فروش آمونیاک خشک
 • آمونیاک خشک یا بی‌کربنات‌آمونیوم به عنوان یک جامد کریستالی سفید با بوی آمونیاک ظاهر می‌شود. از این محصول برای ساخت سایر ترکیبات آمونیوم، در فرآوری مواد غذایی و برای مصارف دیگر استفاده می‌شود. بی‌کربنات‌آمونیوم یک ترکیب معدنی است، از نظر شیمیایی، نمک بی‌کربنات یون آمونیوم است.

  این ماده به واسطه خاصیت فیزیک و شیمیایی به عنوان یک عامل ضدعفونی‌کننده و تثبیت‌کننده و به عنوان تنظیم‌کننده اسیدیته مورد استفاده قرار می‌گیرد.این ماده در آب حل می‌شود تا یک محلول خفیف قلیایی به وجود آید. در اکثر حلال‌های آلی نامحلول است.

  در حالی که در دمای اتاق (25 درجه سانتی‌گراد) پایدار است، در دماهای بالاتر از 36 درجه سانتی‌گراد تجزیه می‌شود تا یک واکنش اندوترمیک آمونیاک، دی‌اکسید کربن و آب تشکیل شود (انرژی را برای واکنش از محیط اطراف جذب می‌کند).

  NH4HCO3 → NH3 + CO2 + H2O

  برای تولید دی‌اکسید کربن با اسیدها واکنش نشان می‌دهد و برای تولید آمونیاک با پایه‌ها واکنش نشان می‌دهد.

  کاربرد آمونیاک خشک:

  خاصیت تثبیت‌کننده بی‌کربنات‌آمونیوم امکان حفظ خصوصیات فیزیک و شیمیایی ایده‌آل در یک ماده غذایی را فراهم می‌آورد. بی‌کربنات آمونیوم به عنوان پودر جوش‌شیرین، در برخی از برنامه‌های فرآوری مواد غذایی، در شربت‌های سرفه و به عنوان آنتی‌اسید استفاده می‌شود.

  همچنین در آزمایشگاه‌های شیمیایی از آن به عنوان کود، بافر pH و معرف در گیاهان استفاده می‌کند. در این صنعت از آن در ساخت رنگ‌ها، داروسازی‌ها، کاتالیزورها، سرامیک‌ها، مواد ضد حریق، پلاستیک و سایر محصولات استفاده می‌شود.

  بی‌کربنات‌آمونیوم به دلیل دارا بودن خاصیت تثبیت‌کننده و تنظیم‌کننده اسید، یک ماده مورد استفاده در صنعت نانوایی است. علاوه بر این، این خاصیت را دارد که pH را با کنترل یا تغییر اسیدیته یا قلیایی یک محصول غذایی تنظیم کند.

  کاربردهای متداول بی‌کربنات‌آمونیوم:

  • بیسکویت‌ها
  • پاستا
  • محصولات لبنی منجمد
  • مواد نانوایی
  • رنگ‌دانه‌ها و رنگ‌ها
  • کشاورزی
  • کپسول‌های آتش‌نشانی

  ماده تركیب‌كننده ماده‌ای است كه گاز را در اجناس پخته شده آزاد می‌كند تا بافت سبك را به وجود آورد.بی‌کربنات‌آمونیوم و بی‌کربنات سدیم رایج‌ترین افزودنی‌هایی هستند که به عنوان مواد باقی‌مانده در صنایع نانوایی مورد استفاده قرار می‌گیرند زیرا در صورت رسیدن شرایط خاص دما و رطوبت، دی‌اکسید کربن آزاد می‌کنند.

  بی‌کربنات‌آمونیوم همچنین می‌تواند در ساخت پلاستیک و لاستیک به عنوان مهار آتش مورد استفاده قرار گیرد. در صنعت کود، بی‌کربنات آمونیوم می‌تواند به عنوان منبع ارزان‌قیمت آمونیاک مورد استفاده قرار گیرد.به طور کلی، هنگامی که بی‌کربنات‌آمونیوم استفاده می‌شود، بیش از 40 درجه سانتی‌گراد تجزیه می‌شود و CO2 ،H2O و NH3 را آزاد می‌کند.

  به منظور جلوگیری از هرگونه اثری از آمونیاک در محصولات دیگر، مواد شیمیایی باقی‌مانده شیمیایی اضافه می‌شوند.برای بیکربنات آمونیوم، میزان مصرف روزانه قابل قبول (ADI) توسط کمیته مشترک فائو / WHO در مورد مواد افزودنی غذایی (JECFA) مشخص نشده است، زیرا استفاده از آن خطری برای امنیت غذایی ندارد.

  فروش آمونیاک خشک:

  آمونیاک خشک در کیسه‌های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول آمونیاک خشک مورد نیاز صنایع غذایی و دارویی را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  برچسب:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این فیلد را پر کنید
  این فیلد را پر کنید
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
  برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

  فهرست