مواد اولیه لوازم آرایشیمواد اولیه شیمیایی

اتانول

سفارش محصول تماس با کارشناس

خرید اتانول ۹۶% طبی

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی نمایندگی فروش اتانول ۹۶ درصد از شرکت رازی می‌باشد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و خرید اتانول طبی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

به انگلیسی Ethanol
نام‌های دیگر الکل مطلق، الکل اتیلیک، EtOH الکل اتیلیک، الکل غلات
فرمول شیمیایی C2H6O
خلوص ۹۶%
گرید دارویی، آرایشی، غذایی
بسته‌بندی بشکه ۲۲۰ لیتری / گالن ۲۰ لیتری
محل تحویل تهران
کاربرد حلال
قیمت تماس بگیرید 📞

فروش اتانول

شرکت پیشگامان شیمی، از فعال‌ترین واردکنندگان و برترین در حوزه فروش مواد شیمیایی می‌باشد. این شرکت با چندین سال تجربه در حوزه خرید و فروش مواد اولیه دارویی و آرایشی اتانول طبی را با کیفیت و مناسب ارائه می‌دهد.

قیمت اتانول طبی ۹۶%

قیمت الکل اتانول ۹۶، همچنین به عنوان اتیل الکل شناخته می‌شود، مایعی قابل اشتعال بی‌رنگ است که طعم تندی دارد. این الکل که از طریق تخمیر تولید می‌شود، الکلی است که در نوشیدنی‌های الکلی یافت می‌شود و به عنوان حلال استفاده می‌شود.

خرید اتانول صنعتی با فرمول، C۲H۵OH یا C۲H۶O، که قابل اشتعال، بی‌رنگ و کمی سمی است. الکل نوشیدنی با تخمیر تولید می‌شود، هنگامی که گونه‌های خاصی از مخمر در غیاب اکسیژن قند را متابولیزه می‌کنند، آن‌ها اتانول و CO۲ تولید می‌کنند. اتیل الکل، الکلی است که در نوشیدنی‌های الکلی رایج یافت می‌شود. قابل اشتعال است و در آب حل می‌شود.

خرید اتانول
خرید اتانول خوراکی

در حالی که خرید اتانول خوراکی علاوه بر الکل کاربردهای زیادی مانند سوخت، سرکه، مواد اولیه و ضدعفونی‌کننده دست دارد.

خرید اتانول بدون تلخ کننده بیشتر به دلیل استفاده از الکل موجود در نوشیدنی‌های الکلی شناخته شده است. اتـانول هم به صورت پتروشیمی، هم از طریق هیدراتاسیون اتیلن و هم از نظر بیولوژیکی، با تخمیر قندها با مخمر تولید می‌شود.

اتانول از کجا بخریم؟

خرید اتانول، که همچنین به عنوان الکل اتیل، C2H5OH شناخته می‌شود، یک ترکیب قابل اشتعال بی‌رنگ و کمی سمی است که در تخمیر ساخته می‌شود و به عنوان حلال و ضد یخ استفاده می‌شود.

اتـانول، مایع روشن و بی‌رنگ که به سرعت از طریق دستگاه گوارش جذب می‌شود و در سراسر بدن توزیع می‌شود. این ماده فعالیت ضد باکتری دارد و اغلب به عنوان یک ماده ضد عفونی موضعی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به طور گسترده‌ای به عنوان یک حلال و نگه‌دارنده در آماده‌سازی دارویی و همچنین به عنوان ضدیخ در تولید مواد اولیه صنایع غذایی استفاده می‌شود.

این محصول به‌راحتی در آب و سایر ترکیبات ارگانیک قابل حل می‌باشد و همچنین از این محصول برای تهیه محصولات مراقبت شخصی و محصولات زیبایی به رنگ‌ها و فرآورده‌های گوناگون برای سوخت استفاده می‌کنند.

خرید اتانول
خرید اتانول

منشا “اتانول”

اتیل الکل در سال ۱۸۹۲ نام “اتانول” را به عنوان ترکیبی از کلمه “اتان” – نام زنجیره کربن – و “-ol” که برای الکل ختم می‌شود، بدست آورد. نام‌های رایج متیل الکل – متانول – و ایزوپروپیل الکل – ایزوپروپانول – از همین قوانین پیروی می‌کنند.

کاربرد و مزایای اتیل الکل:

محصولات مراقبت شخصی

خرید اتانول که یک عنصر رایج در بسیاری از محصولات آرایشی و زیبایی است. این عمل به عنوان یک رطوبت برای کمک به تمیز پوست، در لوسیون‌ها به عنوان یک نگه‌دارنده عمل می‌کند و این اطمینان را ایجاد می‌کند که مواد تشکیل‌دهنده لوسیون جدا نمی‌شوند و در اسپری‌ها برای کمک به رسیدن اسپری به مو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خرید اتانول
فروش اتانول ۹۶ درصد

از آن‌جا که اتیل الکل در کشتن میکروارگانیسم‌ها مانند:

  • باکتری‌ها
  • قارچ‌ها
  • ویروس‌ها

مؤثر است، این عنصر رایج در بسیاری از محصولات ضدعفونی‌کننده دست حضور دارد. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC) ایالات متحده توصیه می‌کند از دستگاه‌های ضدعفونی‌کننده دست در مواردی که صابون و آب در دسترس نیست استفاده شود.

محصولات خانگی

اتیل الکل به راحتی با آب و بسیاری از ترکیبات آلی مخلوط می‌شود و یک حلال موثر برای استفاده در رنگ‌ها، لاک‌ها و لاک الکل، و همچنین محصولات مراقبت‌ شخصی و مواد پاک‌کننده خانگی می‌سازد. به عنوان یک افزودنی برای تمیز کردن محصولات، و همچنین به عنوان یک نگه‌دارنده استفاده می‌شود، زیرا در از بین‌بردن موجودات زنده موثر است که می‌تواند به مصرف‌کنندگان نیز آسیب برساند.

افزودنی‌های مواد غذایی

به عنوان یک افزودنی غذایی، اتانول می‌تواند به توزیع مساوی رنگ‌ مواد غذایی و نیز افزایش طعم عصاره‌های غذایی کمک کند. به عنوان مثال، عصاره وانیلی، (ماده طعم دهنده غذایی رایج) از طریق پردازش لوبیا وانیل در محلولاتیل الکل و آب ساخته‌شده است. در ایالات متحده، اداره غذا و داروی (FDA) فقط در صورتی اجازه می‌دهد از وانیل به عنوان “عصاره” نام ببرید، که دارای پایه الکل یا اتانول باشد.

نوشیدنی‌های الکلی

نوشیدنی‌های الکلی از نظر محتوای اتیل الکل و مواد غذایی آن‌ها به میزان قابل توجهی متفاوت است. بیشتر نوشیدنی‌های الکلی را می‌توان به طور کلی به عنوان نوشیدنی‌های تخمیر شده، نوشیدنی‌هایی که با اثر مخمر روی مواد غذایی شیرین ساخته می‌شوند، یا به عنوان نوشیدنی‌های مقطر، نوشیدنی‌هایی که تهیه آن‌ها شامل غلظت اتانول در نوشیدنی‌های تخمیر شده با تقطیر است، طبقه بندی کرد.

محتوای اتیل الکل یک نوشیدنی معمولاً بر حسب کسر حجمی اتانول در نوشیدنی اندازه‎گیری می‌شود که به صورت درصد بیان می شود.

در چند نوشیدنی، اتیل الکل به روش دیگری غیر از تقطیر غلیظ می‌شود. کنیاک سیب به طور سنتی با تقطیر یخ زده ساخته می‌شود: آب از سیب تخمیر شده منجمد می‌شود و مایعات غنی از اتیل الکل بیشتری را پشت سر می‌گذارد. این نوع نوشیدنی ها نه تنها غنی از اتانول هستند بلکه از سایر شراب‌ها نیز شیرین ترند.

سوخت

بیش از ۹۷ درصد از بنزین ایالات متحده حاوی اتیل الکل است، معمولاً در مخلوطی به نام E10، که از ۱۰ درصد اتیل الکل و ۹۰ درصد بنزین تشکیل شده است، برای تأمین اکسیژن سوخت و کاهش آلودگی هوا استفاده می‎شود. طبق گزارش وزارت انرژی ایالات متحده، اتیل الکل دارای تعداد اکتان بیشتری نسبت به بنزین است و خواص مخلوط حق بیمه دارد. 

تفاوت بین الکل و اتیل الکل

تمایز بین الکل و اتانول بسیار ساده است. اتانول، یا اتیل الکل، تنها نوع الکلی است که می‌توانید بدون آسیب جدی به خود بنوشید، البته تنها در صورتی که دناتوره نشده باشد یا حاوی ناخالصی‌های سمی نباشد، قابل نوشیدن است. اتیل الکل را بعضی اوقات الکل دانه می‌نامند زیرا نوع اصلی الکلی است که از طریق تخمیر غلات تولید می‎شود.

متانول و ایزوپروپیل الکل

انواع دیگر الکل شامل متانول (متیل الکل) و ایزوپروپانول (الکل مالشی یا ایزوپروپیل الکل) است. “الکل” به هر ماده شیمیایی گفته می‌شود که دارای یک گروه عملکردی -OH (هیدروکسیل) متصل به یک اتم کربن اشباع شده باشد.

در بعضی موارد، می‌توانید یک الکل را جایگزین الکل دیگر کنید یا از مخلوط الکل‌ها استفاده کنید. با این حال، هر الکل یک مولکول مشخص است، با نقطه ذوب، نقطه جوش، واکنش پذیری، سمیت و سایر خواص خاص خود. اگر الکل خاصی برای پروژه ذکر شده است، جایگزینی نکنید. این امر به ویژه در صورتی که الکل در غذاها، داروها یا مواد آرایشی استفاده شود بسیار حائز اهمیت است.

می‌توانید تشخیص دهید که یک ماده شیمیایی الکلی است که دارای پایان “-ol” باشد. الکل‌های دیگر ممکن است نام‌هایی داشته باشند که با پیشوند هیدروکسی شروع می‌شوند. “هیدروکسی” در صورت وجود یک گروه عاملی با اولویت بالاتر در مولکول، به نظر می‌رسد.نتیجه نهایی این است که همه اتانول‌ها الکل هستند، اما همه الکل‌ها اتانول نیستند.

خرید اتانول
خرید اتانول

اثرات اتیل الکل بر سلامتی

اثرات اتانول بر سلامتی در کسانی که بیش از حد نوشیدنی‌های الکلی مصرف می‌کنند مشاهده می‌شود: حالت تهوع، استفراغ، سرگیجه، حتی فلج تنفسی. جدا از علائم مسمومیت در کوتاه مدت، مصرف زیاد و منظم الکل برای سلامتی در میان مدت و بلند مدت خطرناک است.

در حقیقت، سم‌شناسان و اپیدمیولوژیست‌ها دانش خوبی در مورد اثرات و مکانیسم‌های مصرف اتانول کسب کرده‌اند. سیروز کبدی، سرطان‌ها، اختلالات سیستم عصبی و سندرم الکل جنین جدی‌ترین آسیب شناسی ناشی از مصرف بیش از حد نوشیدنی‌های الکلی است.همچنین تشخیص داده شده است که استنشاق یا تماس پوست با بخارات الکل می‌تواند منبع تحریک موضعی باشد.

نتایج حاصل از تحقیقات انجام شده بر روی اثرات سلامتی اتانول

ارزیابی ریسک در محل کار

فراتر از نوشیدنی‌های الکلی، اتانول در بسیاری از محصولات حرفه‌ای یافت می‌شود: رنگ‌ها، لاک‌ها و جوهرها، محصولات حاوی الکل و سوخت‌های زیستی.بیش از ۶۵۰،۰۰۰ کارگر از طریق تماس پوستی و یا استنشاق به طور بالقوه در معرض اتیل الکل قرار می‌گیرند.

اثرات سمی اتیل الکل (به عنوان ماده سرطان‌زا یا تولید مثل) در ارتباط با مصرف نوشیدنی‌های الکلی کاملاً شناخته شده است. اتانول موجود در نوشیدنی‌های الکلی توسط آژانس بین المللی تحقیقات در مورد سرطان (IARC) به عنوان سرطان‌زا برای انسان ذکر شده است (گروه ۱).

برخلاف بلع، استنشاق در محیط کاری منجر به افزایش قابل توجه غلظت اتیل الکل در خون نمی‌شود، که مسئول بیشتر اثرات سمی است.

غلظت اتانول اتمسفر در محل کار به طور کلی کمتر از (۶ تا ۲۰ برابر) از حد مواجهه شغلی برای یک دوره هشت ساعته است (۱۹۰۰ میلی‌گرم در متر مکعب که فعلاً در حال اجرا است).

با این حال، غلظت بیش از این حد را می‌توان در مشاغل خاص، به ویژه در تقطیر صنعتی و تولید شراب مشاهده کرد. برای اطلاعات، غلظت اتانول در خون (اتانولمی) ناشی از استنشاق اتانول در یک محیط کار معمولاً بسیار کمتر (۵۰ تا ۲۵۰ برابر) از آستانه تعیین شده توسط حد مجاز رانندگی (۰.۵ گرم در لیتر ۱) است.علائم مسمومیت همراه با مواجهه حاد شغلی با غلظت بالای بخار اتیل الکل را نمی‌توان کنار گذاشت.

نتایج ارزیابی متخصص هیچ شواهدی از خطرات مزمن سلامتی به طور خاص مربوط به قرار گرفتن در معرض الکل در محیط کاری از طریق استنشاق یا تماس با پوست پیدا نکرد. در حقیقت، مقادیر برآورد شده برای اتانولمی در محیط‌های شغلی با بیشترین مواجهه با اتانولمی پایه (مقدار طبیعی موجود در بدن و بدون هیچگونه خوردن الکل طبی) قابل تشخیص نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
برای مشاوره تماس بگیرید