رژیم غذایی

10 روند برتر رژیم غذایی در افق سال 2021

سال 2020 سختی‌ها و تغییراتی را برای بسیاری از مردم جهان به ارمغان آورد و عادت‌ها و رفتارهای روزمره ما به طرز چشمگیری تغییر کرده است.در اینجا 10 روند برتر رژیم غذایی و تغذیه‌ای که در سال 2021 انتظار می‌رود وجود دارد.

12. عملکرد تغذیه

همانطور که بقراط یک بار گفت: “بگذارید غذا دارو و دارو غذا باشد.” اگرچه این گفته بحث برانگیز است، اما اصل آن امروز درست است – غذاهایی بخورید که هم از نظر جسمی و هم از نظر روانی شما را تغذیه می‌کنند.

با توجه به تأثیر قابل توجه COVID-19 در سلامت جسمی و روانی بسیاری از افراد، علاقه به خوردن غذاهایی که اهداف مربوط به سلامتی را دنبال می‌کنند، افزایش می‌یابد.

تقویت کننده‌های ایمنی
تقویت کننده‌های ایمنی
 1. تقویت‌کننده‌های ایمنی در رژیم غذایی

غذاها فقط به دلیل از بین بردن گرسنگی ارزشی ندارند. آینده غذا و نوشیدنی نشانه‌هایی از بازار مکمل‌ها را به خود جلب می‌کند، توجه به نقش‌هایی که مواد خاص در بهبود سلامت و رفاه عمومی دارند.

COVID-19 یک یادآوری بود که سلامتی زودگذر است و می‌تواند در هر زمان تغییر کند. برای بسیاری، این امر منجر به جستجوی محصولاتی شد که بتوانند از یک سیستم ایمنی سالم پشتیبانی کنند تا آن‌ها را برای بیماری بهتر آماده کند.طبق تحقیقات بازار، بیش از 50٪ از مصرف‌کنندگان مکمل‌های بیشتری را برای حمایت از سلامت سیستم ایمنی بدن خود در سال 2020 مصرف کردند.

این علاقه روز افزون به سلامت ایمنی همچنان در سال 2021 مورد توجه صنعت بهداشت و سلامت قرار خواهد گرفت. به جای تمرکز بر روی درمان شرایط، بسیاری از مصرف‌کنندگان تلاش خواهند کرد تا از طریق یک سیستم ایمنی تقویت شده از آن‌ها جلوگیری کنند.

در پاسخ به این، صنایع غذایی با ایجاد محصولاتی با مواد مغذی اضافه که ممکن است از عملکرد سیستم ایمنی و سلامت کلی پشتیبانی کنند، مانند روی، سلنیوم، اسید اسکوربیک و ویتامین D از صنعت مکمل حمایت می‌کنند.علاوه بر این، داروهای جایگزین گل محمدی، گیاه اکیناسه، گون، زردچوبه و زنجبیل از جمله مکمل‌های گیاهی پر فروش هستند که ادعا می‌شوند به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کنند.

علاوه بر این، پیش بینی می‌شود که مواد تشکیل‌دهنده هدف در خط مقدم صنایع غذایی باشند. نمونه‌هایی از این موارد افزودن روغن زیتون به رژیم غذایی برای حمایت از سلامت قلب، ویتامین C برای تقویت سیستم ایمنی بدن یا پروبیوتیک‌های موجود در کامبوچا برای تقویت سیستم گوارشی سالم است.

اگرچه این محصولات در صنعت بهداشت و سلامت ایجاد سر و صدا می‌کنند، اما تحقیقات علمی در مورد آن‌ها وجود ندارد. تا به امروز، هیچ ماده غذایی، مواد مغذی، گیاهان دارویی یا سایر مکمل‌های اثبات شده‌ای وجود نداشته که بتواند از بیماری COVID-19 جلوگیری کند یا آن را معالجه کند.

با توجه به افزایش علاقه مشتری به صداقت و شفافیت، شرکت‌ها باید مراقب پیام رسانی خود باشند و از ادعاهای بهداشتی که مورد حمایت علم نیست بپرهیزند.

سلامت روان
سلامت روان
 1. سلامت روان و رژیم غذایی

بهداشت روان نیز برای بسیاری از افراد به اولویت تبدیل شده است.در حالی که غذا به تنهایی نمی‌تواند افسردگی، اضطراب یا استرس را درمان کند، اما خوردن یک رژیم غذایی کم پردازش غنی از مواد مغذی مختلف می‌تواند به حمایت از سلامت روان شما کمک کند.

رژیم غذایی غنی از آنتی‌اکسیدان، ویتامین‌ها (به عنوان مثال، ویتامین‌های گروه B)، مواد معدنی (به عنوان مثال، روی، منیزیم)، فیبر، چربی‌های سالم (به عنوان مثال، امگا 3) و سایر ترکیبات فعال زیستی، مانند پروبیوتیک‌ها، با سلامت روان بهتر ارتباط دارند.

در سال 2021، بیشتر شرکت‌های تولید مواد غذایی و آشامیدنی را مشاهده خواهیم کرد که محصولات حاوی این مواد را با تأکید بر کاهش استرس و بهبود خواب ارائه می‌دهند، این امر همچنین با سلامت روان بهتر مرتبط است.

به طور خاص، نوشیدنی‌های کاربردی که حاوی ترکیبات کاهش دهنده استرس هستند، مانند آداپتوژن‌ها – موادی که می‌توانند به بدن شما کمک کنند تا با استرس سازگار شود – و کانابیدیل (CBD)، قسمت غیر روانگردان گیاه شاهدانه، محبوبیت بیشتری پیدا می‌کنند.

اگرچه مصرف این محصولات ممکن است استرس را کاهش داده و از سلامت ذهنی شما حمایت کند، اما رژیم غذایی خاص هرگز نباید جایگزین داروهای تجویز شده یا سایر روش‌های درمانی شود. در عوض، رژیم غذایی شما باید بخشی از معما باشد تا سلامت روان شما بهتر شود.

35. نقش اهداف انتخاب غذا در تعیین رژیم غذایی افراد

تعداد فزاینده‌ای از مصرف‌کنندگان به جای شرکت‌های بزرگ به دنبال حمایت از شرکت‌های محلی با سابقه و هدف هستند.

 1. محلی گرایی

تعطیلات همه گیر باعث شد که بسیاری از مردم از جامعه محلی خود، به ویژه تهیه‌کننده مواد غذایی – فروشگاه‌های مواد غذایی، بازارهای کشاورزان و رستوران‌ها – که مواد غذایی را در بشقاب‌های ما نگهداری می‌کنند، قدردانی مجدد کنند.

با رفتن به جلو، تمایل به خرید و مصرف غذاهای محلی افزایش خواهد یافت. این از اقتصاد محلی پشتیبانی می‌کند، به طور کلی تازه‌تر است و تأثیرات زیست محیطی کمتری دارد.

 1. پس‌زمینه

بسیاری از مصرف‌کنندگان همچنین علاقه‌مند به یادگیری مطالب پس زمینه یک شرکت هستند، مانند یک تجارت خانوادگی با چند نسل.شرکت‌ها باید بر معنای محصولاتشان متمرکز شوند و به مشتریان دلیل خرید محصولاتشان نسبت به رقبا را بدهند.از نظر بسیاری، بسته بندی خوب به تنهایی دیگر باعث جذابیت یک محصول نمی‌شود، بلکه تأثیر خرید آن را دارد.

 1. بومی

با تکرار فواید بومی گرایی، انتظار می‌رود رژیم‌های غذایی تغییر کنند تا شامل مواد غذایی سازگارتر با محیط زیست و اقدامات پایدار باشند.به جای جنگ بین دو طیف شدید (به عنوان مثال، گیاه‌خواران در مقابل گوشت‌خواران)، بسیاری از مردم بیشتر روی غذاهایی تمرکز می‌کنند که کمترین تأثیر آب و هوایی را دارند.

به عنوان مثال، رژیم‌های غذایی ممکن است شامل مصرف کمتری از محصولات حیوانی باشند اما آن‌ها را از بین نمی‌برد. در عوض، مصرف‌کنندگان ممکن است محصولات حیوانی با ردپای محیطی کمتری مانند تعویض گوشت گاو برای مرغ یا خوردن چند وعده غذایی گیاهی در هفته را انتخاب کنند.

علاوه بر این، ممکن است مصرف‌کنندگان برای کاهش تولید کربن ناشی از تحویل مواد غذایی از راه دور، محصولات محلی و محصولات حیوانی را خریداری کنند.هدف از رژیم غذایی در شرایط آب و هوایی یک رویکرد همه یا هیچ نیست، بلکه هدف آن ایجاد تغییرات کوچکی است که در مجموع به عنوان یک جامعه تفاوت زیادی ایجاد کنند.

67. رویکرد میانه روی در انتخاب رژیم غذایی

برای بسیاری از مردم، روزهای افراط و تفریط گذشته است. در سال 2021 انتظار می‌رود تغییر بزرگی به وسط جاده منتهی شود.

 1. انعطاف‌پذیری رژیم غذایی افراد

تلاش برای متقاعد کردن یک گوشت خوار به وگان رفتن یک شاهکار بزرگ است، اما ملاقات با آن‌ها در جایی از وسط ممکن است آسان‌تر باشد.

به جای تلاش برای ترغیب همه چیزخواران به تخلیه کامل گوشت و محصولات حیوانی، فشار رو به رشدی برای کاهش مصرف محصولات حیوانی وجود خواهد داشت. به گفته محققان، جالب اینجاست که حداکثر 60٪ از هزاره‌ها به اتخاذ یک رژیم غذایی انعطاف پذیر علاقه مند هستند.

ممکن است مصرف‌کنندگان هر هفته چند وعده غذایی گوشتی را با وعده‌های گیاهی مبادله کنند. متناوباً، ممکن است بخشی از محصولات حیوانی را در دستور العمل‌های خود کاهش دهند و مواد تشکیل‌دهنده گیاهی بیشتری اضافه کنند.

شرکت‌ها به تبلیغ محصولات گیاهی ادامه می‌دهند اما همچنین محصولی را تولید می‌کنند که حاوی مقادیر بیشتری از مواد گیاهی و مقادیر کمتری از مواد حیوانی باشد تا به مشتریان در یافتن راه حل کمک کند.

 1. تعمیرات اساسی فرهنگ رژیم غذایی

بسیاری از مردم از رژیم غذایی گران قیمت و مکمل‌های حقه بازی خسته شده‌اند که نویدبخش نتایج بزرگی هستند اما نتیجه نمی‌دهند. در سال 2021، احتمالاً رژیم‌های غذایی محدود و برنامه‌های کاهش وزن مورد پسند قرار نمی‌گیرند زیرا افراد به جای آن به دنبال یک رویکرد متعادل‌تر برای سلامتی هستند.

رژیم‌های غذایی معروف مانند کتو، Whole30، paleo و F-Factor به دلیل محدودیت های شدید خود که پایدار و لذت بخش نیستند، به شدت مورد انتقاد قرار گرفته اند.به جای مصرف چند مکمل، ما شاهد تغییر جهت غذاهای طبیعی و کامل هستیم.

علاوه بر این، افراد بیشتری از سبک‌های غذایی استقبال می‌کنند که به طور متوسط ​​از همه غذاها استقبال می‌کنند، زیرا اکثر مردم نمی‌خواهند تا آخر عمر از شکلات اجتناب کنند. در عوض، مردم شروع به پذیرفتن سایر جنبه‌های مهم غذا مانند سنت، فرهنگ و لذت می‌کنند.

ما شاهد گرایش به سوی خوشبختی، قدرت و نشاط در دستیابی به استانداردهای غیرممکن زیبایی در فتوشاپ و FaceTune هستیم. سرانجام، تعداد فزاینده‌ای از افراد به جای تعداد در مقیاس یا اندازه شلوار خود، اولویت‌بندی را در سلامتی خواهند دانست.

مصرف‌کنندگان محصولات شرکت‌هایی را جستجو می‌کنند که برای رویکردهای پایدار، مقرون به صرفه و بدون محدودیت برای سلامتی تلاش می‌کنند، مانند خوردن یک رژیم غذایی متنوع شامل غذاهای کامل و غنی از مواد مغذی.

آن‌ها همچنین به دنبال شرکت‌هایی خواهند بود که با پیام‌رسانی خود شفاف باشند و از تبلیغ پیام‌های رژیم غذایی ناسالم مانند کاهش سریع وزن، گرسنگی یا سرکش برخی غذاها جلوگیری کنند.

8-9. راحتی و شفافیت در تعیین رژیم غذایی

نحوه تغییر ما در خوردن غذا همچنان تغییر می‌کند که جهان تغییر می‌کند.گرچه غذای راحت از مدت‌ها قبل وجود داشته است، کیفیت و سلامت این غذاها از اهمیت بیشتری برخوردار شده است و انتظار می‌رود شرکت‌ها شفافیت بیشتری در مورد مواد و عملکرد آن‌ها داشته باشند.

 1. کیت‌های غذایی

سال 2020 به بسیاری از ما یاد داد که آشپزی در خانه می‌تواند یک تجربه سرگرم‌کننده و لذت بخش باشد. هنوز هم، با سرعت گرفتن دوباره زندگی، روند رو به رشدی به سمت بسته‌های غذای آماده و جعبه‌های مواد غذایی سالم خواهیم دید که باعث صرفه‌جویی در وقت می‌شوند اما همچنان به شما امکان می‌دهند غذای سالم از خانه داشته باشید.

خدمات تحویل کیت وعده‌های غذایی به لطف سلامت، راحتی و مقرون به صرفه بودن در سال گذشته رشد چشمگیری داشته است. در واقع، طبق تحقیقات Grand View Research، پیش‌بینی می‌شود بازار تحویل کیت‌های غذایی تا سال 2027 به یک صنعت 20 میلیارد دلاری تبدیل شود.

بسیاری از مردم عاشق خدمات تحویل کیت‌های غذایی هستند زیرا بیشتر کارهای آماده سازی مانند خرید مواد غذایی، اندازه‌گیری و برش در حال حاضر انجام شده است. برای یک فرد دارای مشغله زیاد که معمولاً در طول هفته غذا می‌خورد، این باعث می‌شود که غذا خوردن سالم بسیار راحت‌تری داشته باشد.

به علاوه، بسیاری از این شرکت‌ها بر روی غذاهای محلی، شیوه‌های پایدار تمرکز کرده و انواع ترجیحات و رژیم‌های غذایی را تأمین می‌کنند. به همین ترتیب، انتظار می‌رود که محبوبیت شرکت‌های تولیدکننده وعده‌های غذایی افزایش یابد.

رژیم غذایی
رژیم غذایی
 1. شفافیت

بسیاری از افراد از اطلاعات گمراه کننده، کاذب یا مبهم خسته شده‌اند.در گذشته، شرکت‌های تولیدکننده مواد غذایی و مکمل‌ها درباره مواد و عملکردهایشان بسیار خصوصی بوده‌اند. بعلاوه، بسیاری ادعاهای بهداشتی را مطرح می‌کنند که اثبات علمی یا تأیید علمی برای تأیید آن‌ها نیست.

با توجه به تمایل بیشتر مصرف‌کنندگان به کیفیت تغذیه‌ای محصولات غذایی که مصرف می‌کنند، انتظار شفافیت و صداقت شرکت‌ها درباره محصولاتشان بیشتر می‌شود.انتظار می‌رود آن‌ها با ارائه لیست مواد تشکیل‌دهنده کوتاه و قابل درک و جلوگیری از استفاده از مواد بحث برانگیز، مانند رنگ‌های مصنوعی، طعم‌دهنده‌ها و رنگ‌ها، از این روند استفاده کنند.

علاوه بر این، بسیاری از مصرف‌کنندگان به دنبال حمایت از شرکت‌هایی با اقدامات بشردوستانه مانند تأمین بخشی از درآمد خود به هدف یک امر شرافتمندانه، حمایت از فرصت‌های آموزشی برای کارمندان یا محافظت از محیط زیست هستند.

 1. تغذیه خانواده

بسیاری از بزرگسالان نه تنها علاقه‌مند به تنظیم دقیق رژیم غذایی خود هستند بلکه یافتن گزینه‌های غذایی و مکمل‌های سالم برای کل خانواده هستند.

تغذیه کودکان
تغذیه کودکان
 1. تغذیه کودکان

با حضور بیشتر بچه‌ها در مدرسه مجازی و ماندن در خانه، والدین اکنون وظیفه دارند ناهار بخورند به جای اینکه به کافه تریای مدرسه اعتماد کنند.

برای بهبود سلامت خانواده خود، بسیاری از والدین بدنبال کالاهایی می‌مانند که برای کودکانشان لذت بخش باشد اما همچنان مقوی باشند. علاوه بر این، با توجه به نگرانی‌های روزافزون در مورد شکر و مواد مصنوعی در رژیم غذایی، آن‌ها بدنبال غذاهایی هستند که با مواد طبیعی بیشتری تهیه شده باشند.

علاوه بر این، مکمل‌ها برای کودکان ممکن است به عنوان محافظتی اضافی برای حمایت از سیستم ایمنی بدن آن‌ها و جلوگیری از کمبودهای تغذیه‌ای استفاده شوند.

سرانجام، انتظار افزایش گزینه‌های گیاهی برای حمایت از سلامتی و رفاه کودکان را داشته باشید. بسیاری از والدین امیدوارند که این امر به فرزندان آن‌ها عادات غذایی پایدار و سالمی را که می‌توانند در طول زندگی خود استفاده کنند، یاد دهد.

سخن آخر

در سال 2021 می‌توانید منتظر یک تغییر عظیم در صنایع غذایی باشید.روزهای رژیم‌های شدید، مواد غیر ضروری و وعده‌های دروغین گذشته است. همانطور که به سمت سال جدید حرکت می‌کنیم، افراد بیشتری را خواهیم دید که به دنبال خوردن غذایی هستند که دارای یک هدف، داستان و مناسب برای جامعه و سلامتی باشد.

از نظر یک متخصص تغذیه، به نظر می‌رسد این تغییرات با تمرکز روی مواردی که واقعاً مهم هستند.

برچسب:

روال ثبت سفارش محصولات شیمیایی

با سلام و احترام ، روال ثبت سفارش مواد اولیه شیمیایی در شرکت پیشگامان شیمی به شرح زیر است. لطفا ابتدا با شماره تماس های زیر تماس گرفته ، بعد از مشاوره های لازم و پرسش و پاسخ های مورد نیاز جهت رفع ابهامات میتوان پیش فاکتور مورد نظر را صادر و روال پرداخت را طی کرد. در اخر هم با بارگیری و تحویل به مشتریان عزیز این پروسه به اتمام میرسد.

۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

۰۹۱۹۵۳۸۰۵۷۲

درخواست مشاوره مواد شیمیایی
درخواست مشاوره مواد شیمیایی

معرفی محصولات و خدمات پیشگامان

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست