به دنبال تصویب قانون کنگره در مورد آلرژی، ایمنی، درمان و تحقیقات (سریعتر) از سوی کنگره، انتظار می‌رود که جو بایدن قانونی را امضا کند که کنجد را به عنوان نهمین ماده حساسیت‌زای اصلی که باید بر روی مواد غذایی بسته‌بندی‌شده برچسب‌گذاری شود، اضافه می‌کند.

تصویب لایحه افزودن کنجد به لیست مواد حساسیت زای اصلی

در تاریخ 14 آوریل، مجلس پس از تصویب آن در مارس توسط سنا، به تصویب قانون و ارسال لایحه برای میز امضای بایدن رأی داد.در این لایحه، دبیر وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده باید گزارشی درباره فرصت‌های علمی در تحقیقات مربوط به آلرژی غذایی صادر کند که پیشگیری و درمان‌های جدید را بررسی می کند.

آنها همچنین افزودند که در این گزارش همچنین باید نحوه توسعه و پیاده‌سازی فرآیند افزودن مواد آلرژی‌زا در حال ظهور به لیست مواد حساسیت زای اصلی غذایی پیشنهاد شود.

نماینده ایلین لوریا، دموکرات از ویرجینیا، در خبرنامه گفت: “افزودن کنجد به برچسب‌های مواد حساسیت‌زا یک راه حل کاملاً دو طرفه است که خرید مواد اولیه غذایی را برای میلیون‌ها آمریکایی مبتلا به آلرژی غذایی ایمن‌تر می‌کند.”

به گفته لیزا گیبل، مدیر اجرایی تحقیقات و آموزش آلرژی غذایی (FARE)، آلرژی یا عدم تحمل غذایی 85 میلیون آمریکایی را تحت تأثیر قرار می‌دهد و بیش از 1.6 میلیون آمریکایی به کنجد حساسیت دارند. وی در بیانیه مطبوعاتی گفت: “برای جامعه آلرژی غذایی چیزی مهمتر از اطمینان از اجرای قانون سریعتر نیست.”

طبق FARE، این لایحه اولین بار از سال 2006 است که ماده آلرژی‌زای جدیدی به قانون برچسب زدن و حمایت از مصرف‌کننده مواد آلرژی‌زا (FALCPA) اضافه شده است.تصویب قانون سریعتر طبق گفته گروه‌هایی که از آن حمایت می‌کردند سال‌ها در دست ساخت بود.

جنا ریمنشنایدر، مدیر وکالت بنیاد آسم و آلرژی آمریکا (AAFA)، در یک خبرنامه گفت: “برای ایجاد تغییرات گسترده تلاش گسترده‌ای لازم است.” “این نتیجه سال‌ها تلاش و قدرت انجمن شگفت انگیز آلرژی غذایی ما است. ما از هزاران عضو انجمن AAFA که با استفاده از صدای خود برای تصویب قانون سریعتر به ما پیوسته‌اند بسیار سپاسگزاریم.”

ریمنشنایدر گفت که سازمان وی بیش از 500 گزارش فردی در مورد واکنش‌های آلرژیک به کنجد به FDA ارسال کرده است و AAFA و اعضای جامعه آن با گروه آلرژی‌های غذایی کودکان بیش از 3000 ایمیل در هفته‌های اخیر ارسال کرده‌اند و رهبران کنگره را به حمایت از قوانین تشویق کرده‌اند.

وی گفت: “این قانون تغییر دهنده زندگی، دانش بهداشت عمومی در مورد همه آلرژی‌های غذایی را گسترش داده و برچسب‌های مواد غذایی را برای افراد دارای حساسیت به کنجد ایمن‌تر می‌کند.”در نوامبر 2014، چندین متخصص پزشکی از FDA درخواست کردند تا الزامات افشای آلرژن به غذاهای حاوی کنجد را گسترش دهد.

یکی از افرادی که دادخواست را امضا کرده است – پیتر لوری، دکتر، مسئول سابق FDA و رئیس مرکز علم در جهت منافع عمومی (CSPI) – از سایر سازمان‌هایی که برای چنین برچسب زدن به مواد آلرژی‌زا مبارزه کرده‌اند، از جمله FARE ،AAFA قدردانی کرد.

لوری در بیانیه‌ای گفت: “هشت سال خیلی طولانی است که منتظر افشای اساسی یک ماده آلرژی‌زا که بیش از یک میلیون آمریکایی را تحت تأثیر قرار می‌دهد، باعث واکنش‌های شدید و حتی تهدید کننده زندگی می‌شود.” “CSPI از FDA می‌خواهد تا فرآیند مبتنی بر شواهد را با استفاده از مقامات موجود خود برای بروزرسانی منظم لیست مواد حساسیت زای اولویت مورد نیاز برای برچسب‌گذاری در ایالات متحده براساس جدیدترین دانش، توسعه دهد.”

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
جستجو در پیشگامان شیمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست