودیت‌های حلالیت گچ و کلسیت بیش از سطح اشباع منجر به تبلور در سطوح غشا می‌شود. انسداد سطح در نتیجه ترسیب منجر به کاهش شار نفوذ، کاهش کارایی فرآیند و افزایش هزینه‌های بهره‌برداری می‌شود.

اثرات ترسیب بر میزان نفوذ سیستم‌های RO در شکل زیر نشان داده شده است.

آنتی اسکالانت فلوکن 260
وارد کننده آنتی اسکالانت فلوکن ۲۶۰

همانطور که از نمودار مشخص است، دوره القایی کربنات کلسیم بسیار کمتر از زمان ترسیب سولفات‌های مانند سولفات کلسیم است. از نظر اقتصادی ترجیح داده می‌شود که از تشکیل ترسیب جلوگیری شود، حتی اگر پاک‌کننده‌های مؤثری برای رسوب ایجاد شده، وجود داشته باشد.

رسوب‌ها اغلب معابر تغذیه عناصر RO را مصدود می‌کند، تمیز کردن را دشوار و بسیار وقت‌گیر می‌کند. همچنین این خطر وجود دارد که رسوب‌ها به سطح غشا آسیب برساند.

به طور معمول سه روش برای کنترل ترسیب وجود دارد:

 • اسیدی شدن
 • سختی گیری تبادل یونی
 • آنتی اسکالانت

آنتی اسکالانت:

آن‌ها مواد فعال سطحی هستند که به سه روش اصلی با واکنش‌های رسوبی تداخل می‌کنند:

 1. مهار حد اشباع: این توانایی یک ماده آنتی اسکالانت برای نگهداری محلول‌های فوق اشباع نمک‌های دارای محدودیت در انحلال است.
 2. اصلاح کریستال: این خاصیت آنتی اسکالانت است که اشکال بلور را تحریف می‌کند و در نتیجه رسوب نرم و غیر چسبنده ایجاد می‌کند. همانطور که یک بلور در سطح زیر میکروسکوپی تشکیل می‌شود، گروه‌های منفی مستقر در مولکول آنتی اسکالانت به بارهای مثبت هسته رسوب ایجاد شده حمله می‌کنند و تعادل الکترونیکی لازم برای تکثیر و رشد بلور را قطع می‌کنند. هنگامی که با اصلاح کننده‌های کریستال درمان می‌شود، کریستال‌های رسوب حاصل مخدوش، به طور کلی بیضی شکل‌تر به نظر می‌رسند و کمتر فشرده می‌باشد.
 3. دیسپرس: دیسپرس کردن توانایی برخی از مواد آنتی اسکالانت در جذب بلورها یا ذرات کلوئیدی و بار آنیونی بالا است که تمایل دارد کریستال‌ها را جدا نگه دارد. بار آنیونی بالا همچنین ذرات را از بارهای آنیونی ثابت موجود در سطح غشا جدا می‌کند.

طی دو دهه گذشته نسل جدید آنتی اسکالانت‌ها به صورت تجاری ظهور کرده‌اند که در آن مواد موثره، بیشتر مخلوطی از پلی کربوکسیلات‌ها و پلی‌آکریلات‌های با وزن مولکولی مختلف هستند.

روش‌های محاسبه برای پیش‌بینی احتمال تشکیل ترسیب وجود دارد. استفاده از این پیش بینی‌ها به تجزیه و تحلیل به روز آب و دانش پارامترهای طراحی سیستم بستگی دارد. نوع و دوز آنتی اسکالانت بر اساس تجزیه و تحلیل مواد معدنی در این مرحله است.

یافتن بهینه‌سازی درمان آنتی اسکالانت با توجه به نوع و دوز، شناسایی ماده آنتی اسکالانت مناسب و نوع رابطه دوز-القا برای سطح اشباع فوق‌العاده مهم است.

آنتی اسکالانت فلوکن 260
وارد کننده آنتی اسکالانت فلوکن ۲۶۰

آنتی اسکالانت برای کاربرد تصفیه آب با اسمز معکوس چگونه کار می‌کند؟

آنتی اسکالانت پیش تصفیه‌ای است که قبل از ورود آب خوراک به غشاهای RO به آب خوراکی تزریق می‌شود. وجود آن واکنش بین منیزیم کلسیم و بی کربنات را به تأخیر می‌اندازد. از آنجا که طول آب در سیستم غشا در طی درمان نسبتاً کوتاه است، از تشکیل رسوب جلوگیری می‌شود.

آنتی اسکالانت فلوکن ۲۶۰ (Flocon 260)

آنتی اسکالانت فلوکن ۲۶۰ (Flocon 260) نوعی ماده شیمیایی می‌باشد که برای جلوگیری از ایجاد رسوبات و گرفتگی غشاهای دستگاه تصفیه آب‌های صنعتی بکار برده می‌شود. افزودنی‌های ضد عفونی‌کننده که به عنوان پیش آزمون برای سیستم‌های اسمز معکوس استفاده می‌شوند، در جلوگیری از پوسته پوسته‌شدن غشا بسیار مؤثر هستند. آنتی اسکالانت فلوکن ۲۶۰ یک محلول آبی از یک پلی کربوکسیلیک اسید تخصصی است که که در کنترل رسوب نمک‌های تشکیل دهنده رسوب غیر آلی و رسوب ذرات روی سطوح غشا بسیار مؤثر است. آنتی اسکالانت فلوکن ۲۶۰ رسوب CaCO۳ ،CaSO۴ ،BaSO۴ ،SrSO۴ و CaF۲ را کنترل خواهد کرد.

آنتی اسکالانت فلوکن ۲۶۰ تحت شرایط نرمال تحت تأثیر کلر و سایر اکسید کننده‌های بیوسید قرار نمی‌گیرد. می‌توان آن را در سیستم‌های غشایی با استفاده از کلر و متابی سولفیت‌سدیم مورد استفاده قرار داد. این یک محلول آبی اسید آلی است و به همین ترتیب در شکل خالص آن خورنده است. بنابراین باید تجهیزات دوزدار مقاوم در برابر خوردگی استفاده شود. نمونه‌هایی از مواد مناسب از فولاد ضد زنگ ۳۱۶L  یا پلاستیک‌هایی مانند GRP،PVC و PE استفاده می‌شود. این محصول در هر نسبتی در آب قابل انحلال است.

آنتی اسکالانت فلوکن 260
وارد کننده آنتی اسکالانت فلوکن ۲۶۰

خصوصیات آنتی اسکالانت فلوکن ۲۶۰

موارد زیر خصوصیات معمول Flocon 260 است.

ظاهر مایع زرد کمرنگ
بوی ناچیز
حداکثر pH ۲.۰
محتوای جامد ۳۳ تا ۳۷٪  w/w
وزن مخصوص در ۲۰/۲۰ درجه سانتیگراد ۱.۱۵۰ تا ۱.۱۶۵
محدوده نقطه جوش ۱۰۰ تا ۱۰۲ درجه سانتی‌گراد
محدوده نقطه انجماد ۰ تا -۱۰ درجه سانتی‌گراد

 واکنش شیمیایی آنتی اسکالانت فلوکن ۲۶۰

در شرایط عادی استفاده، فلوکون ۲۶۰ تحت تأثیر کلر یا سایر بیوسیدهای اکسید کننده قرار نمی‌گیرد. Flocon 260 ممکن است در سیستم‌های غشایی با استفاده از کلر و متابی سولفیت سدیم استفاده شود.

کاربرد و مزایای آنتی اسکالانت فلوکن ۲۶۰:

 • کنترل دفع اسیدهای فرمولاسیون غیر وراژیک و ایجاد ذرات بر روی سطح مایع است.
 • جلوگیری از ایجاد رسوبات و گرفتگی ممبران‌های دستگاه تصفیه آب‌های صنعتی
 • فلوکون۲۶۰  یک آنتی اسکالانت چند منظوره و ضد فیلتر برای سیستم‌های اسمز معکوس است.
 • موثر در کنترل هر دو کریستالیزاسیون و ذرات ریختگی سطوح غشاء.
 • در مقابل فرسایش سیلیس مؤثر است.
 • دارای تأیید سازگاری از تولید کنندگان غشاء است.
 • به استاندارد ANSI / NSF 60 برای استفاده در سیستم‌های اسمز معکوس تولید می‌شود.
آنتی اسکالانت فلوکن 260
وارد کننده آنتی اسکالانت فلوکن ۲۶۰

تفاوت بین آنتی اسکالانت فلوکن ۲۶۰ / دیسپرس کننده و منعقد کننده

آنتی اسکالانت فلوکن ۲۶۰ برای جلوگیری از رسوب سختی آب در هنگام تصفیه آب با اسمز معکوس استفاده می‌شود. این آنتی اسکالانت همچنین حاوی ماده پراکنده کننده‌ای است که مانع واکنش آهن یا آلومینیوم موجود در آب با آنتی اسکالانت شده و بی اثر کردن آن می‌شود.

از طرف دیگر، منعقد کننده برعکس عمل می‌کند. این ماده برای ایجاد لخته شدن و نشستن مواد جامد معلق که ممکن است در آب وجود داشته باشد، استفاده می‌شود. منظور ما از انعقاد این است که ذرات بسیار ریز مواد معلق در کنار هم قرار می‌گیرند و به یک خوشه بزرگتر تبدیل می‌شوند که راحت‌تر از ذرات معلق کوچکتر ته‌نشین می‌شوند. ذرات معلق ریز موجود در آب معمولاً دارای بار الکتریکی هستند. انعقاد، حذف بار را تسهیل می‌کند و اجازه می‌دهد ذرات لخته شده و ته نشین شوند. به طور خلاصه، از ماده منعقد کننده برای حذف مواد جامد معلق استفاده می‌شود.

در فرآیند غشایی، از منعقد کننده‌ها فقط در شرایط نادر استفاده می‌شود. بسیاری از مواد منعقد کننده می‌تواند برای غشاها مضر باشد. از منعقد کننده‌ها معمولاً در سیستم های تصفیه آب شهری استفاده می‌شود.

به طور خلاصه: از آنتی اسکالانت برای سختی استفاده می‌شود که در آب حل می‌شود و از ماده منعقد کننده برای مواد جامد معلق استفاده می‌شود.

سلامت و امنیت آنتی اسکالانت فلوکن ۲۶۰

آنتی اسکالانت فلوکن ۲۶۰ یک محلول آبی حاوی پلی کربوکسیلیک اسید است. از نتایج مطالعات حاد، در گروه مواد غیر سمی طبقه‌بندی می‌شود.

آنتی اسکالانت فلوکن 260
وارد کننده آنتی اسکالانت فلوکن ۲۶۰

آنتی اسکالانت فلوکن ۲۶۰ از کجا بخریم؟

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصولآنتی اسکالانت فلوکن ۲۶۰ بار برند شرکت BWA انگلیسی مورد نیاز را بهترین قیمت و بهترین کیفیت در بسته‌بندی‌های ۲۵ کیلوگرمی تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

شما مشتریان عزیز جهت خرید سالیسیلیک اسید، خرید اسید سولفونیک، خرید تگزاپن، خرید پلی وینیل الکل، خرید ستیل الکل، خرید سدیم لوریل سولفات، خرید کلرهگزیدین، خرید مونو سدیم گلوتامات، خرید هیدروکسی پروپیل متیل سلولز، خرید هیدروکسید پتاسیم، خرید سدیم ساخارین، خرید گوارگام، خرید متیل پارابن با ما تماس بگیرید.

قیمت‌های عرضه شده توسط این شرکت همیشه پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید. برای سفارش این محصول با مشاوران مجموعه تماس حاصل فرمایید.

سایر محصولات ما: ژلاتین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
برای مشاوره تماس بگیرید