پودر سفیده تخم مرغ

درد پس از تمرین‌های سخت بسیار آزاردهنده است. به خصوص اگر از قبل هم دچار کمبود پروتئین باشید! اما پودر سفیده تخم مرغ ممکن است در این مسیر کمی التیام بخش باشد. پودر سفیده تخمه مرغ برای بدنسازی، آشپزی و… بسیار مفید است. چرا که درون خود پروتئین، ویتامین B، آهن و فسفر دارد. اما مصرف این محصول به تنهایی ممکن نیست. عمده‌ترین خریداران این پودر، شرکت‌های تولید کننده مکمل خوراکی هستند.

خرید پودر سفیده تخمه مرغ پگاه و دیگر برندهای معتبر با کمک پیشگامان شیمی ممکن است. شما عزیزان می‌توانید این محصولات را با کمترین قیمت و بیشترین کیفیت از این مجموعه تهیه کنید. کافی است با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید. این کارشناسان علائه بر ارائه مشاوره رایگان، آماده ثبت سفارش شما عزیزان می‌باشد.

خواص پودر سفیده تخم مرغ

سفیده تخم مرغ یکی از مهم‌ترین منابع پروتئین می‌باشد که برای بافت‌های بدن لازم است. از این رو پودر سفیده تخم مرغ نیز سرشار از پروتئین‌های مورد نیاز بدن و آرژینین است. این محصول برای افرادی که در هضم مواد پروتئینه از جمله لاکتوز مشکل دارند بهترین جایگزین است.

پودر سفیده تخم مرغ
پودر سفیده تخم مرغ

پودر سفیده تخم‌مرغ تقریباً ۸۵ درصد پروتئین دارد که مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:

  • اووموکوئید
  • لیزوزیم
  • اوآلبومین
  • اووموسین
  • کونالبومین

پودر سفیده تخمه مرغ برای ورزشکاران

به طور کلی زمانی که بدنسازان تمرین می‌کننند؛ رشته‌های پروتئینی درون ماهیچه‌های آن‌ها آسیب می‌بیند. اما بدن شما راه‌های مخصوص خود را برای کنار آمدن با این موضوع دارد. بدن آمینواسیدهایی که از طریق خوراکی دریافت کرده‌‌اید را تجزیه و سپس به روش خودش کنار یکدیگر پیوند می‌دهد. با این حال این روش همیشه کارساز نیست. چرا که ممکن است آمینواسیدها و پروتئین‌هایی که در خوراکی‌ها دریافت می‌کنید؛ کمتر از آن چیزی باشد که انتظار دارید. از این رو خیل عظیمی از ورزشکاران ترجیح می‌دهند از موادی همچون پودر سفیده تخم مرغ به عنوان مکمل استفاده کنند.

پودر سفیده تخم‌مرغ مانند کراتین یکی از مهم‌ترین مکمل‌های باشگاه بدن‌سازی برای ساخت بافت‌های ماهیچه‌ای می‌باشد. پودر سفیده تخم‌مرغ علاوه بر اغلب ویتامین‌ها از آهن و فسفر نیز برخوردار است. همچنین اکثر ویتامین‌های B را نیز در خود جای داده است.یکی از مهم‌ترین مزیت‌های پودر سفیده تخم‌مرغ این است که فاقد هر گونه کلسترول می‌باشد. درصد چربی ناچیزی نیز دارد. پودر سفیده تخم‌مرغ در مقایسه با خود تخم‌مرغ از مزیت‌های بیشتری برخوردار است. از جمله افزایش زمان نگه‌داری و سهولت در جابه‌جایی چرا که حجم کم‌تری را اشغال می‌کند.

پودر سفیده تخم مرغ
پودر سفیده تخم مرغ

پروتئین تخم‌مرغ به راحتی جذب بافت‌های ماهیچه می‌شود. ارزش پودر پروتئین تخم‌مرغ با اختلاف بیشتر از ماست، شیر، پنیر و سایر لبنیات است. پودر تخم مرغ بدون قند است. از این رو برای بسیاری از محصولات معمول مردم مفید می باشد. البته شرکت ارائه دهنده این محصول نیز بسیار مهم است.

مضرات پودر سفیده تخم مرغ به عنوان مکمل

این محصول از تخم مرغ واقعی و از طریق خشک کردن آن به دست می‌آید. این خشک کردن با استفاده از اسپری صورت می‌گیرد. این مکمل بدنسازی و ورزشی پاستوریزه شده است. از این رو هیچ اطمینانی در زمینه از بین رفتن سالمونا و آویدین موجود در تخم مرغ وجود ندارد. همچنین احتمال واکنش آویدین با بیوتین در بدن بیشتر می‌شود. بیوتین در سلامت ناخن‌ها و موها بسیار موثر است. همچنین به شکستن درشت مغذی‌ها کمک می‌کند.

این پودر به خوبی در آب حل نمی‌شود. زمانی که آن را با آب ترکیب می‌کنیم؛ ممکن است منجر به ایجاد پودری چسبنده شود. این پودر چسبنده می‌تواند باعث نفخ شدید یا مشکلات گوارشی دیگر شود. از این رو توصیه می‌شود هنگام استفاده از این محصول؛ آن را با شیر مخلوط کنید.

پودر سفیده تخمه مرغ را چگونه مصرف کنیم؟

پودر تخم مرغ برای کاربردهای متفاوتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از جمله آن‌ها می‌توان به آشپزی و بدنسازی اشاره کرد. در این بین برای خرید عمده هر کدام نیاز است به یک تولید کننده معتبر اعتماد کنید. بهترین گزینه پیشگامان شیمی است.

پودر سفیده تخمه مرغ در آشپزی

این محصول را می‌توان در مواد مختلف برای آشپزی استفاده کرد. اگر یک تولید کننده عمده هستید می‌توانید از این پودر در تولید خوراکی‌های نیمه آماده بهترین استفاده را داشته باشید. چرا که با این کار عمر مفید محصول را افزایش داده شرایط نگهداری آن را بهبود می‌بخشید. شیرینی پزی یکی از عمده‌ترین فعالیت‌هایی است که طی آن از این ماده استفاده می‌شود. اما توصیه ما این است که در کنار پودر سفیده تخمه مرغ از پودر زرده تخم مرغ نیز استفاده کنید.

این پودر در تولید مواد مختلف خوراکی دیگر همچون بستنی و شیرینی‌های کوچک نیز کاربرد دارد. به طور کلی هر چیزی که با استفاده از تخم مرغ تولید می‌شود را می‌توان با استفاده از این محصول تولید کرد. در نظر داشته باشید که از نظر هزینه‌ها نیز صرفه جویی کرده اید! همچنین در صورتی که این پودر سفید رنگ را برای کاربردهای آشپزی تهیه کرده‌اید؛ می‌توانید آن را به صورت خشک با دیگر مواد ترکیب کنید. حتی بسیاری از آشپزهای دنیا از ترکیب تخم مرغ و پودر سفیده آن استفاده می‌کنند. با این کار تخم مرغ‌ها را غنی‌تر از پروتئین می‌کنند. همچنین ترکیب آن با دیگر مواد مورد استفاده در آشپزی ساده‌تر می‌شود.

پودر سفیده تخم مرغ
پودر سفیده تخم مرغ

پودر سفیده تخم مرغ در ورزش

این پودر معمولاً به عنوان مکمل در ورزش استفاده می‌شود. پروتئین موجود در این محصول برای ترمیم رشته‌های پروتئینی آسیب دیده بسیار کارآمد است. با این حال بهتر است برای استفاده از آن پودر سفیده را با یک مایع مخلوط کنید. بسیاری به دلیل فراگیری آب، آن را پیشنهاد می‌کنند. این در حالی است که استفاده از این محصول در آب، مشکلات گوارشی ایجاد می‌کند. از این رو بهتر است از شیر استفاده کنید.  

حدود سه پیمانه یا ۱۲۰ گرم از این محصول را با ۵۰۰ میلی لیتر شیر یا آب ترکیب کنید. شیر، آب، آب میوه و. . را می‌توان در این ترکیب استفاده کرد. اگر به دنبال تولید بهترین محصول هستید؛ می‌توانید این پودر را با پودر آب پنیر مخلوط کرده و استفاده کنید. این نوشیدنی را می‌توانید در مکانی خنک نگهداری کنید. سپس حدود یک ساعت پیش از تمرین و یک ساعت پس از تمرین میل کنید.

پودر سفیده تخمه مرغ از کجا تهیه کنیم؟

پودر سفیده تخم مرغ یکی از محصولات مهم در صنایع تولید مکمل‌ها به شمار می‌رود. در کنار پودر سفیده تخمه مرغ شما عزیان می‌توانید پودر زرده تخم مرغ را نیز در بسته بندی‌های ۱۰ و ۲۰ کیلوگرمی دریافت کنید. کافی است با کارشناسان پیشگامان شیمی در ارتباط باشید.

منابع:

https://blog.modernistpantry.com/، https://thefitwizard.com/

این مقاله از ۰ رای ۰ امتیاز گرفت
spinner در حال ثبت رای
فرمولاسیون مایع ظرفشویی
فهرست