هر‌آنچه راجع به منیزیم استئارات باید بدانید

آیا تاکنون فکر کرده‌اید که پوشش روی داروها و ویتامین‌های شما چیست؟ این ماده یک افزودنی ساخته‌شده از استئارات منیزیم است.استئارات منیزیم یک پودر ریز سفید رنگ است که به پوست شما می چسبد و هنگام لمس‌کردن آن چرب است.این نمک ساده است که از دو ماده تشکیل شده ‌است، چربی اشباع‌شده‌ای به نام اسید‌ استئاریک و منیزیم معدنی.

اسید‌ استئاریک همچنین در بسیاری از غذاها مانند:

  • جوجه
  • تخم‌مرغ
  • پنیر
  • شکلات
  • گردو
  • ماهی سالمون
  • روغن پنبه‌دانه
  • روغن نخل
  • روغن نارگیل

استئارات منیزیم معمولاً به بسیاری از مواد غذایی، دارویی و آرایشی اضافه می‌شود. در داروها و ویتامین‌ها، هدف اصلی آن عمل به عنوان روان‌کننده است.

عملکرد منیزیم استئارات

هر‌آنچه راجع به منیزیم استئارات باید بدانید

استئارات منیزیم افزودنی است که در درجه اول در کپسول‌های دارویی استفاده می‌شود.این ترکی یک “عامل جریان” محسوب می‌شود. این ماده مانع از چسبیدن مواد مجزا در کپسول به یکدیگر و جلوگیری می کند. به بهبود قوام و کنترل کیفیت کپسول‌های دارویی کمک می‌کند.

تولید کپسول‌های دارویی بدون استئارات منیزیم ممکن است، اما تضمین قوام و کیفیت آن کپسول‌ها دشوار‌ است. استئارات منیزیم برای تأخیر در تجزیه و جذب داروها استفاده می‌شود، بنابراین آن‌ها در ناحیه‌ای مناسب از روده جذب می‌شوند.

استئارات منیزیم چه خطراتی برای سلامتی دارد؟

به طور کلی استئارات منیزیم به عنوان ماده‌ای که مصرف آن بی‌خطر است، شناخته می‌شود.اگر زیاد مصرف شود، می‌تواند اثر ملین داشته ‌باشد. این ترکیب می‌تواند پوشش مخاط روده شما را تحریک کند. که باعث می‌شود روده شما دچار اسپاسم شود و باعث تحریک روده یا حتی اسهال گردد.

برخی از افراد در اینترنت ادعا می‌کنند که منیزیم استئارات عملکرد سلول T ایمنی بدن را سرکوب می‌کند و باعث می‌شود که یکپارچگی غشای سلولی در سلول‌های T کمکی شما ازبین برود.با این‌حال، هیچ مدرک علمی برای تأیید این ادعاها موجود نیست.

این ادعاها بر اساس یک مطالعه که مربوط به اسید‌ استاریک است، نه استئارات منیزیم. موش‌ها فاقد آنزیمی در سلول‌های T خود هستند که انسان‌ها دارند. وجود این آنزیم باعث می‌شود اسید‌ استئاریک برای مصرف ما بی‌خطر باشد.برخی از افراد همچنین ادعا كرده‌اند كه منیزیم استارات ممكن است در توانایی بدن شما در جذب محتویات كپسول‌های دارویی اختلال ایجاد كند. اما باز هم، هیچ مدرک علمی برای تأیید این ادعاها موجود نیست.

برخی افراد گزارش می‌دهند که نسبت به منیزیم استارات واکنش منفی دارند و هنگام حذف آن، احساس بهتری دارند. این افراد ممکن است نسبت به آن حساسیت داشته‌ باشند. ممکن است نسبت به منیزیم استارات حساسیت داشته ‌باشید و اجتناب از این افزودنی غذایی دشوار ‌است.

مصرف چقدر از آن بی‌خطر است؟

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) استئارات منیزیم را برای استفاده به عنوان یک افزودنی در مواد غذایی و مکمل‌ها تأیید کرده ‌است.براساس اطلاعات مرکز ملی فناوری بیوتکنولوژی، مصرف آن به میزان زیر 2500 میلی‌گرم (mg) به ازای هر کیلوگرم در روز در نظر گرفته می‌شود. برای یک بزرگسال 150 پوند، این معادل 170،000 میلی‌گرم در روز است.

تولید کنندگان کپسول و دارو به طور معمول تنها در محصولات خود از مقادیر کمی استئارات منیزیم استفاده می‌کنند. وقتی محصولات آن‌ها را با دوز توصیه‌شده مصرف می‌کنید، آن‌ها به اندازه‌ای استئارات منیزیم برای ایجاد عوارض جانبی منفی ندارند.

نکات کلیدی

هر آنچه را که در اینترنت می‌خوانید به عنوان حقیقت استفاده نکند.اگر در مورد افزودنی یا مکمل دیگری که در مورد مصرف آن فکر می‌کنید، نگرانی دارید، ابتدا تحقیقات خود را انجام دهید. اگر هیچ مطالعه تحقیقی برای پشتیبان‌گیری از ادعاهای مطرح شده در اینترنت وجود نداشته‌باشد، احتمالاً نادرست هستند.

اگر شک دارید با پزشک خود صحبت کنید.همیشه قبل از امتحان مکمل یا داروی جدید با پزشک خود مشورت کنید.اگرچه استارت منیزیم یکی از آن‌ها نیست، برخی از محصولات و ترکیبات می‌توانند بر چگونگی جذب دارو‌های بدن تأثیر بگذارند.پزشک شما می‌تواند در مورد مزایا و خطرات احتمالی افزودن یک مکمل یا داروی جدید به رژیم شما به شما کمک کند.

خرید محصولات:

شما می‌توانید برای تهیه محصولات به سایت پیشگامان شیمی مراجعه نمائید. این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
برچسب:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست