مصرف زیاد سدیم و ادرار بیش از حد

بدن شما به مقداری سدیم نیاز دارد تا تعادل صحیح مایعات در بافت‌ها و خون شما حفظ شود، اگرچه نمک زیاد در رژیم غذایی شما می‌تواند خطر ابتلا به برخی شرایط سلامتی را افزایش دهد. مصرف مقادیر زیاد سدیم ممکن است باعث افزایش میزان ادرار در کلیه‌های شما شود، در نتیجه منجر به وضعیتی بنام پلی‌اوریا می‌شود.

مصرف زیاد سدیم و ادرار بیش از حد

علاوه بر متعادل کردن مایعات بدن، سدیم همچنین به حمایت از عملکرد مناسب عضلات و تکانه‌های عصبی کمک می‌کند.اگرچه مقداری نمک برای سلامتی مطلوب لازم است، اما اکثر آمریکایی‌ها مقدار زیادی از این ماده مغذی را مصرف می‌کنند.طبق گفته MayoClinic.com، حداکثر مقدار سدیم توصیه شده برای اکثر بزرگ‌سالان 2300 میلی‌گرم در روز است.

بزرگسالان بالای 50 سال باید روزانه بیش از 1500 میلی‌گرم نمک مصرف نکنند. اکثر مردم در آمریکا حدود 3400 میلی‌گرم نمک در روز مصرف می‌کنند و این به طور منظم منتهی  به مصرف بیش از دو برابر مقدار توصیه شده این ماده معدنی می‌شود. نمک در رژیم غذایی شما می‌تواند باعث تشنگی بیش از حد شود و منجر به افزایش میزان آب مصرفی شما شود.

ادرار:

MedlinePlus ادرار بیش از حد را 2.5 لیتر یا بیشتر در روز تعریف می‌کند. بدن شما نمک را از طریق کلیه‌های شما پردازش می‌کند. هنگامی که سدیم بیش از حد مصرف می‌کنید، کلیه‌های شما از طریق تولید ادرار مقدار مازاد را دفع می‌کند. تشنگی بیش از حد یک پاسخ متداول به خوردن غذاهای شور است. افزایش مصرف مایعات منجر به افزایش تولید ادرار می‌شود.

ملاحظات:

اگرچه نوشیدن مایعات بیشتر در پاسخ به افزایش مصرف نمک یکی از دلایل اصلی تولید بیش از حد ادرار است، اما سایر شرایط می‌تواند باعث علائم پلی‌اوریا شود. علل شایع افزایش ادرار شامل دیابت، نارسایی کلیه، کم خونی داسی شکل و پولییدپسی روانی است. همچنین برخی از داروهای خاص ممکن است باعث افزایش ادرار شوند.

اقدامات احتیاطی:

علائم ادرار بیش از حد و تشنگی بیش از حدی که به کاهش سدیم در رژیم غذایی شما پاسخ نمی‌دهد، به پزشک خود اطلاع دهید. اگرچه تکرر ادرار می‌تواند آزاردهنده باشد، اما مصرف زیاد نمک نیز خطرات جدی برای سلامتی به همراه دارد. طبق تحقیقات مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، تحقیقات نشان می‌دهد که خوردن نمک زیاد می‌تواند فشار خون شما را بالا ببرد. CDC هشدار می‌دهد که فشار خون بالا در هر سال منجر به مرگ 400000 نفر می‌شود. مصرف نمک خود را با حذف نمک روی میز غذاخوری و خواندن برچسب‌های روی غذاهای فرآوری شده و بسته‌بندی‌شده کنترل کنید.

سایر محصولات:

شما می‌توانید برای تهیه محصولات به سایت پیشگامان شیمی مراجعه نمائید.این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

برچسب:

روال ثبت سفارش محصولات شیمیایی

با سلام و احترام ، روال ثبت سفارش مواد اولیه شیمیایی در شرکت پیشگامان شیمی به شرح زیر است. لطفا ابتدا با شماره تماس های زیر تماس گرفته ، بعد از مشاوره های لازم و پرسش و پاسخ های مورد نیاز جهت رفع ابهامات میتوان پیش فاکتور مورد نظر را صادر و روال پرداخت را طی کرد. در اخر هم با بارگیری و تحویل به مشتریان عزیز این پروسه به اتمام میرسد.

۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

۰۹۱۹۵۳۸۰۵۷۲

درخواست مشاوره مواد شیمیایی
درخواست مشاوره مواد شیمیایی

معرفی محصولات و خدمات پیشگامان

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست