چگونه الزامات برچسب FDA بر محصولات فاقد گلوتن در سال 2021 تأثیر می گذارد؟

 1. صفحه اصلی
 2. اخبار و رویدادها
 3. چگونه الزامات برچسب FDA بر محصولات فاقد گلوتن در سال 2021 تأثیر می گذارد؟
 • اگر سال 2020 به دلیل COVID-19 سال عدم اطمینان از زنجیره تأمین بود، ممکن است سال 2021 سالی باشد که شفافیت در برچسب‌گذاری مواد غذایی، به ویژه برای محصولات فاقد گلوتن، در مرحله اصلی است.

  الزامات برچسب FDA بر محصولات فاقد گلوتن

  حتی در بهترین زمان‌ها، برچسب‌گذاری مواد غذایی تحت تغییرات نظارتی است، اما سال گذشته با دو حکم FDA قابل توجه بود که تولید کنندگان محصول باید در این سال جدید مراقب آن باشند.

  در حالی که FDA محدودیت در زمینه برچسب زدن به محصولات تخمیر شده / هیدرولیز شده بدون گلوتن را تشدید کرده است، آژانس همچنین یک قانون موقت را منتشر کرده است که نیازهای ذکر شده برای جایگزینی در لیست مواد تشکیل‌دهنده را آرام می‌کند و باعث نگرانی گروه‌های سلیاک می‌شود.

  FDA از سال 2013، زمانی كه آژانس استاندارد جدیدی را ارائه كرد كه محصولات با برچسب فاقد گلوتن حاوی كمتر از 20 ppm گلوتن را ارائه می‌داد، نقش عمده‌ای در برچسب‌گذاری مواد غذایی برای محصولات فاقد گلوتن داشته است.

  ایجاد استاندارد تا حد زیادی به دلیل فشار مصرف‌کنندگان بود، آن‌ها می‌خواستند اطمینان حاصل کنند که محصولات دارای برچسب فاقد گلوتن مطابق با این ادعاها هستند و کالاهای حاوی گلوتن یا مواد حساسیت زا مانند گندم به وضوح برچسب‌گذاری شده اند. اما صنایع غذایی تشخیص دادند که “گلوتن صفر” قابل اندازه گیری نیست و درخواست کرد که FDA آستانه کمی برای محصولات فاقد گلوتن تعیین کند.

  چگونه الزامات برچسب FDA بر محصولات فاقد گلوتن در سال 2021 تأثیر می گذارد؟

  آستانه FDA 20 ppm بر اساس ارزیابی ایمنی FDA نبوده است، که نشان می‌دهد “حد نگرانی” برای اثرات سو سلامتی در افراد مبتلا به بیماری سلیاک 01/0 تا 06/0 ppm است.

  به دلیل سطح بالای عدم اطمینان در مورد محاسبه “حد نگرانی” آن‌ها، و فقدان روش‌های تحلیلی که می‌توانند گلوتن را در آن سطح پایین تشخیص دهند، محدودیت 20 ppm FDA در عوض بر اساس تعیین محافظه کارانه آستانه آزمایش کیت است. با اطمینان می‌تواند پروتئین های گلوتن را تشخیص دهد.

  با این حال، بسیاری از کیت‌های آزمایش می‌توانند گلوتن را در سطوح پایین‌تر نیز شناسایی کنند، سازمان هایی مانند GFCO منجر به اتخاذ استانداردهای سختگیرانه‌تری برای تأیید محصولات به عنوان فاقد گلوتن می‌شوند. به عنوان مثال، GFCO برای تست 10 ppm یا کمتر به محصولات فاقد گلوتن نیاز دارد.

  از آنجا که اکثر کیت‌ها مبتنی بر آنتی‌بادی هستند، آن‌ها در شناسایی پروتئین‌های دست نخورده گلوتن به خوبی عمل می‌کنند اما پس از تجزیه پروتئین‌های باقی‌مانده از طریق تخمیر یا هیدرولیز، در شناسایی گلوتن باقی‌مانده کمتر موثر هستند.

  هنگامی که FDA دریافت که کیت‌های آزمایشی نمی‌توانند به طور قابل اعتمادی وجود گلوتن باقی‌مانده را تشخیص دهند، آژانس آیین نامه جدیدی را صادر کرد که نیاز است محصولات تخمیر شده / هیدرولیز شده با عنوان عاری از گلوتن از مواد اولیه‌ای که فاقد گلوتن هستند تهیه شود.

  برای انطباق با مقررات جدید، محصولاتی مانند آبجو و سس سویا – که غالباً از غلات حاوی گلوتن تهیه می‌شوند – باید از مواد جایگزین فاقد گلوتن تهیه شوند.

  در حالی که سس سویا و آبجو دو رایج‌ترین فرآورده‌های تخمیری تهیه شده از غلات حاوی گلوتن هستند، بسیاری از غذاها و نوشیدنی‌های دیگر در محدوده مقررات FDA قرار دارند، از جمله سرکه، پنیر، ماست، کیمچی، کلم ترش، ترشی و شراب. حتی اگر احتمال آلودگی با گلوتن در برخی از این محصولات بسیار کم است، تولیدکنندگان هنوز باید بتوانند مستند کنند که فقط از مواد اولیه بدون گلوتن برای مطابقت با مقررات FDA استفاده می‌کنند.

  توسعه‌دهندگان محصولات جدید همچنین باید توجه داشته باشند كه قانون FDA در آگوست سال 2020 شامل تقطیر است و به تولیدكنندگان اجازه می‌دهد تا محصولات مقطر – مثلاً سرکه – ساخته شده از جو، چاودار یا گندم را به عنوان فاقد گلوتن برچسب بزنند، زیرا فرآیند تقطیر باعث از بین رفتن همه مواد آثار پروتئین باقی‌مانده، و بنابراین گلوتن را از بین می‌برد.

  سه ماه پس از صدور حکم FDA، اداره مالیات و تجارت الکل و دخانیات (TTB) نیز از این الگو پیروی کرد و به شرکت‌ها اجازه داد تا حتی اگر از دانه‌های حاوی گلوتن ساخته شده باشند، از مواد تقطیر شده بدون گلوتن تبلیغ و برچسب بزنند.

  علاوه بر ایجاد الزامات واضح برای برچسب‌گذاری محصولات تخمیر شده / هیدرولیز شده، FDA با ارائه یک فرصت برای تولید کنندگان در مورد محدودیت کیت‌های تست بدون گلوتن آشنا شده است. علاوه بر این، اگرچه این مقررات مستندات جدیدی را اعمال می‌کند، اما از نظر امکانات تولید، تجهیزات، فرآیندها یا آزمایش، بار قابل توجهی تحمیل نمی‌کند.

  مقررات FDA شفافیت مورد نیاز در برچسب گذاری داخلی برای محصولات تخمیر شده / هیدرولیز شده را به ارمغان می‌آورد، اما تولیدکنندگان باید توجه داشته باشند که هنگام تولید محصولات بدون گلوتن برای صادرات، استانداردهای بین المللی برچسب زدن می‌توانند بسیار متفاوت باشند.

  به عنوان مثال، استرالیا تولید کنندگان را از برچسب زدن آبجو حذف شده از گلوتن به عنوان گلوتن منع می‌کند زیرا آبجوهای حذف شده از گلوتن ممکن است هنوز حاوی قطعات گلوتن باقی‌مانده باشند.

  از طرف دیگر، انگلستان به شركت‌های تولیدكننده نوشیدنی اجازه می‌دهد تا آبجوهای حذف شده از گلوتن را به عنوان عاری از گلوتن برچسب‌گذاری كنند، به شرط آنكه آبجو با تجزیه آنزیم تجزیه شود و گلوتن را تجزیه كند و آزمایش كمتر از 20 ppm را با آزمایش R5 ELISA (آزمایش ایمنی جاذب مرتبط با آنزیم‌ها) انجام دهد.

  اگرچه جامعه فاقد گلوتن از مقررات جدید محصولات تخمیر شده / هیدرولیز شده استقبال کرده است، اما گروه سلیاک نسبت به تغییر قانون اخیر دیگری که به تولیدکنندگان اجازه می‌دهد بدون به روزرسانی لیست مواد تشکیل‌دهنده، جایگزینی جزئی در مواد فاقد گلوتن ایجاد کنند بسیار ذوق زده شده است.

  قانون جدید به تولیدکنندگان توصیه می‌کند هنگام انجام این تغییرات مقررات آلرژن و گلوتن را در نظر بگیرند، اما راهنمایی اجباری نیست. در نتیجه، طرفداران سلیاک نگرانند که تولیدکنندگان بدون اطلاع مصرف‌کنندگان از سوئیچ، ناخواسته یک ماده حاوی گلوتن را جایگزین کنند.

  این قانون در روزهای ابتدایی COVID-19 معرفی شد، این قانون به عنوان یک تغییر موقتی برای رفع اختلالات زنجیره تامین ناشی از همه‌گیری در نظر گرفته شده بود. با این حال، FDA این قانون را بدون تعیین تاریخ پایان منتشر کرد و این قانون همچنان پابرجاست.

  برای اطمینان به مصرف‌کنندگان از اینکه محصولات واقعاً فاقد گلوتن هستند، طرفداران سلیاک به تولیدکنندگان توصیه می‌کنند هر زمان که ماده‌ای را جایگزین کنند، لیست مواد تشکیل‌دهنده را به روز کنند.با ورود به سال 2021، برچسب زدن محصولات فاقد گلوتن همچنان تمرکز اصلی گروه‌های حمایت و مصرف‌کنندگان خواهد بود.

  خواستار بهبود روش‌های آزمایش محصولات تخمیر شده / هیدرولیز شده و لیست مورد نیاز گندم و جو به عنوان منابع گلوتن می‌تواند بر نیازهای برچسب زدن بدون گلوتن در آینده تأثیر بگذارد. برای تولیدکنندگان، پیروی از تغییر قوانین بهترین راه برای جلب و حفظ اعتماد مصرف‌کننده و ایجاد بازار جدیدترین محصولات فاقد گلوتن است.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  برچسب:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این فیلد را پر کنید
  این فیلد را پر کنید
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
  برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

  فهرست