اسانس‌ آرایشی بهداشتیاسانس

اسانس گل محمدی

اسانس گل محمدی

از اسانس گل محمدی معمولاً در رایحه درمانی استفاده می‌شود. که از گیاه Rosa damascena گرفته شده است، حاوی ترکیبات معطر گل است. از آنجا که تصور می‌شود این ترکیبات دارای خاصیت درمانی هستند، از اسانس گل‌محمدی برای تعدادی از اهداف مرتبط با سلامتی استفاده می‌شود.

به گفته متخصصان آروماتراپی، استنشاق مولکول‌های اسانس یا جذب روغن‌ها از طریق پوست، پیام‌ها را به سیستم لیمبیک منتقل می‌کند، منطقه‌ای از مغز که مسئولیت کنترل احساسات و تأثیرگذاری بر سیستم عصبی را دارد. آن‌ها معتقدند که این پیام‌ها بر روی عوامل بیولوژیکی مانند ضربان قلب، سطح استرس، فشار خون، تنفس و عملکرد سیستم ایمنی تأثیر می‌گذارد.

کاربرد‌های اسانس گل محمدی:

محصولات مراقبت از پوست که حاوی اسانس گل‌محمدی هستند، به منظور آبرسانی پوست خشک، آکنه، کاهش علائم پیری، به حداقل رساندن ظاهر زخم‌ها و کمک به شرایطی مانند اگزما و روزاسه به طور مستقیم روی پوست استفاده می‌شود.اسانس گل‌محمدی معمولاً به عنوان داروی آروماتراپی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فواید سلامتی:

تحقیقات علمی که مزایای اسانس گل محمدی را بیان کند نسبتاً محدود است.در اینجا به برخی از یافته‌های کلیدی حاصل از تحقیقات علمی در مورد فواید سلامتی اسانس گل محمدی می‌پردازیم:

۱) استرس

طبق مطالعه‌ای که در سال ۲۰۰۹ انجام گرفت، اسانس گل محمدی ممکن است به کاهش استرس کمک کند.

۲) خواب

یک مطالعه کوچک که در سال ۲۰۱۴ منتشر شده است، نشان می‌دهد که اسانس گلاب ممکن است کیفیت خواب را در افرادی که در بخش مراقبت‌های جراحی بستری هستند بهبود دهد.

۳) اضطراب

چندین مطالعه مقدماتی نشان می‌دهد که روغن اسانس گل سرخ ممکن است در کاهش اضطراب کمک کند.

۴) علائم یائسگی

۵) گرفتگی قاعدگی و درد

۶) درمان میگرن

علاوه بر این، گفته می‌شود روغن اسانس گل رز باعث تقویت میل جنسی، کاهش استرس، تحریک گردش خون، تقویت حافظه و تقویت خلق و خوی می‌شود.

نکاتی درباره استفاده از اسانس گل محمدی:

هنگامی که با روغن‌ها حامل (مانند جوجوبا، روغن بادام‌ شیرین یا روغن آووکادو) ترکیب شود، اسانس گل‌محمدی را می‌توان مستقیماً روی پوست بمالید و یا به مقدار بسیار کمی به آب وان حمام اضافه کرد.

عوارض جانبی احتمالی مصرف اسانس گل محمدی:

قبل از استفاده روی پوست باید در روغن حامل رقیق شوند و نباید روی چشم یا غشاهای مخاطی قرار گیرند یا بیش از حد مورد استفاده قرار گیرند (روغن از طریق پوست جذب می شود و در صورت استفاده زیاد سمیت می‌تواند ایجاد شود). با هر روغن پایه خطر حساسیت به تماس وجود دارد. آزمایش پچ پوستی قبل از استفاده از هر نوع اسانس جدید توصیه می‌شود.

سایر محصولات:

شما می‌توانید برای تهیه محصولات به سایت پیشگامان شیمی مراجعه نمائید. این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
برای مشاوره تماس بگیرید