مواد شیمیایی مختل کننده غدد درون ریز

مواد شیمیایی مختل کننده غدد درون ریز

  • تحقیقات جدید نشان داده است که لوازم بهداشتی رایج ممکن است حاوی مواد شیمیایی مختل کننده غدد درون ریز باشند که بر هورمون‌های شما تأثیر بگذارد.
  • آن‌ها دریافتند افرادی که از مصرف محصولات با پارابن، تریکلوزان و رایحه پرهیز می‌کنند دو برابر بیشتر در گروه با کمترین مواد شیمیایی موجود در بدن قرار دارند.
  • با این حال، افرادی که سعی دراجتناب از BPA داشتند هنوز مقدار قابل توجهی از این ماده شیمیایی را در سیستم بدن خود داشتند.

در حالی که محصولات شستشویی که ما انتخاب می‌کنیم از نظر تئوری برای تمیز کردن بدن ما طراحی شده‌اند، این لزوما به معنای “تمیز بودن” محصولات نیست.

وقتی از محصولات حمام و لوازم آرایشی بهداشتی به عنوان “تمیز” یاد می‌شود، این بدان معناست که آن‌ها با تمرکز بر محیط و بدن ما ایجاد می‌شوند. محصولات تمیز فاقد برخی مواد شیمیایی به نام مواد شیمیایی مختل کننده غدد درون ریز، است که می‌تواند صدمه‌ای به بدن وارد کند.

مدت‌هاست که تحقیقات درباره مواد شیمیایی مختل کننده غدد درون ریز، در محصولاتی که روزانه استفاده می‌کنیم در دسترس بوده است. اما مطالعه جدیدی که توسط موسسه Silent Spring انجام شد، تأیید کرد که مصرف کننده‌هایی که از محصولات حاوی مواد شیمیایی مختل کننده غدد درون ریز، خاص اجتناب می‌کنند، میزان مواد شیمیایی در بدن آن‌ها به میزان قابل توجهی پایین‌تر است.

محققان عنوان می‌کنند که “این مطالعه تغییرات واقعی و فوری در بدن انسان را تقویت می‌کند که می‌تواند هنگام انجام اقدامات ایمن و ساده برای جلوگیری از قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی مختل کننده غدد درون ریز رخ دهد.”“شما می‌توانید سریعا تغییر سطح مختل کننده‌های، را در روز مشاهده کنید. و پس از آن اثرات میان مدت و بلند مدت ایجاد می‌شود. “

آنچه در این مطالعه یافت شد

مواد شیمیایی مختل کننده غدد درون ریز، مواد شیمیایی هستند که به طور گسترده‌ای در محصولات مراقبت شخصی و همچنین محصولات خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرند. محققان مراقب قرار گرفتن مردم در معرض مواد شیمیایی مختل کننده غدد درون ریز هستند، زیرا این مواد شیمیایی می‌توانند هورمون‌های بدن را مختل کرده و منجر به مشکلات سلامتی مانند اختلالات تولید مثل، بیماری تیروئید، آسم و سرطان‌ها شوند.

در مطالعه جدید، محققان تأثیر انواع مختلف محصولات حمام را در مواجهه با افراد ارزیابی کردند.محققان نمونه ادرار را از 726 شرکت کننده جمع آوری کردند که برای 10 اختلال، رایج مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.طبق گزارشی که در منابع علمی منتشر شده است، محققان دریافتند 87 درصد از شرکت کنندگان در حال پرهیز از برخی مواد شیمیایی مختل کننده غدد درون ریز در محصولات هستند.

هنگامی که محققان شرکت کنندگان را با یکدیگر مقایسه کردند، دریافتند افرادی که از مصرف محصولات با پارابن، تریکلوزان و رایحه پرهیز می‌کنند دو برابر بیشتر در گروه با کمترین “بار بدن” برای تمام مواد شیمیایی قرار دارند.

“بار بدن” اصطلاحی است که غالباً توسط گروه‌های محیطی به مقدار مواد شیمیایی که فرد ممکن است در معرض آن قرار گیرد یا سطح برخی از مواد شیمیایی در بدن گفته می‌شود.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC) به بررسی مقدار مواد شیمیایی در بدن فرد به عنوان نظارت بیولوژیکی به عنوان منبع معتبر اشاره دارد.

“این تقریباً بخشی از درک عمومی ما خواهد بود که محصولات روزمره در قرار گرفتن ما در معرض مواد شیمیایی مختل کننده غدد درون ریز، نقش دارند.”

مواد شیمیایی مختل کننده غدد درون ریز
مواد شیمیایی مختل کننده غدد درون ریز

مشکل BPA

در حالی که افرادی که سعی در اجتناب از برخی مواد شیمیایی داشتند به طور کلی علائمی از این مواد شیمیایی در سیستم خود داشتند، اما در مورد همه مواد شیمیایی صدق نمی‌کرد.

محققان دریافتند که هنوز افرادی که سعی در اجتناب از محصولات حاوی بیسفنول A ((BPA داشتند با خوردن غذا در ظروف پلاستیکی یا آشامیدن از قوطی‌های فلزی، سطوح مشابه با افرادی که از این ماده شیمیایی اجتناب نکرده‌اند، است. این بدان معناست که این مواد شیمیایی به روش‌های دیگری مصرف می‌شود که ممکن است مردم از آن اطلاع نداشته باشند.

محققان دریافتند: “اگرچه 86 درصد از شرکت کنندگان در این مطالعه پرهیز از BPA گزارش کردند، اما غلظت BPA، BPF و BPS در ادرار تفاوت معناداری در میان اجتناب کنندگان و افراد غیر اجتناب کننده وجود نداشت.”

از چه مواد شیمیایی مختل کننده غدد درون ریز باید اجتناب کنید؟

مواد شیمیایی که محققان آزمایش کردند شامل موارد زیر است:

پارابن‌ها یکی از محبوب‌ترین مواد نگهدارنده‌ای هستند که در محصولات دارویی آرایشی و بهداشتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. آنها همچنین به راحتی جذب بدن انسان می‌شوند.طبق یک مطالعه در سال 2019، پارابن‌ها با فعالیت مواد سرطان‌زا، ناباروری، اسپرماتوژنز و اختلالات روانشناختی و اکولوژیکی مرتبط هستند.

وقتی به دنبال پارابن روی برچسب مواد هستید، به دنبال متیل پارابن، پروپیل پارابن، ایزوپارابن یا بوتیل پارابن باشید.از BPA برای ساخت پلاستیک‌های پلی کربنات و رزین‌های اپوکسی استفاده می‌شود که در بسیاری از بسته‌بندی‌ها وجود دارد. همچنین در لوازم بهداشتی و محصولات بهداشتی زنانه یافت می‌شود.

مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که BPA ممکن است با گیرنده‌های هورمونی مانند گیرنده‌های تیروئید تعامل داشته باشد که می‌تواند عملکرد آن‌ها را تغییر دهد.BPA در پلاستیک پلی کربنات یافت می‌شود و اغلب در ظروف نگهداری مواد غذایی، نوشیدنی‌ها و کالاهای مصرفی استفاده می‌شود.

به دنبال محصولاتی باشید که دارای برچسب بدون BPA باشند. اگر هیچ برچسبی وجود ندارد، به یاد داشته باشید که پلاستیک‌هایی که با کد بازیافت 3 یا 7 مشخص شده ‌اند ممکن است BPA در آن‌ها وجود داشته باشد.

تریکلوزان یک ماده ضد میکروبی است که در محصولات مراقبت شخصی استفاده می‌شود. این ترکیب به راحتی در پوست جذب می‌شود و طبق مطالعات انجام شده، نشان می‌دهد که قرار گرفتن در معرض این ترکیب می‌تواند منجر به مشکلات تولید مثل شود و همچنین ممکن است بر پاسخ ایمنی و عملکرد قلب و عروق تأثیر بگذارد.

مواد شیمیایی مختل کننده غدد درون ریز
مواد شیمیایی مختل کننده غدد درون ریز

بنزوفنون -3 برای محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش (UV) در کرم‌های ضد آفتاب و مواد آرایشی استفاده می‌شود. با این حال، یک منبع معتبر در مجله بین المللی تحقیقات محیطی و بهداشت عمومی نشان داده است که این مواد شیمیایی مختل کننده غدد درون ریز، در اختلال در سیستم هیپوتالاموس-هیپوفیز-غدد جنسی نقش دارد، که سیستم تولید مثل و سیستم ایمنی بدن را تنظیم می‌کند.

مواد شیمیایی مختل کننده غدد درون ریز دیگری که کارشناسان پیشنهاد می‌کنند از آن اجتناب کنید، فتالات است. طبق مطالعات انجام شده، فتالات‌ها مواد شیمیایی مختل کننده، هستند که با از دست دادن بارداری مرتبط هستند.

آن‌ها ممکن است به عنوان “عطر” در انواع محصولات ذکر شده باشند. فتالات‌ها گروهی از مواد شیمیایی هستند که در آن‌ها کلمه “فتالات” وجود دارد. آن‌ها را می‌توان در لاک ناخن، اسپری‌های مو، لوسیون‌های بعد از اصلاح، صابون ها، شامپوها، عطرها و سایر وسایل بهداشتی یافت.

“تا چه اندازه [مواد شیمیایی مختل کننده غدد درون ریز] بر مواردی مانند پتانسیل افزایش انواع خاصی از سرطان، آسم، اوتیسم یا مسائل عصبی تأثیر می‌گذارد – این در نهایت جایی است كه مطالعاتی مانند این مورد انواع این سوالات را ایجاد می‌كند و این نوع تحقیق را ضمانت می‌كند.”

چه محصولی را باید انتخاب کنید؟

اینجا جایی است که همه چیز در مورد زیبایی پاک است. انتخاب محصولات بهداشتی و لوازم آرایشی تمییز یکی از روندهای سریع رشد است.“زیبایی پاک” به محصولاتی گفته می‌شود که بدون موادی ساخته شده‌اند که به سلامتی شما آسیب می‌رسانند.

این ترکیبات شامل سولفات‌ها، پارابن‌ها، فتالات‌ها، روغن معدنی، رتینیل پالمیتات، قطران ذغال سنگ، هیدروکینون، تریکلوزان، تریکلوکاربان، فرمالدئید و آزاد کننده فرمالدئید و کلیه عطرهای مصنوعی است.به خاطر داشته باشید که “پاک” اصطلاحی تعیین شده از طرف دولت نیست و هنوز بحث‌های زیادی بین گروه‌ها برای لغو تعریف رسمی وجود دارد. اما اساساً حرکت تمیز در مورد افزایش آگاهی از آنچه در بدن خود قرار داده‌ایم است.

معرفی محصولات و خدمات پیشگامان

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست